Karabach – Saint-Étienne 0:0 (koniec) | Borussia M. – Villarreal 1:1 (koniec) | Apollon – Zurich 3:2 (koniec)
Club Bruggy – Torino 0:0 (koniec) | Kopenhaga – HJK 2:0 (koniec) | Partizan – Tottenham 0:0 (koniec)
Besiktas – Asteras 1:1 (koniec) | FC Salzburg – Celtic 2:2 (koniec) | Dinamo Z. – Astra 5:1 (koniec)
PSV – Estoril 1:0 (koniec) | Panathinaikos – Dynamo 1:2 (koniec) | Dnipro – Inter 0:1 (koniec)
PAOK – Dinamo M. 6:1 (koniec) | Fiorentina – Guingamp 3:0 (koniec) | Charków – Trabzonspor 1:2 (koniec)
Legia – Lokeren 1:0 (koniec) | Standard – Rijeka 2:0 (koniec) | Sevilla – Feyenoord 2:0 (koniec)
Lille – FK Krasnodar 1:1 (koniec) | Everton – Wolfsburg 4:1 (koniec) | Young Boys – Slovan 5:0 (koniec)
Napoli – Sparta 3:1 (koniec) | FCSB – Aalborg 6:0 (koniec) | Rio Ave – Dynamo Kij. 0:3 (koniec)
Standard Liège
2:0 (0:0)
HNK Rijeka
Czwartek 18.09.2014, 21:05 • Stade Maurice Dufrasne, Liège • Liga Europy UEFA

Pierwsza połowa spotkania w Liege była fatalnym widowiskiem, drugie 45 minut było już jednak lepsze. Standard ostatecznie wygrał 2:0 z Rijeką, chociaż nie zachwycił. W drugiem spotkaniu tej grupy Sevilla pokonała 2:0 Feyenoord Rotterdam.

Dziękuję Państwu za relację i zapraszam na inne transmisje. (23:03:43)

90+4

90+4
    Ponownie okazję mieli Chorwaci, ale teraz jeden z zawodników w niezłej sytuacji do strzału nie trafił w futbolówkę.

90+2
    To powinien być kontaktowy gol! Dośrodkowanie z lewej strony prosto pod nogi niepilnowanego Ivancica, który uderzył jednak obok bramki!

90
    Cztery minuty dłużej potrwa spotkanie w Liege.

90
    Ivancić faulował M'Poku i został ukarany żółtym kartonikiem.

89
    Nerwy zaczynają puszczać chyba przyjezdnym. Żółtą kartką ukarany został Leovac.
    Świetne dośrodkowanie zakończone równie ładnym golem.

87
    Gol dla Standardu!
    Nie tylko żółtą kartką w kajecie sędziego zapisał się VINICIUS ARAUJO. Świetne dośrodkowanie z lewej strony Trebela prosto na głowę Brazylijczyka, który równie dobrze finiszuje tę akcję uderzeniem w samo okienko!

86
    Długie dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, piłkę głową zgrywał Vesović, ale potem futbolówka ląduje w rękach Kawashimy.

85
    Zaraz po wejściu na boisku żółta kartką ukarany został Vinícius Araújo.

84
    Zmiana w drużynie Standard Liège: z boiska schodzi Louis, na boisku pojawia się Vinícius Araújo.

83
    Podanie w pole karne do Vesovicia, który dobrze przyjmuje piłkę i zdobywa gola! Okazuje się jednak, że był na pozycji spalonej!

82
    Atakować starają się teraz piłkarze Rijeki, ale nie mogą znaleźć recepty na skonstruowanie akcji bramkowej.

81
    Zmiana w drużynie HNK Rijeka: z boiska schodzi Jugović, na boisku pojawia się Ivancić.

79
    Uderzeniem z głowy próbował pokonać Kawashimę jeden z przyjezdnych, ale piłka po jego strzale nie leciała w światło bramki.

78
    Na wyraźnej pozycji spalonej był teraz Van Damme. Rijeka zaczyna od rzutu wolnego.

77
    Egoistycznie zagrał teraz Louis! Zawodnik Standardu wolał uderzać z ostrego kąta, zamiast podał do lepiej ustawionego De Camargo.

75
    Gospodarze od razu mogli iść na ciosem! Uderzenie Viery zdołał nogami obronić Vargić.
    Ładna bramka Cimana.

74
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego M'Poku, w polu karnym dobrze miejsce zrobił sobie LAURENT CIMAN, który uderzeniem głową ze szczupaka zdobywa gola na 1:0!

73
    Strzał z dystansu zawodnika Rijeki, ale bardzo niecelny. Warto go odnotować tylko w statystkach. Kawashima zaczyna od bramki.

72
    Blisko było teraz samobója. Zawodnik przyjezdnych mocno zagrał teraz wzdłuż pola karnego, piłka odbiła się od De Sarta, ale przeleciała obok słupka.

71
    Szybka akcja Standardu. Podanie od Louisa do Viery, który z okolic linii pola karnego uderzał na bramkę Vargicia, ale daleko od celu.

70
    M'Poku ostro wszedł teraz w nogi Cvijanovicia. Żółta kartka dla zawodnika gospodarzy.

68
    Na pozycji spalonej był teraz Krstanović. Od rzutu wolnego zacznie teraz zespół gospodarzy.

66
    Zmiana w drużynie HNK Rijeka: z boiska schodzi Kvrzić, na boisku pojawia się Vesović.

65
    Groźne uderzenie z rzutu wolnego M'Poku, ale futbolówka przeleciała jednak około pół metra obok słupka.
    Symulacja Krstanovicia.

64
    Bardzo dobra okazja teraz dla Rijeki! Błąd popełnili obrońcy gospodarzy, którzy nie wybili lecącej piłki. Dopadł do niej Krstanović, który był sam na sam z Kawashimą, ale gdy za mocno wypuścił sobie futbolówkę chciał udać faul, aby wywalczyć rzut karny, jednak arbiter się nie nabrał i ukarał go żółtą kartką.

63
    Zmiana w drużynie HNK Rijeka: z boiska schodzi Kramarić, na boisku pojawia się Moises.

62
    Dobre zagranie na lewą stronę do Van Damme, który fatalnie jednak przyjął piłkę i zaraz była ona pod nogami zawodnika rywali.

61
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobrze interweniuje golkiper przyjezdnych, który piąstkuje futbolówkę.

60
    Najlepsza okazja dla gospodarzy! Świetna akcja lewą stroną M'Poku, który wypatrzył niepilnowanego Louisa. Zawodnik Standardu niepotrzebnie przyjmował futbolówkę, bo potem jego strzał został zablokowany.

58
    Po pierwszym dośrodkowaniu futbolówkę piąstkował Vargić, a po następnym piłkę poza linię końcową wybił obrońca.

57
    Piłka kierowana do M'Poku odbiła się jeszcze od zawodnika rywali. Od rzutu rożnego zaczną teraz gospodarze.

56
    Zmiana w drużynie Standard Liège: z boiska schodzi Carcela, na boisku pojawia się Viera.

54
    Po centrze z prawej strony groźnie główkował teraz Kvarzić, ale jak się później okazało był na pozycji spalonej.

54
    Dośrodkowanie Jajalo z rzutu wolnego w pole karne rywali, ale tam futbolówkę głową poza linię końcową wybił De Camargo.

53
    De Sart nieprzepisowo zatrzymał Kramaricia. Żółta kartka dla gracza Standardu.

52
    Długie podanie Louisa zupełnie do nikogo...Futbolówka ląduje w rękach Vargicia.

51
    W polu karnym Chorwatów upadł teraz De Camargo, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

50
    Akcja Trebela prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale na posterunku byli obrońcy rywali, którzy wybijają futbolówkę.

49
    Długi rajd z piłka zawodnika Rijeki, który chyba chciał powtórzyć wyczyn Immobile z wtorkowego spotkania Ligi Mistrzów, ale jego akcja skończyła się przed polem karnym rywali.

47
    Akcja prawą stroną Camargo i dośrodkowanie, ale prosto na głowę...obrońcy Rijeki.

46
    Zbyt mocne teraz zagranie na skrzydło w kierunku Kramaricia. Od rzutu z autu zaczyna ekipa gospodarzy.

46
    Gwizdek arbitra oznajmujący początek drugiej połowy. Zaczynają przyjezdni.

46

Za nami bardzo słaba, mało emocjonująca pierwsza połowa gry. Mam nadzieję, że piłkarze pokażą więcej w drugiej część, na którą serdecznie Państwa zapraszam.

45+4

45+4
    Fatalne dośrodkowanie Louisa z rzutu wolnego... Piłka ląduje poza linią końcową boiska.

45+3
    W walce o górną piłkę Lesković faulował zawodnika gospodarzy. Rzut wolny z dalszej odległości dla Standardu.

45+2
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Chorwatów, ale nikt nie zdołał przeciąć tego zagrania. Piłka wylądowała w rękach Vargicia.

45+1
    Żółtą kartką za faul na Louisie ukarany został zawodnik Rijeki Samardzić.

45
    Arbiter spotkania doliczył aż trzy minuty do pierwszej części gry!

44
    Piłkarze chyba już także czekają na koniec pierwszej połowy, ponieważ nie widać w ich poczynaniach chęci zdobycia gola przed przerwą.

43
    Nudna końcówka pierwszej połowy, tak samo jak cała część gry. Dobrze, że zmierzamy do jej końca.

42
    Dobra współpraca defensora Rijeki, który zablokował futbolówkę, a potem wylądowała ona w rękach Vargicia.

40
    Nieudane rozegranie piłki przez Rijekę. Futbolówka po długim przerzucie ląduje poza linią boczną i od rzutu z autu zacznie Standard.

39
    Centra w pole karne gospodarzy, tam niepewnie interweniuje Kawashima, ale na jego szczęście asekurowali go obrońcy.

38
    Po dośrodkowaniu w pole karne Rijeki o pozycję walczył De Camargo, zdołał musnąć futbolówkę głową, ale nie leciała ona w światło bramki.

37
    Teraz groźna akcja Standardu, ale kończy się tylko na rzucie rożnym dla gospodarzy.

36
    Przewinienie Louisa na Cvijanoviciu. Przerwa w grze, ponieważ zawodnik chorwackiego zespołu nie podnosi się z murawy.

35
    Przewaga w ostatnich minutach gości, którzy coraz śmielej konstruują akcje pod bramką faworyzowanych rywali.

33
    Jajalo centruje w pole karne Standardu, gdzie był jego kolega z zespołu, który jednak nie zdołał sięgnąć futbolówki.

31
    Uderzenie zza pola karnego Jajalo, ale dobrze interweniuje Kawashima. Chcielibyśmy obserwować więcej takich prób.

30
    Na własnej połowie De Sart faulował jednego z graczy Rijeki. Rzut wolny dla ekipy przyjezdnej.

28
    Bardzo ciekawa próba Louisa! Uderzenie z około 30. metrów i niewiele zabrakło, aby futbolówka leciała w światło bramki!

27
    M'Poku w walce o piłkę faulował teraz jednego z przyjezdnych. Rijeka wznowi grę od stałego fragmentu gry.

25
    Nie oglądamy dzisiaj ciekawego widowiska w Liege. Ciekawych okazji jest jak na lekarstwo. Więcej spodziewaliśmy się szczególnie po gospodarzach.

24
    Faulowany koło linii bocznej był jeden z zawodników gości. Rijeka zacznie teraz od rzutu wolnego.

22
    Tym razem akcja po drugiej stronie boiska. Dośrodkowanie kierowane do Kvrzicia, jednak zbyt mocne. Golkiper Standardu zacznie od bramki.

20
    Górne zagranie w pole karne do Luisa, który jednak nie zdołał wygrać pojedynku z Samardziciem. Od bramki zacznie Vargić.

19
    Świetna interwencja w obronie Trebela, który wślizgiem wyłuskał futbolówkę spod nóg rywala.

18
    Przed ostatnie dwie minuty przy piłce utrzymuje się długo Rijeka, ale nie wynika z tego nic konkretnego.

16
    Zmiana w drużynie Standard Liège: z boiska schodzi Bia, na boisku pojawia się M'Poku.

15
    Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Może teraz będziemy obserwować jaką groźną sytuację.

14
    O ile pierwsze minuty spotkania były obiecujące to teraz tempo meczu zupełnie siadło...

12
    Po dośrodkowaniu w pole karne Standardu dobrze interweniuje Ciman, który głową wybija piłkę i oddala tym samym niebezpieczeństwo.

11
    Nudne dwie minuty spotkania. Obserwujemy rwaną grę, nikt nie może dłużej przytrzymać futbolówki.
    Zmarnowana okazja Krstanovicia.

9
    Świetne zagranie w pole karne rywali do Krstanovicia, który przyjął futbolówkę na klatkę piersiową, jednak potem fatalnie przestrzelił.

8
    Kvrzic został ukarany za faul w walce o górną piłkę na Milecu.

7
    Wyrównany początek spotkania. Żaden z zespołów nie stworzył sobie groźnej sytuacji, po której mógłby zdobyć gola.

6
    Piłka na lewą stronę do Trebela, który centrował w pole karne rywali, ale zawodnicy Rijeki skutecznie wybijają futbolówkę.

5
    Uderzenie z dystansu Jugovicia, ale bez żadnych problemów poradził z nim sobie Kawashima.

4
    Z prawej strony centrował Tomecak, ale we własnym polu karnym dobrze interweniował obrońca Standardu. Korner dla Rijeki.

2
    Po dośrodkowaniu zawodnika przyjezdnych piłka ląduje w rękach Kawashimy.
    Uderzenie Carceli z początku spotkania.

1
    Już w pierwszych minutach akcja dla Standardu. Uderzał Carcela, jednak obok bramki strzeżonej przez Vargicia.

1
    Pierwszy gwizdek arbitra. Zaczynają gospodarze.

1

Standard Liège: Kawashima, Van Damme, Ciman, Jorge Teixeira, Mujangi Bia, Carcela, Milec, Louis, Trebel, De Sart, de Camargo.

Rezerwowi: Andrade, Arslanagic, M'Poku, Lumanza-Lembi, Vinícius Araújo, Jonathan Viera, Thuram.

HNK Rijeka: Vargić, Leovac, Samardžić, Lešković, Cvijanovič, Jajalo, Tomečak, Jugović, Kvržić, Krstanović, Kramarić.

Rezerwowi: Raspor, Mitrović, Zlomislić, Bertoša, Moisés, Ivančić, Vešović.

Sędziowie: Cristian Balaj.

Spotkanie poprowadzi Cristian Balaj z Rumunii. Na relację live zapraszam od godziny 21:05 tylko na lajfy.com.

HNK Rijeka z kolei musiała przejść trzy rundy eliminacji Ligi Europy, aby dostać się do fazy grupowej. W II rundzie eliminacji Chorwaci wyeliminowali Ferencváros triumfując 1:0 i 2:1. Następnie ich przeciwnikiem był Víkingur, ale ekipa z Wysp Owczych nie była godnym rywalem. Rijeka wygrała pewnie 5:1 i 4:0. W ostatniej rundzie eliminacji Chorwaci mierzyli się z Sheriffem i wyeliminowali go wygrywając odpowiednio 1:0 i 3:0.

Standard Liege do Ligi Europy trafił poprzez eliminacje do Ligi Mistrzów. Belgowie zaczęli od trzeciej rundy, gdzie musieli zmierzyć się z Panathinaikosem. Po bezbramkowym remisie na własnym boisku, na wyjeździe triumfowali 2:1 i awansowali do dalszej fazy. Tam trafili na Zenit. Na własnym boisku przegrali 0:1, a w rewanżu wysoko 0:3.

Obecny sezon w rozgrywkach ligowych lepiej rozpoczęli zawodnicy z Rijeki. W chorwackiej ekstraklasie zajmują oni drugie miejsce zaraz za Dinamem Zagrzeb i w ośmiu spotkaniach tylko raz dali się pokonać, a w pozostałych meczach zdobywali trzy punkty.

Standard z kolei nie może zaliczyć początku obecnych rozgrywek do udanych. Zawodnicy z Liege zajmują dopiero dwunaste miejsce w tabeli. Do prowadzącego Anderlechtu tracą siedem oczek.

Przed nami początek rozgrywek fazy grupowej Ligi Europy! W spotkaniu grupy G Standard Liege zmierzy się z HNK Rijeka.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:05.