Górnik Z. – Wisła K. 0:1 (koniec) | Podbeskidzie – Pogoń 2:1 (koniec) | Polonia W. – Piast 1:1 (koniec)
Ruch – Legia 0:0 (koniec) | Śląsk – Lech P. 1:1 (koniec) | Zagłębie L. – Lechia 0:3 (koniec)
Korona – Widzew 0:0 (koniec) | GKS Bełchatów – Jagiellonia 1:1 (koniec)
Podbeskidzie Bielsko-Biała
2:1 (2:0)
Pogoń Szczecin
Czwartek 30.05.2013, 18:00 • Stadion Miejski, Bielsko-Biała • PKO Ekstraklasa

Przyznam, że wybór MVP tego spotkania jest bardzo trudnym zadaniem. Biorąc pod uwagę to, że oba zespoły grały bardzo zespołowo i wyrównanie, nie było tam specjalnych jednostek zasługujących na wyróżnienie. Moją uwagę przykuł jednak wprowadzony w drugiej połowie Djousse, który dał bardzo dobrą zmianę i był wyróżniającym się zawodnikiem. jego ataki nie jeden raz zagroziły bramce Zajaca, a jego walka i determinacja o piłkę nie raz sprawiała problemy obrońcom Podbeskidzia. Według mnie, to on powinien zostać graczem meczu. (20:01:51)

Sędzia kończy spotkanie. Podbeskidzie ma prawo cieszyć się z tego wyniku, gdyż Pogoń Szczecin w drugiej połowie zagrała bardzo dobrze, a po strzeleniu bramki przez Rogalskiego gospodarze drżeli do ostatnich minut. Jednak pierwsza połowa w wykonaniu Podbeskidzia była fenomenalna i to ona przesądziła o wyniku tego spotkania.

90+3
    Malinowski upada w pobliżu pola karnego, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia gracza Pogoni.

90+1
    W miejsce Paweli wejdzie Sokołowski.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty do końca regulaminowego czasu gry.

90
    Wodecki opuszcza boisko, jego miejsce zajmie Malinowski.

89
    Wiśniewski ukarany żółtą kartką.

86
    Rzut wolny dla TSP, dośrodkowanie z 35 metrów wybite przez obrońców drużyny przyjezdnej.

84
    Kolejny żółty kartonik, tym razem dla Koniecznego.

83
    Indywidualna akcja Demjana zatrzymana przez stoperów Portowców. Rzut rożny dla gospodarzy.

82
    Djousse na spalonym. Zawodnik Pogoni Szczecin wprowadzony w drugiej połowie jest bardzo aktywny.

81
    Ostre wejście Djousse nogą w plecy ławy. Sędzia jednak nie pokazuje żółtej kartki.

79
    Rzut rożny dla Podbeskidzia, piłka w polu karnym i wielkie zamieszanie, piłka wychodzi po za boczną linię boiska.

78
    Strzał Demjana prosto w obrońcę Pogoni Szczecin. Górale nie odpuszczają!

76
    Kolejna próba Djousse, tym razem zawodnik Pogoni został zablokowany z boku boiska i wywalczył tylko rzut rożny.

73
    Djousse wbiega w pole karne Podbeskidzia i próbuje wymusić rzut karny. Sędzia nie dał nabrać się na jego sztuczki.

72
    Rogalski ogląda drugi żółty kartonik i resztę spotkania spędzi w szatni.

71
    Djousse niecelnie dośrodkowuje w pole karne Podbeskidzia.

69
    Zmiana w drużynie Pogoni Szczecin. W miejsce Murayamy wejdzie Djousse.

69
    Damjan na spalonym.

67
    ROGALSKI uderza z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę i zdobywa bramkę kontaktową! Pogoń Szczecin ciągle w grze!

66
    Pietrasiak popełnia faul taktyczny. Szansa dla Pogoni Szczecin.

65
    Szansa dla Pogoni Szczecin, Mateusz Lewandowski jednak nie opanował piłki w dogodnej sytuacji.

63
    Janukiewicz dobrze łapie kiepskie dośrodkowanie zawodnika Podbeskidzia.

62
    Kolejny brzydki faul, tym razem do notesu sędziego trafia Ława.

60
    Pogoń Szczecin w natarciu, zawodnicy zespołu przyjezdnego w drugiej połowie wyglądają na lepszy zespół niż Podbeskidzie.

58
    Adam Rogalski ukarany żółtą kartką za agresywny faul.

55
    Dośrodkowanie z prawej strony boiska z rzutu wolnego na głowę Demjana, Słowak jednak uderza obok bramki.

53
    Słoboda zastępuje Adama Deje.

51
    Anradina dośrodkowuje w pole karne, Zajac źle wychodzi ale na szczęście gospodarzy, Portowcy nie wykorzystują swojej szansy.

50
    Dośrodkowanie w pole karne Pogoni, Janukiewicz źle wybija piłkę lecz obrońcy dobrze asekurują bramkarza i wybijają piłkę.

46
    Akahoshi opuszcza boisko, a jego miejsce zajmuje Edi Andradina.

46

Jak na razie oglądamy fenomenalne widowisko w Bielsko Białej. Podbeskidzie walczące z nożem na gardle o utrzymanie w ekstraklasie, świetnie spisuje się w dzisiejszym meczu. Dwie strzelone bramki w pierwszych sześciu minutach znacznie ułatwiło im zadanie, lecz widać że ciągle im mało. Gospodarze nie okazali się gościnni dla rywali.

45
    Pierwsza część spotkania potrwa jeszcze jedną minutę.

45
    Dośrodkowanie Wodeckiego wybite przez stoperów Pogoni.

44
    Akakoshi fauluje Demjana z prawej strony boiska i szansa na dośrodkowanie.

43
    Łatka faulowany w środkowej strefie boiska, następnie kopnięty został Telichowski. Wolny dla Podbeskidzia.

42
    Indywidualna akcja Demjana zatrzymana przez dobre wejście dwóch obrońców Pogoni.

40
    Akakoshi przyjął piłkę w polu karnym, a później się na niej przewrócił. Dość zabawna sytuacja.

39
    Frączak uderza z bliskiej odległości w boczną siatkę bramki Podbeskidzia!

37
    Demjan traci piłkę w polu karnym Pogoni Szczecin.

36
    Nieudana akcja dwóch Japończyków z Pogoni, piłka jednak ciągle w posiadaniu gości.

35
    Wolny 17 metrów od bramki Podbeskidzia, Golla uderza prosto w mur.

34
    Rogalski uderza prosto w mur a dokładnie w rękę Adama Deji. Deja ogląda żółtą kartkę.

34
    Akakoshi faulowany 30 metrów od bramki Zajaca. Szansa dla Portowców na zagrożenie bramce Podbeskidzia.

33
    Akcja TSP zatrzymana przez obrońców drużyny ze Szczecina.

32
    Dośrodkowanie Frączaka ląduje pewnie w rękach Zajaca. Bramkarz Podbeskidzia jednak nie śpieszy się ze wznowieniem gry.

30
    Tempo meczu wyraźnie spadło, mimo to gracze z Bielsko Białej ciągle wysoko naciskają na zawodników Pogoni.

28
    Przy bocznej linii boiska rozgrzewają się zawodnicy Pogoni Szczecin.

26
    7 celnych strzałów na bramkę Pogoni w ciągu 26minut. To tylko potwierdza jak bardzo zdeterminowani dzisiaj są zawodnicy Podbeskidzia.

24
    Wodecki! Kolejny strzał na bramkę Pogoni i kolejna poprzeczka!

22
    Świetna akcja Demjana, który wbiegł w pole karne, przełożył piłkę na prawą nogę i technicznym strzałem uderzył prosto w poprzeczkę!

21
    Kontratak Podbeskidzia zatrzymany w środkowej strefie boiska.

20
    Na spalonym Tomasz Chałas. Od wybicia piłki zacznie Zajac.

19
    Groźne uderzenie Adama Deji z dystansu, piłka przelatuje tuż obok słupka Pogoni Szczecin.

18
    Agresywna gra w środku pola w wykonaniu obu zespołów. Walka na boisku i świetna atmosfera na trybunach czyni z tego meczu wspaniałe widowisko.

16
    Deja z rzutu wolnego uderza minimalnie nad poprzeczką.

15
    Golla fauluje Wodeckiego 20 metrów od własnej bramki. Szansa na bezpośrednie uderzenie na bramkę.

14
    Kolejny rzut rożny po nieudanej akcji Demjana. Tym razem Konieczny uderzył głową obok bramki.

13
    Indywidualna akcja Lewandowskiego, który w nieprzepisowy sposób był zatrzymywany przez Demjana.

12
    Demjan na pozycji spalonej, chorągiewka w górze zatrzymała groźną akcję.

11
    Dośrodkowanie ląduje prosto w rękach Janukiewicza.

11
    Dąbrowski fauluje Chmiela i kolejny stały fragment dla gospodarzy. Czy będzie 3 bramka ?

9
    Zbyt mocne podanie do Lewandowskiego, od wyrzutu z autu zaczną zawodnicy z Bielsko Białej.

8
    Pogoń Szczecin przy piłce, jednak wysoki pressing Podbeskidzia przeszkadza zawodnikom przyjezdnym w konstruowaniu akcji.

6
    Coś niesamowitego! PAWELA uderza z dystansu i strzela piękną bramkę! Stadiony świata!

5
    Dobra akcja Demjana prawym skrzydłem, ostre dośrodkowanie w pole karne lecz nikt nie zamknął jego podania.

4
    Rzut wolny dla Pogoni Szczecin, Ława za mocno dośrodkowuje w pole karne.

3
    Świetny początek Podbeskidzia! Drużyna walcząca o utrzymanie ciągle atakuje, nawet po strzeleniu bramki!

1
    GOOOOL !! W pierwszej minucie meczu! Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i KONIECZNY głową umieszcza piłkę w siatce!

1
    Sędzia rozpoczyna spotkanie, zaczynają zawodnicy Podbeskidzia. Szybka akcja i rzut rożny dla gospodarzy.

1

Podbeskidzie Bielsko Biała: Zajac – Telichowski, Pietrasiak, Górkiewicz, Konieczny, Łatka, Chmiel, Deja, Demjan, Wodecki, Pawela.

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Hernani, Akakoshi, Ława, Rogalski, Golla, Lewandowski, Murayama, Frączak, Chałas

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin).

W drużynie Pogoni Szczecin najlepszym snajperem jest doświadczony Brazylijczyk Edi Andradina, który strzelił tylko 4 bramki w 26 spotkaniach.

Najlepszym strzelcem Podbeskidzia w tym sezonie jest Słowak Robert Demjan. 13 bramek w 28 meczach czyni go najlepiej strzelającym zawodnikiem ekstraklasy.

Pogoń Szczecin po bardzo dobrej rundzie jesiennej, na wiosnę zaczął grać dużo gorzej, co dało im spadek na 12 miejsce w tabeli z 32 punktami na koncie. W ostatnim spotkaniu, zespół ten pokonał na własnym stadionie Górnika Zabrze, 1:0.

Drużyna gospodarzy, Podbeskidzie Bielsko Biała w tym sezonie zajmuje ostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 26 punktów. Zespół ten posiada jeszcze szansę na utrzymanie się w lidze, biorąc pod uwagę że w ostatnim meczu pokonali faworyzowanego Lecha Poznań 2:0.

Przed nami przedostatnia, 29 kolejka piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Na Stadionie Miejskim BKS Stal, zmierzą się drużyny miejscowego Podbeskidzia i Pogoni Szczecin. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego meczu.

Gole: 1. Konieczny, 6. Pawela – 67. Rogalski

Kartki:   34. Deja (POD), 66. Pietrasiak (POD), 84. Konieczny (POD) – 49. Frączczak (POG), 58. Rogalski (POG), 62. Ława (POG), 89. Wiśniewski (POG)   72. Rogalski (POG)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Zajac – Telichowski, Pietrasiak, Górkiewicz, Konieczny, Łatka, Chmiel, Deja (53' Słoboda), Demjan, Wodecki (90' Malinowski), Pawela (90+1 Sokołowski).
    Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Hernani, Akakoshi (46' Andradina), Ława, Rogalski, Golla (46' Wiśniewski), Lewandowski, Murayama (69' Djousse), Frączczak, Chałas.

Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)