Sobota 06.07.2024, 18:00 • Duesseldorf Arena • Mistrzostwa Europy • Ćwierćfinał

Strzały niecelne: 2:6.
    Rzuty rożne: 4:3.
    Spalone: 3:0.
    Foule: 8:13.

Tak oto kolejny ćwierćfinał Euro 2024 przeszedł do historii. Reprezentacja Anglii pozostała w turnieju dzięki bezbłędnemu wykonywaniu rzutów karnych.

5. serie
    5:3
    Trent Alexander-Arnold na miarę półfinału!

4. serie
    4:3
    Zeki Amdouni strzelił w sam środek bramki. Jeszcze przynajmniej minuta nadziei Szwajcarii!

4. serie
    4:2
    Ivan Toney poradził sobie po krótkim rozbiegu. Anglia o krok od półfinału.

3. serie
    3:2
    Nerwowo, ale Jordan Pickford nie zdołał odbić potężnego uderzenia.

3. serie
    3:1
    Bukayo Saka celnie. Yann Sommer niczym nie pomaga, ponieważ za każdym razem ląduje w nieodpowiednim narożniku!

2. serie
    2:1
    Fabian Schaer daje nadzieje reprezentantom Szwajcarii.

2. serie
    2:0
    Jude Bellingham również nie miał problemu z wyprowadzeniem w pole Yanna Sommera!

1. serie
    1:0
    Krótki rozbieg. W zasadzie nie wiadomo, dlaczego tak krótki, skoro Manuel Akanji oddał anemiczne uderzenie. Jordan Pickford interweniował!

1. serie
    1:0
    Cole Palmer rozpoczął konkurs rzutów karnych spokojnym strzałem do bramki Yanna Sommera.

Rzuty karne rozpoczęte.

Ostatnie przygotowania do wojny nerwów w Duesseldorfie.

Będzie konkurs rzutów karnych po 120 minutach, w których oba zespoły były stać na strzelenie po jednym golu.

120
    2. dogrywka zakończona.

120
    Doliczona minuta.

119
    Do końca naciskają reprezentanci Szwajcarii, ale nie kapituluje po raz drugi w meczu Jordan Pickford!

Gole: 80. Saka – 75. Embolo

Kartki:   67. Kane (ENG) – 32. Schär (SUI), 85. Widmer (SUI)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:0. Foule: 8:13.
    Anglia: Pickford – Walker, Stones, Konsa (78. Palmer) – Trippier (78. Eze), Mainoo (78. Shaw), Rice, Saka – Bellingham, Foden (115. Alexander-Arnold) – Kane (C) (109. Toney).
    Zmiany: Henderson, Ramsdale – Dunk, Gomez, Gallagher, A. Gordon, Watkins, Wharton.

Trener: Gareth Southgate

Szwajcaria: Sommer – Schär, Akanji, Rodríguez – Rieder (64. Zuber), Freuler (118. Amdouni), Xhaka (C), Aebischer (118. Sierro) – Ndoye (98. Zakaria), Embolo (109. Shaqiri), Vargas (64. Widmer).
    Zmiany: Kobel, Mvogo – Elvedi, Duah, Jashari, Okafor, Steffen, Stergiou, Zesiger.

Trener: Murat Yakin

Sędziowie: Daniele Orsato (Włochy)