Elche – Valladolid 1:0 (koniec) | Atletico – L’Hospitalet 2:2 (koniec) | Bilbao – Alcoyano 1:0 (koniec)
Malaga – Deportivo 4:1 (koniec)
Athletic Bilbao
1:0 (1:0)
CD Alcoyano
Czwartek 18.12.2014, 22:00 • San Mamés, Bilbao • Puchar Hiszpanii

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 22:00.

Wprowadzenie:

W rewanżowym meczu 1/16 finału Puchar Hiszpanii Athletic Bilbao podejmie na własnym boisku CD Alcoyano. Z powodu remisu w pierwszym meczu tych drużyn zapowiada się emocjonujące spotkanie na San Mamés.

Sędzią głównym tego spotkania będzie Carlos Del Cerro. Na liniach wspomagać go będą Juan Yuste i Abraham Álvarez. Sędzią technicznym będzie Pedro Muñoz.

Postawa gospodarzy w lidze:

Athletic Bilbao średnio radzi sobie w Primera Division. Po 15. kolejkach zajmuje dziesiąte miejsce. Gospodarze wygrali pięć spotkań, cztery zremisowali i sześć przegrali. Ich bilans bramkowy to 13:16.

Postawa gości w lidze:

CD Alcoyano gra na trzecim poziomie ligowym (Segunda B) w grupie III. Po 17. kolejkach zajmuje siódme miejsce. Do tej pory goście wygrali osiem spotkań, zremisowali trzy i przegrali sześć. Ich bilans bramkowy 17:19.

Pierwszy mecz:

Pierwszy mecz został rozegrany 2 grudnia. Padł w nim remis 1:1. Gole zdobyli w nim Francis Ferron dla CD Alcoyano i Borja Viguera Manzanares dla Athleticu Bilbao. W kolejnej rundzie już czeka Celta Vigo. O tym kto w niej zagra dowiecie się śledząc naszą relację.

Athletic Bilbao: Iago – San José, Balenziaga, Laporte, Susaeta, Beñat, Iturraspe, Viguera, De Marcos, Ibai, Guillermo

Rezerwowi: Aduriz, Gurpegi, Iraizoz, Mikel Rico, Muniain, Aketxe, Bustinza

CD Alcoyano: Nacho Zabal – López, Navarro, Fuentes, Jerez, de Dios, Remón, Bello, Salvador, Ramos, Alfaro

Rezerwowi: Lario, Devesa, Rubio, Perona, Vich, Mongil

Sędziowie: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Álvarez – Pedro Muñoz.

Obie drużyny pojawiły się już na płycie głównej San Mamés Barria w Bilbao. Zapowiada się ciekawe widowisko, bowiem Alcoyano ma szansę sprawić ogromną niespodziankę, a Athletic z pewnością boi się kompromitacji w starciu z de facto trzecioligowcem.

Athletic wybiegł dzisiaj w swoich tradycyjnych biało-czerwonych pasiastych koszulkach i czarnych spodenkach, przyjezdni dzisiaj na biało-niebieskiego.

1

2
    Było bardzo tłoczno przed polem karnym Alcoyano, ale dzielnie bronili się obrońcy trzecioligowca. Następnie z piłką zabrał się López, ale był faulowany.

3
    Od początku spotkania gospodarze zdecydowali się atakować wysokim pressingiem – piłkarze Alcoyano musieli wycofać futbolówkę aż do Zabala, który mocnym wybiciem oddał piłkę rywalom.

5
    Bardzo ładna akcja przyjezdnych – właściwie wszystkie podania na jeden kontakt, jednak dośrodkowanie Bello z lewej strony boiska zablokowane. Przy piłce są już piłkarze Athletic.

6
    Mocne dośrodkowanie Ibaia w pole karne Zabala, ale ten wyszedł delikatnie z bramki i na piątym metrze złapał pewnie futbolówkę w swoje rękawice.

8
    Przyznam szczerze, że dobre wrażenie na początku meczu pozostawiają po sobie piłkarze Alcoyano – starają się długo utrzymywać przy piłce i mają optyczną przewagę.

11
    Mijają kolejne minuty rywalizacji – na boisku nie dzieje się zbyt wiele, trwa rozpoznanie sił przeciwnika i swojej dyspozycji dzisiejszego wieczoru.

12
    Nieźle zapowiadała się ta akcja Alcoyano, ale aż dwóch zawodników gości było na spalonym – szkoda, bo mogła być pierwsza okazja bramkowa.

15
    Właściwie cała drużyna Athletic zamknięta teraz na własnej połowie, a futbolówka krąży od nogi do nogi między zawodnikami Alcoyano.

17
    Jakby przeczytali nasz wpis piłkarze Athletic – teraz to oni przejęli pałeczkę przewagi i dominują na boisku – zamknęli rywala głęboko w strefie obronnej.

18
    Ibai zamieszał przeciwnikiem na lewym skrzydle, ale udało mu się wywalczyć jedynie korner dla swojej drużyny.

20
    Piłka wyłożona na 30 metr do Susaety, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka w znacznej odległości mija bramkę Zabala.

22
    Wzmaga się ofensywa gospodarzy – coraz częściej mają kłopoty defensorzy Alcoyano, ale jeszcze nie udało się zagrozić bramce Zabala.

25
    Dośrodkowanie piłki z prawej strony boiska – wprost na głowę Guillermo, który oddał strzał metr obok lewego słupka bramki Zabala.

27
    Rewelacyjne przejęcie piłki Susaety w strefie obronnej rywala – podciągnął z piłką do linii końcowej i dośrodkował wprost do Viguery, który pomylił się z bliskiej odległości dość nieznacznie!

30
    De Marcos szukał swojego partnera prostopadłym podaniem w pole karne, ale było ono nieco za mocne i od bramki grę wznowi Zabal.

31
    Znów mogło być groźnie po tym prostopadłym podaniu z głębi pola, ale na ofsajdzie Alfaro.

31
    Jak oni tego nie wykorzystali?! Fatalne rozegranie gości – piłkę przejmuje Guillermo, ale przegrał pojedynek sam na sam z wysuniętym Zabalem – później do futbolówki dopadł Susaeta, ale jego strzał z linii bramkowej wybił obrońca, ta trafiła ponownie do Guillermo, ale tym razem napastnik Athletic przegrał z defensorem.
    Rewelacyjna okazja Athletic

34
    Kolejna ładna, składna akcja Alcoyano, która kończy się... spalonym – tym razem na ofsajdzie złapany Bello.

35
    Posiadanie piłki: 53% – 47%. Na tej statystyce nie widać przewagi, którą w ostatnim okresie gry osiągnęli gospodarze.

36
    Groźne dośrodkowanie Ibaia, jednak piłka przeszła całe pole karne i opuściła boisko za linią końcową. Od bramki grę wznowi na razie bezbłędny Zabal.

39
    Gol dla Athletic!
    Rewelacyjne prostopadłe podanie Susaety do VIGUERY, który objechał bramkarza i mając przed sobą pustą bramkę nie mógł się pomylić!
    VIGUERA - 1:0

41
    Fuentes fauluje De Marcosa tuż przed swoim polem karnym – żółta kartka na konto defensora Alcoyano i okazja dla Athletic.

42
    Idealnie koło muru posłał piłkę Laporte – wyciągnął się jak struna Zabal, ale udało mu się obronić to uderzenie – gdyby było nieco mocniejsze to musiałby być gol.

44
    Spokojnie zmierzamy do przerwy – ciekawe czy Alcoyano w drugiej połowie będzie stać na walkę z Athletic.

45

Dobre spotkanie obserwujemy dzisiaj na San Mamés Barria w Bilbao, gdzie do przerwy miejscowy Athletic prowadzi 1-0 po bramce Viguery. Więcej z gry mieli gospodarze i wydaje się, że zasłużenie prowadzą. Zobaczymy co przyniesie nam drugie 45 minut.

Zapraszamy za kwadrans na drugą połowę meczu. Zostańcie z Lajfy.com!

46

47
    Dośrodkowanie piłki w pole karne gdzie był Guillermo – z trudem, bo z trudem, ale udało się obrońcy zabrać mu piłkę, bo mogło być już 2-0.

50
    Poza okazją z samego początku drugiej odsłony to bardzo spokojny początek po przerwie. Gospodarze dalej prowadzą grę i nie zapowiada się, żeby uległo to zmianie.

51
    Bardzo ładne dośrodkowanie Ibaia zewnętrzną częścią stopy do Guillermo, ale minimalnie spóźniony napastnik Athletic minął się z piłką!

54
    Bardzo ładny przerzut do Ibaia, który mógł zapoczątkować dobrą akcję bramkową, ale w ostatniej chwili de Dios zdążył z interwencją.

57
    Zmiana w drużynie CD Alcoyano: z boiska schodzi Alfaro, na boisku pojawia się Rubio.

59
    Bardzo spokojnie piłkę rozgrywają gospodarze – futbolówka krąży od nogi go nogi zawodników Athletic – czas biegnie tutaj na ich korzyść.

61
    De Marcos faulem przerywa kontratak wyprowadzany przez ekipę Alcoyano – żółta kartka za faul na rozpędzonym Bello.

62
    Dośrodkowanie z samego narożnika boiska – do piłki w polu karnym dochodzi Guillermo, ale strzela głową tuż obk słupka! Dobra okazja napastnika Athletic!

65
    Mijają kolejne minuty, a gra toczy się głównie w środku pola gry – nie spieszy się już ekipie Athletic, a Alcoyano chyba brakuje umiejętności żeby walczyć z mocniejszym rywalem.

67
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Beñat, na boisku pojawia się Mikel Rico.
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Viguera, na boisku pojawia się Muniain.

70
    Goście teraz są dłużej w posiadaniu piłki, ale niewiele z tego wynika. Wymieniają podania w swojej strefie obronnej co jest na rękę Athleticowi.

71
    Zmiana w drużynie CD Alcoyano: z boiska schodzi Bello, na boisku pojawia się Devesa.

72
    Faulowany Susaeta – rzut wolny dla gospodarzy z dobrej pozycji do dośrodkowania piłki w pole karne.

73
    Dośrodkowanie piłki z rzutu wolnego – do futbolówki w polu karnym dochodzi San José, ale strzela tuż obok słupka!

74
    Susaeta popędził teraz prawą stroną i wyłożył piłkę jak na tacy dwóm swoim partnerom, ale oboje zatrzymani przez obrońców.

76
    Muniain przeprowadził indywidualną akcję i został sfaulowany tuż przed linią pola karnego! Będzie okazja z rzutu wolnego dla Athletic.

77
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Guillermo, na boisku pojawia się Aduriz.

80
    Coraz bliżej zakończenia tego spotkania – goście potrzebują bramki żeby doprowadzić do dogrywki i potem ewentualnych rzutów karnych.

82
    Alcoyano jeszcze próbuje, ale naprawdę bez pomysłu na grę dzisiaj przyjezdni. Wydaje nam się, że pozycja Athletic jest w tym meczu mimo jednobramkowego prowadzenia niezagrożona.

85
    Groźne uderzenie Navarro, ale piłka po rykoszecie mija bramkę Iago o jakieś pół metra. To mogła być piłka warta dogrywkę!

88
    Aduriz łokciem w twarz potraktował przeciwnika – sędzia musiał w tej sytuacji pokazać mu żółtą kartkę.

89
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu – tym razem na napomnienie od sędziego zasłużył San José.

90+2

Sędzia Carlos Del Cerro kończy gwizdkiem spotkanie rewanżowe 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. Athletic Bilbao wygrywa u siebie z CD Alcoyano 1-0 i awansuje do kolejnej fazy tych rozgrywek. W pierwszym meczu na boisku trzecioligowca padł remis 1-1.

Spotkanie stało na dobrym chociaż momentami bardzo spokojnym poziomie. Gospodarze przeważali i osiągnęli zasłużone zwycięstwo.

To już wszystko z Bilbao! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy ponownie do Lajfy.com! Dobranoc! (23:48:34)