Cagliari – Juventus 1:3 (koniec) | Napoli – Parma 2:0 (koniec)
SSC Napoli
2:0 (2:0)
Parma Calcio 1913
Czwartek 18.12.2014, 21:00 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A

Na Stadio San Paolo emocji mieliśmy dziś jak na lekarstwo, a Napoli pokonało Parmę w stosunku 2:0! Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie, a dzisiejsza porażka sprawia, że sytuacja Parmy przed zimową przerwą w rozgrywkach prezentuje się naprawdę bardzo nieciekawie!

90+3
    Piłka w bramce gości, jednak ten gol nie został uznany! Po uderzeniu Hamsika bramkarz sparował futbolówkę przed siebie tak, że ta spadła pod nogi Higuaina, który pewnie skierował ją do bramki! Arbiter dopatrzył się jednak w tej sytuacji pozycji spalonej!

90
    Trzy minuty do drugiej połowy doliczył pan Marco Di Bello.

82
    Krótko po wejściu na boisko żółtą kartką ukarany Pedro Mendes.

78
    Ostatnia zmiana w szeregach Napoli, Jorginho zastępuje Callejona.

76
    Pedro Mendes zastępuje Santacroce.

73
    Szansa dla Napoli, z uderzeniem Higuaina znakomicie poradził sobie jednak Mirante, a dobitka Callejona została zablokowana przez obronę Parmy!

72
    Mocne uderzenie Rispoliego, piłka trafia jednak tylko w słupek strzeżonej przez Rafaela bramki!

70
    Gonzalo Higuain zastępuje tego, który otworzył wynik dzisiejszego meczu – Duvana Zapatę.

65
    Strzelca drugiej bramki dla Napoli zastępuje Jonathan de Guzman.

61
    Dobra decyzja Callejona o uderzeniu, piłka przeleciała jednak tuż obok bramki strzeżonej przez Mirante!

58
    Francesco Lodi pojawia się na boisku w miejsce ukaranego w tym meczu żółtą kartką Galloppy.

57
    Ładnie uruchomił Zapatę Callejon, Duvan pognał w kierunku bramki i oddał mocny strzał po ziemi, z którym poradził sobie jednak bramkarz Parmy!

49
    Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany Miguel Britos.

48
    Urwał się obronie Zapata, jednak w porę z własnej bramki ruszył się Mirante, wykorzystał drobny błąd strzelca pierwszej bramki w tym meczu i wybił piłkę spod jego nóg!

46
    Od razu żółta kartka dla Fabiano Santacroce za wejście w nogi Mertensa.

46
    W przerwie Andrea Rispoli zastąpił na placu gry De Ceglie.

Za nami 45 minut, po których gospodarze pewnie prowadzą z Parmą. Wynik meczu w 19. minucie mocnym uderzeniem otworzył Duvan Zapata, a w 30. minucie rzut karny na bramkę zamienił Dries Mertens. Napoli w pełni zasłużenie prowadzi po pierwszej połowie meczu na Stadio San Paolo.

36
    Precyzyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego na głowę Britosa, po uderzeniu obrońcy Napoli piłka przeleciała tuż ponad poprzeczką!

35
    Samotny rajd Zapaty powstrzymany dopiero przez wślizg Galloppy. Żółta kartka dla pomocnika Parmy.

30
    Gol dla Napoli!
    Jedenastkę na gola skutecznym strzałem zamienia DRIES MERTENS! Blisko interwencji był Mirante, jednak piłka przetoczyła się po jego rękawicach i wpadła do bramki!
    Dries MERTENS - 2:0

30
    Rzut karny dla Napoli! Gobbi fauluje Callejona, za co zostaje ukarany żółtą kartką!
    Duván ZAPATA - 1:0

19
    Dośrodkowanie Maggio z prawej strony boiska, w polu karnym piłka trafiła pod nogi DUVANA ZAPATY, który obrócił się z futbolówką i potężnym uderzeniem skierował ją do bramki!

4
    Z lewego skrzydła w pole karne wpadł Callejon, uderzył bardzo mocno, ale piłka przeleciała ponad bramką!