Karabach – Saint-Étienne 0:0 (koniec) | Borussia M. – Villarreal 1:1 (koniec) | Apollon – Zurich 3:2 (koniec)
Club Bruggy – Torino 0:0 (koniec) | Kopenhaga – HJK 2:0 (koniec) | Partizan – Tottenham 0:0 (koniec)
Besiktas – Asteras 1:1 (koniec) | FC Salzburg – Celtic 2:2 (koniec) | Dinamo Z. – Astra 5:1 (koniec)
PSV – Estoril 1:0 (koniec) | Panathinaikos – Dynamo 1:2 (koniec) | Dnipro – Inter 0:1 (koniec)
PAOK – Dinamo M. 6:1 (koniec) | Fiorentina – Guingamp 3:0 (koniec) | Charków – Trabzonspor 1:2 (koniec)
Legia – Lokeren 1:0 (koniec) | Standard – Rijeka 2:0 (koniec) | Sevilla – Feyenoord 2:0 (koniec)
Lille – FK Krasnodar 1:1 (koniec) | Everton – Wolfsburg 4:1 (koniec) | Young Boys – Slovan 5:0 (koniec)
Napoli – Sparta 3:1 (koniec) | FCSB – Aalborg 6:0 (koniec) | Rio Ave – Dynamo Kij. 0:3 (koniec)
Dnipro Dniepropietrowsk
0:1 (0:0)
Inter Mediolan
Czwartek 18.09.2014, 19:00 • NSK Olimpijskyj, Kijów • Liga Europy UEFA

Po przeciętnym meczu Dnipro przegrywa przed własną publicznością z Interem Mediolan. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, więc myślę, że obie drużyny będą chciały jak najszybciej zapomnieć o tym spotkaniu. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na lajfy.com! (20:55:16)

90+4

90+4
    Faul na 25. metrze przed bramką Dnipro. To będzie ostatnia akcja tego meczu.

90+3
    Ponownie w dzisiejszym meczu bezbłędnie na przedpolu zagrał Handanović.

90+2
    Faulowany Bruno Gama w bocznej strefie boiska i będzie jeszcze szansa na dośrodkowanie dla Dnipro.

90+1
    Trzy minuty doliczył pan Zwayer.

90
    Wygląda na to, że nic poważnego się nie stało.

89
    Troszkę zbyt mocne zagranie do Osvaldo i pewnie piłkę przechwycił Boyko. Włoch wciąż leży na murawie.

88
    Zwycięstwo zawodników Mediolanu jest już raczej nie zagrożone. Spokojnie rozgrywają piłkę na połowie rywali.

86
    Tym razem na ofsajdzie był Osvaldo. Mają problem z tym elementem gry zawodnicy Interu.

84
    Strzał z dystansu próbował oddać Kalinić, jednak to nie miało prawa się udać.

83
    Ponownie na pozycji spalonej został przyłapany Icardi.

81
    Rozpoczęło się ostatnie dziesięć minut. Nie zanosi się na to, żeby gospodarze mogli wyrównać grając w dziesiatkę.

80
    Na spalonym został złapany Icardi.

79
    Ostatnia zmiana w składzie Dnipro. Za niewidocznego Zozulyę wchodzi Kalinić

78
    Goście spokojnie kontrolują przebieg wydarzeń na boisku.

76
    Druga zmiana także u gości. Za Hernanesa wszedł Jonathan.

76
    Osvaldo "czarował" przy linii końcowej boiska, ale ostatecznie piłka opuściła boisko.

74
    Tylko przez 7 minut zagrał Shakhov. W jego miejsce wszedł Luchkevych. Z pewnością jest to zmiana czysto taktyczna.
    D'AMBROSIO - 0:1

71
    Gol dla Interu!
    Po raz kolejny dała o sobie znać niefrasobliwość obrońców gospodarzy! DANILO D'AMBROSIO przedarł się przez obronę Dnipro i z najbliższej odległości pokonał Boykę!

70
    Zdecydowanie musi interweniować arbiter. Gra się jeszcze bardziej zaostrza.

68
    Rotan otrzymał za faul drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną! Przez ponad 20 minut Dnipro zagra w osłabieniu!

67
    Za Kravchenkę pojawił się Shakhov.

66
    Kompletnie niewidoczny na boisku jest dzisiaj Zozulya.

66
    Zbyt mocne dośrodkowanie Konoplyanki.

65
    Fatalnie rozegrany kontratak przez gospodarzy i strata piłki jeszcze na własnej połowie.

62
    Pierwsza zmiana u gości. Za Kuzmanovicia wchodzi Osvaldo.

61
    Ładny strzał Konoplyanki! Uderzył z boku pola karnego po długim rogu i niewiele zabrakło by piłka wpadła do siatki!

60
    Rotan został ukarany żółtą kartką. W końcu to musiało się tak skończyć.

58
    Hernanes w groźnej kontrze, ale Kankava pewnie i czysto interweniuje.

57
    To musiało być 0:1! Fatalne błędy obrony gospodarzy i gdyby nie Boyko, który obronił dwa strzały z kilku metrów, to z pewnością mielibyśmy bramkę dla Interu!

55
    Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Jak do tej pory niewiele z nich wynika.

53
    Żółta kartka dla Strinicia za ostre potraktowanie Kuzmanovicia podczas walki w powietrzu.

52
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Rotana. Interweniuje bramkarz Interu.

51
    Teraz było groźnie! Niebezpieczne dośrodkowanie Hernanesa w pole karne, piłka minęła obrońców i po koźle trafiła do Guarnia! Ten uderzył głową z 7. metra, ale przestrzelił!

50
    Powstrzymywany na prawej stronie Fedetskiy, ale zgodnie z przepisami. Rzut rożny dla gospodarzy, ale Handanović pewnie łapie piłkę.

48
    Faul Icardiego w polu karnym rywali.

47
    Niedokładne dośrodkowanie w polę karne Dnipro.

46
    Ledwo rozpoczęła się druga połowa, a tu już ostry faul na Kuzmanoviciu.

46

Po pierwszej połowie Dnipro bezbramkowo remisuje z Interem . Gra jest dokładnie taka sama jak wynik. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie obejrzymy zdecydowanie ciekawsze widowisko, bo do tej pory oglądamy tylko sporą liczbę fauli i niecelnych dośrodkowań.

45+2

45+2
    A ręka była!

45+2
    Goście domagali się rzutu karnego. Według nich jeden z obrońców Dnipro zagrał ręką w polu karnym. Sędzia nie podziela ich opinii.

45+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.

45
    Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry pierwszej połowy rozpoczęta.

44
    Dodo zbyt mocno wypuścił sobie piłkę na lewym skrzydle i od bramki rozpocznie Boyko.

43
    Przez dłuższą chwilę utrzymują się przy piłce gospodarze, ale nie mają zbytnio pomysłu na przeprowadzenie akcji.

41
    Faulowany Konoplyanka, ponownie przez Kuzmanovicia. Serb musi opanować się z ilością fauli, gdyż ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

40
    Bruno Gama próbował indywidualnej akcji na prawym skrzydle, ale nie poradził sobie z kilkoma rywalami.

39
    Na spalonym Guarin. Grę wznowi bramkarz Dnipro.

38
    Dośrodkowanie D'Ambrosio z prawego skrzydła, niepilnowany w polu karnym był Kuzmanović, który uderzył głową na bramkę, ale zdecydowanie się pomylił.

36
    Pierwsza w miarę składna akcja od kilkunastu minut. Dośrodkowanie Kuzmanovicia bez problemów przechwycił Boyko.

35
    Jednak wrócił na murawę Konoplyanka.

34
    Dośrodkowanie w pole karne Interu, tam do główki skakał Douglas, który wpadł na Fedetskiego, teraz obaj leżą na murawie.

33
    Być może będzie konieczna zmiana.

31
    Faulowany Konoplyanka, który zwija się teraz z bólu. Bezpardonowe wejście Campagnaro.

29
    Faul Hernanesa. Ostro grają oba zespoły.

27
    Faul taktyczny Kuzmanovicia, który przeszkodził rywalom w wyprowadzeniu kontrataku.

26
    Wygląda na to, że łokieć Zozulyi też jest opatrywany.

25
    Żółta kartka dla Zozulyi, który uderzył rywala w trakcie walki o górną piłkę. Zdemolowana twarz zawodnika Interu.

24
    Niecelne uderzenie Kuzmanovicia zza pola karnego.

22
    Znów gwizdek sędziego i ponownie w roli głównej Rotan.

22
    Zablokowane dośrodkowanie Fedetskiyego. Zmarnowana szansa na kontratak dla gospodarzy.

21
    Rotan zdaniem sędziego faulował Kuzmanovicia. Kontrowersyjna decyzja niemieckiego arbitra.

20
    Dośrodkowanie na krótki słupek, piłka została wybita przez obrońców przed pole karne, a stamtąd niecelnym strzałem popisał się jeden z zawodników z Dniepropietrowska.

19
    Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy.

18
    Niebezpieczne wejście Guarina i faul tego zawodnika na połowie rywali.

17
    Pojedynek biegowy pomiędzy Hernanesem,a Douglasem. Wygrał zawodnik gospodarzy i wywalczył wrzut piłki z autu dla swojego zespołu.

15
    Pierwsza składna akcja gości zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne. Bezbłędnie zagrali obrońcy Dnipra w szesnastce.

13
    Próba krótkiego rozegrania stałego fragmentu gry nie przyniosła wymiernych skutków.

13
    Ładnie z piłką obrócił się Kuzmanović, ale był faulowany przez rywala i nie zdołał utrzymać się na nogach. Kolejna okazja dla Interu z rzutu wolnego.

11
    Niedokładne uderzenie z powietrza zaliczył Rotan. Od bramki rozpocznie Handanović.

10
    Po pierwszych dziesięciu minutach lepsze wrażenie sprawiają gospodarze.

10
    Faul Rotana przy linii bocznej. Przy piłce goście.

9
    Płaska wrzutka na krótki słupek z rzutu wolnego! Fedetskiy nie zdołał sięgnąć piłki!

8
    Konoplyanka nieprzepisowo powstrzymywany na lewym skrzydle. D'Ambrosio został upomniany przez sędziego.

7
    Boyko ma pretensje do swoich zawodników. Obrońcy Dnipro kryją piłkarzy z Mediolanu "na radar".

6
    Miękka wrzutka w pole karne, ale aż dwójka zawodników gości była na spalonym.

5
    Faulowany Hernanes na 25. metrze przed bramką. Będzie pierwsza okazja dla Interu.

4
    Bez kompleksów grają Ukraińcy. Szybko odbierają piłkę i transportują ją pod pole karne Włochów.

2
    Próba szybkiego uruchomienia Guarina, jednak Boyko dobrze zagrał na przedpolu i przechwycił piłkę.

1
    Pierwsza minuta i groźny strzał w wykonaniu Konoplyanki! Z problemami broni Handanović!

1

Gospodarze wystąpią w niebieskich strojach z białymi akcentami,a goście zagrają w całości na biało.

Zawodnicy pojawili się już na murawie! Teraz zostanie odegrany hymn Ligi Europejskiej!

Dnipro Dniepropietrowsk: Boyko – Mazuch, Strinić, Douglas, Fedetskiy, Kravchenko, Kankava, Gama, Rotan, Konoplyanka, Zozulya
    Rezerwowi: Lastuvka, Luchkevych, Mihunov, Cheberyachko, Shakhov, Politylo, Kalinić

Trener: Myron Markevych

Inter Mediolan: Handanović – Juan, Campaganaro, Vidić, Dodo, D'Ambrosio, Guarin, Kuzmanović, Hernanes, M'Vila, Icardi
    Rezerwowi: Carrizo, Jonathan, Andreolli, Ranocchia, Obi, Osvaldo, Palacio

Trener: Walter Mazzarri

Główny: F. Zwayer
    Asystenci: H. Henschel, M. Achmuller
    Techniczny: F. Willenborg.

Na relację zapraszamy tuż po godzinie 18:00, kiedy podane zostaną składy zespołów na lajfy.com! Liczymy na emocjonujące widowisko!

Mecz w związku z wojną na wschodniej Ukrainie nie odbędzie się w Dniepropietrowsku. Piłkarze zagrają w Kijowie.

Serie A rozpoczęła się później, więc drużyna z Mediolanu ma za sobą tylko dwie kolejki ligowe, w których zdobyła 4 punkty i zajmuje 4 miejsce w lidze, ale zwycięstwo w ostatniej kolejce aż 7:0 przeciwko Sassuolo musi budzić podziw.

Dnipro w lidze ukraińskiej także spisuje się bardzo dobrze. Po 6 kolejkach zajmuje drugie miejsce ze stratą tylko 2 punktów do Shakhtara Donieck.

Inter z pewnością żałuje, że w tym sezonie zabrakło ich w Lidze Mistrzów. W związku z tym ich celem musi być jak najlepszy występ w Lidze Europy. W poprzedniej rundzie pokonali w dwumeczu Stjarnan w stosunku 9:0.

Ukraińska drużyna przed własną publicznością zawsze jest groźna. W poprzedniej rundzie Dnipro uporało się z Hajdukiem Split, wygrywając 2:1 w dwumeczu.

O godzinie 19:00 rozpocznie się jedno z ciekawszych spotkań pierwszej serii gier w Lidze Europejskiej! Dnipro Dniepropietrowsk zagra z Interem Mediolan!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Gole: 71. D'Ambrosio

Kartki:   25. Zozulya (DNP), 53. Strinić (DNP), 60. Rotan (DNP) – 27. Kuzmanović (INM)   68. Rotan (DNP)

Dnipro Dniepropietrowsk: Boyko – Mazuch, Strinić, Douglas, Fedetskiy, Kravchenko(67' Shakhov)(74' Luchkevych), Kankava, Bruno Gama, Rotan, Konoplyanka, Zozulya(79' Kalinić)

Zmiany: Lastuvka, Luchkevych, Mihunov, Cheberyachko, Shakhov, Politylo, Kalinić

Inter Mediolan: Handanović – Juan, Campaganaro, Vidić, Dodo, D'Ambrosio, Guarin, Kuzmanović(62' Osvaldo), Hernanes(76' Jonathan), M'Vila, Icardi

Zmiany: Carrizo, Jonathan, Andreolli, Ranocchia, Obi, Osvaldo, Palacio

Techniczny: F. Willenborg