Elche – Valladolid 1:0 (koniec) | Atletico – L’Hospitalet 2:2 (koniec) | Bilbao – Alcoyano 1:0 (koniec)
Malaga – Deportivo 4:1 (koniec)
Athletic Bilbao
1:0 (1:0)
CD Alcoyano
Czwartek 18.12.2014, 22:00 • San Mamés, Bilbao • Puchar Hiszpanii

To już wszystko z Bilbao! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie do Lajfy.com! Dobranoc! (23:48:34)

Spotkanie stało na dobrym chociaż momentami bardzo spokojnym poziomie. Gospodarze przeważali i osiągnęli zasłużone zwycięstwo.

Sędzia Carlos Del Cerro kończy gwizdkiem spotkanie rewanżowe 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. Athletic Bilbao wygrywa u siebie z CD Alcoyano 1-0 i awansuje do kolejnej fazy tych rozgrywek. W pierwszym meczu na boisku trzecioligowca padł remis 1-1.

90+2

89
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu – tym razem na napomnienie od sędziego zasłużył San José.

88
    Aduriz łokciem w twarz potraktował przeciwnika – sędzia musiał w tej sytuacji pokazać mu żółtą kartkę.

85
    Groźne uderzenie Navarro, ale piłka po rykoszecie mija bramkę Iago o jakieś pół metra. To mogła być piłka warta dogrywkę!

82
    Alcoyano jeszcze próbuje, ale naprawdę bez pomysłu na grę dzisiaj przyjezdni. Wydaje nam się, że pozycja Athletic jest w tym meczu mimo jednobramkowego prowadzenia niezagrożona.

80
    Coraz bliżej zakończenia tego spotkania – goście potrzebują bramki żeby doprowadzić do dogrywki i potem ewentualnych rzutów karnych.

77
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Guillermo, na boisku pojawia się Aduriz.

76
    Muniain przeprowadził indywidualną akcję i został sfaulowany tuż przed linią pola karnego! Będzie okazja z rzutu wolnego dla Athletic.

74
    Susaeta popędził teraz prawą stroną i wyłożył piłkę jak na tacy dwóm swoim partnerom, ale oboje zatrzymani przez obrońców.

73
    Dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego – do futbolówki w polu karnym dochodzi San José, ale strzela tuż obok słupka!

72
    Faulowany Susaeta – rzut wolny dla gospodarzy z dobrej pozycji do dośrodkowania piłki w pole karne.

71
    Zmiana w drużynie CD Alcoyano: z boiska schodzi Bello, na boisku pojawia się Devesa.

70
    Goście teraz są dłużej w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika. Wymieniają podania w swojej strefie obronnej co jest na rękę Athleticowi.

67
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Beñat, na boisku pojawia się Mikel Rico.
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Viguera, na boisku pojawia się Muniain.

65
    Mijają kolejne minuty, a gra toczy się głównie w środku pola gry – nie spieszy się już ekipie Athletic, a Alcoyano chyba brakuje umiejętności żeby walczyć z mocniejszym rywalem.

62
    Dośrodkowanie z samego narożnika boiska – do piłki w polu karnym dochodzi Guillermo, ale strzela głową tuż obk słupka! Dobra okazja napastnika Athletic!