Szachtior K. – PAOK 0:2 (koniec) | Rubin – Maribor 1:1 (koniec) | Kubań – St. Gallen 4:0 (koniec)
Anży – Sheriff 1:1 (koniec) | Alkmaar – Maccabi H. 2:0 (koniec) | Genk – Dynamo Kij. 3:1 (koniec)
Legia – Lazio 0:2 (koniec) | Slovan – Freiburg 1:2 (koniec) | Lyon – Real Betis 1:0 (koniec)
Rapid – Thun 2:1 (koniec) | Rijeka – Vitoria 0:0 (koniec) | Sevilla – Estoril 1:1 (koniec)
Trabzonspor – Apollon 4:2 (koniec) | Tromsø – Tottenham 0:2 (koniec) | APOEL – Maccabi T.A. 0:0 (koniec)
Bordeaux – Eintracht 0:1 (koniec) | Czernomorec – Dinamo Z. 2:1 (koniec) | Dnipro – Pandurii 4:1 (koniec)
IF Elfsborg – FC Salzburg 0:1 (koniec) | Esbjerg – Standard 2:1 (koniec) | Paços – Fiorentina 0:0 (koniec)
Łudogorec – PSV 2:0 (koniec) | Swansea – Valencia 0:1 (koniec) | Wigan – Waregem 1:2 (koniec)
Olympique Lyon
1:0 (0:0)
Real Betis Balompié
Czwartek 28.11.2013, 19:00 • Stade Gerland, Lyon • Liga Europy UEFA

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Europejskiej, Olympique Lyonnais podejmie na własnym stadionie Real Betis Sevillę.

W tabeli Betis zajmuje pierwsze miejsce z ośmioma punktami na koncie. Francuzi z kolei są na drugim miejscu z 6. punktami.

W ostatniej kolejce Betis pokonał na wyjeździe Vitorię Guimaraes 1:0, Lyon zremisował tylko z chorwacką Rijeką – 1:1.

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie i wygląda na to, że walka o wyjście z grupy I będzie trwała do samego końca.

Na relację zapraszamy już od godziny 18:15 kiedy to poznamy pierwsze składy obu zespołów! Będzie się działo!

Składy obu drużyn:

Olympique Lyonnais: Vercoutre – Bisevac, Bedimo, Lopes, Umtiti – Malbranque, Grenier, Fofana, Gonalons – Briand, Lacazette

Real Betis Balompié: Andersen – Nacho, Paulao, Figueras, Juanfran – Sevilla, Reyes, Cedric, Nono, Juanfran – Chuli

Sędziowie: Andre Marriner – Jake Collin, Simon Bennett.

Trwa przywitanie piłkarzy na boisku, do rozpoczęcia spotkania zostało kilka chwil.

1
    Rozpoczęli gospodarze!

2
    Gospodarze grają dziś na granatowo, goście w zielono-białych strojach.

3
    Pierwsza próba Lyonu, z lewej strony dośrodkowywał Bedimo, ale jego wrzutka nie znalazła adresata w polu karnym.

4
    Podanie w stronę Brianda, jednak napastnik Lyonu był na pozycji spalonej.

7
    Wciąż w przewadze gospodarze, ale większość ich ataków kończy się daleko przed polem karnym Betisu.

10
    Niewiele dzieje się na Stade Gerland, póki co żadna ze stron nie potrafiła zagrozić bramce rywala.

12
    Sprzed pola karnego potężnie uderzał Salva Sevilla, efektownie interweniował jednak Vercoutre!

15
    W środku pola faulowany Fofana, upiekło się jednak Nono i nie został on ukarany kartką.

16
    W pole karne wpadł Lacazette, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane przez Nacho.

17
    Po rzucie rożnym przed szansą stanął Bisevac, ale z jego uderzeniem głową poradził sobie Andersen!

20
    Po pierwszych dwudziestu minutach wynik nie uległ zmianie, a na Stade Gerland nie jesteśmy świadkami szczególnie interesującego widowiska. Obie ekipy oddały po jednym celnym strzale, z którymi radzili sobie jednak bramkarze.

22
    Z lewej strony szarżował Lacazette, jednak podał bardzo niecelnie.

24
    Mocne uderzenie Fofany zablokowane przez obronę.

26
    Długie podanie Lacazette w kierunku Malbranque'a, ten jednak nie zdołał dopaść do piłki przed bramkarzem.

28
    Głową uderzał Gonalons, ale został zablokowany.

30
    Kolejna efektowna akcja Lacazette'a, znów nie było do kogo podać.

32
    Z powietrza potężnie uderzał aktywny dziś Lacazette, piłka minęła jednak słupek.

33
    Znów Lacazette, znów niecelnie.

35
    Uderzenie Gonalonsa, po którym piłka przelatuje wysoko ponad poprzeczką.

39
    Sprzed pola karnego próbował Grenier, jego uderzenie zostało jednak zablokowane.

40
    W pole karne wpadł rozpędzony Cedric, ale został w porę zatrzymany przez Bisevaca.

42
    Zagotowało się pod bramką Betisu, w ogromnym zamieszaniu piłkę do siatki próbował wepchnąć Lacazette, jednak Andersen do spółki z Paulao zdołali wybić piłkę z własnego pola bramkowego!

45
    Ucierpiał w tej sytuacji Briand, którego jeszcze przed przerwą zmienia Bafetimbi Gomis.

W pierwszej połowie nie byliśmy świadkami szczególnie interesującego widowiska. Po 45 minutach Olympique Lyon remisuje na własnym terenie z Betisem 0:0. Liczymy na więcej emocji po przerwie!

46

47
    W przerwie żaden z trenerów nie zdecydował się na dokonanie zmiany. Przypomnijmy, że jeszcze w 45. minucie na boisku pojawił się Bafetimbi Gomis.

48
    Dobre podanie do Lacazette'a, jednak ten w polu karnym nie zdołał opanować piłki.

50
    Podanie w kierunku Chuliego, który znalazł się jednak na pozycji spalonej.

51
    Żółtą kartką ukarany Salva Sevilla.

53
    Potężne uderzenie Gomisa z boku pola karnego obok bramki.

54
    Dobre podanie do Lacazette'a, jednak w gąszczu nóg jego uderzenie musiało zostać zablokowane.

57
    W ofensywie piłkarze Betisu, którzy nie potrafią jednak stworzyć sobie okazji do zdobycia bramki.

59
    Kolejna zmiana w zespole gospodarzy, Greniera zastępuje Yoann Gourcuff.

60
    Ależ szczęście mieli zawodnicy Lyonu! Fatalne nieporozumienie Umtitiego z Vercoutrem chciał wykorzystać Chiuli, który przeciął podanie do bramkarza gospodarzy, minął go, jednak trafił w słupek!

63
    W zespole gości boisko opuszcza Cedric, którego zastępuje Markus Steinhofer.

65
    Oko w oko z Andersenem stanął Lacazette, ale uderzył prosto w Andersena!

66
    Gol dla Lyonu!
    Znakomita akcja Lyonu, Gourcuff wyłożył piłkę GOMISOWI, który skierował futbolówkę do pustej bramki!

69
    Na boisku leży Salva Sevilla, jednak podnosi się bez konieczności pomocy lekarskiej.

71
    Ładna akcja Lyonu, ale uderzenie Gomisa było zbyt lekkie.

73
    Kolejna kartka dla Betisu, tym razem ukarany Nacho.

74
    Za dyskusje z arbitrem ukarany również Nono.

74
    Pepelu Vidal zastępuje Sevillę.

77
    Dobre podanie do Gomisa, który znalazł się jednak na pozycji spalonej.

78
    Mocne uderzenie Steinhofera ponad bramką.

80
    W rozgrywanym równolegle spotkaniu grupy I HNK Rijeka wciąż bezbramkowo remisuje z Vitorią SC.

80
    Zmiany w obydwu zespołach, Bakari Kone zastępuje Umtitiego, a w miejsce Nono na boisku pojawia się Xavi Torres.

82
    Długa piłka w kierunku Lacazette'a, sędzia liniowy uniósł jednak chorągiewkę.

85
    Zbyt długo konstruują swoje ataki gracze Betisu, zwykle kończy się to stratą piłki daleko przed polem karnym.

87
    Żółtym kartonikiem napomniany Steinhofer.

87
    Napór gości trwa, uderzenie Xaviego Torresa zablokowane przez Kone, dobitka Steinhofera również odbita przez obrońcę gospodarzy!

89
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła na nogę Paulao, ten jednak uderzył bardzo nieczysto.

90
    Cztery minuty doliczone do drugiej połowy.

90+2
    Groźnie pod bramką gospodarzy, głową uderzał Chiuli, jednak końcami palców piłkę odbił Vercoutre!

90+3
    Mocna próba Xaviego Torresa, znów górą bramkarz Lyonu.

Koniec meczu!

Po niezbyt porywającym, aczkolwiek trzymającym w napięciu do ostatnich minut widowisku Olympique Lyon pokonuje na własnym terenie Betis 1:0! Strzelcem bramki na wagę zwycięstwa był Bafetimbi Gomis!

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Adam Delimat. (20:52:52)