Górnik Ł. – Chojniczanka 2:0 (koniec) | Miedź – Olimpia G. 1:0 (koniec) | Okocimski – Stomil 0:1 (koniec)
Flota – Wisła Pł. 2:0 (koniec) | Dolcan – GKS Bełchatów 2:1 (koniec) | ROW Rybnik – Stróże 1:2 (koniec)
GKS K. – Termalica 1:1 (koniec) | Sandecja – GKS T. 0:1 (koniec) | Arka – Puszcza 3:2 (koniec)
Arka Gdynia
3:2 (0:1)
Puszcza Niepołomice
Środa 21.05.2014, 19:45 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga

Niesamowite emocje w Gdyni! Mimo kontuzji i grania w osłabieniu Arce udało się wygrać z Puszczą 3:2 po szalonych dziewięciu minutach, w których padły aż cztery bramki! Na pewno gospodarze pokazali serce do walki i wciąż walczą o awans do Ekstraklasy! Puszcza natomiast zagrała niezłe spotkanie, ale dobry rezultat zniweczyła zła gra w obronie. To wszystko z Gdyni, dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (21:42:36)

90+5
    Jeszcze przy piłce Arka. Oddalają zagrożenie od własnej bramki!

90+4
    Magdziński faulował Sobieraja. To już chyba wszystko w tym meczu!

90+4
    Ostatnia minuta!

90+3
    Przewrotką próbował uderzyć Staroń, ale trafił prosto w brzuch Juraszka. Faul piłkarza Puszczy, ale obyło się bez kartki.

90+2
    Zablokowany strzał Lizaka zza pola karnego.

90+1
    Zbyt mocne zagranie do Cholewiaka i piłka dla Arki. Sędzia doliczył cztery minuty do drugiej połowy!

90
    Wrócił już na murawę Szubert.

89
    Cichocki powstrzymał kontratak gości. Odebrał piłkę Staroniowi.

88
    Zdenerwowany przy linii bocznej Piotr Rzepka. Wykorzystał już limit zmian, jeżeli Szubert nie będzie w stanie kontynuować spotkanie, to Arka będzie kończyć ten mecz w dziewiątkę!

87
    Faulowany Sobieraj we własnym polu karnym. Na murawie od dłuższej chwili leży Szubert. Sędzia dopiero teraz pozwolił, aby masażyści wbiegli na murawę.

86
    Szubert zagrywał dobrą piłkę do wychodzącego na pozycję Radzewicza, ale Szymonik wykazał się dobrym refleksem i przeciął to podanie!

85
    Na spalonym Sulewski i ponownie piłka w posiadaniu Puszczy.

85
    Zbyt krótkie podanie do Magdzińskiego i Juraszek wyjaśnia sytuacje wybiciem piłki w aut.

83
    Rzut rożny dla gości. Groźnie uderzył jeden z zawodników gości.

82
    Ślusarski pięknie wypuścił Szuberta na sytuację sam na sam z bramkarzem, ale napastnik nie trafił w bramkę! Zmarnowana szansa na Hat-Trick'a!

81
    Ostatnie 10 minut tego emocjonującego spotkania!

81
    Zbyt mocno wypuścił sobie piłkę Mikołajczyk i Arka rozpocznie od własnej bramki.

80
    Zbyt krótkie dośrodkowanie Radzewicza. Piłkę wybili obrońcy, a Sulewski zdecydował się na strzał z pierwszej piłki na bramkę Sobieszczyka. Fatalnie przymierzył.

78
    Ręką zagrał Strózik, ale jest to kolejna spóźniona interwencja arbitra.

78
    Faulowany Sulewski przez Cholewiaka.

77
    Świetny powrót Oleksego za Zarembą! Wciąż przy piłce goście, którzy walczą o zdobycie wyrównującej bramki!

76
    Nowak niecelnie uderzył z dystansu i od bramki rozpocznie Szromnik.

75
    W miejsce kontuzjowanego Wojowskiego wchodzi Radzewicz.

74
    Rzut rożny dla Arki po akcji Wojowskiego. Zawodnik Arki ponownie leży na boisku. Chyba jednak nabawił się jakiejś kontuzji.

73
    Tym razem złe przyjęcie Cichockiego i piłkę przejmują goście.

72
    Żółty kartonik dla Nowaka za faul na Wojowskim.

71
    Nie opanował górnej piłki Mikołajczyk i od autu rozpoczynają gospodarze.

69
    Podwójna zmiana w drużynie Puszczy. Schodzą Kałat i Kiełtyka, pojawiają się Nowak i Cholewiak.

69
    Nieudane uderzenie Sulewskiego z rzutu wolnego.

68
    Faulowany Szubert przez Uwakwe. Leży na murawie Wojowski, którego złapał skurcz. Pomógł mu... sędzia.

67
    Zdecydowanie wiatr w żagle złapała teraz Arka!

66
    Dobre dośrodkowanie w pole karne Arki i piękne uderzenie głową jednego z zawodników gości! Piłka przeleciała tuż nad okienkiem bramki Szromnika!

65
    Żółty kartonik dla Krzysztofa Sobieraja za dyskusje z sędzią.

63
    Gol dla Arki!
    To jest coś niesamowitego! Sulewski dośrodkował w pole karne, a tam główką popisał się MICHAŁ SZUBERT!

62
    Kolejna kontra Arki! Tym razem Wojowski nie trafił w bramkę! Gorąca atmosfera na Stadionie Miejskim w Gdyni!

60
    Co się dzieje w Gdyni! PAWEŁ WOJOWSKI wpadł w pole karne i spokojnym, płaskim strzałem pokonał bramkarza Puszczy!

59
    Gol dla Puszczy!
    Błyskawiczna odpowiedź gości! W pole karne dośrodkowywał Zaremba, tam obrońcami zakręcił Magdziński, który oddał strzał, ale trafił prosto w Szromnika, złe wybicie obrońców, z pierwszej piłki uderzył Zaremba, a piłkę na bok sparował bramkarz Arki! Dopadł do niej MICHAŁ KIEŁTYKA i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Puszczę na prowadzenie!

58
    Groźnie z woleja uderzał Lizak, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki Szromnika!

57
    Dośrodkowywał z rzutu wolnego Dawid Kałat. Obrońcy Arki wybili piłkę na rzut rożny.

56
    Cichocki został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny na Zarembie.

54
    Dwójkowa akcja pomiędzy Szubertem, a Ślusarskim! Po podaniu od "Ślusarza" MICHAŁ SZUBERT wpadł w pole karne i pokonał Sobieszczyka! 1:1!

53
    Dośrodkowanie Wojowskiego, ale było ono zbyt głębokie i spokojnie w górę wyskoczył Sobieszczyk i złapał piłkę.

52
    Spokojnie piłkę w posiadaniu przetrzymują goście. Mądre zachowanie piłkarzy Puszczy przy korzystnym dla nich wyniku.

50
    W miejsce Budki wchodzi debiutant – Robert Sulewski.

50
    Na spalonym Magdziński. Piłka dla gospodarzy.

49
    Potężny strzał Strózika! Piłka minęła bramkę Szromnika zaledwie o kilkanaście centymentrów!

48
    Po akcji Wojowskiego od bramki rozpocznie Sobieszczyk. Na nic zdadzą się protesty kibiców.

47
    Potężny, ale bardzo niecelny strzał Staronia zza pola karnego.

46
    Szymonik przeprowadził rajd prawym skrzydłem, ale został zatrzymany przez Oleksego.

46

Piłkarze Arki pojawili się już na murawie, czekamy jeszcze na zawodników Puszczy.

Pierwsza połowa miała dwa oblicza. Przez 30 minut Arka zdecydowanie dominowała, a kibice tylko wyczekiwali gola dla gospodarzy. Gra posypała się w 33. minucie kiedy to czerwoną kartką został ukarany Rzuchowski, a chwilę później kontuzji doznał Szwoch. "Kropką nad i" było samobójcze trafienie Budki. Czy gospodarze wyczerpali już limit pecha na to spotkanie? Przekonamy się podczas drugiej połowy, która rozpocznie się o godzinie 20:50 na lajfy.com!

45+2

45+2
    Magdziński wpadł w pole karne i uderzył z ostrego kąta na bramkę! Piłka nie zmierzała do siatki, ale nieskuteczną interwencję zaliczył Budka, który wślizgiem wpakował piłkę do własnej bramki! Gol do szatni dla Puszczy!

45+2
    Najświeższe informacje w sprawie Mateusza Szwocha: najprawdopodobniej doznał pęknięcia kości strzałkowej.

45+1
    Sędzia Paweł Pskit doliczył dwie minuty do pierwszej połowy spotkania.

45
    Ostatnie minuty pierwszej połowy. Przy piłce goście, którzy próbują sforsować obronę Gdynian.

43
    Żółtą kartką ukarany został Maciej Koziara.

43
    Cichocki zagrał do Ślusarskiego, temu piłka odbiła się od pięty, ale dopadł do niej Budka, który dośrodkował ją w pole karne, ale nic nie wyszło z tej sytuacji.

42
    Przeszkodzili sobie Wojowski z Koziarą i od autu rozpoczną goście.

42
    Zablokowane uderzenie Juraszka z dystansu.

41
    Od dłuższego czasu żadnej składnej akcji nie potrafią skonstruować obydwa zespoły.

41
    Zablokowane wybicie Sobieraja przez Zarembę.

40
    Coraz śmielej poczynają sobie piłkarze Puszczy. Przejęli inicjatywę w meczu.

39
    W jeszcze trudniejszej sytuacji gospodarze. Nie dość, że grają w dziesiątkę, to jeszcze z powodu kontuzji stracili jednego z najbardziej wartościowych zawodników.

38
    Za kontuzjowanego Szwocha pojawił się Koziara.

37
    Konieczne nosze. To może być coś poważniejszego.

36
    Faulowany Strózik przez Szwocha. Pomocnik gości chciał szybko wznowić grę, ale pomocy służb medycznych potrzebuje faulujący zawodnik.

35
    Do ataku rzucili się goście, ale jak na razie brakuje im pomysłu na jakąś składną akcję.

34
    W bardzo trudnej sytuacji Gdynianie! Zagrają prawie godzinę w osłabieniu!

33
    Brutalne zagranie wyprostowaną nogą w głowę Magdzińskiego! Czerwoną kartką za to zagranie został ukarany Rzuchowski!

31
    Nieporozumienie wśród zawodników gości i od bramki rozpocznie Szromnik.

30
    Naciskany Sobieraj przez Kiełtykę. Obrońca Arki wybił w aut, a tymczasem interwencja służb medycznych. Na murawie leży Kamil Juraszek.

29
    Ręką zagrał Kałat. Trochę spóźniona decyzja arbitra.

28
    Goście grają dzisiaj tylko górną piłką. Nie potrafią wymienić trzech celnych podań po ziemi!

27
    Dobra, składna akcja Arki! Z najbliższej odległości, ale z ostrego kąta uderzał Budka, ale jego strzał został zablokowany!

27
    Potężnie piłkę w aut wybił Uwakwe. Dobrze, że nikt przy tym nie ucierpiał!

25
    Sobieraj zagrał nie w tempo do Szuberta. Piłkę przejmują goście... ale na krótko.

24
    Szromnik wyszedł z bramki i uprzedził Zarembę przed dojściem do piłki.

24
    Staroń faulowany przez Wojowskiego na połowie Arki. Kolejna okazja na dośrodkowanie dla gości.

23
    Od rzutu wolnego rozpocznie Puszcza.

22
    Nad bramką głową uderzył Oleksy po rzucie rożnym.

22
    Rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Staronia.

21
    Źle dośrodkował Szymonik. Pewnie łapie piłkę Szromnik.

20
    Upomnienie dla Cichockiego za faul taktyczny w środkowej strefie boiska.

19
    Do główki doszedł Strózik, ale sędzia asystent podniósł chorągiewkę. W momencie podania znajdował się na spalonym.

19
    Rzut wolny dla gości. To może być okazja na dobre dośrodkowanie w pole karne.

18
    Nieudane podanie Sobieraja w kierunku Oleksego. Piłkę przejmują goście.

17
    Ponownie Uwakwe dobrze uprzedził Ślusarskiego. Od własnej połowy atak musi budować Arka.

16
    Szwoch zagrał głową w kierunku Ślusarskiego, ale wyjaśnił sytuację Uwakwe.

16
    Zbyt mocne, górne podanie do Ślusarskiego, wyszedł z bramki Sobieszczyk! Nie złapał dobrze piłki i był zmuszony wybić ją na aut!

15
    Na spalonym złapany Magdziński.

14
    Szybkie przeniesienie gry pod pole karne Arki. Szymonik zbyt mocno wrzucił piłkę w pole karne z autu i spokojnie złapał ją Szromnik.

13
    Goście rozpoczynają budowę ataku pozycyjnego.

12
    Adrian Budka oddał niecelny strzał z dystansu.

12
    Niedokładnie podanie do Szuberta, ale na aut wybił piłkę Lizak.

11
    Kontratak Puszczy, ale gospodarze szybko wrócili siedmioma piłkarzami na własną połową i udaremnili tę próbę.

10
    Zablokowane dośrodkowanie Oleksego i od autu na wysokości pola karnego rywali rozpoczynają Gdynianie.

9
    Wszyscy zawodnicy Arki na połowie Puszczy!

9
    Walka o piłkę pomiędzy Magdzińskim, a Juraszkiem wygrana przez gracza gospodarzy.

8
    Faulował Wojowski i od stałego fragmentu gry na własnej połowie rozpoczynają Niepołomice.

7
    Dobre dośrodkowanie Wojowskiego, po przyjęciu piłki próbował uderzyć Ślusarski, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców.

7
    Rzut rożny dla Arki po akcji Budki.

6
    Magdziński zbyt ostro atakował Sobieraja w walce o piłkę. Faul piłkarza gości.

5
    Faulowany Rzuchowski przez Kałata.

4
    Szansa dla gospodarzy! Piłkę w polu karnym Puszczy wywalczył Szubert i zagrał do Ślusarskiego, ale jego strzał był zablokowany! Po chwili kolejna akcja i po podaniu Budki próbował Szubert! Niecelnie uderzył z siedmiu metrów!

3
    Zbyt mocno wypuścił sobie piłkę Szubert. W dodatku było dobrze pilnowany przez Uwakwe.

2
    Gospodarze szybko pozbyli się piłki. Od autu wznawia grę Szymonik.

1
    Zbyt mocne podanie Staronia w kierunku Magdzińskiego i od własnej bramki rozpoczyna Arka.

1

Krzysztof Sobieraj wygrał losowanie sędziowskie i wybrał, że Arka rozpocznie spotkanie na prawej połowie boiska.

Gospodarze zagrają dzisiaj w tradycyjnych żółto-niebieskich strojach, natomiast goście w białych.

Zawodnicy schodzą do szatni tym samym kończąc przedmeczową rozgrzewkę.

Witamy w relacji na żywo. Arka zagra dziś o przełamanie, a rywale zdecydowanie pomogli gdyńskiej drużynie! Olimpia Grudziądz, oraz GKS Bełchatów przegrały swoje spotkania!

Arka Gdynia: Szromnik – Cichocki, Juraszek, Sobieraj, Budka, Rzuchowski, Oleksy, Szwoch, Wojowski, Ślusarski, Szubert
    Rezerwowi: Miszczuk, Sulewski, Jarzębowski, Radzewicz, Tomasik, Aleksander, Koziara

Trener: Piotr Rzepka

Puszcza Niepołomice: Sobieszczyk – Szymonik, Lizak, Uwakwe, Mikołajczyk, Strózik, Kałat, Kiełtyka, Staroń, Zaremba, Magdziński
    Rezerwowi: Stępniowski, Nowak, Cholewiak, Bieszczanin, Biel, Kotwica, Wierzba

Trener: Dariusz Wójtowicz

Sędziowie: Paweł Pskit – Dawid Golis, Arkadiusz Śpiewak.

Na relację zapraszam już przed godziną 19:30, kiedy to zostaną podane składy obydwu zespołów, a to wszystko na lajfy.com!

Mimo ostatnich niepowodzeń to Arka jest faworytem tego spotkania, ale nie uważam, żeby goście przyjechali do Gdyni tylko po to, żeby wrócić bez cennych punktów.

Poprzednia kolejka:

Arka

W miniony weekend Arka odniosła wyjazdową porażkę z Kolejarzem Stróże 3:2 i być może była to decydująca porażka, która uniemożliwi im awans do Ekstraklasy.

Puszcza

Piłkarze z Niepołomic w 30 kolejce przegrali na własnym stadionie 1:2 z Górnikem Łęczna tracąc drugą bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

Arka Gdynia

Gospodarze zajmują po 30 kolejkach piąte miejsce w tabeli i tracą 7 punktów do liderujących w tabeli: Bełchatowa i Łęcznej. Rundę wiosenną rozpoczęli bardzo dobrze i walczyli o awans do Ekstraklasy, ale w ostatnich kolejkach zdecydowanie obniżyli loty i stracili dystans do rywali.

Goście zajmują czternaste miejsce w lidze, które daje im utrzymanie w lidze, ale piętnasty Rybnik ma dokładnie tyle samo punktów. Dolna część tabeli I Ligi jest bardzo płaska jeśli chodzi o różnice punktowe pomiędzy zespołami, więc drużyny muszą walczyć o każdy możliwy punkt.

O godzinie 19:45 na Stadionie Miejskim w Gdyni miejscowa Arka, podejmie Puszczę Niepołomice!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:45.

Gole: 54. Szubert, 60. Wojowski, 63. Szubert – 45+2. Budka (sam.), 59. Kiełtyka

Kartki:   43. Koziara (ARK), 56. Cichocki (ARK), 65. Sobieraj (ARK) – 72. Nowak (PSZ)   33. Rzuchowski (ARK)

Arka Gdynia: Szromnik – Cichocki, Juraszek, Sobieraj, Budka(50' Sulewski), Rzuchowski, Oleksy, Szwoch(38' Koziara), Wojowski(75' Radzewicz), Ślusarski, Szubert
    Zmiany: Miszczuk, Sulewski, Jarzębowski, Radzewicz, Tomasik, Aleksander, Koziara

Puszcza Niepołomice: Sobieszczyk – Szymonik, Lizak, Uwakwe, Mikołajczyk, Strózik, Kałat(69' Nowak), Kiełtyka(69' Cholewiak), Staroń, Zaremba, Magdziński
    Zmiany: Stępniowski, Nowak, Cholewiak, Bieszczanin, Biel, Kotwica, Wierzba

Sędziowie: Paweł Pskit – Dawid Golis, Arkadiusz Śpiewak