Szachtior K. – BATE 1:0 (koniec) | Sutjeska – Sheriff 0:5 (koniec) | Kalju – HJK 2:1 (koniec)
Molde – Sligo 2:0 (koniec) | Korcza – Neftchi 1:0 (po dogrywce) | Streymur – Dinamo Tb. 1:3 (koniec)
Maccabi T.A. – Győri 2:1 (koniec) | Vardar – FCSB 1:2 (koniec) | Celtic – Cliftonville 2:0 (koniec)
Dinamo Z. – Fola 1:0 (koniec) | Żeljeznicar – Vik. Pilzno 1:2 (koniec) | Hafnarfjörður – Ekranas 2:1 (koniec)
FH Hafnarfjörður
2:1 (1:1)
Ekranas Poniewież
Wtorek 23.07.2013, 21:15 • Kaplakrikavöllur, Hafnarfjördur (ISL) • Liga Mistrzów UEFA

Po ciekawym meczu gracze z Islandii pokonują rywali i zmierzą się w kolejnym etapie eliminacji do Ligi Europejskiej z mistrzem Austrii – Austrią Wiedeń! Serdecznie zapraszamy do śledzenia tej, jak i innych relacji na lajfy.com (23:07:22)

Koniec! FH Hafnarfjörður w III rundzie!

90+2
    Gol dla Hafnarfjörðuru! Uderzenie jednego z graczy Ekranasa broni Oskarsson, który inicjuje kontrę! Ładne zagranie w kierunku BJORNASSONA, ten mając przed sobą pustą bramkę ze względu na to, że Kauneckas wyszedł w pole karne rywali, dopełnia formalności i wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

90+1
    Rzut wolny dla Litwinów, może być jeszcze groźnie.

90
    Upływa regulaminowy czas, ostatnie minuty marzeń dla Ekranasa.

89
    Óskarsson wchodzi w miejsce Gudnasona.

88
    Korner dla Ekranasa, szybkie tempo pod koniec spotkania.

87
    Kontra Litwinów zastopowana przez świetnie wracającego się do defensywy Palssona.

86
    Ładne zagranie do Gudnasona, ale ten szybko stracił piłkę pod polem karnym rywali.

85
    Emilsson złapany na spalonym, daleki wypad obrońcy Hafnarfjörður.

84
    Sverisson ukarany żółtą kartką.

82
    Niecelne podanie do Bjarnasona, coraz bardziej spieszą się gracze z Litwy.

81
    Podanie do Slavickasa, ten ładnie mija jednego z rywali, decyduje się na uderzenie, które jednak blokuje Emilsson.

79
    Jeszcze nieco ponad 10. minut gry przed nami. Czy Ekranas zdoła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę? Przypomnijmy, że Litwini grają w dziesiątkę po czerwonej kartce Reyesa.

77
    Zakotłowało się pod bramką Oskarssona, ale ostatecznie Islandczycy wybili piłkę poza obręb własnego pola karnego.

77
    Róg dla Ekranasa, wykonawcą będzie Tomkevicius.

76
    Palsson ukarany żółtym kartonikiem, zaostrza nam się gra wraz z kończącym się czasem gry.

75
    Kolejny spalony i znów złapany Bjarnason.

73
    Szybka akcja gospodarzy, zagranie do Gudnasona, ten decyduje się na strzał, ale na torze lotu piłki świetnie znalazł się Vucetić i zablokował to uderzenie.

72
    Tomkevicius złapany na spalonym.

70
    Umeh zdecydował się na uderzenie z przed pola karnego, bardzo niecelne.

69
    Dobre dośrodkowanie, ale piłkę bardzo pewnie głową wybija Slavickas.

68
    Snorrason wywalczył rzut rożny dla swojej drużyny.

67
    Ribokas wchodzi w miejsce Buinickija.

66
    W ataku pozycyjnym gracze Hafnarfjörður.

65
    Bjarnason na spalonym, gra przerwana.

63
    Kozlovs przedryblował dwóch zawodników, ale ostatecznie zatrzymał się na Tillenie.

62
    Pilotas ukarany żółtą kartką.

61
    Za długie podanie w kierunku Jonssona. Kompletnie niewidoczny jest dzisiaj napastnik gospodarzy.

60
    Bardzo dużo niedokładności i nerwowości w poczynaniach obu zespołów.

58
    Długie podanie do Bjarnasona, ten przyjął sobie piłkę i ładnie uderzył, ale ten strzał pewnie obronił Kauneckas.

56
    Faul Bjarnasona na rywalu, rzut wolny.

54
    Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne, ale pewnie interweniuje Pilotas.

53
    Bardzo trudna sytuacja Litwinów.

52
    Ależ idiotyczne zachowanie Oscara Reyesa! Zawodnik bez piłki atakuje rywala za co zostaje wyrzucony z boiska!

51
    Thorisson ukarany żółtą kartką.

49
    Od początku drugiej połowy gracze z Litwy rzucili się do ataków. Póki co jednak bardzo dobrze spisuje się defensywa Hafnarfjörður.

48
    Gudnason złapany na spalonym, dobrze zachowali się w tej sytuacji defensorzy Ekranasa.

46
    Björnsson wchodzi za Vidarssona.

46

Po pierwszej połowi mamy wynik remisowy. Gospodarze grają lepiej, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi na boisku większą ilością bramek. Zapraszamy do śledzenia relacji z drugiej części spotkania.

45
    Bjarnason wchodzi za utykającego Gudmundssona.

44
    Pierwsza połowa dobiega ku końcowi. Póki co mamy wynik remisowy i już można stwierdzić, że w dzisiejszym spotkaniu dogrywki na pewno nie będzie.

42
    Emilsson złapany na pozycji spalonej.

41
    Tym razem dobrze interweniują gracze gości.

40
    Szybka akcja gospodarzy i będziemy mieli kolejny rzut rożny.

39
    Buinickij złapany na spalonym, gra przerwana.

38
    Gol dla Hafnarfjörðuru! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, w polu karnym gości najlepiej odnajduje się SVERISSON i strzałem głową doprowadza do wyrównania!

37
    Gudnason otrzymuje podanie w polu karnym, ładnie uderza, ale świetnie broni Kauneckas!

35
    Rzut wolny dla gospodarzy, może być groźnie.

34
    Snorasson znów fauluje rywala, a przypomnijmy że ma już na swoim koncie żółtą kartkę pomocnik Hafnarfjörður.

33
    Uderzenie Reyesa z dalszej odległości zablokowane przez jednego z rywali.

31
    Dwa kwadranse za nami, póki co zespół Ekranas Poniewież prowadzi 1:0 z Hafnarfjörður.

30
    Do dośrodkowania dochodzi Gudmundsson, ale świetnie broni Kauneckas!

29
    Rzut rożny dla FH.

28
    Zamilkły trybuny, póki co Ekranas wyrównał stan w dwumeczu. Jeśli takim wynikiem zakończy się pojedynek to potrzebna będzie dogrywka i być może rzuty karne by wyłonić zespół, który awansuje do III rundy.

27
    Gol dla Ekranasa! BUINICKIJ, uderza z rzutu karnego nie do obrony! Niespodzianka bo dotychczas to zespół Hafnarfjörður grał zdecydowanie lepiej!

26
    Karny dla Ekranasa!

26
    Brzydkie zachowanie Vidarssona, który niepotrzebnie faulował teraz w środku pola Vuceticia za co został ukarany żółtym kartonikiem.

24
    Piłka po dośrodkowaniu Varnasa ląduje prosto w rękawicach Oskarssona.

23
    Rzut rożny dla zespołu Ekranas.

22
    Dużo szarpanej gry i niedokładności w szeregach obu zespołów. Póki co to zespół gospodarzy sprawia lepsze wrażenie, brakuje tylko goli.

20
    No i Snorasson się doigrał. Drugi faul w ciągu dwóch minut, tym razem arbiter ze Słowacji pokazuje zawodnikowi gospodarzy żółtą kartkę.

19
    Snorasson fauluje od tyłu Tomkeviciusa, ostrzeżenie dla gracza Islandzkiej drużyny.

17
    Niedokładne zagranie w kierunku Varnasa, strata piłki Litwinów.

16
    Djenić schodzi z boiska. Napastnik Ekranasu nabawił się kontuzji w starciu z rywalem. Jego miejsce na boisku zajmuje Kozlovs.

15
    Tomkevicius ukarany żółtą kartką.

13
    Niesygnalizowane uderzenie Gudmundssona i znów piłka minimalnie mija lewy słupek bramki Kauneckasa!

12
    Gospodarze w ataku pozycyjnym.

10
    Świetna sytuacja dla Hafnarfjörður, jednak Palsson z około 10. metrów nie trafia w bramkę! Islandczyk nie był przez nikogo atakowany i spokojnie mógł lepiej przymierzyć.

9
    Emilsson znów fauluje rywala, sędzia póki co jednak jest bardzo pobłażliwy.

8
    W pierwszych minutach spotkania bardzo dużo walki, póki co jedną dogodną sytuację mieli gracze Ekranasa. Hafnarfjörður z kolei spokojnie czeka na możliwość przeprowadzenia kontry.

6
    Dośrodkowanie z lewego sektora w wykonaniu Varnasa, do piłki dochodzi Slavickas jednak strzela zbyt lekko by zaskoczyć dobrze ustawionego Oskarssona.

4
    Emilsson brzydko fauluje rywala w walce o górną piłkę, gra przerwana przez sędziego.

3
    Na pozycji spalonej złapany Djenić, piłka dla gospodarzy.

2
    Rzut wolny dla Ekranasa po faulu na Umehu.

1
    Mecz rozpoczęli zawodnicy dzisiejszych gospodarzy.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Piłkarze powoli wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy!

Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego spotkania już od godziny 21:00 kiedy to podamy oficjalne składy na mecz.

Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się z trudnym rywalem, mistrzem Austrii – Austrią Wiedeń.

Mecz zapowiada się bardzo interesująco głównie dlatego, że pierwsze spotkanie rozgrywane pomiędzy tymi zespołami zakończyło się tylko jednobramkowym zwycięstwem Ekranasa i z pewnością Islandczycy będą robić wszystko by doprowadzić do wyrównania stanu meczu, a być może przechylić wynik na swoją stronę i awansować do następnej rundy już w regulaminowym czasie gry.

W dzisiejszym spotkaniu FH Hafnarfjörður podejmie na własnym stadionie Ekranas Poniewież.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:15.

Gole: 38. Sverisson, 90+2. Bjornsson – 27. Buinickij

Kartki:   20. Snorasson (HAF), 26. Vidarsson (HAF), 51. Thorisson (HAF), 76. Palsson (HAF), 84. Sverisson (HAF) – 15. Tomkevicius (EKR), 62. Pilotas (EKR)   52. Reyes (EKR)

FH Hafnarfjörður: Oskarsson – Tillen, Vidarsson (46' Björnsson), Emilsson, Thorisson – Palsson, Sverisson, Snorrason, Gudmundsson (45' Bjornason) – Gudnason (89' Óskarsson), Jonsson
    Ekranas Poniewież: Kauneckas – Reyes, Pilotas, Slavickas, Girdvainis – Vucetić, Tomkevicius, Buinickij (67' Ribokas), Varnas – Djenić (18' Kozlovs), Umeh

Sędziowie: Ivan Kružliak (Słowacja)