Holandia – Austria 2:3 (koniec) | Francja – Polska pl 1:1 (koniec) | Anglia – Słowenia 0:0 (koniec)
Dania – Serbia 0:0 (koniec)
Dania
0:0 (0:0)
Serbia
Wtorek 25.06.2024, 21:00 • Allianz Arena, Monachium (Niemcy) • Mistrzostwa Europy • Grupa C

Na dziś to już wszystko jeśli mowa o piłkarskich emocjach podczas Mistrzostw Europy 2024 rozgrywanych w Niemczech. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie z całego serca za wspólne przeżywanie emocji i razem spędzony czas. Zachęcam do śledzenia innych relacji LIVE w serwisie Lajfy. Życzę dobrej nocy. Do następnego! (23:03:00)
    Wtorkowe mecze w grupie C kończą się bezbramkowymi remisami, a tabela jest bezlitosna i z 1. miejsca awans notują Anglicy, dalej z 3 remisami na koncie Dania i Słowenia, a z EURO 2024 żegna się reprezentacja Serbii, która zdobyła zaledwie 2 punkty!

90+5
    Pogubili się w grze podaniami na połowie przeciwnika serbscy piłkarze i łatwo tracą oni futbolówkę w tak ważnym, ostatnim momencie tego pojedynku.

90+4
    Walka powietrzna o piłkę pomiędzy defensorami obu drużyn. Jannik Vestergaard w rywalizacji z Strahinja Pavloviciem i ostatecznie górą Duńczyk, który wywalczył rzut wolny z własnego pola karnego dla swojego zespołu.

90+3
    W natarciu serbscy zawodnicy. Kapitan zespołu, który wszedł na plac gry w drugiej połowie meczu Dušan Tadić wykonuje dośrodkowanie z prawego skrzydła i pewnie interweniuje tam znów duński golkiper Kasper Schmeichel.

90+2
    Dobrym podaniem na 16. metr obsłużony Sergej Milinković-Savić, który niezbyt mocno uderza płasko po ziemi w prawy dolny róg bramki Duńczyków, ale czujnie na posterunku golkiper Kasper Schmeichel broni tę próbę.

90+1
    Przejęli już całkowicie posiadanie piłki w tej końcówce Serbowie, którzy od defensywy rozgrywają swoje sytuacje, ale jak na razie bez powodzenia.

90
    Sędzia główny tego meczu Francuz François Letexier dolicza jeszcze do regulaminowego czasu rywalizacji 5 minut.

89
    Składna akcja konstruowana przez serbski zespół i po miękkiej centrze sprzed pola karnego piłka skierowana na głowę Dušana Vlahovicia, ale jego próba strzału ląduje na górnej siatce!

89
    Dania dokonuje zmiany:
    Christian Eriksen opuszcza boisko a pojawia się na nim Yussuf Poulsen.

88
    Joachim Andersen ostrzeżony przez francuskiego sędziego za swoje nieprzepisowe zachowanie wobec przeciwnika i faul taktyczny Duńczyka. Rzut wolny mają jeszcze Serbowie.

87
    Serbia dokonuje zmiany:
    Saša Lukić opuszcza boisko a pojawia się na nim Sergej Milinković-Savić.

86
    Będzie rzut rożny dla Duńczyków po tym jak przerwane zostaje przez Serbów zagranie autorstwa Joakima Mæhle.

84
    Kasper Schmeichel musi po całym zajściu uspokoić nieco serbskiego napastnika, a przy okazji zyskuje on na czasie uprzątając przed wznowieniem gry swoje pole karne, bo kilka kubków z napojami poszybowało w całej sytuacji w kierunku Mitrovicia z sektora zajmowanego przez duńskich kibiców.

83
    Mamy żółtą kartkę dla serbskiego napastnika, który jeszcze po tym przewinieniu rywala wstał z pretensjami do duńskiego defensora Joachima Andersena. Nie może pogodzić się z decyzją arbitra, że ten nie podyktował rzutu karnego Aleksandar Mitrović i właśnie za to zostaje on ukarany, że zbyt mocno protestuje w tej sytuacji.

83
    Czy będzie rzut karny dla Serbów? Pada na murawę w polu karnym Duńczyków Aleksandar Mitrović, który zdaje się, że był pociągany za koszulkę po tej centrze na dalszy słupek ze strony Dušana Tadicia!

82
    Akcja duńskich zawodników, a konkretnie Thomas Delaney centruje futbolówkę na pole karne Serbów, ale ta sytuacja także przerwana przez defensorów.

Adam Ka

Gole:

Kartki:   27. Wind (DEN), 30. Hjulmand (DEN) – 4. Milenković (SRB), 83. Mitrović (SRB)

Strzały celne: 5:1. Strzały niecelne: 5:3. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 0:3. Foule: 12:5.
    Dania: Schmeichel (C) – Andersen, Christensen, Vestergaard – Bah (77. Kristiansen), Hjulmand (77. Delaney), Højbjerg, Mæhle – Højlund (59. Dolberg), Eriksen (89. Poulsen), Wind (46. Olsen).
    Zmiany: Hermansen, Rønnow – Jørgensen, Kjær, Kristensen, Jensen, Nørgaard, Bruun Larsen, Damsgaard, Dreyer.

Trener: Kasper Hjulmand.

Serbia: Rajković – Veljković, Milenković, S. Pavlović – Mijailović (73. Mladenović), Ilić (67. Vlahović), Gudelj (46. Jović), Živković – Samardžić (46. Tadić), Mitrović (C), Lukić (87. S. Milinković-Savić).
    Zmiany: Petrović, V. Milinković-Savić – Stojić, Babić, Spajić, Gaćinović, Maksimović, Ratkov, Birmančević.

Trener: Dragan Stojković.

Główny: François Letexier (FRA).
    Liniowi: Cyril Mugnier – Mehdi Rahmouni (FRA).