Kazachstan – Islandia 0:3 (koniec) | Izrael – Walia. 0:3 (koniec) | Azerbejdżan – Malta 2:0 (koniec)
Chorwacja – Norwegia 5:1 (koniec) | Czechy – Lotwa 1:1 (koniec) | Andora – Bośnia i Herc. 0:3 (koniec)
Belgia – Cypr 5:0 (koniec) | Bułgaria – Włochy 2:2 (koniec) | Holandia – Turcja 1:1 (koniec)
Holandia
1:1 (0:1)
Turcja
Sobota 28.03.2015, 20:45 • Amsterdam ArenA (Amsterdam) • Eliminacje Mistrzostw Europy

Dziękujemy Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (22:46:06)

Po sobotnim meczu sytuacja obu reprezentacji w eliminacjach jest trudna. Turcja była blisko zdobycia pełnej puli w Amsterdamie, wyszła na prowadzenie i bardzo długo konsekwentnie hamowała szturm gospodarzy. W końcu jednak padło wyczekiwane wyrównanie po uderzeniu z dystansu Sneijdera. Holandia miała statystyczną przewagę na przestrzeni 90 minut, ale dopiero rzutem na taśmę uratowała remis.

90+6

90+5
    Futbolówka na połowie Pomarańczowych. Rwane jednak końcowe szarże obu drużyn. Czyżby więc podział punktów w Amsterdamie?

90+4
    Kamień spadł z serc Holendrów. Już nie rzucają się do huraganowego ataku w ostatnich, doliczonych minutach.
    Wesley SNEIJDER - 1:1

90+2
    Gol dla Holandii!
    Bramkę zdobył WESLEY SNEIJDER. Wyczekiwane przez kibiców w Amsterdamie wyrównanie stało się faktem. Sneijder stał samotnie na 17. metrze i huknął w kierunku bramki Volkana Babacana. Piłka nabrała dziwnej rotacji po rykoszecie i kompletnie zaskoczyła bramkarza. 1:1!

90+2
    Huntelaar domagał się podyktowania rzutu karnego. Sędzia bez zawahania nakazał kontynuować grę.

90+1
    Błyskawicznie wznawiają grę gospodarze. Turcy przesuwają się dwiema formacjami. W sześciu cofają się we własną szesnastkę.

90
    Doliczone 6 minut do regulaminowego czasu.

89
    Teraz drobnego urazu nabawił się Ersan Gulum. Na chwilę udał się poza linię boczną. Kradną sekundy przyjezdni.

88
    Ostatnie minuty rywalizacji. Spieszy się Holendrom, ale trudno stwierdzić, że Turcy znajdują się w jakichś poważnych opałach. Aktywność Babacana ogranicza się w tym fragmencie do wyłapywania dośrodkowań.

87
    Holendrzy, a konkretnie Narsingh wrzuca piłkę spod chorągiewki w pole karne. Nie owocuje to zagrożeniem pod bramką Babacana.

85
    Starali się, starali, aż Gokhan Gonul kopnął futbolówkę z rzutu wolnego wprost poza linię boczną boiska. Tak prosty, techniczny błąd mógł rozwścieczyć najbardziej spokojnego trenera.

84
    Reprezentanci Turcji starają się jak najdłużej utrzymać futbolówkę na połowie rywala. Szanują skromne, ale zawsze prowadzenie.

83
    Mehmet Topal został sfaulowany w bocznym sektorze boiska. Po chwili pozbierał się z murawy. To nie była poważna kontuzja.

82
    W ataku Holendrzy, ale dośrodkowanie z głębi pola było tylko wolnym przelotem przez szesnastkę gości. Rozkładają bezradnie ręce gospodarze.

81
    W ostatnich 10 minutach selekcjonerzy mogą tylko biernie obserwować przebieg wydarzeń. Wszystkie zmiany zostały wykorzystane.

80
    Tuż po dokonaniu zmiany Willems popędził w pole karne przyjezdnych, urwał się spod krycia i z kilkunastu metrów huknął ponad bramką Turków. Marnują swoje szanse Pomarańczowi!