Sheffield Utd – Charlton 2:0 (koniec) | Hull – Sunderland 3:0 (koniec) | Man City – Wigan 1:2 (koniec)
Manchester City
1:2 (0:1)
Wigan Athletic F.C.
Niedziela 09.03.2014, 17:05 • Etihad Stadium, Manchester • Puchar Anglii

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:05.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu ćwierćfinałowego angielskiego pucharu FA Cup! Manchester City podejmie zeszłorocznego zwycięzcę – Wigan Athletic!

W ubiegłym roku to właśnie te dwie ekipy grały ze sobą w wielkim finale, w którym niespodziewanie tryumfowali gracze Wigan! Wówczas Watson strzelił gola w doliczonym czasie gry i poprowadził swoją ekipę po to trofeum.

Nie wydaje się, żeby i w tym sezonie miało dojść do takiej niespodzianki, w dodatku już w fazie ćwierćfinału. Manchester City zajmuje aktualnie 4. pozycję w Premier League, a Wigan jest dopiero 7 w Championship! Faworyt może być tylko jeden.

W ekipie z Etihad Stadium mało ubytków kadrowych – brakuje Joveticia oraz Nastasicia. W Wigan nieobecnych będzie więcej graczy: Carson, Caldwell, Maloney, Powell, Watson.

Nie mamy nic przeciwko, aby Wigan Athletic znów wypunktowało City! Liczymy na emocjonujące widowisko, a relację z tego spotkania przeprowadzimy dla Państwa oczywiście na lajfy.com!

Manchester City F.C.: Pantilimon – Richards, Demichelis, Lescott, Clichy, Navas, Toure, Garcia, Nasri, Negredo, Aguero

Rezerwowi: Hart, Kompany, Kolarov, Rodwell, Milner, Silva, Dzeko

Wigan Athletic: Carson – Perch, Boyce, Ramis, Crainey, McArthur, McEachran, McCann, McManaman, Fortune, Gómez

Rezerwowi: Al-Habsi, Rogne, Holgersson, McClean, Maynard, Espinoza, Barnett.

Piłkarze wychodzą na murawę! Za chwilę rozpocznie się spotkanie ćwierćfinałowe FA Cup!

1

1
    Rozpoczęli goście! Wigan na czarno, Manchester City w błękitno-białych strojach!

1
    Pierwsze sekundy i już przewinienie Garcii, który kopnął w nogę rywala. Został upomniany przez sędziego i od rzutu wolnego rozpoczynają przyjezdni.

2
    Demichelis wybija piłkę sprzed pola bramkowego, ale prosto pod nogi Gómeza! Napastnik oddaje strzał, ale obok bramki!

3
    Warunki w Manchesterze idealne do gry w piłkę. Przyświeca słońce, ciepło. Wigan utrzymuje się przy piłce.

5
    Pierwsze minuty dość spokojne, obie ekipy jakby się "badały". Futbolówka grana jest głównie w środku pola.

6
    Przechodzą do ofensywy gospodarze i Nasri zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Niestety wrzutka spada prosto na głowę obrońcy, który oddala grę.

7
    Agüero chciał ograć dwóch obrońców, ale ci odbierają mu piłkę. Wciąż jednak atak pozycyjny prowadzą gracze Manchesteru.

8
    Kolejne dośrodkowanie przecina obrońca! Wybija on piłkę poza linię końcową boiska i od rzutu rożnego wznowią miejscowi.

9
    Richards nabiega na piłkę w szesnastce Wigan, ale uderza sporo od bramki Carsona!

10
    Wigan skupia się głównie na grze w defensywie. Tak było i w tym przypadku, gdy Negredo został ładnie złapany w pułapkę ofsajdową! Rozpocznie dalekim wykopem Carson.

11
    Crainey ładnie podłączył się pod akcję swojej ekipy i zawrzało w szesnastce błękitnych! Na całe szczęście wychodzą z opresji i dodatkowo wyprowadzają kontrę!

13
    McManaman przewraca się na połowie rywali, ale sędzia nie odgwizduje przewinienia! Gramy dalej, przy piłce gospodarze.

14
    Crainey trochę na oślep dośrodkowuje z pierwszej piłki ze skrzydła. Zabrakło właśnie któregoś z partnerów, który mógłby powalczyć z wysokim Lescottem.

15
    Navas w asyście dwóch rywali obija nogę przeciwnika i piłka wypada na rzut rożny!

15
    Słabe dośrodkowanie na bliższy słupek i obrońcy bez problemu wybijają piłkę na aut. Sporo niedokładności po pierwszym kwadransie gry. Brakuje okazji bramkowych.

17
    Wigan wyczekuje chyba głównie szansy na kontrę. Manchester ma inicjatywę w tym spotkaniu.

18
    Pantilimon zabawił się z rywalem we własnym polu karnym! Odważne zachowanie bramkarza, który mógł łatwo stracić piłkę!

20
    Nudnawe minuty na Etihad Stadium. Mnóstwo podań wymieniają w środkowej części boiska gospodarze, ale nie przynosi to żadnego skutku.

22
    W końcu jakieś przyspieszenie! Navas ładnie wybiegł do podania na prawej stronie pola karnego. Zagrał po ziemi wzdłuż pola bramkowego, ale był tam czujny Carson!

23
    I wracamy do punktu wyjściowego, czyli bezproduktywnych podań w środkowej części boiska.

24
    Crainey skutecznie blokuje próbę wrzutki na prawej flance. Piłka wypada na aut. Powtórzenie akcji kończy się tak samo.

25
    Agüero! Napastnik groźnie zbliżał się w stronę bramki Carsona, ale nie był w stanie oddać dobrego strzału! Stoperzy popisują się skutecznym blokiem.

26
    Negredo wybiega za obrońców i idzie na niego szybkie dośrodkowanie! Negredo nie sięga jednak piłki głową!

27
    Rzut karny dla Wigan Athletic po faulu Demichelisa!!!

27
    Gol dla Wigan!

Manchester City w końcu się doigrał! JORDI GÓMEZ pewnie, strzałem w środek bramki, wykorzystuje rzut karny i Wigan wychodzi na prowadzenie!

29
    Napisałem "doigrał się", ponieważ Manchester nie kwapi się do strzelenia bramki! Zawodnicy wciąż maszerują po boisku, zamiast szukać okazji do pokonania Carsona! A teraz trzeba odrabiać wynik!

31
    Wigan będzie się teraz broniło! Cała jedenastka cofnięta na własną połowę. Wciąż pokazywany jest Demichelis, który spowodował rzut karny.

33
    Ze spokojem przejmują piłkę gracze Wigan, którzy teraz podają sobie na swojej połowie. Jednak nie trwa to zbyt długo, ponieważ chwilę potem niedokładnym dośrodkowaniem do przodu popisał się jeden z obrońców.

34
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu. Nasri zostaje ukarany za wybicie piłki po gwizdku sędziego przerywającym grę.

35
    Szansę z rzutu wolnego będą mieli teraz zawodnicy City. Yaya Toure już szykuje się do dośrodkowania.

36
    Gospodarze wolą rozegrać krótko i powymieniać kilka więcej podań. Nasri rozpędza się z piłką, ale nie wywalcza nawet rzutu rożnego, ku zdziwieniu wszystkim!

37
    Zaczynają się przepychanki po szalonej akcji z wieloma przewróconymi zawodnikami! Czyżby zaraz posypała się większa ilość kartoników?

38
    Kartek nie ma, ale arbiter musiał uspokoić zawodników. Głównym poszkodowanym był tu McManaman.

39
    City przegrywa i zaczyna tracić nerwy. Przenosi się to także na grę gospodarzy, którzy tracą wiarę w ofensywie, a przed nami decydujące minuty pierwszej połowy!

41
    McArthur fauluje Nasri'ego. Szansa dla Manchesteru ze stałego fragmentu gry. Być może chociaż tak uda się pokonać Carsona.

42
    Fatalne rozegranie rzutu wolnego i piłka wpada prosto na mur ustawiony z graczy Wigan. Wzmaga się doping na Etihad Stadium.

42
    McCann zderzył się z Richardsem. Zawodnik gości potrzebuje pomocy lekarskiej, ale za chwilę będzie chyba wszystko w porządku. Wyglądało bardzo brzydko!

44
    Wracamy do gry! Wigan zwalnia już grę jak tylko może. Wątpliwe, żeby City dało radę wyrównać jeszcze przed zejściem do szatni.

45
    Carson łapie piłkę i zyska kolejne sekundy przytrzymaniem jej i dalekim wykopem na połowę rywala.

45+1
    2 minuty doliczone do pierwszej połowy, a tymczasem to goście mają rzut rożny!

45+1
    Clichy główkuje poza bramkę i będzie powtórzenie akcji przez Wigan!

45+2
    Bardzo skuteczni w ofensywie są przyjezdni. Fortuné utrzymywał się przy piłce i wywalczył jeszcze jeden korner. Sędzia pozwala na rozegranie go, ale chwilę potem używa gwizdka po raz ostatni!

45+2

Manchester City dominowało przez większość pierwszej połowy, ale Wigan przeprowadziło jedną akcję, po której faulowany był jeden z gości. Skończyło się to bramką z rzutu karnego i w opałach są teraz gospodarze! Czy wyrównają? Przekonamy się w drugiej połowie, zostańcie z nami!

46

46
    Drugą połowę rozpoczynają gospodarze! Zdaje się, że bez zmian od pierwszego gwizdka arbitra.

46
    Jednak była jedna zmiana w ekipie Wigan. Barnett zmienia McCann'a.

47

Fatalne zachowanie całej defensywy Manchesteru City! Pierwsze swobodnie w pole karne wbiegł McArthur, który minął dwóch rywali, po czym zagrał wzdłuż linii pola bramkowego! JAMES PERCH wyprzedza obrońcę i pakuje piłkę do siatki!

48
    Garcia niestety brzydko fauluje, za co zostaje ukarany żółtą kartką.

49
    W bardzo dużych opałach są już gospodarze, którzy zupełnie sie pogubili. A Wigan nie zamierza przestawać atakować!

51
    Błękitni są dzisiaj trchę bezradni. Sami starają się strzelić bramkę, a jak im nie wychodzi to dostają cios nokautujący!

52
    Navas oddaje dobry, podkręcony strzał, ale futbolówka leci nad bramką Carsona! Dobra próba pomocnika City.

53
    Potrójna zmiana w ekipie City! Navasa zmienia Džeko, za Negredo wbiega Milner a całą trójkę uzupełnia Silva, który pojawia się za Yaya Toure.

55
    Nie ma bramki dla City po świetnej akcji! Milner pędzi do linii końcowej i jeszcze zdołał podać pod wychodzącym z bramki Carsonem! Pusta bramka, ale nikt nie zamknął tej akcji!

57
    Czyżby Wigan to była zapora nie do przejścia dla City w FA Cup? Przypomnijmy, że w przypadku remisu będzie potrzebne dodatkowe spotkanie.

58
    Kolejna zmiana w ekipie Wigan. McManaman zmieniony przez McCleana.

59
    Kibice zgromadzeni na Etihad Stadium jakby nie wierzyli w wydarzenia z boiska. Manchester jeszcze nie zagroził tak na poważnie bramce Carsona!

60
    Zostaje 30 minut meczu! Wigan głównie się broni, ale bardzo słusznie, bo nie trzeba ryzykować utraty bramki.

62
    Clichy długo nie wrzucał piłki z autu, ale w końcu to uczynił. Puszczają nerwy gospodarzom! Garcia złości się na sędziego, który nie przyznał mu piłki.

63
    Wszyscy gracze gości cofnięci na własną połowę. Nawet wysunięty Fortuné wraca pomagać partnerom w defensywie.

64
    Najlepsza okazja dla City niewykorzystana! Świetne dośrodkowanie zamknął strzałem głową jeden z zawodników, ale piłka wpadła na słupek! Już się wydawało, że Silva wbije piłkę do siatki, ale nie trafił w futbolówkę!

65
    Zaczynają coraz mocniej naciskać błękitni! Kolejna dobra wrzutka spada prosto na nogę Garcii, który strzela prosto w golkipera!

67
    Zmiana w drużynie Wigan Athletic: z boiska schodzi McEachran, na boisku pojawia się Espinoza.

67
    Piłka chyba nie wpadnie dzisiaj do bramki Carsona! Napędzają się wszyscy zawodnicy Manchesteru, którzy ponownie nie oddają strzału w polu karnym!

68
    Gol dla City!

A jednak piłka znajduje drogę do bramki! Po wykonaniu rzutu rożnego piłka wypada przed pole karne, gdzie na futbolówkę oczekiwał SAMIR NASRI! Strzał z pierwszej i piłka wpada obok słupka!

68
    Barnett ukarany jeszcze zostaje żółtą kartką. W sumie nie wiemy za co, ale czy to teraz ważne? Gospodarze gonią wynik!

69
    Będziemy mieć zatem ogromne emocje w końcówce tego spotkania! Ten gol z pewnością tchnie nowego ducha w piłkarzy City!

71
    Zostaje 20 minut gospodarzom na wyrównanie wyniku tego meczu. City wciąż przy piłce.

74
    Świetna akcja Agüero sam na sam z Carsonem, ale znajper gospodarzy uderza tuż obok słupka! To była akcja na wyrównanie stanu meczu!

75
    Znacznie podniosło się ciśnienie po zdobytej bramce przez ekipę z Etihad Stadium! Został jeszcze kwadrans! Czy Wigan odeprze napór City?

77
    Milner ukarany kartką za przerwanie akcji Athletic. Dalej cała jedenastka Wigan broni sie na swojej połowie.

78
    Jeśli Manchester odpadnie, to nie będzie mógł sobie odmówić walki w końcówce! No właśnie, tylko, czy nie za późno na walkę!

80
    Rzut rożny dla City na 10 minut przed końcem spotkania. Dośrodkowanie przelatuje bez dotknięcia żadnego zawodnika i pod linią boczną zgarnia je zawodnik City.

81
    Co to się stało?! Piękne nagranie futbolówki w pole bramkowe Carsona, Džeko już miał strzelać do bramki, ale w ostatniej sekundzie przeszkodził mu obrońca i piłka leci nad bramkę z najbliższej odległości!

82
    Zdecydowanie dzieje się na Etihad Stadium! Tu wszyscy wierzą w doprowadzenie do remisu! Czas ucieka!

83
    Kolejna akcja ofensywna kończy się wybiciem piłki przez defensorów Wigan, którzy dwoją się i troją! Manchester ponawia akcje z sekundy na sekundę!

84
    Džeko wyskakuje najwyżej do piłki i strzela głową! Carson już odprowadzał tylko piłkę wzrokiem, ale ona leci tuż obok słupka!

85
    McArthur zderza się z zawodnikiem City, któremu pojawiła się krew z łuku brwiowego. Żółta kartka także dla Džeko w tej sytuacji!

86
    Wigan przechodzi do ofensywy. W narożniku boiska dobrze przy piłce utrzymuje się teraz Fortuné, który "kradnie" cenne sekundy.

88
    Ależ emocje w ostatnich minutach tego meczu. Agüero spychany w polu karnym Wigan, ale nie ma mowy o rzucie karnym!

89
    Ostatnia minuta spotkania a na tablicy z wynikiem wciąz 1:2! City podstawione pod ścianą, a Wigan w dalszym ciągu skutecznie się broni i oddala grę od własnej szesnastki.

90
    Defensorzy City sygnalizują spalonego, ale Fortuné biegnie dalej! Wychodzi sam na sam z Pantilimon'em, ale strzał z ostrego kąta broni golkiper! Tylko korner dla Wigan!

90+1
    Aż 5 minut doliczone do regulaminowego czasu gry! Będzie się działo!

90+2
    Espinoza łapie kolejną kartkę! Ale to nieważne, znów ucieka kilka sekund gospodarzom!

90+4
    Nie dociera dośrodkowanie z głębi pola do osamotnionego Silvy. Goście będą rozpoczynać wrzutem z autu, a to oznacza kolejne cenne sekundy!

KONIEC! Manchester City odpada z FA Cup już w ćwierćfinale, a Wigan Athletic znów awansuje dalej!

Czyżby Wigan miało po raz kolejny z rzędu awansować do finału? Niewiadomo, ale jeśli się pokonuje po dobrym meczu jedną z lepszych ekip z Premier League, to wszystko jest możliwe! Manchester City w dzisiejszym spotkaniu musiał gonić aż dwubramkową stratę i niestety ta sztuka się nie udała, chociaż sytuacji było sporo!

Szczególnie końcówka meczu zasługiwała na rolę niezłego dreszczowca. City napierało, ostrzeliwało bramkę Carsona niejednokrotnie, ale nic nie wpadało! A Wigan wykorzystało swoje najlepsze okazje i to przyniosło skutek. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do innnych na lajfy.com! (19:06:50)