Llapi – Wisła K. pl 1:2 (koniec) | Toboł – Rużomberok 1:0 (koniec) | Pafos – IF Elfsborg 2:5 (koniec)
Zirä FK – Sheriff 1:2 (4:5 po rz. karnych) | Corvinul – Paksi 0:2 (koniec) | Maribor – Botew 2:2 (koniec)
KF Llapi
1:2 (0:0)
Wisła Kraków
Czwartek 18.07.2024, 16:30 • Stadion • Liga Europy UEFA • 1 • Runda kwalifikacyjna

Pierwszy mecz w II rundzie eliminacyjnej do fazy grupowej Ligi Europy UEFA w sezonie 2024/2025 pomiędzy Wisłą Kraków a austriackim Rapidem Wiedeń rozegrany zostanie za równy tydzień, w czwartek, 19 lipca o godzinie 18:00 w Krakowie, a rewanż odbędzie się w stolicy Austrii 1 sierpnia 2024 roku o godzinie 20:30. Na dziś to już wszystko jeśli chodzi o piłkarskie emocje. Dziękuję Państwu bardzo serdecznie za wspólne przeżywanie wrażeń i razem spędzony czas. Zachęcam już teraz z całego serca do śledzenia pozostałych relacji LIVE w serwisie Lajfy i wspólnego emocjonowania się. Życzę wszystkim udanego wieczoru i dobrej nocy. Do następnego! (18:33:47)
    Pierwszoligowa Wisła Kraków, która zdobyła w sezonie 2023/2024 Puchar Polski wygrywa wyjazdowy mecz w Kosowie z drużyną KF Llapi wynikiem 2:1, a łącznie w dwumeczu rezultatem 4:1. To sprawia, że w II rundzie Wisła spotka się z austriackim Rapidem Wiedeń!

90+4
    Powstrzymani w ataku kosowianie, którzy już są raczej bezradni, bo wiedzą, że nawet zdobycz bramkowa nie da im nic więcej w tej rywalizacji.

90+3
    Świetnie z kontrą ruszają krakowianie, a konkretnie Hiszpan Ángel Rodado otrzymuje dokładnie podanie i urywa się, a następnie od lewej strony wbiega w "11" przeciwnika, gdzie oddaje strzał, ale płaskie uderzenie podbija udanie bramkarz drużyny przeciwnej!

90+2
    Próba ataku przyjezdnych, ale dobrze powstrzymują ich przeciwnicy dość wysoko ustawieni blisko połowy boiska.

90+1
    Dorzuca jeszcze dodatkowo cztery minuty sędzia główny tego meczu Trustin Farrugia Cann z Malty.
    90. Giánnis KIAKÓS - 1:2
    90. Kiakos (WIS) - 1:2

90
    Gol dla Wisły!
    Gola strzelił GIÁNNIS KIAKÓS!

Doskonały atak "Białej Gwiazdy", który został przeniesiony z prawej strony w kierunku środka boiska. Futbolówkę otrzymał najpierw Patryk Gogół, który zagrał do Greka GIÁNNISA KIAKÓSA, a ten świetnie zwiódł dwóch rywali w indywidualnej akcji i uderzył z około 14. metrów niezbyt mocno, ale za to bardzo precyzyjnie w kierunku prawego słupka i piłka znalazła drogę do bramki. Goście z Krakowa prowadzą 2:1!

89
    Zbyt mocna próba zagrania górnej piłki na lewą flankę w ofensywnej akcji gospodarzy i mamy wznowienie od bramki przez golkipera Wisły Kraków.

88
    Z faulem na swojej połowie placu gry Patryk Gogół. Zyskują cenne sekundy goście, a ekipa z Kosowa ciągle próbuje i walczy.

87
    Wisła Kraków dokonuje zmiany:
    Olivier Sukiennicki opuszcza boisko a pojawia się na nim Piotr Starzyński.

85
    Pozycja spalona w akcji ofensywnej krakowskich piłkarzy. Za moment będzie jeszcze jedna roszada po stronie Wisły.

84
    Starcie dwóch zawodników przeciwnych ekip, ale zdaniem arbitra na własnej połowie ucierpiał znacznie bardziej w tej sytuacji Bartosz Jaroch i od rzutu wolnego "Wiślacy".

83
    Próbują powstrzymywać rywali przed atakami pressingiem przyjezdni z Krakowa, ale nieźle wychodzi ekipie KF Llapi wychodzenie spod niego na połowę Wisły.

81
    Krakowianie w ataku pozycyjnym i walczył o udane dośrodkowanie z lewej strony Mikulec, ale jego próba blokowana, a po drodze piłka jeszcze ociera o jego nogę i opuszcza plac gry. Wznowi z linii 5. metra kosowski golkiper.

79
    Ángel Baena opuszcza boisko a pojawia się na nim Mariusz Kutwa.

78
    Kapitan krakowskiej Wisły Alan Uryga ukarany żółtą kartką za przewinienie na przeciwniku.

77
    Ostro w tej sytuacji zachował się Mergim Cernaverni, ale nie ma mowy o karze indywidualnej dla piłkarza drużyny KF Llapi. Rzut wolny dla "Białej Gwiazdy".
    75. Taka informacja jest bardzo ważna, bo to pokazuje jak istotne jest wygrywanie meczów w europejskich pucharach bez wzgledu na rezultat całego dwumeczu. O to toczy się walka z obu stron w ostatnim kwadransie rywalizacji!

74
    KF Llapi dokonuje zmiany:
    Elvir Gashijan opuszcza boisko a pojawia się na nim Arianit Hasani.

74
    Hamdi Namani opuszcza boisko a pojawia się na nim Valmir Veliu.
    74. Ardit TAHIRI - 1:1

74
    Zespół Llapi właśnie zdobył gola!
    Gola strzelił ARDIT TAHIRI!

Na lewej stronie boiska przy linii bocznej z piłką znalazł się Ergyn Ahmeti, który dobrze podał futbolówkę w kierunku Ilira Blakçori. Pierwsza próba dośrodkowania 31-latka zablokowana, ale drugie zagranie już celne trafia do ARDITA TAHIRA, a ten po przyjęciu futbolówki tyłem do bramki, natychmiast się obrócił i huknął w prawą stronę pod poprzeczkę nie dając bramkarzowi Wisły Kraków zbyt wielu szans na udaną interwencję. Mamy więc remis 1:1 w 74. minucie rywalizacji!

73
    Z piłką na własnej połowie piłkarze wicemistrza Kosowa rozgrywają swoją kolejną akcję, która ma na celu przynieść wyrównanie.

71
    Gramy dalej. Na skromnym prowadzeniu wynikiem 1:0 "Biała Gwiazda", a więc powalczą o utrzymanie korzystnego wyniku do końca goście z Krakowa.

70
    Przerwa również w drugiej części meczu na schłodzenie organizmów przez piłkarzy. To też moment do wspólnego omówienia taktyki na kolejne minuty rywalizacji w Kosowie.

69
    Trafia do bramki Wisły Blend Baftiu, ale nie jest zaliczony ten gol, bo zawodnik KF Llapi znajdował się w momencie decydującego podania na ofsajdzie. Szybka weryfikacja wozu VAR i decyzja podtrzymana!

67
    Z półwoleja składa się do strzału w polu karnym Wisły Kraków Blend Baftiu, ale dobrze blokuje to uderzenie szwedzki obrońca "Białej Gwiazdy" Joseph Colley. Korner dla gospodarzy.

66
    Gospodarze już w komplecie. Stracony gol bardzo oddalił ich od awansu, ale wciąż na pewno ekipa z Kosowa będzie walczyć na swoim placu gry chociaż o korzystny wynik końcowy tego pojedynku.

65
    Hamdi Namani na moment opuszcza boisko, bo jest opatrywany przez medyków. Gra może się toczyć dalej.

64
    Adem Maliqi opuszcza boisko a pojawia się na nim Ergyn Ahmeti.

64
    Muhamed Useini opuszcza boisko a pojawia się na nim Ardit Tahiri.

64
    Ahmed Januzi opuszcza boisko a pojawia się na nim Mergim Cërnavërni.

62
    Próba podobnej akcji w wykonaniu gości. Na prawej flance Baena centruje w kierunku Urygi, ale mamy gwizdek i dostrzeżony został faul na Hiszpanie. Jeszcze jeden stały fragment gry dla polskiej ekipy.

61
    Kolejny rzut wolny dla krakowian po faulu w bocznym sektorze boiska tuż przy linii.

60
    Mateusz Młyński opuszcza boisko a pojawia się na nim Giánnis Kiakós.

60
    Igor Sapała opuszcza boisko a pojawia się na nim Patryk Gogół.
    58. Ángel RODADO - 0:1
    58. Rodado (WIS) - 0:1

58
    Gola strzelił ÁNGEL RODADO!

Kapitalnie w akcji ofensywnej radzi sobie "Biała Gwiazda", a konkretnie Bartosz Jaroch na prawym skrzydle, który dobiegając z futbolówką do linii końcowej boiska w ostatniej możliwej chwili wysoko centruje, a w polu karnym rywali dobrze nabiega na piłkę hiszpański napastnik Wisły Kraków ÁNGEL RODADO i celnie główkuje w światło bramki, co sprawia, że goście prowadzą w tym spotkaniu wynikiem 1:0!

57
    Faulowany na swojej połowie Igor Sapała i od rzutu wolnego grają przyjezdni.

55
    Groźny wypad do ataku "Wiślaków", a konkretnie Rafała Mikulca na lewym skrzydle, gdzie swoim podaniem wzdłuż bramki przeciwnika próbuje znależć kolegów z drużyny, ale nie miał kto wykończyć tej ofensywnej akcji.

54
    Dośrodkowanie piłki z narożnika boiska na dalszy słupek bramki gości, gdzie wykańczał atak Hamdi Namani, ale jego próba dość niecelna.

53
    Lewą stronę boiska urywa się defensor drużyny gospodarzy Ilir Blakçori, który dla swojej ekipy wywalczył korner.

52
    Igor Sapała zagrywa futbolówkę w kierunku Josepha Colleya, ale szwedzki stoper dobrze zatrzymywany przez przeciwników.

51
    Z żółtą kartką na koncie kolejny z graczy KF Llapi Ilir Krasniqi. Tym razem stoper przewinił na tyle ostro, że zwija się z bólu na murawie jeden z krakowskich graczy.

49
    Rzut rożny wykonują "Wiślacy", ale oddalają zagrożenie kosowscy defensorzy.

48
    Na połowie boiska z piłką szarżował Rafał Mikulec, ale wpada na niego jeden z rywali i mamy faul. Rzut wolny dla krakowskiej Wisły.

47
    Ángel Baena próbując przejąć piłkę uderza rywala w nogę i dopuszcza się tym samym faulu. Sędzia odgwizdał przewinienie Hiszpana.

46
    2. połowa rozpoczęta.
    45+2. Bez goli do przerwy w kosowskim Podujevo, gdzie na ten moment awans ma zapewniony Wisła Kraków po zaliczce z pierwszego meczu domowego. Dzielnie walczą gospodarze i mają oni lepsze momenty, ale dobrze radzą sobie jak na razie w obronie krakowianie!

45+2
    1. połowa zakończona.

45+1
    Jedną akcję próbowała skonstruować Wisła i jedną zawodnicy KF Llapi. Ci drudzy zaatakowali groźniej, ale głową Januzi przestrzelił nad bramką z kilku metrów.

45
    Dwie minuty dolicza do pierwszej części gry maltański arbiter główny tego pojedynku Trustin Farrugia Cann.

43
    Próba wyjścia z kontratakiem w wykonaniu Mateusza Młyńskiego na lewym skrzydle i mamy ostry faul ze strony Elvira Gashijana, który natychmiast przeprasza Polaka, a to zapewne efekt tego, że ten zawodnik ekipy KF Llapi ma już na koncie żółty kartonik.

42
    Ahmed Januzi w walce powietrznej o piłkę nie sięga jej, a to zapewne efekt dobrej pracy obronnej Josepha Colleya, który w tej akcji słusznie nie odpuszczał.

41
    Mocnym uderzeniem piłki trafiony w brzuch szwedzki stoper Wisły Kraków Joseph Colley. Blokuje on co prawda strzał rywala, ale potrzebował chwili na powrót do pełni sił. Mamy róg dla gospodarzy.

40
    Kilka minut do końca pierwszej połowy tej rywalizacji, która swoim tempem i poziomem nie zachwyca, ale tutaj będzie największe znacznie miał końcowy rezultat.

39
    Możemy już kontynuować grę, a za linią boczną boiska przygotowany do powrotu zawodnik KF Llapi.

38
    Problemy ze zdrowiem ma Elvir Gashijan i leży na murawie, a potrzebna jest interwencja klubowych medyków.

37
    Seria kilku dośrodkowań Gashijaniego z prawej strony boiska, ale za każdym razem jego próby są blokowane przez obrońców Wisły Kraków.

36
    Wybite dośrodkowanie przez "Wiślaków" i kolejny korner dla kosowskiego zespołu w tej sytuacji.

35
    Z dużą łatwością Rafał Mikulec ograny przez rywala na prawej stronie pola karnego Wisły. Chcąc oddalić zagrożenie chociaż na moment Igor Sapała wybija piłkę na aut bramkowy i rzut rożny mają gospodarze.

34
    Szarżujący z piłką na połowie Wisły Hamdi Namani powstrzymany udanie przez Igora Sapałę. Ten uruchamia w przodzie Rodado, ale po chwili również Hiszpan zablokowany w ataku.

33
    Chciał teraz uruchomić swoim górnym zagraniem piłki w pole karne Igor Sapała w ofensywie hiszpańskiego napastnika krakowskiej Wisły Ángela Rodado, ale to zagranie nieopanowane przez tego piłkarza i od bramki wznawiają gospodarze.

32
    Centra piłki na pole karne i dalszy słupek z rzutu wolnego. Zagranie posłał Gashijan, a akcję próbował zamykać stoper KF Llapi Ilir Krasniqi jednak jego dołożenie nogi sprawia, ze piłka przelatuje daleko obok bramki.

31
    Aktywny w ataku i w narożniku boiska na prawym skrzydle Elvir Gashijan zdobywa dla swojej drużyny rzut wolny po faulu Rafała Mikulca.

30
    Znów futbolówka w rękach bramkarza KF Llapi Ilira Aydali po długim zagraniu na pole karne gospodarzy.
    29. Dziś oprócz meczu z udziałem polskiego zespołu Wisły Kraków rozgrywane są także inne mecze pierwszej rundy eliminacyjnej do Ligi Europy w sezonie 2024/2025!

28
    W ofensywie z piłką w posiadaniu Mateusz Młyński, który decyduje się na strzał sprzed linii pola karnego, ale po krótkim rogu to uderzenie szybuje obok lewego słupka.

27
    Gra jest już kontynuowana i ciągle częściej z piłką KF Llapi, ale to nie przekłada się na zagrożenie. Ciągle Wisła jest znacznie groźniejsza w grze z kontrataku, ale krakowianie nigdzie nie muszą się spieszyć mając dorobek bramkowy z pierwszego meczu.

25
    Przerwa na uzupełnienie płynów i schłodzienie organizmów z uwagi na wysoką temperaturę, która panuje w kosowskim Podujevo.
    24. Przypomnijmy, że ten mecz odbywa się bez udziału publiczności, a więc miejscowi kibice muszą sobie jakoś radzić. Oto jeden z wielu przykładów. Na stadionie da się jednak usłyszeć śpiewy "Wiślaków", a to za sprawą licznej grupy sponsorów i właścicieli!

23
    Zbyt dużo agresji w zachowaniu Elvira Gashijana w próbie odbioru piłki pressingiem. Ostro potraktował on Hiszpana Marco Carbó i obejrzał żółtą kartkę za to zagranie.

21
    Znów aktywnie w ataku Elvir Gashijan. Ponownie przekłada sobie futbolówkę na lewą nogę i oddaje strzał sprzed 16. metra, ale uderzenie po ziemi łapie pewnie bramkarz Wisły Kraków.

20
    Prawą flanką urwał się z futbolówką przy nodze Baena, ale akcja Hiszpana zakończona niecelnym podaniem, które szukało zawodnika do zamknięcia całej akcji ofensywnej Wisły.

19
    W szybkiej odpowiedzi gospodarze. Jeden z graczy KF Lappi świetnie przed polem karnym "Wiślaków" przekłada sobie piłkę na lewą nogę i uderza w kierunku lewego słupka, ale świetnie paraduje i dobrze interweniuje białorusiński bramkarz Anton Cziczkan!

18
    Akcja Wisły Kraków lewą stroną boiska zakończona strzałem Rafała Mikulca, który z dużym spokojem chwyta bramkarz KF Llapi.

17
    Potwierdził jeszcze całą sytuację sędzia główny z Malty Trustin Farrugia Cann na analizie przez wóz VAR. Od rzutu wolnego wznawiają gospodarze.
    16. Ujęcie kadru, gdzie doskonale widać, że ofsajd w przypadku Sukiennickiego był spory!

16
    Celne uderzenie z kilkunastu metrów oddaje Olivier Sukiennicki i cieszy się ze zdobyczy bramkowej, ale dość szybko ją przerywa z uwagi na to, że zawodnik Wisły Kraków w momencie podania był na pozycji spalonej. Nie ma więc mowy o zaliczeniu tego gola!

15
    Pierwszy kwadrans tego meczu za nami i jak na razie więcej zamieszania pod bramką przeciwnika stworzyli gospodarze, ale za to groźniej atakowali krakowianie, co sprawia, że z obu stron nie brakuje okazji.

14
    Zbyt nadmiernie ostro grał teraz w ataku Adem Maliqi i powalony przez niego na plac gry Marc Carbó, co dostrzegł arbiter gwiżdżąc faul i rzut wolny.

13
    Celny strzał w światło bramki Mateusza Młyńskiego z pola karnego przeciwnika, ale pewnie chwyta piłkę golkiper Ilir Avdyli.

12
    Znów w ofensywie probują szukać swojej okazji gospodarze, ale ponownie chcą wymusić oni na arbitrze decyzję o podyktowaniu rzutu karnego. Nie daje się ponownie sędzia z Malty nabrać i tym razem już pokazuje za to zachowanie żółty kartonik. Ukarany nim lewy obrońca KF Llapi Ilir Blakçori.
    11. Trzeba przyznać, że klimat rywalizacji na obiekcie "Zahir Pajaziti" w miejscowości Podujevo jest szczególnie odbiegający od europejskich standardów!

10
    Kolejny róg dla drużyny KF Llapi i znów "Wiślacy" muszą być czujni w defensywie.

9
    Chwilowo przerwana gra przez sędziego głównego Trustina Farrugia Canna. Leży na murawie jeden z graczy gospodarzy.
    8. Kapitalna akcja duetu Baena - Sukiennicki, ale polski piłkarz nie znajduje drogi do bramki w dogodnej sytuacji!

8
    Świetnie wypuszczony na prawym skrzydle do ofensywy prostopadłym zagraniem Hiszpan Ángel Baena, który rusza z piłką przy nodze i zagrywa na pole karne do niepilnowanego Oliviera Sukiennickiego, który z kilku metrów dokłada nogę i uderza prosto w bramkarza drużyny przeciwnej. To powinien być gol na 1:0!

6
    Bez większego zagrożenia pod bramką Wisły po rozegraniu tego kornera przez rywali.

5
    Rzut rożny wywalczony po raz pierwszy w tym meczu przez piłkarzy z Kosowa.

4
    Ofensywny gracz KF Llapi bardzo nieudolnie próbował wymusić rzut karny na arbitrze, ale nie daje się nabrać sędzia główny z Malty na zachowanie Elvira Gashijana, którego zdecydowanie nie traktował ostro we własnej "11" Mateusz Młyński.

3
    Wicemistrzowie Kosowa grają dziś w białych kompletach strojów meczowych z granatowymi dodatkami, a z kolei zdobywcy Pucharu Polski w sezonie 2023/2024, czyli Wisła Kraków występuje na czerwono z białymi wypełnieniami trykotów.

2
    Faul przy linii bocznej boiska, którego dopuścił się Ahmed Januzi i jest odgwizdane przewinienie napastnika KF Llapi.

1
    Mecz rozpoczęty przez drużynę gospodarzy, czyli KF Llapi.

Za nami już przywitanie zespołów na czele z kapitanami: obrońcą Alanem Urygą po stronie Wisły Kraków oraz defensorem Benjaminem Emini z ekipy KF Llapi. Za nami także losowanie stron i posiadania piłki od początku tego spotkania. Ponadto doszło także do przywitania sztabów szkoleniowych na czele z trenerami: Kazimierzem Moskalem w drużynie Wisły Kraków oraz Tahirem Batatina w szeregach zespołu z Kosowa.

Obie jedenastki na czele z głównym sędzią tego meczu z Malty Trustinem Farrugia Cannem wychodzą już z tunelu na plac gry w towarzystwie hymny Ligi Europy UEFA. Stawką tego pojedynku awans do dalszej rundy, gdzie czeka już austriacki Rapid Wiedeń.
    Na murawie rozgrzewają się już oba zespoły!
    "Wiślacy" już wybiegają na przedmeczową rozgrzewkę!
    Krakowianie sprawdzają stan boiska na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra!

Wyjściowe składy:

KF Llapi: Avdyli – Emini (C), Huseini, Krasniqi, Maliqi, Blakçori – Namani, Musolli, Baftiu – Gashijan, Januzi.

Zmiany: Laroshi – Vokkri, Cërnavërni, Ramadani, Rama, Ahmeti, Bytyqi, Peci, Hasani, Shabani, Veliu, Tahiri.

Trener: Tahir Batatina.

Wisła Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga (C), Colley, Mikulec – Sapała, Carbó – Baena, Sukiennicki, Młyński – Rodado.

Zmiany: Broda, Letkiewicz – Dziedzic, Gogół, Starzyński, Kiakós, Kutwa, Krzyżanowski, Wiśniewski, Skrobański, Olejarka.

Trener: Kazimierz Moskal.

Główny: Trustin Farrugia Cann (MLT).
    Liniowi: Duncan Sultana – James Muscat (MLT).
    Techniczny: Daniel Portelli (MLT).
    VAR: Luca Pairetto (ITA).
    Oto jak przed meczem prezentuje się szatnia ekipy z Kosowa, która jest już gotowa do dzisiejszego pojedynku!
    Zespół "Białej Gwiazdy", czyli drużyna Wisły Kraków prowazona przez szkoleniowca Kazimierza Moskala zagra w takim oto zestawieniu personalnym!
    Gospodarze tego pojedynku, czyli ekipa wicemistrza Kosowa KF Llapi Podujevo zagra w takim oto składzie personalnym. Oto jakie decyzje podjął trener Tahir Batatina!
    W meczu rewanżowym pierwszej rundy eliminacyjnej do Ligi Europy UEFA w sezonie 2024/2025 Wisła Kraków zmierzy się na wyjeździe w Kosowie z drużyną KF Llapi Podujevo. Pierwszy mecz w Krakowie zakończył się wygraną gospodarzy wynikiem 2:0!

Cześć! Mecz startuje o 16:30.

Adam Ka

Gole: 74. Tahiri – 58. Rodado, 90. Kiakós

Kartki:   12. Blakçori (LLP), 23. Gashijan (LLP), 51. Krasniqi (LLP) – 78. Uryga (WIS)

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 10:1. Spalone: 1:4. Foule: 14:18.
    KF Llapi: Avdyli – Emini (C), Useini (64. Tahiri), Krasniqi, Blakçori – Musolli, Namani (74. Veliu) – Baftiu – Gashijan (74. Hasani), Januzi (64. Cërnavërni), Maliqi (64. Ahmeti).

Zmiany: Laroshi – Vokkri, Ramadani, Rama, Bytyqi, Peci, Shabani.

Wisła Kraków: Cziczkan – Jaroch, Uryga (C), Colley, Mikulec – Sapała (60. Gogół), Carbó – Baena (79. Kutwa), Sukiennicki (86. Starzyński), Młyński (60. Kiakós) – Rodado.

Zmiany: Broda, Letkiewicz – Dziedzic, Krzyżanowski, Wiśniewski, Skrobański, Olejarka.