MSK Żilina – Rijeka 1:1 (koniec) | Dila – Hajduk 1:0 (koniec) | Rubin – Randers 2:0 (koniec)
Astra – AS Trencin 2:2 (koniec) | Metałurh Donieck – Kukësi 1:0 (koniec) | Maccabi H. – Ventspils 3:0 (koniec)
Hapoel TA – Pandurii 1:2 (koniec) | Lech P. – Żalgiris 2:1 (koniec) | Kubań – Motherwell 1:0 (koniec)
Milsami – Saint-Étienne 0:3 (koniec) | Gefle – Karabach 0:2 (koniec) | Hapoel R.Gan – Estoril 0:1 (koniec)
Bursaspor – Vojvodina 0:3 (koniec) | Thun – Hacken 1:0 (koniec) | Differdange – Tromsø 1:0 (3:4 po rz. karnych)
Zurich – Slovan 1:2 (koniec) | Malmo – Swansea 0:0 (koniec) | Arnhem – Petrolul 1:2 (koniec)
Trabzonspor – Dinamo M. 0:0 (koniec) | Strømsgodset – Jablonec 1:3 (koniec) | Stuttgart – Botew 0:0 (koniec)
Rapid – Asteras 3:1 (koniec) | Standard – Xánthi 2:1 (koniec) | Mladost – Sevilla 1:6 (koniec)
Crvena Zvezda – Czernomorec 0:0 (koniec) | Udinese – Široki 4:0 (koniec) | Club Brugge – Śląsk 3:3 (koniec)
St. Johnstone – FK Mińsk 0:1 (2:3 po rz. karnych) | Breidablik – Aktobe 1:0 (1:2 po rz. karnych)
koniec po rz. karnych (2:3)
Saint Johnstone F.C.
0:1 (0:0)
FK Mińsk
Czwartek 08.08.2013, 20:45 • McDiarmid Park (Perth) • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Dzisiaj poznamy uczestników IV rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Europy! Jednak zanim padną ostateczne rozstrzygnięcia, będziemy mieli okazję przyjrzeć się 29 spotkaniom w ramach meczów rewanżowych III rundy. Ja zapraszam Państwa na relację z pojedynku pomiędzy FC Saint Johnstone, a FK Mińsk.

FC Saint Johnstone, to trzeci zespół poprzedniego sezonu Ligi szkockiej. Podopieczni Tommy’ego Wrighta rozpoczęli przygodę w eliminacjach Ligi Europy od II rundy. Przeciwnikiem okazał się być norweski Rosenborg. Szkoci nie byli faworytami dwumeczu, ale sprawili niespodziankę wygrywając w pierwszym meczu rozgrywanym na wyjeździe 0-1. Rewanż rozpoczął się fatalnie, bo już w 5 minucie Saint Johnstone straciło bramkę. Remis i awans Szkotom zapewnił May zdobywając bramkę w 21 minucie.

FK Mińsk przygodę w europejskich pucharach również rozpoczęło od II rundy eliminacji. Pierwszym przeciwnikiem okazał się być zespół Valletty. Pierwsze spotkanie rozegrane na Malcie zakończyło się niespodziewanym remisem 1-1. W rewanżu piłkarze białoruskiego FK wygrali jednak 2-0, dzięki trafieniom Vasilyuka (53’) i Kibuka (60’) i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy.

Pierwsze spotkanie pomiędzy obiema ekipami zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem FC Saint Johnstone 0-1. Jedyną bramkę zdobył MacLean w 69 minucie meczu.

Mecz zostanie rozegrany na ponad 19 tysięcznym McDiarmid Park w Perth. Początek transmisji, już od godziny 20:45! Zapraszam!

Poznaliśmy już oficjalne jedenastki na dzisiejsze spotkanie! Prezentujemy je poniżej:

Saint Johnstone F.C.: Mannus – Scobbie, Wright, Anderson, Mackay – Hasselbaink, McDonald, McLean, Cregg, Wotherspoon – May

FK Mińsk: Bushma – Sverchinski, Sosnovski, Sachivko, Rnić – Begunov, Bukatkin, Gorbushin, Kibuk – Maevski, Vasilyuk

Piłkarze są już na murawie! Za chwilę zaczynamy!

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Hasselbaink fauluje Sverchinskiego. Ostro rozpoczyna nam się to spotkanie!

2
    Kolejne przewinienie po stronie gospodarzy! Tym razem faulował May, a poszkodowanym jest Rnić.

4
    Tym razem na murawie leży Wotherspoon, a Vasilyuk upomniany przez sędziego.

6
    Gorbushin nieprzepisowo zagrywa. Sędzia odgwizduje faul. Od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

8
    Vasilyuk stara się uderzać na bramkę, ale strzał zostaje zablokowany!

12
    Sosnovski fauluje McLean w środkowej części placu gry i zostaje za to zagranie ukarany żółtym kartonikiem.

13
    Rzut wolny dla St Johnstone. Do bramki około 20 metrów.

14
    Mackay decyduje się na strzał, ale piłka opuszcza boisko nad poprzeczką!

15
    Maevski nieprzepisowo w starciu z Creggiem. Sędzia odgwizduje rzut wolny dla gospodarzy.

16
    Kibuk próbuje szczęścia z dystansu, ale jego uderzenie zostaje zablokowane!

19
    Okres bardzo nieczystej gry w wykonaniu obydwu jedenastek. Tym razem faulował Sverchinski.

21
    Kibuk wdaje się w dyskusje z sędzią i zostaje ukarany za to żółtą kartką!

22
    May wykonuje stały fragment gry. Piłka po strzale opuszcza jednak boisko.

24
    Rzut rożny dla gości.

25
    Vasilyuk dośrodkowuje ze stałego fragmentu gry. Piłka trafia do Begunova, a ten próbuje uderzać na bramkę. Próba bardzo niecelna.

26
    Kolejna próba w wykonaniu FK Mińsk, ale tym razem Mannus pewnie broni uderzenie.

27
    Sachivko upomniany przez sędziego za faul na Mayu.

28
    May wychodzi na czystą pozycję i uderza na bramkę! Bushma popisuje się niesamowitym refleksem i broni ten strzał!

29
    Rzut rożny dla St Johnstone.

30
    Wotherspoon dośrodkowuje w pole karne, ale defensywa gości oddala zagrożenie.

31
    Sachivko faulował Maya. Rzut wolny dla gospodarzy.

32
    McLean wykonuje stały fragment gry. Piłkarz stara się dograć do wybiegającego Maya, ale ten na pozycji spalonej!

34
    Kolejna pozycja spalona. Tym razem w pułapkę ofsajdową złapany Hasselbaink.

35
    Maevski fauluje w środku pola Wotherspoona. Rzut wolny dla gospodarzy.

36
    Hasselbaink decyduje się wykonać stały fragment gry, ale piłka uderzona z 25 metra mija bramkę i opuszcza boisko.

38
    Hasselbaink fauluje w środku pola Sverchinskiego. Od rzutu wolnego rozpocznie zespół gości.

39
    May faulowany. Piłkarz nie podnosi się z murawy. Mamy krótką przerwę w grze.

40
    Gra wznowiona, ale May ponownie faulowany, tym razem przez Kibuka.

43
    Bukatkin ukarany żółtą kartką za przewinienie.

45
    Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

45+1
    Bukatkin fauluje rywala. Okazja dla gospodarzy z 25 metra.

45+2
    May uderza z rzutu wolnego, ale piłka opuszcza plac gry wysoko nad poprzeczką!

Za nami dość spokojna pierwsza połowa spotkania. Oba zespoły grały dość rozważnie i skupiły się na defensywie. Jedyną groźną akcję wyprowadził zespół Saint Johnstone, ale to goście będą musieli postarać się w drugiej części spotkania, jeżeli myślą o awansie do kolejnej rundy! Zapraszam już za niecałe 15 minut.

46

48
    Druga połowa rozpoczęła się dość spokojnie. Oba zespoły wymieniają piłkę w środkowej części placu gry.

49
    Kibuk uderza zza pola karnego, ale strzał zablokowany.

51
    May w doskonałej okazji na zdobycie bramki! Potężne uderzenie z 16 metra. Bushma popisał się znakomitą interwencją!

52
    Tym razem szczęścia próbuje McLean! Próba niestety bardzo niecelna.

53
    Zmiana w drużynie FK Mińsk: z boiska schodzi Gorbushin, na boisku pojawia się Razin.

54
    McLean próbuje po raz kolejny! Drugi strzał niestety równie niecelny jak pierwszy.

56
    Sverchinski fauluje Maya. Od rzutu wolnego rozpocznie zespół gospodarzy.

57
    Wotherspoon wykonuje stały fragment gry. Piłkarz stara się uderzać, a Bushma znakomicie broni ten strzał.

58
    Kolejny faul w grze. Tym razem przewinienia dopuścił się Maevski. Poszkodowany Hasselbaink.

59
    Mackay wykonuje stały fragment gry. Piłka trafia do Hasselbainka, który próbuje uderzać, ale strzał zablokowany.

60
    Rnić upomniany przez sędziego za faul na Hasselbainku.

61
    Wotherspoon wykonuje stały fragment gry. Piłkarz uderza na bramkę, ale piłka mija poprzeczkę.

62
    Anderson upomniany za faul na Kibuku.

63
    Vasilyuk wykonuje stały fragment gry.

64
    Wotherspoon fauluje Maevski. Będzie okazja dla gości! Do bramki około 20 metrów.

65
    Sachivko decyduje się na wykonanie stałego fragmentu gry, ale strzał niecelny.

66
    Rzut wolny dla gospodarzy. Do bramki około 25 metrów.

67
    Wotherspoon wykonuje stały fragment gry. Piłkarz podaje do Wright, którego strzał zostaje zablokowany.

68
    Zmiana w drużynie Saint Johnstone F.C.: z boiska schodzi Hasselbaink, na boisku pojawia się Millar.

69
    Rnić fauluje Millara, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

70
    Scobbie decyduje się na wykonanie stałego fragmentu gry. Piłka trafia do Razina, ale ten uderza niecelnie.

71
    Razin uderza na bramkę rywali, ale bardzo niecelnie.

71
    Bukatkin fauluje przed polem karnym. Rzut wolny dla gospodarzy.

72
    Zmiana w drużynie FK Mińsk: z boiska schodzi Maevski, na boisku pojawia się Makas.

73
    Sachivko fauluje rywala i zostaje ukarany za to zagranie żółtą kartką.

74
    May decyduje się na uderzenie ze stałego fragmentu gry, ale piłka opuszcza boisko wysoko nad bramką.

75
    Gol dla FK Mińsk! Mamy bramkę dla gości! RNIĆ uderza z najbliższej odległości po znakomitej asyście Bukatkina! Mannus bez szans!

76
    Zmiana w drużynie FK Mińsk: z boiska schodzi Bukatkin, na boisku pojawia się Kozeka.

79
    Begunov fauluje Maya i za to przewinienie piłkarz otrzymuje żółty kartonik.

80
    McLean podchodzi do piłki i uderza z rzutu wolnego. Strzał zablokowany.

82
    McDonald na pozycji spalonej.

85
    Vasilyuk fauluje Millara. Rzut wolny dla gospodarzy.

86
    Millar oddaje strzał, ale piłka trafia w jednego z obrońców.

88
    Kolejna okazja dla St Johnstone! Tym razem uderzał Wotherspoon! Próba niecelna!

89
    Makas fauluje Wright. Rzut wolny dla gospodarzy.

90
    Mackay przed niebywałą okazją! Bushma znakomicie broni to uderzenie!

90+1
    McLean na pozycji spalonej!

Druga połowa skończona.

Koniec regulaminowych 90 minut! FK Mińsk zdołało odrobić stratę z pierwszego spotkania i dzięki temu mamy dogrywkę! Na rozstrzygnięcie czekamy z niecierpliwością!

91
    Pierwsza połowa dogrywki rozpoczęta.

91
    Makas fauluje Mackaya. Rzut wolny dla gospodarzy.

92
    Wotherspoon decyduje się na wykonanie stałego fragmentu gry.

93
    Wright ukarany żółtą kartką za faul na Sosnovskim.

94
    Obie drużyny rozgrywają piłkę w środku pola.

98
    Uderzenie Maya zablokowane!

99
    Rnić upomniany przez sędziego za faul na McLeanie.

100
    Kolejne przewinienie w grze. Tym razem faulował Makas.

101
    Millar oddaje strzał, ale obrońcy skutecznie go blokują.

102
    May! Piłka o centymetry mija bramkę!

103
    Odpowiedź gości! Szczęścia próbował Sverchinski, ale próba niecelna.

104

104
    Zmiana w drużynie Saint Johnstone F.C.: z boiska schodzi Wotherspoon, na boisku pojawia się Edwards.

105
    Rzut rożny dla FK Mińsk.

Pierwsza połowa dogrywki skończona.

Nie znamy ciągle rozstrzygnięcia. Czekamy na drugą część dogrywki.

106
    Druga dogrywka rozpoczęta.

107
    Millar na pozycji spalonej!

108
    Makas fauluje Andersona. Rzut wolny dla gospodarzy.

109
    Zmiana w drużynie Saint Johnstone F.C.: z boiska schodzi May, na boisku pojawia się Fallon.

110
    McLean przed znakomita okazja na bramkę! Bushma instynktownie broni to uderzenie.

110
    Millar fauluje w środku pola Kibuka. Od rzutu wolnego wznowi FK Mińsk.

112
    Makas na pozycji spalonej.

114
    Cregg fauluje rywala. Od rzutu wolnego rozpoczną goście.

115
    Edwards przed szansą! Bushma broni to uderzenie! Nie wiele zabrakło, aby piłka znalazła drogę do siatki!

117
    Vasilyuk próbuje szczęścia, ale próba bardzo niecelna!

119
    Gospodarze starają się zdobyć bramk\ę w ostatnich minutach! Edwards po raz kolejny uderzał na bramkę, a Bushma pięknie obronił ten strzał.

120
    Cregg ukarany żółtą kartką za faul na przeciwniku!

Druga dogrywka skończona.

Nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia po 90 minutach. Nie pomogło nawet dodatkowe 30 minut. Zwycięzce tego dwumeczu poznamy w konkursie jedenastek! Za chwilę rozpoczniemy!

Rozpoczynają się rzuty karne.

Vasilyuk pewnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce! 0-1

Mackay uderza, ale bramkarz broni słaby strzał!

Razin! I mamy 0-2!

Cregg trafia w poprzeczkę! Nie ma bramki!

Sverchinski pewnym uderzeniem umieszcza piłkę w siatce! Mamy 0-3!

W końcu gospodarze zdobywają bramkę z rzutu karnego! Fallon i 1-3!

Kibuk uderza, ale bramkarz broni! Coś niebywałego!

Edwards i 2-3!!

Strzał Kozeka obroniony przez bramkarza! Ależ emocje!

McLean uderza, ale Bushma broni!!!! FK Mińsk wygrywa!!

Ależ emocje za nami! Po pierwszej połowie byliśmy świadkami dość przeciętnego widowiska. W drugiej odsłonie gry doczekaliśmy się pierwszych groźnych okazji i w końcu bramki. Dla FK zdobył ją Rnić i przedłużył szansę awansu swojej drużyny. Do rozstrzygnięcia konieczna była dogrywka, w której byliśmy świadkami dość asekuracyjnego futbolu. Po upływie 120 minut sędzia zarządził rzuty karne. Można śmiało powiedzieć, że był to konkurs bramkarzy, którzy popisali się dużymi umiejętnościami broniąc jedenastki. Ostateczny wynik w konkursie rzutów karnych, to 2-3 dla FK Mińsk i to tą drużynę zobaczymy w IV rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Europy!

Dziękuję Państwu za śledzenie transmisji z dzisiejszego, jak że długiego i emocjonującego spotkania! Zapraszam na kolejne transmisję i przypominam, że jutro odbędzie się losowanie par IV rundy eliminacji Ligi Europy, które będzie można śledzić na serwisie Lajfy.com! Do przeczytania! (23:29:30)