Livorno – Atalanta 1:0 (koniec) | Hellas Verona – Cagliari 2:1 (koniec) | Lazio – Genoa 0:2 (koniec)
Sampdoria – Sassuolo 3:4 (koniec) | Udinese – Inter 0:3 (koniec) | Torino – AS Roma 1:1 (koniec)
AS Livorno Calcio
1:0 (1:0)
Atalanta BC
Niedziela 03.11.2013, 12:30 • Armando Picchi, Livorno • Włoska Serie A

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Zapraszam na spotkanie 11. kolejki Serie A, w której swoje siły zmierzy AS Livorno Calcio z Atlantą BC. Początek spotkania już o 12:30.

Livorno Calcio to piętnasta drużyna obecnego sezonu włoskiej ekstraklasy. Po dziesięciu spotkania drużyna prowadzona przez Serse Cosmiego ma na swoim koncie dziewięć oczek.

Na cały dorobek dzisiejszych gospodarzy w tym sezonie włoskiej ekstraklasy składają się dwa zwycięstwa i trzy remisy. Komplet punktów drużyna prowadzona przez Serse Cosmiego zdobyła kolejno w meczach z Sassuolo i Catanią.

Atlanta BC ma tylko cztery oczka więcej od dzisiejszego rywala, czyli trzynaście, ale jest na dziewiątej pozycji w tym sezonie Serie A.

Drużyna dzisiejszych gości w obecnych rozgrywkach włoskiej ekstraklasy cztery razy zdobywała komplet punktów. Kolejno z Torino, Udinese, Chievo i Lazio.

Składy obu drużyn:

AS Livorno Calcio: Bardi – Coda, Rinaudo, Ceccherini – Mbaye, Luci, Emerson, Greco, Gemiti – Paulinho, Siligardi.

Atlanta: Bardi – Coda, Rinaudo, Ceccherini – Mbaye, Luci, Emerson, Greco, Gemiti – Paulinho, Siligardi.

Zawodnicy obu drużyn wychodzą już na murawę.

Przywitanie kapitanów i losowanie stron.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Gospodarze rozpoczęli pierwszą połowę spotkania.

1
    Pierwsza składna akcja gospodarzy, ale uderzenie Paulinho z 16. metrów poleciało nad poprzeczką.

2
    Moralez zagrał teraz prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję Denisa, ale napastnika Atlanty zatrzymał Coda.

3
    Coda po raz kolejny skutecznie interweniuje przy uderzeniu Livaja.

4
    Akcja przeniosła się na drugą stronę boiska, gdzie Gemiti zszedł do środka z futbolówką i zdecydował się na uderzenie, jednak piłkę pewnie złapał Conisgli.

5
    Ponowny atak Atlanty, ale zagranie Carmona blokuje Ceccherini.

6
    Carmona przerwał groźnie zapowiadającą się akcję Livorno faulem na 40. metrze. Rzut wolny dla gospodarzy.

7
    Livaja zbyt wolno zabierał się do odegrania do swojego kolegi i stracił futbolówkę na rzecz Luci.

9
    Prostopadłe zagranie Mbaye do wychodzącego na pozycję Greco, ale Consigli był szybszy od pomocnika Livorno.

10
    Bardzo aktywni są dziś gospodarze.

11
    Gol dla Livorno!
    Kolejna akcja gospodarzy i mamy w końcu bramkę. Livorno po 11. minutach prowadzi z Atlantą 1:0. Po długim rozgrywaniu piłki przed polem karnym, PAULINHO zdecydował się na uderzenie z szesnastego metra, które zakończyło się powodzeniem! Pomocnik strzelił precyzyjnie i piłka spadła obok lewego słupka.

12
    Atlanta chciała szybko odpowiedzieć na trafienie rywali, ale Denis za bardzo pospieszył się ze strzałem z dystansu i fatalnie przestrzelił.

13
    Siligardi leży na murawie po starciu z Del Grosso, ale gwizdek arbitra głównego tego spotkania milczy. Sędzia Russo i jego asystenci są pewni, że przewinienia w tej akcji nie było.

14
    Scaloni pod pressingiem dwóch zawodników wybił na oślep, futbolówka spadła pod nogi Livaja, który był faulowany.

15
    Dośrodkowanie z lewej storny, ale Bardi ze stoickim spokojem łapie zacentrowaną futbolówkę.

16
    Goście starają się przejąć kontrolę nad tym spotkaniem.

17
    Mbaye przekroczył przepisy w starciu z Livają i od rzutu wolnego rozpocznie Atlanta.

18
    Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Carmona faulował na swojej połowie kapitana Livorno, Luci za co został upomniany żółtym kartonikiem.

18
    Po długim zagraniu z rzutu wolnego do Emersona, zawodnik Livorno zszedł do środka i zdecydował się na próbę uderzenie z 20. metra. Jednak futbolówka po jego strzale minęła bramkę strzeżoną przez Consigli.

20
    Świetnie w sytuacji strzeleckiej znalazł się Moralez, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez interweniującego Rinaudo i futbolówka wypadła na rzut rożny.

21
    Po rzucie rożnym rozegranym przez Del Grosso nie było żadnego zagrożenia. Z akcją wychodzi drużyna Livrono.

24
    Mogło dojść teraz do wyrównania. Świetną sytuację do tego miał Del Grosso, który otrzymał futbolówkę od Carmona i z linii szesnastego metra zdecydował się na uderzenie, który fenomenalnie sparował golkiper Livorno, Bardi.

25
    Po dwudziestu pięciu minutach gry, przy Risso-Valeriani oglądamy bardzo ciekawe spotkanie. Oba zespoły przeprowadzają dokładne akcję, który są kończone groźnymi uderzeniami. Jak na razie to gospodarze prowadzą z Atlantą 1:0, ale przed nami jeszcze siedemdziesiąt pięć minut gry.

26
    Ostra walka w środku pola.

28
    Tym razem mamy pierwszą żółtą kartkę po stronie gospodarzy. Upomniany został ją Greco. W żółtych kartkach mamy remis, 1:1.

29
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Del Grosso, Bardi przebił się przez zawodników stojących w jego polu bramkowym i pewnie złapał futbolówkę, który od razu zagrał do biegnącego lewą stroną Paulinho, ale napastnik Livrono stracił piłkę na rzecz Scolaniego.

30
    Siligardi zdecydował się na uderzenie z 25. metra, ale futbolówka nawet nie doleciała do bramki Consigliego. Po drodze przejął ją jeden z obrońców Atlanty.

30
    Pół godziny meczu i na stadionie Livrono mamy nadal 1:0 dla gospodarzy.

32
    Teraz długo rozgrywa piłkę Atlanta, która gra długimi i krótkimi podaniami. Zawodnicy Livorno tylko się przesuwają względem futbolówki.

34
    Ależ teraz utrudnione zadanie ma Atlanta! Carmona zostaje ukarany drugą żółtą kartką, co w konsekwencji daję czerwoną! Gościę będą grać przez sześćdziesiąt pięć minut w osłabieniu.

35
    Trener gospodarzy szybko reaguję na czerwoną kartkę i już wysłał piłkarza do rozgrzewki.

36
    Dośrodkowanie z lewej strony Del Grosso, ale Bardi ponownie wyłapuję piłkę

38
    Kolejna centra Moraleza, ale futbolówka nie znalazła adresata w polu karnym. Atlanta mimo gry w dziesiątkę jest lepsza i nie oddaje piłki rywalom.

40
    Czterdziesta minuta i pierwsza zmiana w drużynie Atlanty. Livaja opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się bardziej defensywny zawodnik, Basell.

43
    Pod koniec pierwszej połowy, gra trochę się nam uspokoiła.

45
    Za moment dowiemy się czy sędzia przedłuży pierwszą połowę.

45+1
    O jedną minutę została przedłużona pierwsza odsłona spotkania.

45+1
    Coda nie utrzymał nerwów na wodzy i brutalnie potraktował rywala przed zejściem na przerwę. Żółta kartka dla zawodnika Livorno.

Koniec pierwszej połowy. Po 45. minutach Livorno prowadzi z Atlantą 1:0. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Paulinho, który pokonał golkipera gości strzałem z dystansu.

Posiadanie piłki po pierwszej połowie:
    Livorno 40% – 60% Atlanta

46

46
    Goście rozpoczęli drugą odsłonę spotkania.

46
    Basell faulowany na 35. metrze.

47
    Niespodziewanie na uderzenie z tak dalekiej odległości zdecydował się Del Grosso, ale futbolówka przeleciała wysoko nad bramką.

47
    Zaskakujące uderzenie Emersona, który po przyjęciu piłki na 20. metrze zdecydował się na uderzenie. futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników i przeleciała obok z bramki.

48
    Niesamowita sytuacja na stadionie Livorno. Paulinho miał tylko skierować piłkę do pustej bramki, ale w ostatnim momencie Canini zablokował te uderzenie.

51
    Rzut wolny dla gości.

55
    Gra toczy się w środkowej strefie boiska.

57
    Kolejna żółta kartka. Moralez ostro potraktował Paulinho w starciu przed polem karnym, za co został upomniany żółtym kartonikiem.

58
    Strzał z rzutu wolnego Lucii, futbolówka przeleciała nad murem, ale wpadła wprost do koszyczka Consigli.

60
    Długa piłka do stojącego przed polem karnym Denisa, ale napastnika Atlanty wyprzedził Mbaye i wybił piłkę na rzut rożny.

61
    Zmiana w drużynie Livorno. Za Gemitiego wchodzi Piccini.

63
    Kolejna zmiana w drużynie Atlanty. Za Del Grosso wchodzi De Luca.

65
    Druga połowa jest ewidentnie słabsza od pierwszej odsłony tego spotkania. Obu drużynom brakuję dynamiki przy kreowaniu akcji.

68
    Dobra zagrana piłka z głębi pola do De Luci, który obrócił się z obrońcą na plecach, ale przy strzale poślizgnął się i fatalnie uderzył.

70
    Druga zmiana w drużynie Livorno. Za Siligardiego na murawie melduję się Emeghara.

72
    De Luca pokazał teraz swoją szybkość, mijając dwóch zawodników Livrono na lewej stronie, ale jego dośrodkowanie w pole karne było fatalne.

74
    Dwójkowa akcja Moraleza i De Luci i ten pierwszy po podaniu napastnika Atlanty znalazł się w świetnej sytuacji do zdobycia bramki, ale podobnie jak jego koledzy wcześcij – przestrzelił.

76
    Zmiana w drużynie gospodarzy. Za Greco na boisko wchodzi Duncan.

77
    Mimo gry w osłabieniu, Atlanta wyraźnie ma przewagę w tym spotkaniu, ale nie potrafi tego udokumentować bramką, która wisi w powietrzu.

79
    Żółtą kartką zostali upomniani Ciagarini i Rinaudo.

80
    Długa piłka zagrana w kierunku Emersona, ale pomocnik Livorno nie opanował piłki.

81
    Emeghara uderzył z pierwszej piłki w stronę bramki Bardiego, ale golkiper Livorno nie musiał nawet interweniować.

84
    Uderzenie Emersona zostało zablokowane.

86
    Ostatnia zmiana w drużynie Atlanty. Za Moraleza wchodzi Marilungo.

88
    Żółtą kartką został upomniany Raimondi.

90
    Końcówka spotkania. Atlanta w natarciu, Livorno broni się całym zespołem.

90+1
    Aż pięć minut doliczył arbiter tego spotkania.

Koniec spotkania. Po 90. minutach Livorno wygrywa z Atlantą 1:0, po bramce z 11. minuty Paulinho, który pokonał golkipera rywali strzałem z dystansu.

Zawodnikiem meczu został wybrany piłkarz Atlanty, Moralez. (14:25:21)