Córdoba – Celta Vigo 1:1 (koniec) | Bilbao – Levante 3:0 (koniec) | Atletico – Eibar 2:1 (koniec)
RCD Espanyol – Sevilla 1:2 (koniec)
RCD Espanyol Barcelona
1:2 (0:1)
Sevilla FC
Sobota 30.08.2014, 23:00 • Estadi Cornellà-El Prat, Barcelona • Hiszpańska LaLiga

Dziękuje za uwagę i zapraszam na kolejne sportowe emocje na portalu lajfy.com! (00:58:51)

Grzegorz Krychowiak rozegrał dobry mecz, otrzymywał dużo podań, jak i sam często dobrze wypatrywał kolegów z zespołu. Kilka razy nieprzepisowo zatrzymywali go rywale. Stałe miejsce w składzie najwyrażniej nie jest dziełem przypadku

Mądrze grająca w końcowych minutach Sevilla bez problemu dowiozła prowadzenie a nawet bliżej była podwyższenia go aniżeli Espanyol wyrównania

90+4
    Koniec meczu

90+4
    Kontra gości zakończona faulem blisko swojego pola karnego Alvareza, na strzał z wolnego zdecydował się Pareja i trafił w poprzeczkę!

90+3
    Nie wyszło kompletnie to zagranie Stuaniemu, piłka jeszcze pod kontrolą gospodarzy

90+2
    Będzie okazja dla Espanyolu na dośrodkowanie w pole karne przeciwnika, niepotrzebny faul Krychowiaka w walce o górną piłkę

90+1
    Niecałe trzy minuty do końca spotkania, czy Espanyol stać jeszcze na zryw taki jak w Almerii?

90
    Żółtą kartkę otrzymuje Lucas (RCD Espanyol de Barcelona).

89
    Błąd defensywy Espanyolu i w prezencie na dobrej pozycji piłkę dostał Vidal i jakimś cudem spudłował! To powinnien być decydujący gol!

88
    Ładne dośrodkowanie na dalszy słupek, wbiegał na piłkę niepilnowany Krychowiak, ale tuż przed nim sięgnął piłki golkiper gospodarzy!

88
    Goście najwyraźniej uznali, że najlepszą obroną jest atak i teraz Vidal uciekł lewą flanką i wywalczył róg

87
    Mocne uderzenie Iborry z czystej pozycji na siedemanstym metrze i dobra obrona Casilli!

86
    Długo utrzymywali się przy futbolówce gracze Sevilli na połowie aż w prosty sposób nie atakowany przez nikogo stracił ją Deulofeu

85
    Korner dla miejscowych, centra wypiąstkowana przez golkipera, po chwili jeszcze jedna, tym razem wybija piłkę jeden z obrońców Sevilli

84
    Długie podanie w stronę Carlosa Bacci, ten jednak dał się złapać w pułapkę ofsajdową

83
    Zmiana w drużynie Sevilla FC: z boiska schodzi Coke, na boisku pojawia się Figueiras.

82
    Trochę chaosu w pobliżu pola karnego gospodarzy, zamieszanie wyjaśnione, ale Espanyol niedługo utrzymymał się przy futbolówce

81
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Montanes, na boisku pojawia się Rivero.

80
    Banega próbował uderzenia z dysatnsu, lecz sporo się pomylił, od bramki szybko wznawia grę Casilla

79
    Widać w grze przyjezdnych grę na czas, nie śpieszył się z wybiciem piłki Barbosa

77
    Korner dla Sevilli, bardzo długo do piłki podchodził Banega, zacentrował, piłka wybita przed pole karne, gdzie faulowany jest jeden z defensorów Espanyolu

76
    Montanes ponownie znalzał sie na lewj flance, wbiegł pomiędzy dwóch obrońców i ładnie się przewrócił, lecz sędzia nie dał się na to nabrać

75
    Deulofeu w swojej pierwszej akcji, dośrodkowanie z prawej flanki zablokowana, aut dla gości

73
    Podwójna zmiana w zespole gości: Za Suareza i Vitolo pojawiają się na boisku Banega i Deulofeu

72
    Taktyczny faul Navarro i zasłużona kartka

72
    Dobrą okazję miał Segio Garcia, ale świetną interwencją popisał się golkiper gości!

71
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Ab. Gonzalez, na boisku pojawia się Jordan.

70
    Rzut rożny dla gości, centra Suareza wyita przez Garcię, po chwili jeszcze jedna wrzutka, po której sędzia odgwizduje faul w polu karnym gracza Sevilli

69
    Abraham Gonzalez dośrodkowywał w pole karne, ale za glęboko i spokojnie chwycił piłkę Barbosa

68
    Montanes przejął piłkę na lewym skrzydle , walczył z dwójką obrońców, jeden z nich wybił mu piłkę, będzie aut na połowie Sevilli, a po chwili mamy rzut wolny

66
    Garcia szukał długim podaniem Stuaniego, ten przyblokowany nie zdołał dopaść do piłki

65
    Sevilla stara się uspokoić sytaucję, lecz zaskakująco dużo w krótkim czasie zalicza niedokładnych zagrań

64
    W ofensywie gospodarze, wyraźnie widać, że pobudziła ich zdobyta bramka kontaktowa

63
    Żółtą kartkę otrzymuje Sanchez (RCD Espanyol de Barcelona).
    Christian STUANI - 1:2

61
    Gol dla Espanyolu!

Centra z lewego skrzydła w pole karne gości, dopada do niej CHRISTIAN STUANI i takim lobem główką zaskakuje golkipera!

59
    Kolejna akcja przyjezdnych, tym razem jednak na spalonym znalazł się Vidal

58
    Zmiana w drużynie RCD Espanyol de Barcelona: z boiska schodzi Sevilla, na boisku pojawia się Lucas.
    Vicente IBORRA - 0:2

57
    Gol dla Sevilli!

Świetna centra z rzutu wolnego Suareza, piłka trafia na głowę VICENTE IBORRY i ten pakuje piłkę do siatki!

56
    Żółta kartka dla brakarza Espanyolu, który wybiegł daleko do boku i tam faulował Baccę!

55
    Montanes ładnie podaje na lewe skrzydło do Alvareza, ten od razu dośrodkowuje, lecz za głęboko i piłka wychodzi poza końcową linię boiska

54
    Vitolo ładnie wypatrzył na szesnastym metrze Coke, ten jednak zmarnował akcję niedokładnym przyjęciem piłki, którą przejął obrońca gospodarzy

53
    Mnożą się faule zawodników Espanyolu, nie mogą znaleźć sposobu na odebranie piłki rywalowi

52
    Faul w środku pola, nieprzepisowo zatrzymywany... ponownie Grzegorz Krychowiak

51
    Ostro potraktowany Krychowiak, Polak często jest przy piłce i będzie nie raz narażony na takie zagrania

50
    Rzut wolny dla Espantolu, wstrzelenie piłki w pole karne, ta szybko zostaje z niego wybita, gospodarze przejmują piłkę i konstruują atak pozycyjny

49
    Sevilla przeważa na początku drugiej odsłony, Bacca szukał znowu Krychowiaka, ale zagrał niedokładnie

47
    Dwójkowa akcja Bacci z Krychowiakiem, Polak w końcu zdecydował się na uderzenie z dystansu i na raty wybronił je golkiper gospodarzy

46
    Druga połowa rozpoczęta

Sevilla gra ostro i zdecydowanie, jest stroną przeważającą i zasłużenie prowadzi. Warto dodać, że w pierwszych pierwszych 45 minutach mieliśmy dużo fauli i ani jednego celnego strzału gospodarzy!

45+1
    Pierwsza połowa skończona

45
    Upada w polu karnym Montanes, sędzia pozostaje niewzruszon! Ogromne protesty kibiców Espanyolu, patrząc na powtórkę mogli mieć rację!

44
    Sevilli neie śpieszy się już atakować, sprawia wrażenia jakby czekała na gwizdek sędziego

43
    Wysoki pressing Espanyolu przyniósl efekt, niedokładnie wybijał Barbosa, przejęli piłkę gospodarze, lecz po chwili szybko ją stracili

41
    Vitolo podana w stronę Sueraza na lewą stronę, ten traci piłkę, obrońca wybija ją daleko, szybko przechwycił ją Krychowiak i rozpoczął kolejny atak Sevilli

40
    Gospodarze posyłają dużo długich piłek i w ten sposób staraja sobie stworzyc okazję bramkową, przyjezdni z kolei znacznie spokojniej operują futbolówką

38
    Colotto ze środka pola posyła długa piłkę do przodu, lecz nikt z jego kolegów nie miał szans do niej dojść, od bramki wznawia grę Barbosa

37
    Bacca fauluje w ofensywie Colotto, obaj panowie po chwili mają sobie coś do powiedzenia

36
    Zaostrza się nam gra, coraz więcej fauli, teraz Coke nieprzepisowo zatrzymuje rywala szarżujacego lewym skrzydłem, centra z rzutu wolnego w pole karne, ponownie nieudana

35
    Żółtą kartkę otrzymuje Vitolo (Sevilla FC).
    Carlos BACCA - 0:1

34

Ładna akcja przyjezdnych, Coke z lewej flanki po ziemi podaje piłkę w pole karne, tam dopada do niej CARLOS BACCA i z bliska pakuje ją przy bliższym słupku!

33
    Prosta strata gospodarzy na lewym skrzydle, wrzut z autu w stronę obrony gości

32
    Dobry przechwyt piłki na lewej stronie Krychowiaka, po chwili faulowany jest Polak

31
    Colotto przeszkadzał Barbosie w wybiciu piłki i teraz już sędzia sięgnął do kieszeni

30
    Zagranie na długi słupek, zgranie piłkę do srodka i wyłapuje pewnie piłkę bramkarz Sevilli

29
    Espanyol już w komplecie i w ofensywie, Krychowiak trafił łokciem w twarz Colotto, rzut wolny blisko pola karnego na prawym skrzydle, upiekło się naszemu rodakowi, nie został za te przewinienie ukarany

28
    Garcia poza boiskiem, gospodarze wznawiają grę rzutem wolnym, długa piłka w szesnastkę Sevilli, piłka nie przeszła pierwszego obrońcy

27
    Ostro potraktowany przez Pareję Sergio Garcia, kartki nie ma, ale mamy przerwę w grze, potrzebna pomoc medyczna dla zawodnika Espanyolu

26
    Stuani chciał wbiec w lewego skrzydła w pole karne gości, jednak w prosty sposób dał sobie odebrać piłkę

24
    Krychowaiak chciał podac w uliczkę koledze, został przyblokowany, walczył jeszcze o odzyskanie piłki, górą jednak defensywa gospodarzy

23
    Nieudany atak lewą flanką gospodarzy, od wrzutu z autu wznawiają grę przyjezdni

22
    Centra po ziemi z prawego skrzydła w pole bramkowe gospodarzy wprost w ręce golkipera Espanyolu

21
    Futbolówka często przechodzi przez Krychowiaka, widać, że ma zaufanie wśród kolegów

20
    Jeszcze jeden aut, tym razem blisko narożnika boiska, nie udało się dobrze rozegrac piłki i teraz przejmują ja zawodnicy z Barcelony

19
    W ofensywie wciąż Sevilla, atak prawym skrzydlem zakończył się wywalczeni autu blisko pola karnego

17
    Goście utrzymują się z piłką na połowie rywala, przedzierał się środkiem Suarez, bez powodzenia

16
    Tym razem futbolówka wybita poza szesnastkę, szybciej przejęli ją gracze Sevilli

15
    Rzut rożny dla gości, centra w pole karne, piłka wybita poza linię końcową i mamy kolejny róg

13
    Kontra Sevilli, piłkę przejął Bacca, pociągnął sporo metrów z nią, wyszedł na pozycję sam na sam, lecz był naciskany przez obronców i uderzył wprost w bramkarza! Dwóch kolegów czekało na piłkę by ją skierować do pustej bramki!

12
    Zagranie ręką w środku pola jednego z piłkarzy Sevilli, gospodarze szybko przechodzą pod pole karne przyjezdnych

11
    Espanyol wyraźnie nabrał wigoru i ponownie znajduje się w ataku, od autu jednak zaczną goście

9
    Świetna okazja dla miejscowych! Montanes wygrał piłkę tuż przed bramkarzem gości, szybko wycofał do Garcii, ten mając pustą bramkę uderza w słupek!

8
    Szarżował środkiem Vitolo, wbiegł i strzelił z lewej strony szesnastki, został zablokowany i mamy róg

7
    Sevilla teraz próbuje spokojnie rozegrac piłkę,łądne długie podanie do Vitolo, ten nie miał jak sie przedrzeć i wycofał piłkę aż do swojej defensywy

6
    Atak środkiem pola gospodarzy, piłka podana w pole karne, tam przerwaca się jeden z graczy Espanyolu, lecz nie mam mowy o rzucie karnym

5
    Vidal z lewej flanki zgrał piłkę w pole karne, uderzał Iborra, ale był w trudnej pozycji i uderzył niedokładnie

4
    Gospodarze odzyskali piłkę, sporo krótkich podań w środku pola zakończyło się stratą, kontra gości

3
    Sevilla utrzymuje się przy piłce na własnej połowie, ale nie ma łatwego zadania, wysoki pressing Espanyolu

2
    Nieudany ten stały fragment gry, pilka mija wszystkich i wychodzi poza linię boczną

2
    Pierwsze dośrodkowanie w pole karne gości i Coke zmuszony jest wybijac piłkę na róg

1
    Gospodarze grają w niebieskich spodenkach i biało-niebieskiej koszulce, Sevilla cała na czerwono

1
    Mecz się właśnie rozpoczął

Piłkarze obu drużyn pojawili się już na murawie, za chwilę zaczynamy!

RCD Espanyol de Barcelona: Casilla – Alvarez, Lopez, Colotto, Al. Gonzalez – Sanchez, Sevilla, Ab. Gonzalez, Montanes, Stuani – Garcia

Rezerwowi: Pau – Mattioni, Rodriguez, Alex, Jordan, Vazquez, Morilla

Sevilla FC: Barbosa – Navarro, Carrico, Pareja, Coke – Krychowiak, Iborra, Suarez, Vitolo, Bacca – Vidal

Rezerwowi: Rico – Figueiras, Reyes, Banega, Aspas, Deulofeu, Tremoulinas.

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 23:00 na portal lajfy.com!

W poprzednim sezonie w starciach między tymi zespołami zdecydowanie lepsza była ekipa z Sevilli. W pierwszym pojedynku na stadionie w Barcelonie zwyciężyła 3:1, a w rewanżu było już 4:1

Sevilla z kolei na własnym terenie mierzyla się z silną Valencią. Pod koniec pierwszej połowy udało im się wyjśc na prowadzenie dzięki celnemu uderzeniu Vidala. W 67 minucie goście za sprawą debiutującego de Paula musieli grać w osłabieniu. Co ciekawe ten gracz wszedł na murawę minutę wcześniej. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza do wygranej Sevilli, w 88 minucie stan meczu na 1:1 wyrównał Orban

Espanyol swój punkt wywalczył w dramatycznych okolicznościach. W wyjazdowym spotkaniu z Almerią musieli sobie od 33. minucty radzić w dziesięciu po czerwonej kartce dla Arbilli. Na początku drugiej połowy stracili bramkę i przez większą część meczu byli raczej stroną, która się broniła. Decydujacy o remisie cios za sprawą Garcii padł w... ostatniej akcji meczu!

Gospodarze dzisiejszego spotkania w pierwszej kolejce zremisowli i z jednym oczkiem zajmowali po niej ósme miejsce wraz z dwoma innymi zespołami. Jednym z nich jest... Sevilla

Serdecznie zapraszam na relację z drugiej kolejki Primera Division. Espanyol Barcelona vs Sevilla FC

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 23:00.