Llapi – Wisła K. pl 1:2 (koniec) | Toboł – Rużomberok 1:0 (koniec) | Pafos – IF Elfsborg 2:5 (koniec)
Zirä FK – Sheriff 1:2 (4:5 po rz. karnych) | Corvinul – Paksi 0:2 (koniec) | Maribor – Botew 2:2 (koniec)
KF Llapi
1:2 (0:0)
Wisła Kraków
Czwartek 18.07.2024, 16:30 • Stadion • Liga Europy UEFA • 1 • Runda kwalifikacyjna

Pierwszy mecz w II rundzie eliminacyjnej do fazy grupowej Ligi Europy UEFA w sezonie 2024/2025 pomiędzy Wisłą Kraków a austriackim Rapidem Wiedeń rozegrany zostanie za równy tydzień, w czwartek, 19 lipca o godzinie 18:00 w Krakowie, a rewanż odbędzie się w stolicy Austrii 1 sierpnia 2024 roku o godzinie 20:30. Na dziś to już wszystko jeśli chodzi o piłkarskie emocje. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólne przeżywanie wrażeń i razem spędzony czas. Zachęcam już teraz z całego serca do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy i wspólnego emocjonowania się. Życzę wszystkim udanego wieczoru i dobrej nocy. Do następnego! (18:33:47)
    Pierwszoligowa Wisła Kraków, która zdobyła w sezonie 2023/2024 Puchar Polski wygrywa wyjazdowy mecz w Kosowie z drużyną KF Llapi wynikiem 2:1, a łącznie w dwumeczu rezultatem 4:1. To sprawia, że w II rundzie Wisła spotka się z austriackim Rapidem Wiedeń!

90+4
    Powstrzymani w ataku kosowianie, którzy już są raczej bezradni, bo wiedzą, że nawet zdobycz bramkowa nie da im nic więcej w tej rywalizacji.

90+3
    Świetnie z kontrą ruszają krakowianie, a konkretnie Hiszpan Ángel Rodado otrzymuje dokładnie podanie i urywa się, a następnie od lewej strony wbiega w "11" przeciwnika, gdzie oddaje strzał, ale płaskie uderzenie podbija udanie bramkarz drużyny przeciwnej!

90+2
    Próba ataku przyjezdnych, ale dobrze powstrzymują ich przeciwnicy dość wysoko ustawieni blisko połowy boiska.

90+1
    Dorzuca jeszcze dodatkowo cztery minuty sędzia główny tego meczu Trustin Farrugia Cann z Malty.
    90. Giánnis KIAKÓS - 1:2
    90. Kiakos (WIS) - 1:2

90
    Gol dla Wisły!
    Gola strzelił GIÁNNIS KIAKÓS!

Doskonały atak "Białej Gwiazdy", który został przeniesiony z prawej strony w kierunku środka boiska. Futbolówkę otrzymał najpierw Patryk Gogół, który zagrał do Greka GIÁNNISA KIAKÓSA, a ten świetnie zwiódł dwóch rywali w indywidualnej akcji i uderzył z około 14. metrów niezbyt mocno, ale za to bardzo precyzyjnie w kierunku prawego słupka i piłka znalazła drogę do bramki. Goście z Krakowa prowadzą 2:1!

89
    Zbyt mocna próba zagrania górnej piłki na lewą flankę w ofensywnej akcji gospodarzy i mamy wznowienie od bramki przez golkipera Wisły Kraków.

88
    Z faulem na swojej połowie placu gry Patryk Gogół. Zyskują cenne sekundy goście, a ekipa z Kosowa ciągle próbuje i walczy.

87
    Wisła Kraków dokonuje zmiany:
    Olivier Sukiennicki opuszcza boisko a pojawia się na nim Piotr Starzyński.

85
    Pozycja spalona w akcji ofensywnej krakowskich piłkarzy. Za moment będzie jeszcze jedna roszada po stronie Wisły.

84
    Starcie dwóch zawodników przeciwnych ekip, ale zdaniem arbitra na własnej połowie ucierpiał znacznie bardziej w tej sytuacji Bartosz Jaroch i od rzutu wolnego "Wiślacy".

83
    Próbują powstrzymywać rywali przed atakami pressingiem przyjezdni z Krakowa, ale nieźle wychodzi ekipie KF Llapi wychodzenie spod niego na połowę Wisły.

81
    Krakowianie w ataku pozycyjnym i walczył o udane dośrodkowanie z lewej strony Mikulec, ale jego próba blokowana, a po drodze piłka jeszcze ociera o jego nogę i opuszcza plac gry. Wznowi z linii 5. metra kosowski golkiper.

Adam Ka

Gole: 74. Tahiri – 58. Rodado, 90. Kiakós

Kartki:   12. Blakçori (LLP), 23. Gashijan (LLP), 51. Krasniqi (LLP) – 78. Uryga (WIS)

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 10:1. Spalone: 1:4. Foule: 14:18.
    KF Llapi: Avdyli – Emini (C), Useini (64. Tahiri), Krasniqi, Blakçori – Musolli, Namani (74. Veliu) – Baftiu – Gashijan (74. Hasani), Januzi (64. Cërnavërni), Maliqi (64. Ahmeti).

Zmiany: Laroshi – Vokkri, Ramadani, Rama, Bytyqi, Peci, Shabani.

Trener: Tahir Batatina.

Wisła Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga (C), Colley, Mikulec – Sapała (60. Gogół), Carbó – Baena (79. Kutwa), Sukiennicki (86. Starzyński), Młyński (60. Kiakós) – Rodado.

Zmiany: Broda, Letkiewicz – Dziedzic, Krzyżanowski, Wiśniewski, Skrobański, Olejarka.

Trener: Kazimierz Moskal.

Główny: Trustin Farrugia Cann (MLT).
    Liniowi: Duncan Sultana – James Muscat (MLT).