Elche – Valladolid 1:0 (koniec) | Atletico – L’Hospitalet 2:2 (koniec) | Bilbao – Alcoyano 1:0 (koniec)
Malaga – Deportivo 4:1 (koniec)
Athletic Bilbao
1:0 (1:0)
CD Alcoyano
Czwartek 18.12.2014, 22:00 • San Mamés, Bilbao • Puchar Hiszpanii

To już wszystko z Bilbao! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie do Lajfy.com! Dobranoc! (23:48:34)

Spotkanie stało na dobrym chociaż momentami bardzo spokojnym poziomie. Gospodarze przeważali i osiągnęli zasłużone zwycięstwo.

Sędzia Carlos Del Cerro kończy gwizdkiem spotkanie rewanżowe 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. Athletic Bilbao wygrywa u siebie z CD Alcoyano 1-0 i awansuje do kolejnej fazy tych rozgrywek. W pierwszym meczu na boisku trzecioligowca padł remis 1-1.

90+2

89
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu – tym razem na napomnienie od sędziego zasłużył San José.

88
    Aduriz łokciem w twarz potraktował przeciwnika – sędzia musiał w tej sytuacji pokazać mu żółtą kartkę.

85
    Groźne uderzenie Navarro, ale piłka po rykoszecie mija bramkę Iago o jakieś pół metra. To mogła być piłka warta dogrywkę!

82
    Alcoyano jeszcze próbuje, ale naprawdę bez pomysłu na grę dzisiaj przyjezdni. Wydaje nam się, że pozycja Athletic jest w tym meczu mimo jednobramkowego prowadzenia niezagrożona.

80
    Coraz bliżej zakończenia tego spotkania – goście potrzebują bramki żeby doprowadzić do dogrywki i potem ewentualnych rzutów karnych.

77
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Guillermo, na boisku pojawia się Aduriz.

76
    Muniain przeprowadził indywidualną akcję i został sfaulowany tuż przed linią pola karnego! Będzie okazja z rzutu wolnego dla Athletic.

74
    Susaeta popędził teraz prawą stroną i wyłożył piłkę jak na tacy dwóm swoim partnerom, ale oboje zatrzymani przez obrońców.

73
    Dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego – do futbolówki w polu karnym dochodzi San José, ale strzela tuż obok słupka!

72
    Faulowany Susaeta – rzut wolny dla gospodarzy z dobrej pozycji do dośrodkowania piłki w pole karne.

71
    Zmiana w drużynie CD Alcoyano: z boiska schodzi Bello, na boisku pojawia się Devesa.

70
    Goście teraz są dłużej w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika. Wymieniają podania w swojej strefie obronnej co jest na rękę Athleticowi.

67
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Beñat, na boisku pojawia się Mikel Rico.
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Viguera, na boisku pojawia się Muniain.

65
    Mijają kolejne minuty, a gra toczy się głównie w środku pola gry – nie spieszy się już ekipie Athletic, a Alcoyano chyba brakuje umiejętności żeby walczyć z mocniejszym rywalem.

62
    Dośrodkowanie z samego narożnika boiska – do piłki w polu karnym dochodzi Guillermo, ale strzela głową tuż obk słupka! Dobra okazja napastnika Athletic!

61
    De Marcos faulem przerywa kontratak wyprowadzany przez ekipę Alcoyano – żółta kartka za faul na rozpędzonym Bello.

59
    Bardzo spokojnie piłkę rozgrywają gospodarze – futbolówka krąży od nogi go nogi zawodników Athletic – czas biegnie tutaj na ich korzyść.

57
    Zmiana w drużynie CD Alcoyano: z boiska schodzi Alfaro, na boisku pojawia się Rubio.

54
    Bardzo ładny przerzut do Ibaia, który mógł zapoczątkować dobrą akcję bramkową, ale w ostatniej chwili de Dios zdążył z interwencją.

51
    Bardzo ładne dośrodkowanie Ibaia zewnętrzną częścią stopy do Guillermo, ale minimalnie spóźniony napastnik Athletic minął się z piłką!

50
    Poza okazją z samego początku drugiej odsłony to bardzo spokojny początek po przerwie. Gospodarze dalej prowadzą grę i nie zapowiada się, żeby uległo to zmianie.

47
    Dośrodkowanie piłki w pole karne gdzie był Guillermo – z trudem, bo z trudem, ale udało się obrońcy zabrać mu piłkę, bo mogło być już 2-0.

46

Zapraszamy za kwadrans na drugą połowę meczu. Zostańcie z Lajfy.com!

Dobre spotkanie obserwujemy dzisiaj na San Mamés Barria w Bilbao, gdzie do przerwy miejscowy Athletic prowadzi 1-0 po bramce Viguery. Więcej z gry mieli gospodarze i wydaje się, że zasłużenie prowadzą. Zobaczymy co przyniesie nam drugie 45 minut.

45

44
    Spokojnie zmierzamy do przerwy – ciekawe czy Alcoyano w drugiej połowie będzie stać na walkę z Athletic.

42
    Idealnie koło muru posłał piłkę Laporte – wyciągnął się jak struna Zabal, ale udało mu się obronić to uderzenie – gdyby było nieco mocniejsze to musiałby być gol.

41
    Fuentes fauluje De Marcosa tuż przed swoim polem karnym – żółta kartka na konto defensora Alcoyano i okazja dla Athletic.
    VIGUERA - 1:0

39
    Gol dla Athletic!
    Rewelacyjne prostopadłe podanie Susaety do VIGUERY, który objechał bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę nie mógł się pomylić!

36
    Groźne dośrodkowanie Ibaia, jednak piłka przeszła całe pole karne i opuściła boisko za linią końcową. Od bramki grę wznowi na razie bezbłędny Zabal.

35
    Posiadanie piłki: 53% – 47%. Na tej statystyce nie widać przewagi, którą w ostatnim okresie gry osiągnęli gospodarze.

34
    Kolejna ładna, składna akcja Alcoyano, która kończy się... spalonym – tym razem na ofsajdzie złapany Bello.
    Rewelacyjna okazja Athletic

31
    Jak oni tego nie wykorzystali?! Fatalne rozegranie gości – piłkę przejmuje Guillermo, ale przegrał pojedynek sam na sam z wysuniętym Zabalem – później do futbolówki dopadł Susaeta, ale jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca, ta trafiła ponownie do Guillermo, ale tym razem napastnik Athletic przegrał z defensorem.

31
    Znów mogło być groźnie po tym prostopadłym podaniu z głębi pola, ale na ofsajdzie Alfaro.

30
    De Marcos szukał swojego partnera prostopadłym podaniem w pole karne, ale było ono nieco za mocne i od bramki grę wznowi Zabal.

27
    Rewelacyjne przejęcie piłki Susaety w strefie obronnej rywala – podciągnął z piłką do linii końcowej i dośrodkował wprost do Viguery, który pomylił się z bliskiej odległości dość nieznacznie!

25
    Dośrodkowanie piłki z prawej strony boiska – wprost na głowę Guillermo, który oddał strzał metr obok lewego słupka bramki Zabala.

22
    Wzmaga się ofensywa gospodarzy – coraz częściej mają kłopoty defensorzy Alcoyano, ale jeszcze nie udało się zagrozić bramce Zabala.

20
    Piłka wyłożona na 30 metr do Susaety, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka w znacznej odległości mija bramkę Zabala.

18
    Ibai zamieszał przeciwnikiem na lewym skrzydle, ale udało mu się wywalczyć jedynie korner dla swojej drużyny.

17
    Jakby przeczytali nasz wpis piłkarze Athletic – teraz to oni przejęli pałeczkę przewagi i dominują na boisku – zamknęli rywala głęboko w strefie obronnej.

15
    Właściwie cała drużyna Athletic zamknięta teraz na własnej połowie, a futbolówka krąży od nogi do nogi między zawodnikami Alcoyano.

12
    Nieźle zapowiadała się ta akcja Alcoyano, ale aż dwóch zawodników gości było na spalonym – szkoda, bo mogła być pierwsza okazja bramkowa.

11
    Mijają kolejne minuty rywalizacji – na boisku nie dzieje się zbyt wiele, trwa rozpoznanie sił przeciwnika i swojej dyspozycji dzisiejszego wieczoru.

8
    Przyznam szczerze, że dobre wrażenie na początku meczu pozostawiają po sobie piłkarze Alcoyano – starają się długo utrzymywać przy piłce i mają optyczną przewagę.

6
    Mocne dośrodkowanie Ibaia w pole karne Zabala, ale ten wyszedł delikatnie z bramki i na piątym metrze złapał pewnie futbolówkę w swoje rękawice.

5
    Bardzo ładna akcja przyjezdnych – właściwie wszystkie podania na jeden kontakt, jednak dośrodkowanie Bello z lewej strony boiska zablokowane. Przy piłce są już piłkarze Athletic.

3
    Od początku spotkania gospodarze zdecydowali się atakować wysokim pressingiem – piłkarze Alcoyano musieli wycofać futbolówkę aż do Zabala, który mocnym wybiciem oddał piłkę rywalom.

2
    Było bardzo tłoczno przed polem karnym Alcoyano, ale dzielnie bronili się obrońcy trzecioligowca. Następnie z piłką zabrał się López, ale był faulowany.

1

Athletic wybiegł dzisiaj w swoich tradycyjnych biało-czerwonych pasiastych koszulkach i czarnych spodenkach, przyjezdni dzisiaj na biało-niebieskiego.

Obie drużyny pojawiły się już na płycie głównej San Mamés Barria w Bilbao. Zapowiada się ciekawe widowisko, bowiem Alcoyano ma szansę sprawić ogromną niespodziankę, a Athletic z pewnością boi się kompromitacji w starciu z de facto trzecioligowcem.

Athletic Bilbao: Iago – San José, Balenziaga, Laporte, Susaeta, Beñat, Iturraspe, Viguera, De Marcos, Ibai, Guillermo

Rezerwowi: Aduriz, Gurpegi, Iraizoz, Mikel Rico, Muniain, Aketxe, Bustinza

CD Alcoyano: Nacho Zabal – López, Navarro, Fuentes, Jerez, de Dios, Remón, Bello, Salvador, Ramos, Alfaro

Rezerwowi: Lario, Devesa, Rubio, Perona, Vich, Mongil

Sędziowie: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Álvarez – Pedro Muñoz.

Pierwszy mecz:

Pierwszy mecz został rozegrany 2 grudnia. Padł w nim remis 1:1. Gole zdobyli w nim Francis Ferron dla CD Alcoyano i Borja Viguera Manzanares dla Athleticu Bilbao. W kolejnej rundzie już czeka Celta Vigo. O tym kto w niej zagra dowiecie się śledząc naszą relację.

Postawa gości w lidze:

CD Alcoyano gra na trzecim poziomie ligowym (Segunda B) w grupie III. Po 17. kolejkach zajmuje siódme miejsce. Do tej pory goście wygrali osiem spotkań, zremisowali trzy i przegrali sześć. Ich bilans bramkowy 17:19.

Postawa gospodarzy w lidze:

Athletic Bilbao średnio radzi sobie w Primera Division. Po 15. kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce. Gospodarze wygrali pięć spotkań, cztery zremisowali i sześć przegrali. Ich bilans bramkowy to 13:16.

Sędzią głównym tego spotkania będzie Carlos Del Cerro. Na liniach wspomagać go będą Juan Yuste i Abraham Álvarez. Sędzią technicznym będzie Pedro Muñoz.

Wprowadzenie:

W rewanżowym meczu 1/16 finału Puchar Hiszpanii Athletic Bilbao podejmie na własnym boisku CD Alcoyano. Z powodu remisu w pierwszym meczu tych drużyn zapowiada się emocjonujące spotkanie na San Mamés.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.