Kanada – Czechy 2:0 (koniec) | Stany Zjednoczone – Rosja 0:4 (koniec)
Kanada
2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Czechy
Sobota 16.05.2015, 15:15 • O2 Arena, Praga, Czechy • Mistrzostwa Świata • Półfinał

Dziękuje za uwagę i zapraszam ponownie na lajfy.com! (17:22:00)

Statystyki po końcowe:

Strzały: 40 – 23
    Kary: 4 – 4 min.
    Skuteczność bramkarzy: 100.00% – 95.12%

KONIEC! Reprezentacja Kanady w wielkim finale Mistrzostw Świata! Kanadyjczycy bez większych problemów rozprawili się w półfinale z reprezentacją Czech i pewnie kroczą po mistrzowski tytuł. Teraz zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia czekają na swojego niedzielnego rywala, którego wyłoni spotkanie USA – Rosja. Czesi zagrają o brąz!

60:00

58:50
    Pusta czeska bramka.

58:14
    Czas dla Czechów.

58:14
    Świetna dwójkowa kontra Kanady! Pavelec zdołał jednak zatrzymać uderzenie Couturier.

58:00
    Ostatnie dwie minuty regulaminowego czasu gry.

57:10
    Pierwsza od dłuższego czasu ofensywna akcja Kanady.

56:24
    Czas ucieka nieubłaganie dla Czechów. Trybuny O2 Areny w Pradze z minuty na minute coraz bardziej milkną.

55:28
    Uwolnienie po stronie kanadyjskiego zespołu. Wznowienie gry pod bramką Smitha.

54:34
    Kanada wyraźnie nastawiona już na tylko grę defensywną.

Dzisiejsze spotkanie ogląda 17 383 widzów. Wszystkie bilety zostały wyprzedane!

53:08
    Kapitalnie spisuje się kanadyjska defensywa. Zawodnicy spod znaku Klonowego Liścia kolejno rozbijają akcje Czechów.

52:12
    Dłuższy okres bez przerwy w grze. Czesi wydają się jednak nieco opadać z sił.

50:45
    Mocny strzał Jagra przelatuje obok bramki Smitha.

50:00
    Ostatnia dziesięć minut nadziei Czechów.

49:30
    Sporo zamieszania tworzą Czesi pod bramką Smitha, ale gospodarze wciąż nie mogą postawić kropki nad "i" zdobywając gola.