Sobota 06.07.2024, 18:00 • Duesseldorf Arena • Mistrzostwa Europy • Ćwierćfinał

Strzały niecelne: 2:6.
    Rzuty rożne: 4:3.
    Spalone: 3:0.
    Foule: 8:13.

Tak oto kolejny ćwierćfinał Euro 2024 przeszedł do historii. Reprezentacja Anglii pozostała w turnieju dzięki bezbłędnemu wykonywaniu rzutów karnych.

5. serie
    5:3
    Trent Alexander-Arnold na miarę półfinału!

4. serie
    4:3
    Zeki Amdouni strzelił w sam środek bramki. Jeszcze przynajmniej minuta nadziei Szwajcarii!

4. serie
    4:2
    Ivan Toney poradził sobie po krótkim rozbiegu. Anglia o krok od półfinału.

3. serie
    3:2
    Nerwowo, ale Jordan Pickford nie zdołał odbić potężnego uderzenia.

3. serie
    3:1
    Bukayo Saka celnie. Yann Sommer niczym nie pomaga, ponieważ za każdym razem ląduje w nieodpowiednim narożniku!

2. serie
    2:1
    Fabian Schaer daje nadzieje reprezentantom Szwajcarii.

2. serie
    2:0
    Jude Bellingham również nie miał problemu z wyprowadzeniem w pole Yanna Sommera!

1. serie
    1:0
    Krótki rozbieg. W zasadzie nie wiadomo, dlaczego tak krótki, skoro Manuel Akanji oddał anemiczne uderzenie. Jordan Pickford interweniował!

1. serie
    1:0
    Cole Palmer rozpoczął konkurs rzutów karnych spokojnym strzałem do bramki Yanna Sommera.

Rzuty karne rozpoczęte.

Ostatnie przygotowania do wojny nerwów w Duesseldorfie.

Będzie konkurs rzutów karnych po 120 minutach, w których oba zespoły były stać na strzelenie po jednym golu.

120
    2. dogrywka zakończona.

120
    Doliczona minuta.

119
    Do końca naciskają reprezentanci Szwajcarii, ale nie kapituluje po raz drugi w meczu Jordan Pickford!

118
    Szwajcaria dokonuje zmiany:
    Remo Freuler opuszcza boisko a pojawia się na nim Zeki Amdouni.

118
    Michel Aebischer opuszcza boisko a pojawia się na nim Vincent Sierro.
    117. Xherdan Shaqiri groźnie z rzutu rożnego!

117
    Bezpośrednio z rzutu rożnego Xherdan Shaqiri. Jego zaskakujące zagranie zakończyło się lądowaniem piłki na obramowaniu!

116
    Podanie crossowe Stevena Zubera do dziwnie nieobstawionego Silvana Widmera. Obrońca nie zebrał się do oddania strzału, a jego problem z przyjęciem wykorzystał do wycofania się Jordan Pickford!

115
    Anglia dokonuje zmiany:
    Phil Foden opuszcza boisko a pojawia się na nim Trent Alexander-Arnold.

113
    Denis Zakaria miał ochotę na rozstrzygnięcie meczu po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych. Anglicy poradzili sobie z zablokowaniem zmiennika.

111
    Nieudana akcja Cole'a Palmera i nie znalazł się na jej zakończenie w szesnastce przeciwnika.

109
    Harry Kane opuszcza boisko a pojawia się na nim Ivan Toney.

109
    Breel Embolo opuszcza boisko a pojawia się na nim Xherdan Shaqiri.
    Ciekawe, czy Alisha i Speed są pełni emocji

107
    Kolejne bezsensowne wymiany podań... kiedy to ostatnio napisaliśmy, to za moment rozpoczął się najciekawszy fragment spotkania.

106
    2. dogrywka rozpoczęta.

Przez kwadrans dwa uderzenia celne reprezentacji Anglii, ale na zdobycie prowadzenia nie pozwolił Yann Sommer. Pozostała jeszcze druga połowa dogrywki.

105
    1. dogrywka zakończona.

103
    Wznowienie przyznane Jordanowi Pickfordowi.

101
    Poprawia się statystyka strzałów celnych reprezentacji Anglii. Yann Sommer interweniował po raz drugi w dogrywce. Nie miał problemu z poskromieniem technicznego uderzenia Jude'a Bellinghama!

100
    Na pewno można pochwalić poziom meczu za równość. Jest równie niski również w dogrywce.

99
    Przewinienie na boku boiska i włoski sędzia nie pozwolił na kontynuowanie ataku Anglikom.

98
    Dan Ndoye opuszcza boisko a pojawia się na nim Denis Zakaria.

98
    Ricardo Rodriguez nie ruszył się do piłki odbitej rykoszetem, ale przynajmniej zastopował próbę przeprowadzenia kontrataku.

96
    Zdaniem sędziego, Silvan Widmer interweniował zgodnie z przepisami w konfrontacji z Philem Fodenem.
    95. Declan Rice nie pokonał bramkarza!

95
    Piłka przed polem karnym Szwajcarii, a stamtąd uderzenie Declana Rice'a. Niezła próba, ale jeszcze lepsza była interwencja Yanna Sommera. Po paradzie bramkarza Gareth Southgate aż wymownie złapał się za głowę!

93
    Bez zmian między drugą połową spotkania oraz dogrywką. Zobaczymy, czy cokolwiek zmieni się w obrazie meczu.

91
    Początek 1. dogrywki.

To jeszcze nie koniec ćwierćfinału. Po 90 minutach jest 1:1, więc Anglia i Szwajcaria nie rozstrzygnęła sprawy awansu do półfinału. Trzeci mecz tej fazy Euro 2024 i trzecia dogrywka. Nawet dwa gole nie sprawiły, że poziom tego meczu podniósł się. Jest mniej więcej na poziomie polskich kabaretów.

90+3
    2. połowa zakończona.
    90+3. Dan Ndoye nie wykorzystał okazji!

90+2
    Jeszcze szanse w doliczonym czasie, ale nie ma gola ani Dana Ndoye, ani Stevena Zubera!

90
    Doliczone trzy minuty.

89
    Ile minut doliczy Daniele Orsato?

88
    Było pięć minut nadziei, że uda się zagrać ćwierćfinał bez dogrywki, ale już prysła.

87
    Daniele Orsato miał do porozmawiania z naładowanym energią po pojawieniu się na boisku Colem Palmerem.

86
    Anglia przebija się przez obronę przeciwnika, ale idzie to opornie.

85
    Silvan Widmer napomniany żółtą kartką za zatrzymanie faulem Cole'a Palmera.

84
    Mało czasu na rozstrzygnięcie meczu. Tak w ogóle pierwsze uderzenie celne obu reprezentacji zakończyło się golem.

82
    Anglia próbuje pójść za uderzeniem po doprowadzeniu do remisu.
    80. Bukayo Saka (ENG) - 1:1

80
    Gol dla Anglii!
    Gola strzelił BUKAYO SAKA!

Anglia już dopadła swojego przeciwnika. Po zaledwie pięciu minutach drużyna Garetha Southgate'a doprowadziła do remisu 1:1. Podanie na skraj pola karnego, a tam Bukayo Saka ułożył sobie piłkę na stopie i przebił się przez gąszcz czterech przeciwników. Do tego zaskoczył Yanna Sommera, który nawet nie ruszył się na linii.

78
    Ezri Konsa opuszcza boisko a pojawia się na nim Cole Palmer.

78
    Kieran Trippier opuszcza boisko a pojawia się na nim Eberechi Eze.

78
    Kobbie Mainoo opuszcza boisko a pojawia się na nim Luke Shaw.

77
    Nie ma już na co czekać drużyna Garetha Southgate'a.
    75. Breel Embolo (SUI) - 0:1

75
    Gol dla Szwajcarii!
    Gola strzelił BREEL EMBOLO!

Na kwadrans przed zakończeniem drugiej połowy meczu Szwajcaria zdobyła prowadzenie 1:0! Breel Embolo może być bohaterem ćwierćfinału i zawodnikiem, który przyczynił się do historycznego awansu. Płaskie dośrodkowanie zostało pechowo strącone przez Johna Stonesa, a Breel Embolo wepchnął piłkę z metra do bramki. Nie poradził sobie z jego upilnowaniem Kyle Walker. Anglia w ogromnych opałach.

74
    Kolejne bezsensowne wymiany podań w środku pola.

73
    Granit Xhaka poradził sobie w konfrontacji z Judem Bellinghamem. Piłka dla zespołu z alpejskiego kraju.

71
    Anglicy byli pod polem karnym przeciwnika, nawet na moment miała przewagę liczebną na lewej stronie, ale skończyło się to wycofaniem do środkowych obrońców...

69
    Przynajmniej minutowe ożywienie w pressingu reprezentantów Szwajcarii.

67
    Harry Kane napomniany żółtą kartką za przewinienie w konfrontacji z Manuelem Akanjim.

66
    Michael Aebischer strzelił równie mocno, co niedokładnie zza pola karnego.

64
    Ruben Vargas opuszcza boisko a pojawia się na nim Silvan Widmer.

64
    Fabian Rieder opuszcza boisko a pojawia się na nim Steven Zuber.

63
    Interweniował nieprzepisowo Michael Aebischer wobec kontrataku reprezentacji Anglii.

61
    Szwajcaria nie przypomina dobrej wersji siebie z meczu przeciwko Włochom. Także drużyna z alpejskiego kraju chyba z zamiarem przepchnięcia awansu, ponieważ nie robi jakiegokolwiek widowiska.

60
    Bezbramkowa godzina meczu za drużynami.

59
    Raz atakują Anglicy, następnie Szwajcarzy, ale to takie ataki, że usiąść i zapłakać nad nimi.

58
    Nieudana próba oddania strzału przez Harry'ego Kane'a z powodu interwencji Manuela Akanjiego.

57
    Interweniowali Wyspiarze i nie pozwolili na oddanie strzału po dośrodkowaniu Breelowi Embolo.

55
    Daniele Orsato w roli głównej. Postanowił zaprowadzić porządek z niesfornymi zawodnikami.

53
    Po pierwsze Szwajcaria interweniowała po podaniu Bukayo Saki, a po drugie sędzia asystent podniósł spalonego.

51
    Pierwsze uderzenie celne w meczu. Breel Embolo dostał podanie z drugiej linii w szesnastkę i stamtąd poczęstował płaskim kopnięciem Jordana Pickforda!

51
    Wymiana podań z udziałem wszystkich środkowych pomocników Szwajcarii. Jeden z nich już szykował się do zatrudnienia swoim strzałem bramkarza, a najlepiej pokonanie go, ale interweniował defensor.

50
    Ostre przewinienie Kyle'a Walkera w centrum boiska, jednak bez napomnienia żółtym kartonikiem.

49
    Spokojna wymiana podań proponowana w środkowej strefie boiska przez podopiecznych Garetha Southgate'a.

47
    Dużo blokowanych strzałów. Także krótko po przerwie Bukayo Saka nie przebił się przez Michaela Aebischera.

46
    2. połowa rozpoczęta.

Piłkarze przygotowani do powrotu na boisko.

Czekamy już na wznowienie konfrontacji po powrocie zespołów z szatni na boisko.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Zero strzałów celnych – ta liczba w zupełności wyjaśnia wynik po 45 minutach. Ponownie ćwierćfinał rozgrzewa jak luty w Polsce.

45
    1. połowa zakończona.

44
    W ostatnim momencie Granit Xhaka interweniował po podaniu Bukayo Saki. Zanosiło się na sprawdzenie niebezpiecznym strzałem Yanna Sommera.

43
    Tak bardzo nic się nie dzieje, że mogliby się położyć na boisku.

42
    Akcja formalnych gospodarzy rozgrywana z udziałem Jude'a Bellinghama.

40
    Pozostało zaledwie pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie spotkania.

39
    Jacek Laskowski sprzedaje ciekawostki. Desperacko próbuje ubarwić mecz komentarzem.

38
    Czujnie w obronie Michael Aebischer i nie pozwolił na kontynuowanie ataku na boku boiska Kyle'owi Walkerowi.

36
    Niezmiennie nie ma w tym meczu jakiegokolwiek uderzenia celnego, po którym musieliby gimnastykować się Jordan Pickford, albo Yann Sommer.

34
    Tym razem przewinienie na umiejętnie zastawiającym dostęp do piłki reprezentancie Szwajcarii.

32
    Fabian Schaer napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Judzie Bellinghamie.

30
    Pół godziny meczu za drużynami.

29
    Jude Bellingham nie przebił się ze swoim strzałem przez dobrze ustawionego Granita Xhakę.

28
    Ricardo Rodriguez zabrał się za wykonanie wrzutu z autu.

28
    Często Anglicy wykonują płaskie wstrzelenia w kierunku pola karnego, ale poradził sobie z powstrzymaniem ostatniego z nich obrońca.

27
    Wznowienie wrzutem z autu zostało przyznane reprezentantom Anglii.

25
    Ruben Vargas nie przebił się z indywidualnym rajdem w pole karne przeciwnika.

25
    Breel Embolo miał ochotę na pokonania Harry'ego Kane'a uderzeniem zza pola karnego. Interweniowali ciasno ustawieni obrońcy z Wysp Brytyjskich.

23
    Pierwsza połowa ćwierćfinału za półmetkiem.

22
    Granit Xhaka zabezpieczył przestrzeń i nie pozwolił na oddanie strzału po podaniu Jude'a Bellinghama.

22
    Harry Kane główkował zdecydowanie ponad poprzeczką po odchodzącym dośrodkowaniu Kierana Trippiera.

21
    Fabian Schaer poradził sobie z płaskim dośrodkowaniem. Piłka opuściła pole karne reprezentacji Szwajcarii.

20
    Nie zmienia się jakoś zasadniczo obraz spotkania. Szwajcaria nie gra równie odważnie jak w Berlinie przeciwko Włochom.

18
    W szesnastce przeciwnika przesadził z agresywnym zachowaniem Remo Freuler.

17
    Na przedpolu interweniował z powodzeniem Jordan Pickford.

16
    Kobbie Mainoo nie przebił się z mocnym strzałem zza pola karnego, a po chwili Daniele Orsato wymownie dał do zrozumienia Harry'emu Kane'owi, że nie gwizdnie rzutu karnego.

15
    Bezbramkowy kwadrans spotkania za drużynami.

14
    Piłka po dośrodkowaniu nie została idealnie wybita i trafiła przed pole karne do Declana Rice'a. Jego uderzenie zostało przyblokowane i skończyło się rzutem rożnym dla Anglii.

12
    Szwajcaria nie pozostawia dużo miejsca na własnej połowie boiska.

11
    Anglia powróciła do wymieniania podań w centrum boiska.

10
    Twarde starcie w polu karnym reprezentacji Anglii, jednak Breel Embolo nie wypracował ani rzutu rożnego, ani tym bardziej jedenastki.

8
    Helweci zaczynają pokazywać się w ofensywie na połowie przeciwnika. Anglia musi wykazać się dyscypliną w obronie.

7
    Spokojne wznowienie grania od bramki przez Yanna Sommera.
    6. Trent Alexander-Arnold (ENG)

6
    Ponownie reprezentacja Anglii próbowała niebezpiecznie zaatakować na boku boiska.
    4. Zeki Amdouni (SUI)
    4. Ivan Toney (ENG)

4
    Przeciągnięte dośrodkowanie Bukayo Saki i nie mieli po nim możliwości oddania strzału ani Harry Kane, ani Kieran Trippier.
    3. Xherdan Shaqiri (SUI)
    3. Bukayo Saka (ENG)

3
    Spokojna wymiana podań. Reprezentantom Szwajcarii nie spieszy się do agresywnego pressowania.
    2. Fabian Schär (SUI)
    2. Jude Bellingham (ENG)

2
    I rozpoczęła się walka o trzecie miejsce w półfinałach mistrzostw Europy. W piątek były dwie dogrywki, a także jeden konkurs rzutów karnych, być może tym razem obędzie się.
    1. Manuel Akanji (SUI)
    1. Cole Palmer (ENG)

1
    Mecz rozpoczęty.

Hymny narodowe za drużynami oraz kibicami.
    Murat Yakin przed meczem
    Anglia w klasycznych strojach

Wyjściowe składy:

Anglia: Pickford – Walker, Stones, Konsa – Trippier, Mainoo, Rice, Saka – Bellingham, Foden – Kane (C).
    Zmiany: Henderson, Ramsdale – Dunk, Gomez, Eze, Gallagher, A. Gordon, Toney, Palmer, Shaw, Watkins, Wharton.
    Trener: Gareth Southgate

Szwajcaria: Sommer – Schär, Akanji, Rodríguez – Rieder, Freuler, Xhaka (C), Aebischer – Ndoye, Embolo, Vargas.
    Zmiany: Kobel, Mvogo – Elvedi, Amdouni, Duah, Shaqiri, Jashari, Okafor, Steffen, Sierro, Stergiou, Widmer, Zesiger, Zakaria, Zuber.
    Trener: Murat Yakin

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy).
    Zestawienie Szwajcarii
    Jedenastka Anglii

Cześć! Mecz startuje o 18:00.

Gole: 80. Saka – 75. Embolo

Kartki:   67. Kane (ENG) – 32. Schär (SUI), 85. Widmer (SUI)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 4:3. Spalone: 3:0. Foule: 8:13.
    Anglia: Pickford – Walker, Stones, Konsa (78. Palmer) – Trippier (78. Eze), Mainoo (78. Shaw), Rice, Saka – Bellingham, Foden (115. Alexander-Arnold) – Kane (C) (109. Toney).
    Zmiany: Henderson, Ramsdale – Dunk, Gomez, Gallagher, A. Gordon, Watkins, Wharton.

Szwajcaria: Sommer – Schär, Akanji, Rodríguez – Rieder (64. Zuber), Freuler (118. Amdouni), Xhaka (C), Aebischer (118. Sierro) – Ndoye (98. Zakaria), Embolo (109. Shaqiri), Vargas (64. Widmer).
    Zmiany: Kobel, Mvogo – Elvedi, Duah, Jashari, Okafor, Steffen, Stergiou, Zesiger.

Sędziowie: Daniele Orsato (Włochy)