Świt NDM – Stal M. 2:1 (koniec) | Limanovia – Motor 3:2 (koniec)
Limanovia Limanowa
3:2 (0:0)
Motor Lublin
Niedziela 06.10.2013, 16:00 • im. Romana Szumilasa w Limanowej • 2 Liga Wschodnia

Dziękujemy za śledzenie z nami tego niezwykle ciekawego meczu. Miejmy nadzieję, że kolejne również będą obfitowały w takie emocje. (17:58:26)

Motor wydawał się być trochę zaskoczony nagłą przewagą gospodarzy. Dopiero w samej końcówce spotkania goście odzyskali oddech i zaatakowali, co zakończyło się dwoma bramkami. Kibice Motoru, którzy zjawili się w Limanowej na pewno żałują, że sędzia Piotr Lasyk nie pozwolił zagrać drużynom jeszcze kilka minut dłużej.

Pierwsza połowa nie obfitowała w ciekawe sytuacje. Nie można jednak powiedzieć tego o drugich 45 minutach spotkania. Limanovia pokazała w końcu to, na co jej kibice czekali. Szybką i bezkompromisową grę okraszoną wieloma sytuacjami, które zamieniła na bramki.

Koniec meczu! Po bardzo emocjonującym spotkaniu Limanovia odnosi zwycięstwo.

90+4
    Gol dla Motoru!
    MACIEJ TATAJ pewnie wykorzystuje rzut karny.

Będzie powtórka rzutu karnego.

90+3
    Rzut karny dla Motoru w ostatniej minucie meczu!

90+2
    Ostatnia zmiana również w Limanovii. Schodzi Serafin, a w jego miejsce Pająk.

90+1
    Gol dla Limanovii!
    Gospodarze wyszli z szybkim kontratakiem. Sane podał do dobrze wychodzącego MĘŻYKA, który z niemal zerowego kąta pokonał Lipca!

90
    Motor próbuje, ale w narożniku boiska traci piłkę Mahalewsky.

90
    Sędzia dolicza 3 minuty.

89
    Limanovia rozluźniła się trochę w końcówce spotkania i w końcu swoją okazję wykorzystał Motor. Może być im jednak ciężko doprowadzić do wyrównania. Przy piłce wciąż gospodarze.

87
    MACIEJ TATAJ pokonuje Sotnickiego. Motor ma jeszcze 3 minuty.

87
    Zmiana w Limanovii. Sane za Dziadzio.

87
    Żółtą kartką ukarany Pyciak.

86
    Co za akcja Mężyka! Przez 30 metrów prowadził piłkę i na ostatnich metrach wypuścił ją za daleko, co wykorzystał Lipiec.

85
    I po raz kolejny sędzia Piotr Lasyk wyciągnął z kieszeni żółty kartonik. Tym razem zobaczył go Skiba.

84
    Limanovia zatrzymała sprawnie akcję Motoru. Goście cały czas próbują zdobyć chociaż kontaktową bramkę.

84
    Z rzutu wolego uderzał sam poszkodowany, ale zbyt lekko i bez problemów Lipiec.

83
    Żółta kartka dla Koziary, który wślizgiem zatrzymał rozpędzonego Skibę.

81
    Ostatnia zmiana w Motorze. Wolski za Kosiarczyka.

80
    W związku z tym żółta kartka dla Tataja.

80
    Bardzo groźne i to dosłownie zagranie Motoru! Jaroń dobrze dośrodkował piłkę w pole karne. Przewrotką chciał uderzać Tataj, ale zamiast w piłkę trafił w Garzeła.

79
    Dziadzio uderzył obok muru bezpośrednio na bramkę, ale dobrze Lipiec.

78
    Serafin faulowany na 20 metrze przed bramką Lipca. Rzut wolny dla Limanovii.

77
    Pyciak chciał przedrzeć się lewą stroną, ale dobrze Jaroń.

77
    Jest i zmiana w Limanovii. Za Komorka wchodzi Mężyk.

75
    Zmiana w Motorze. Z boiska schodzi Broź, a w jego miejsce na murawie pojawia się Grzesiński.

74
    W drugiej połowie oglądamy całkowicie inne spotkanie niż w pierwszej. Limanovia zdominowała mecz i bardzo rzadko pozwala przedostać się gościom pod pole karne.

73
    Co robili obrońcy Motoru? Skiba z łatwością przedostał się pod pole karne przeciwników, ale uderzył jednak obok bramki.

70
    Znów mamy lekki przestój. Limanovia w prawdzie na połowie Motoru, ale gra obu drużyn uspokoiła się.

67
    Rzut wolny dla Motoru, ale niezbyt dobrze wykonany i Limanovia przejęła piłkę.

66
    Zmiana w Limanovii. Pietras za Sadio.

65
    PYCIAK strzałem z kilku metrów pokonuje Lipca.

63
    A teraz dwie zmiany w drużynie gości. Boisko opuścił Sedlewski. W jego miejsce wszedł Kądzior. A za Ptaszyńskiego Mahalewsky.

62
    Limanovia znów pod bramką gości. Lipiec nie ma teraz łatwego życia. Dziadzio był o włos od zdobycia drugiej bramki.

61
    Żółtą kartką w zespole gości upomniany został Sedlewski za faul na Pyciaku.

60
    Niesamowita przemiana Limanovii!

58
    Strzałem w lewy róg bramki z 11 metrów WOJCIECH DZIADZIO pokonał bramkarza!

57
    Rzut karny dla Limanovii po faulu na Dziadzio!

56
    Po dośrodkowaniu Dziadzio, niecelnie główkował jednak Garzeł.

56
    I znów goście w opałach. Komorek bardzo dobrze podał do Dziadzio. Jego strzał został zablokowany i Limanovia rozpocznie z narożnika boiska.

55
    Zamieszanie pod polem karnym Motoru! Po licznych podaniach strzelać zdecydował się w końcu Komorek, ale z ostrego kąta uderzył niecelnie.

52
    A tymczasem po drugiej stronie boiska rzut wolny z 25 metrów znów wykonywał Koziara. Poszło mu lepiej niż w poprzedniej próbie, ale uderzający głową Karwan zrobił to niecelnie.

51
    To mogła być bramka. Mogła, bo Dziadzio będąc w świetnej pozycji do strzału wdał się w drybling z obrońcami i stracił piłkę. Strzelać próbował jeszcze Pyciak z ostrego kąta, ale niecelnie.

50
    Limanovia próbowała odpowiedzieć szybkim kontratakiem, ale straciła piłkę pod bramką Lipca.

49
    Ładne dośrodkowanie, ale piłkę w powiterzu łapie Sotnicki.

48
    A teraz okazja dla gości. Rzut wolny z 20 metrów egzekwować będzie Koziara.

47
    Mocne dośrodkowanie Basty w pole karne. Głową strzelał Pyciak, ale niecelnie.

46
    Zaczęła Limanovia i szybko znalazła się pod polem karnym Motoru, ale rzut z autu dla gości.

46

Piłkarze powoli wracają już na murawę. Za chwilę rozpoczniemy drugą połowę meczu.

Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Mecz, tak jak przewidywaliśmy, jest bardzo wyrównany. Pierwsze kilkanaście minut gry lepiej prezentował się Motor, potem inicjatywę przejęła Limanovia. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia gola, ale ewentualną zmianę wyniku odkładają dopiero na drugą połowę.

45+1
    Dziadzio faulowany w środku boiska, a Basta traci piłkę przy linii bocznej.

44
    Trochę zwolniło nam tempo gry. Obie drużyny przepychają się w środku pola.

41
    A tymczasem na stadionie pojawili się w końcu kibice gości.

40
    Motor próbował i próbował przebić się w pole karne Limanovii, ale piłka ląduje w rękawicach Sotnickiego.

38
    Kolejna kartka dla gospodarzy. Tym razem ukarany Sadio.

38
    Co za fatalne wykonanie stałego fragmentu gry przez Dziadzio. Kopnął piłkę wprost pod nogi obrońców gości, którzy wybili piłkę daleko poza pole karne. Wyszli nawet z bardzo szybkim kontratakiem, ale ostatecznie stracili piłkę w narożniku boiska.

38
    Rzut wolny dla Limanovii z około 25 metrów po faulu na Baście.

37
    Limanovia próbuje odpowiedzieć, ale strzał Pyciaka zostaje zablokowany.

34
    A teraz jakby na przełamanie tych słów bardzo groźna sytuacja Motoru! Koziara mocno wbił piłkę w pole karne gospodarzy wprost na głowę Sedlewskiego. Piłka szczęśliwie dla Limanovii minęła bramkę.

33
    Motor co raz gorzej radzi sobie na boisku w Limanowej i nie jest już groźny pod bramką Limanovii. Z kolei gospodarze bardzo dobrze odbierają piłkę i wychodzą z szybkimi kontratakami.

32
    Słaby strzał Dziadzio z ostrego kąta. Lipiec bez problemów łapie piłkę.

32
    Dobra akcja Limanovii. Po rajdzie Komorka prawą stroną rzut rożny dla gospodarzy.

31
    Na spalonym Serafin.

29
    W pole karne dośrodkował Dziadzio, a głową mocno uderzył Garzeł. Lipiec był jednak na posterunku.

28
    Zagranie ręką Ptaszyckiego i rzut wolny z 30 metrów dla Limanovii.

26
    Coraz lepiej zaczynają grać gospodarze. Mamy teraz więcej gry na połowie Motoru.

24
    Kolejna szansa dla Limanovii! Po podaniu od Komorka z 14 metrów strzelał Serafin. Piłka o centymetry minęła obramowanie bramki Lipca.

23
    Strzał z dystansu Dziadzio. Ponad bramką.

22
    Złe wykonanie stałego fragmentu. Piłka po rykoszecie trafia prosto w rękawice Sotnickiego,

21
    Kolejny rzut wolny dla Motoru. Na 30 metrze przed bramką piłkę ustawia Ptaszyński.

20
    I teraz niedużo zabrakło Limanovii! Po dośrodkowaniu Basty piłka na 5 metrze wylądowała pod nogami Dziadzio, ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca gości. Strzelać próbowali jeszcze Sadio i Skiba, ale ostatecznie od bramki rozpocznie Lipiec.

19
    Walka Jaronia z Pyciakiem przy lini bocznej boiska. Wygrał zawodnik Limanovii.

17
    Po raz kolejny Limanovianie próbują wrzucić piłkę w pole karne przeciwników i po raz kolejny brakuje napastnika między stoperami Motoru. Majcher posatnowił więc dograć do wychodzącego z prawej strony Komorka, ale piłkę w locie przechwycił Lipiec.

16
    Nieco lepiej optycznie wygląda jak do tej pory Motor. Znów rozgrywa piłkę na połowie Limanovii.

15
    Kontra Limanovii! Sadio szybko wyszedł z kontratakiem, ale dopiero w drugie tempo wszedł Dziadzio i stracił piłkę na rzecz Lipca.

13
    Tym razem wykonanie stałego fragmentu gry przed graczy Motoru pozostawiło wiele do życzenia. Obrońcy Limanovii wybili piłkę.

13
    Mamy i pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Po faulu na Kosiarczyku upomniany został Basta. Rzut wolny z 20 metrów dla gości.

12
    Po dośrodkowaniu Dziadzio głową z około 16 metrów próbował strzelać Sadio, ale Lipiec bez problemów łapie futbolówkę.

12
    A tymczasem po dosrodkowaniu Serafina rzut rożny dla Limanovii.

11
    Po wykonaniu stałego fragmentu gry Sotnicki z łatwością przechwytuje piłkę,.

11
    A teraz zamieszanie pod polem karnym Limanovii. Tataj chyba próbował strzelać tyłem głowy, ale ostatecznie piłka odbiła się od obrońcy gospodarzy i wyszła na rzut rożny.

10
    Dobrze Limanovia chciała wypuścić Dziadzio w pole karne na sytuację sam na sam z Lipcem, ale napastnika gospodarzy uprzedził brakarz.

9
    Szybko odpowiadają goście, ale strzał Tataja był zbyt słaby i niecelny, aby stanowić zagrożenie dla bramkarza gospodarzy.

8
    Próba rozegrania akcji przez Limanovię pod polem karnym Motoru, ale konczy się na wyrzucie z autu dla gości.

7
    Długie rozegranie piłki do Basty, ale obrońca Limanovii przegrał walkę bark w bark z Kosiarczykiem w narożniku boiska.

5
    A po drugiej stronie boiska szybką kontrę chciał wykorzystać Serafin. Dośrodkował piłkę w pole karne, ale trochę przesadził z mocą uderzenia. Piłka trafiła na drugą stronę boiska do Pyciaka, ale ten nie utrzymał jej w posiadaniu.

4
    Motor wciąż pod bramką Limanovii, ale Sotnicki ostatecznie łapie piłkę.

3
    Ależ szansa Motoru. Po dośrodkowaniu Koziary z piłką w locie o centymetry minął się Udarević, a Sotnicki miał duże problemy ze złapaniem tej piłki.

2
    A teraz szansę z rzutu wolnego z około 20 metrów będzie miał Motor do piłki podszedł Koziara.

1
    Szansę mieli też goście. Dośrodkowanie z prawej strony było jednak nieudane.

1
    Pierwsza próba Limanovii. Basta posłał długą prostopadłą piłkę do Dziadzio, ale ubiegł go obrońca.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Piłkarze wychodzą już na murawę. Limanovia zagra w czerwonych strojach, Motor na żółto.

Niecałe 15 minut do meczu. Witamy serdecznie ze stadionu z Limanowej i przedstawiamy państwu składy, w jakich rozpoczną to spotkanie obie drużyny.

Składy wyjściowe:

Limanovia Limanowa: Sotnicki – Basta, Kulewicz, Garzeł, Majcher – Komorek, Sadio, Skiba, Pyciak, Serafin – Dziadzio
    Rezerwowi: Bieda, Kuligowski, Pająk, Pietras, Sane, Kępa, Orzechowski

Motor Lublin: Lipiec – Jaroń, Karwan, Udarević, Kosiarczyk – Ptaszyński, Król, Koziara, Sedlewski – Broź, Tataj
    Rezerwowi: Frąckowiak, Gamla, Mahalewsky, Kędzior, Wolski, Wróblewski, Wrzesiński

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom).

Jak będzie tym razem? Na pewno niezwykle emocjonująco. Zapraszamy na relację prosto z Limanowej jutro od godziny 16:00.

Goście z Lublina ostatni raz zanotowali porażkę 31 sierpnia w meczu z Pogonią Siedlce. Czy Limanovia znów zaskoczy i przerwie ich passę? Gospodarze tego spotkania sprawili już niespodziankę w tym sezonie, pokonując na wyjeździe ówczesnego lidera – Stal Rzeszów.

Z kolei Motor w swoich dwóch ostatnich wyjazdowych spotkaniach dwa razy zdobywał komplet punktów. Wygrał 4:2 z elbląską Concordią oraz 3:2 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Limanowianie będą również chcieli po raz kolejny z dobrej strony pokazać się przed swoją publicznością. W ostatnim meczu na swoim boisku pokonali 1:0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki, jednak rozczarowali swoich kibiców ulegając rywalom w dwóch kolejnych spotkaniach, rozgrywanych na wyjeździe (Radomiak i Pelikan Łowicz).

Obie drużyny dzięki wygranej mogą jednak podskoczyć o kilka pozycji w tabeli, ponieważ większość zespołów rozegrało już swoje mecze. Biorąc pod uwagę specyficzną sytuację, jaka ma miejsce w tym sezonie II ligi (10 zespołów spada do niższej ligi), obie drużyny będą chciały zdobyć w tym meczu 3 punkty, aby poprawić swoją sytuację.

Pomimo rozgrywania meczu na wyjeździe, to Motor będzie w tym spotkaniu faworytem, zajmuje bowiem 9 miejsce z dorobkiem 15 punktów. Z kolei Limanovia niezbyt dobrze radzi sobie na początku sezonu i plasuje się dopiero na 16 miejscu z dorobkiem 11 punktów.

Przed nami kolejny mecz jedenastej kolejki piłkarskiej II ligi wschodniej. O godzinie 16:00 na boisko w Limanowej wybiegną zawodnicy Limanovii oraz Motoru Lublin.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Gole: 58. Dziadzio (kar.), 65. Pyciak, 90+1. Mężyk – 87. Tataj, 90+4. Tataj (kar.)

Kartki:   13. Basta (LIM), 38. Sadio (LIM), 85. Skiba (LIM), 87. Pyciak (LIM) – 61. Sedlewski (MOT), 80. Tataj (MOT), 83. Koziara (MOT)

Limanovia Limanowa: Sotnicki – Basta, Kulewicz, Garzeł, Majcher – Komorek (77' Mężyk), Sadio (66' Pietras) , Skiba, Pyciak, Serafin (90+2 Pająk) – Dziadzio (87' Sane)
    Zmiany: Bieda, Czajka, Pająk, Pietras, Sane, Hudecki, Mężyk

Motor Lublin: Lipiec – Jaroń, Karwan, Udarević, Kosiarczyk (81' Wolski) – Ptaszyński (63' Mahalewsky), Król, Koziara, Sedlewski (63' Kądzior) – Broź (75' Grzesiński), Tataj
    Zmiany: Frąckowiak, Gamla, Mahalewsky, Kądzior, Wolski, Wróblewski, Wrzesiński

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)