Okocimski – Olimpia G. 0:2 (koniec) | Górnik Ł. – Stróże 2:0 (koniec) | Flota – Stomil 0:0 (koniec)
Arka – Dolcan 0:2 (koniec) | Miedź – Puszcza 3:0 (koniec) | GKS K. – Chojniczanka 2:1 (koniec)
Arka Gdynia
0:2 (0:1)
Dolcan Ząbki
Sobota 10.05.2014, 17:30 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

W 29 kolejce I ligi Arka Gdynia podejmie przed własną publicznością Dolcan Ząbki.

Gospodarze w poprzedniej kolejce niespodziewanie zremisowali z broniącym się przed spadkiem Energetykiem ROW Rybnik. Arka jest obecnie na trzecim miejscu w tabeli i aby myśleć o awansie do ekstraklasy nie może pozwolić sobie na stratę punktów w sobotnim meczu.

Dolcan w poprzedniej rundzie również zyskał tylko jeden punkt, remisując u siebie z Górnikiem Łęczna 1:1. Piłkarze z Ząbek są na czwartym miejscu w tabeli, tracą do Arki tylko jeden punkt.

Sobotni mecz zapowiada się więc niezwykle interesująco. Każda drużyna będzie walczyć o pełną pulę. Ten mecz zdecyduje kto pozostanie w walce o awans do ekstraklasy.

Zapraszam na relację live z tego meczu, początek naszej relacji kilka minut przed 17:30. Bądźcie z nami!

Witam Państwa! Za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie, znamy już podstawowe składy obu drużyn!

Arka Gdynia: Szromnik – Cichocki, Jarzębowski, Sobieraj, Radzewicz, Rzuchowski, Pruchnik, Tomasik, Szwoch, Wojowski, Ślusarski

Rezerwowi: Miszczuk, Juraszek, Budka, Tyshchenko, Szubert, Aleksander, Koziara

Dolcan Ząbki: Humerski – Długołęcki, Klepczarek, Grzelak,Tarnowski, Matuszek, Łuszkiewicz, Piesio, Sierpina, Wiśniewski, Zjawiński

Rezerwowi: Leszczyński, Bazler, Zembrowski, Matuszczyk, Mazek, Osoliński, Świerblewski

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Sędzia Sebastian Jarząbek wyprowadza na murawę obie jedenastki!

Przywitanie zawodników obu drużyn!

Mecz rozpoczną gospodarze!

1

1
    Szwoch przedzierał się prawą stroną boiska, ale na skrzydle czysto piłkę odebrał mu Sierpina.

2
    Ucierpiał w starciu Wiśniewski, przerwa w grze, będzie potrzebna pomoc masażystów.

3
    Niedokładne podanie zawodnika gospodarzy i od autu rozpoczną goście z Ząbek.

4
    Zamieszanie w polu karnym goście, ale ostatecznie oddalają zagrożenie obrońcy Dolcanu.

5
    Faulowany we własnym polu karnym jeden z obrońców gości.

6
    Sobieraj za bardzo wypuścił sobie piłkę na lewej stronie i przejęli futbolówkę gracze Dolcanu.

7
    Dośrodkowanie do Ślusarskiego w pole karny gości, ale dwóch defensorów Dolcanu nie pozwoliło na oddanie strzału napastnikowi Arki.

8
    Przerwa w grze, pomocy medycznej potrzebuje Tomasik.

9
    Niedokładne zagranie Tomasika, piłkę przed własnym polem karnym przejął Piesio, ale on też niedokładnie odegrał do partnera i przy piłce ponownie gospodarze.

10
    Goście wymieniają podania w okolicach własnego pola karnego.

11
    Wysoko podeszli gospodarze, goście mają problemy z wyjściem z własnej połowy boiska.

12
    Długołęcki wszedł odważnie w pole karne gospodarzy, ale Sobieraj nie dał się minąć zawodnikowi gości i zatrzymał ten rajd w okolicach 16 metra od bramki Szromika.

13
    Goście zmuszeni do głębokiej defensywy, Arka w ataku pozycyjnym.

14
    Ślusarki faulowany na lewym skrzydle, będzie szansa z rzutu wolnego dla Arki.

15
    Dośrodkowanie Szwocha z rzutu wolnego, ale walkę w powietrzu wygrywają zawodnicy Dolcanu.

16
    Bardzo dobrze w defensywie goście, nie pozwolili Radziewiczowi na dośrodkowanie z lewej flanki.

17
    Znakomite dogranie Pruchnika do Tomasika, który był w polu karnym gości, ale w ostatniej chwili obrońcy Dolcanu blokują strzał zawodnika gospodarzy!

18
    Brzydko faulowany Zjawiński na środku boiska, ale tym razem sędzia nie decyduje się na indywidualną karę dla zawodnika Arki.

19
    Brutalny faul Łuszkiewicza, który przerwał kontratak gospodarzy i zawodnik gości może się cieszyć, że otrzymał tylko żółtą kartkę.

20
    Zawodnicy ukarani za zamieszanie po brutalnym faulu Łuszkiewicza.

21
    Sędzia upomina także kierowników obu zespołów, którzy wdali się w awanturę po brutalnym faulu Łuszkiewicza na Szwochu.

22
    Dłuższa przerwa w grze, sędzia próbuje opanować sytuację na boisku, szklana butelka rzucona z trybun, Sebastian Jarzębak zagroził przerwaniem w meczu, jeśli taki incydent się powtórzy.

24
    Przy piłce goście, spokojnie rozgrywają ją w okolicach własnego pola karnego.

25
    Ręka zagrała Matuszak w okolicach linii środkowej boiska, rozpoczną gospodarze z rzutu wolnego.

27
    Na własnej połowie ustawiają się zawodnicy Dolcanu, Arka próbuje przedostać się w okolice pola karnego Humerskiego.

29
    Gol dla Dolcanu!
    Strata gospodarzy w okolicach środka boiska, piłkę przejął DARIUSZ ZJAWIŃSKI, który w sytuacji "sam na sam" z Szromnikiem nie myli się i pakuje piłkę do siatki!

30
    Rzut rożny dla gości, ale dośrodkowanie w pole karne wybite przez obrońców gospodarzy.

31
    Druga żółta w konsekwencji czerwona kartka dla Łuszkiewicza, zawodnik gości uderzył łokciem obrońcę Arki.

32
    Bardzo agresywnie gospodarze w okolicach linii środkowej, ale sędzia nie decyduje się na pokazanie żółtej karki.

33
    Pruchnik z 20 metrów uderzał na bramkę gości, ale jego strzał blokowany i spokojnie futbolówkę łapie Humerski.

35
    Ponownie piłkę przejął w środku boiska Zjawiński, dograł w pole karne, ale Sierpina nie zdołał zamknąć akcji.

36
    Z lewej flanki dośrodkowywał Wojowski, ale wybijają obrońcy Dolcanu.

37
    Z dystansu uderzał Sobieraj, ale ta próba była zbyt lekka, nie miał problemów Humerski ze złapaniem piłki.

38
    W pole karne gospodarzy wszedł Tarnowski, ale skutecznie blokował jego strzał Pruchnik.

39
    Corner dla gości, ale płaskie dośrodkowanie wybite przez zawodników Arki daleko od własnej "szesnastki".

40
    Całym zespołem atakują gospodarze, chcą jak najszybciej odrobić jedną bramkę, czy ta sztuka uda im się jeszcze przed przerwą?

41
    W okolicach linii środkowej wymieniają podania gospodarze.

42
    Niedokładne odegranie Tomasika w pole karne gości, żaden z jego partnerów nie ruszył do tego podania.

43
    Kolejna strata gospodarzy, tym razem na lewym skrzydle, nie doszedł do piłki Radzewicz.

44
    Szwoch do Ślusarskiego na wolne pole, ale bardzo dobrze ustawił się Grzelak, który przeciął to podanie przed własnym polem karnym.

45
    Sędzia dolicza trzy minuty do pierwszej połowy.

45+1
    W pole karne z lewej strony dośrodkowywał Radzewicz, ale kolejny raz blokują obrońcy Dolcanu.

45+2
    Kontra gospodarzy, Ślusarki dogrywa płasko z prawej strony do Szwocha, ten zdołał uderzyć na bramkę gości, ale strzela zbyt lekko i bez problemów interweniuje Humerski.

45+3
    Rzut rożny dla gospodarzy, krótkie rozegranie, dośrodkowanie w pole karne goście, ale jeden z graczy Arki na spalonym.

45+3

Koniec pierwszej połowy! Po 45 minutach Dolcan prowadzi z Arką 1:0. Jak na razie emocji nie brakuje, goście grają w osłabieniu po czerwonej kartce dla Łuszkiewicza, gospodarze z pewnością będą starać się odrobić straty.

Zapraszam za kilkanaście minut na drugą połowę meczu!

46

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Cichocki, na boisku pojawia się Budka.

46
    Penetrujące dośrodkowanie w pole karne gości, ale żaden zawodnik gospodarzy nie zmienił toru lotu piłki i ta wyszła poza linię końcową.

47
    Najpierw z dystansu uderzył Pruchnik, ale strzał wybronił Humerski.

48
    Rzuchowski ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie zawodnika gości w okolicach linii środkowej.

49
    Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne gości, głową uderzał Szwoch, ale jego strzał bardzo niecelny.

50
    W ataku cały czas gospodarze, ale jak na razie goście skutecznie się bronią.

51
    Rzut wolny dla goście z 40 metrów, ale niedokładnie podawał Piesio, od bramki grę wznowi Szromnik.

52
    Kontra gości, Długołęcki powstrzymany na prawym skrzydle przez zawodnika Arki.

53
    Poślizgnął się Radzewicz na lewym skrzydle i gospodarze tracą piłkę.

54
    Z prawej strony dośrodkowywał Sierpina, ale Zjawiński dobrze blokowany w polu karnym gospodarzy.

55
    Płaskie uderzenie Tomasika z 16 metrów, bardzo niedokładna próba.

56
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Tomasik, na boisku pojawia się Tyshchenko.

57
    Szansa dla gości z kontrataku, ale Matuszek niedokładnie do Zjawińskiego na wolne pole.

57
    Z 16 metrów uderzał Szwoch, ale pewnie łapie piłkę Humerski, zbyt lekki strzał zawodnika gospodarzy, nie mógł zaskoczyć bramkarza gości.

58
    Rzut wolny dla gości, dogrywał w pole karne Szwoch, ale Matuszek oddala zagrożenie od własnego pola karnego.

59
    Dogranie do Ślusarskiego, ale nie doszedł do piłki napastnik Arki, łapię ją Humerski.

60
    Wyrzucony z boiska Marcin Radzewicz, pomocnik gospodarzy próbował zatrzymać kontratak gości.

62
    Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne gości, piłkę łapie Humerski i dalekim wyrzutem rozpoczyna kolejną akcję gości z Ząbek.

64
    Znakomite odegranie Pruchnika do Szwocha, ten w sytuacji "sam na sam" z Humerskim strzela wprost w bramkarza gości!

65
    Szybka kontra gości, ale dośrodkowanie Zjawińskiego z prawej strony zablokowane.

66
    Techniczne uderzenie Wiśniewskiego z prawej strony, piłka o kilka metrów przechodzi nad bramką gości.

68
    Dogranie do Zjawińskiego z prawej strony, ale zawodnik gości nie doszedł do tego podania i piłkę łapie Szromnik.

70
    Sierpina dośrodkowywał z lewej strony, ale jego próba zablokowana przez obrońcę Arki.

71
    Fauluje Długołęcki w okolicach linii środkowej boiska.

73
    Dogranie z głębi pola w "szesnastkę" Arki, ale Grzegorz Piesio na pozycji spalonej.

74
    Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, piłka opuszcza plac gry i wznowi grę z linii piątego metra Szromnik.

75
    Dogranie w pole karne gości Tyshchenko, ale żadne z zawodników gospodarzy nie ruszył do tej piłki i złapał ją Humerski.

76
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Pruchnik, na boisku pojawia się Aleksander.

77
    Od razu przed szansą na gola znalazł się Aleksander, ale napastnik gospodarzy nie zdołał opanować piłki w polu karnym gości po technicznym dograniu Szwocha.

78
    Zmiana w drużynie Dolcan Ząbki: z boiska schodzi Tarnowski, na boisku pojawia się Świerblewski.

79
    Zbyt agresywnie Ślusarski w polu karnym gości, sędzia uznał, że faulowany był Sierpina.

80
    Cały zespół gości na własnej połowie, atak pozycyjny gospodarzy.

81
    Ucierpiał w walce o piłkę Humerski, będzie potrzebna pomoc medyczna.

82
    Płaskie dogranie z lewej strony w pole karne gości, ale piłkę łapie Humerski, który uprzedził napastników gospodarzy.

83
    Na murawie leży jeden z zawodników gości, ewidentny faul Aleksanda w ofensywie.

84
    Starcie Grzelaka i Tyshchenki, ale sędzia nie dopatrzył się przekroczenia przepisów przez obrońcę gości.

86
    Żółtą kartkę otrzymał Świerblewski (Dolcan Ząbki).

87
    Zmiana w drużynie Dolcan Ząbki: z boiska schodzi Sierpina, na boisku pojawia się Matuszczyk.

89
    Kontratak gości, na lewej stronie piłkę dostał DARIUSZ ZJAWIŃSKI, który technicznym strzałem pod porzeczkę pokonuje po raz drugi w tym meczu Szromnika!

90
    Wysoko podeszli gospodarze, zawodnicy gości celebrują każde zagranie wyczekując końcowego gwizdka sędziego.

90
    Sędzia dolicza cztery minuty.

90+2
    Przewraca się w polu karnym gości Wojowski, ale gwizdek sędziego milczy, od bramki grę wznowi Humerski.

90+3
    Dośrodkowanie w pole karne Dolcanu, ale nie ma zagrożenia pod bramką Humerskiego, piłkę przejmują przyjezdni.

90+3
    Z dystansu uderzał Sobieraj, na rzut rożny wybija Humerski.

90+4
    Brak zagrożenia z rzutu rożnego pod bramką gości, zawodnicy Dolcanu oddalają zagrożenie od własnej "szesnastki".

Dolcan w pełni zasłużenie wygrywa z Arką 2:0. Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy z Ząbek awansują na trzecie miejsce w tabeli. Znakomite zawody rozegrał dziś Dariusz Zjawiński, który zasłużył na tytuł MVP meczu.

Za uwagę dziękuje Piotr Świeczak. Życzę Państwu miłego wieczoru i zapraszam na pozostałe relacje w portalu lajfy.com (19:27:34)