1. FC Nurnberg – Hertha 2:2 (koniec) | Borussia D. – Braunschweig 2:1 (koniec)
Borussia Dortmund
2:1 (0:0)
Eintracht Braunschweig
Niedziela 18.08.2013, 17:30 • Signal-Iduna-Park (Dortmund) • Niemiecka Bundesliga

Dortmund po ogromnych mękach zdobywa upragnione trzy punkty, pokonując Eintracht 2:1. Gospodarze przez niemal cały mecz mieli przewagę na boisku, ale do około 70 minuty nie wiele z niej wynikało. Gracze BVB grali zbyt wolno, bez pomysłu i nie byli w stanie sforsować obrony Eintrachtu. Dopiero zmiany, których dokonał Klopp, wprowadzenia Hofmanna i Reusa rozruszały ofensywę Dortmundu. Szczeólnie młody Hofmann zaprezentował się z wybornej strony zdobywając pierwszego gola i wypracowując drugiego. Eintracht odpowiedział jeszcze w końcówce trafieniem Kratza, ale Dortmund nie dał sobie już wyrwać wygranej. Podsumowając podopieczni Kloppa odnieśli zasłużone zwycięstwo, ale zawodnikom gości należą się słowa pochwały za dzielną postawę przez całe spotkanie, dobrą gre w defensywie i walke do ostatnich minut. Polacy zaprezentowali się przeciętnie, zarówno Kuba jak i Lewy nie wyrożnili się niczym szczególnym w tym spotkaniu. MVP meczu zostaje wybrany rzecz jasna Hofmann, który swoim wejściem i indywidualnymi akcjami zapewnił BVB cenne trzy punkty. To wszystko na dziś. Dziękuje za uwagę. (19:39:06)

90+2
    Jeszcze jedno niezłe uderzenie z głowy gracza gości, ale piłka mija poprzeczkę bramki Weidenfellera.

90+1
    Klopp chcąc zyskać cenny czas dokonuje trzeciej zmiany. Z boiska schodzi Mkhitaryn, a w jego miejsce na placu gry melduje się Ducksch.

90
    Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

89
    Gol dla Braunschweigu!

Gdy wydawało się, że spotkanie jest już rozstrzygnięte goście się nie poddają i zdobywają kontaktowego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka spadła na głowę wbiegająćego na krótki słupek KRATZA, piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od Lewandowskiego i wylądowała w siatce Weidenfellera. Wydaje się, że Polak popełnił w tej sytuacji błąd, gdyż to on był odpowiedzialny za bronienie krótkiego słupka, i nie upilnował Kratza.

87
    Gośćie wywalczają na prawym skrzydle rzut rożny.

86
    Gol dla Borussii!
    Bramkę zdobył REUS.

Jedenastkę pewnie wykorzystuje REUS umieszczając piłkę w prawym rogu bramki Davariego, który rzucił się w przeciwnym kierunku.

85
    RZUT KARNY DLA BVB!

Świetna akcja Hofmanna, który minał dwóch obrońców gości, wpadł w pole karne i został wycięty równo z trawą przez trzeciego.

81
    Po chwili ładny atak gospodarzy. Reus odgrywa przed polem karnym do Lewandowskiego, a ten oddaje piekielnie mocny strzał, któy jednak ląduje ponad poprzeczką bramki Davariego.

79
    NIezłe uderzenie sprzed pola karnego Perthela, dobra interwencją jednak popisuje się Weidenfeller, łapiąc silny strzał w ręce.

77
    Trener gości próbuje zmienić sytuacje na boisku dokonując ostatniej zmiany. Boisko opuszcza Kruppke, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Ademi.

75
    Bramkę zdobył HOFFMAN.

Dortmund dopiął swego! W ostatnich minutach podopieczni Kloppa wyraźnie podkręcili tempo i mamy tego efekt. PO świetnym prostopadłym podaniu piłkę na prawej stronie pola karnego przejął wbiegający HOFMANN, który znalazł się sam przed Davarim i precyzyjnym uderzeniem po ziemi umieścił piłkę w siatce wyprowadzając gospodarzy na upragnione prowadzenie! Świetny nos Kloppa, który wprowadził tego młodego zawodnika na boisko ledwie 7 minut wcześniej!

71
    Do końca spotkania pozostało 20 minut. Obraz gry w drugiej połowie do ostatnich minut nie ulegał zmianie, BVB miało przewagę, ale nie wiele z tego wynikało. Klopp dokonał dwóch zmian który przyniosły mały efekt, w końcu w ostatnich fragmencie gry Dortmund miał dwie świetne okazje, ale nie wykorzystał ich Mikhitaryn. Jeśłi BVB chce odnieść dzisiaj wygraną, musi jeszcze bardziej podkręcić tempo.

70
    Po chwili kolejna wyborna okazja debitującego dziś Armeńczyka. Po zagraniu po ziemi z prawego skrzydła Grosskeruetza, Mkhitaryn dopadł do piłki na 11 metrze i oddał mocne uderzenie po ziemi, ale fantastyczną interwencją popisuje się Davari odbijając piłkę nogami!

69
    Świetna okazja Mkitaryna, który znalazł się niepilnowany w polu karnym i oddał precyzyjne uderzenie, ale zmierzając piłkę do siatki wybija jeden z obrońców Eintrachtu!

68
    Druga zmiana w BVB. Boiska opuszcza Aubameyang, a w jego miejsce wchodzi Hofmann.

66
    Sam na sam z golkipierem gości znalazł się Reus, gracz BVB minał Davariego i umieścił piłkę w siatce, ale bramka nie zostanie uznana, sędzia odgwizduje wcześniej spalonego.