FK Astana – Maribor 3:1 (koniec) | Fola – Dinamo Z. 0:3 (koniec) | FCSB – AS Trencin 2:3 (koniec)
Vidi FC – The New Saints 1:1 (po dogrywce) | Dundalk – BATE 0:0 (koniec) | Rudar – Karabach 0:1 (koniec)
Lech P. – FK Sarajevo 1:0 (koniec) | Stjarnan – Celtic 1:4 (koniec)
FK Astana
3:1 (2:1)
NK Maribor
Środa 22.07.2015, 16:00 • Astana Arena, Astana • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

To na tyle z Astany! Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam Państwa na kolejne relacje w serwisie lajfy.com. Do usłyszenia! (17:55:47)

Patrząc na przebieg dzisiejszego spotkania wydaję się, że awans drużyny z Kazachstanu jest, jak najbardziej zasłużony. To oni grali dziś zdecydowanie lepszy futbol, co świadczą o tym trzy bramki. Miejmy nadzieję, że drużyna ta pokażę się również z tak dobrej strony w następnych rundach!

Trzeba przyznać, że dziś na Astana Arena oglądaliśmy spektakularny mecz. Po golu wyrównującym dla Mariboru wydawało się, że Astana jest na straconej pozycji. Wszystko jednak zmieniła szybka ich odpowiedź, a potem bramka na 3:1 w początkowych minutach drugiej połowy.

Ależ sukces kazachskiej piłki! Drużyna z Astany eliminuje drużynę, która w poprzednim roku grała w fazie grupowej tych elitarnych rozgrywek.

90+4

90+4
    Kolejna pewna interwencja golkipera gospodarzy!

90+3
    Kolejna długa piłka Mariboru na tzw "aferę". Tym razem wynikło z tego więcej, bo goście wywalczyli sobie w ten sposób wyrzut z autu!

90+2
    Zhukov gra teraz bardzo mądrze utrzymując się przy piłce w narożniku połowy Mariboru, a przy okazji wywalczając rzut z autu!

90+1
    Suler próbował teraz długiego podania w pole karne Astany. Zrobił to źle, bo piłkę wybili gospodarze.

90
    Tymczasem arbiter dolicza 4 minuty do tego spotkania!

89
    Błąd teraz popełnia jeden z zawodników Mariboru i z autu zaczną miejscowi, których dosłownie minuty dzielą od wielkiego sukcesu jakim z pewnością jest awans do trzeciej rundy eliminacji LM!

88
    Kolejne dośrodkowanie w pole karne Astany! Tym razem bardzo ładną interwencją popisał się Loginovskij wybijając piłkę po strzale zawodnika Mariboru!

86
    W kapitalny sposób do kontry ruszył teraz Zhukov, który przebiegł pół boiska z dwoma obrońcami Mariboru na plecach. W ostatnim momencie, jednak dobiegł do niego trzeci wybijając mu piłkę sprzed nóg piętą.

85
    Kolejna ładna akcja Mariboru. Tym razem Ibraimi popisał się dośrodkowaniem w pole karne do Tavaresa, któremu brakowało niewiele, aby dojść do tej piłki. Przy piłce miejscowi.

84
    Zmiana w drużynie FK Astana: z boiska schodzi Twumasi, na boisku pojawia się Beysebekov.
    83. Akcja Kabha.

83
    Kabha miał teraz znakomitą okazję do strzelenia gola. Dostał futbolówkę w pole karne znajdując się na czystej pozycji po czym oddał strzał, jednak zrobił to źle, bo piłkę pewnie chwycił golkiper Astany!

82
    Co raz mniej czasu mają goście. Teraz to oni wydają się stroną przeważająca, jednak warto dodać, że nie stworzyli oni sobie w ostatnim czasie specjalnie dobrej okazji do strzelenia gola.

81
    W między czasie za faul ten żółtą kartkę otrzymuje Marko Suler.

79
    Po raz kolejny na boisku leży jeden z zawodników miejscowych, który został faulowany przez jednego z zawodników Mariboru.

78
    Jeżeli to Astana awansuje dalej z pewnością będzie można mówić o ogromnej niespodziance. Przypomnijmy, że drużyna z Mariboru grała rok temu w fazie grupowej, a odpadnięcie tej drużyny w tej fazie na pewno było, by ogromną sensacją.

77
    Zmiana w drużynie NK Maribor: z boiska schodzi Bohar, na boisku pojawia się Vrsic.

77
    Z którego, jednak nic nie wynikło bo Ibraimi źle zagrywał futbolówkę i zacznie golkiper gospodarzy.

76
    Maribor popisał się w końcu bardzo ładną akcją. Tavares dostał piłkę na lewą flankę po czym popisał się dośrodkowaniem, jednak pewnie wybili ją na rzut rożny miejscowi.

75
    Kolejna kartka w tym spotkaniu. Tym razem żółtą ukarany został Bohar (NK Maribor).

73
    Shomko po raz kolejny próbował dośrodkowanie w pole karne. Zrobił to, jednak źle, bo piłkę wybili defensorzy Mariboru i to właśnie oni przy niej.

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Viler (NK Maribor).

72
    Tavares próbował teraz zaskoczyć golkipera Astany, jednak jego uderzenie zza pola karnego poszybowało dobre kilka metrów obok jego bramki.

71
    Zmiana w drużynie FK Astana: z boiska schodzi Nuserbajev, na boisku pojawia się Dedechko.

70
    Szybko, jednak został udzielona mu pomoc i gramy dalej!

68
    Gdy wydawało się, że drużyna z Mariboru znajdzie się w znakomitej sytuacji do strzelenia gola Loginovskij wybił w ostatniej chwili piłkę po za pole karne. Przy interwencji tej ucierpiał i będzie potrzebna pomoc medyczna.
    67. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona

67
    Co tu się dzieje! Roger Canas otrzymuje drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu i gospodarze będą kończyć ten mecz w dziesiątkę. Rzut wolny dla Mariboru!

65
    Tym razem Astana próbowała zaskoczyć rywala szybką akcją, jednak bardzo pewnie interweniowali po dośrodkowaniu Canasa defensorzy Mariboru.

63
    Tym razem Astana rozgrywa podania na własnej połowie. Im wynik, jak najbardziej odpowiada, bo to oni na tą chwilę grają dalej.

61
    Zmiana w drużynie NK Maribor: z boiska schodzi Mertelj, na boisku pojawia się Filipovic.
    60. Rajčević (MAR)

60
    Ależ pudło Rajcevica! Rzut wolny dla gości piłkę w polu karnym przejmuje jeden z zawodników Mariboru, który oddaje strzał, jednak pewnie wybija go golkiper Astany. W znakomitej sytuacji na dobitkę znajduje się Rajcevic, który, jednak nie trafia w bramkę Astany!
    58. Patrick TWUMASI - 3:1

58
    Gol dla gospodarzy! To Astana na tą chwilę jest w trzeciej rundzie el. LM! PATRICK TWUMASI zdobywa przepięknego gola zza pola karnego gości. Trzeba przyznać, że w sytuacji tej nie popisał się golkiper Mariboru.

57
    Żółtą kartkę otrzymuje Mertelj (NK Maribor).

57
    Faul na jednym z zawodników gospodarzy i będziemy mieli rzut wolny właśnie dla nich z środkowej strefy boiska.

56
    Z którego, jednak za wiele nie wynikło, bo piłkę źle podawał Ibraimi.

55
    Żółtą kartkę otrzymuje Canas (FK Astana).

55
    Tavares popisał się teraz szarżą na prawym skrzydle i będziemy mieli rzut rożny po wybiciu piłki przed defensorów Astany.

54
    Ibraimi podchodzi do futbolówki. Trzeba przyznać, że zagrał bardzo ładną piłkę, jednak nie zdołali przejąć jej jego koledzy z drużyny i przy piłce gospodarze.

53
    Kabha został faulowany kilka metrów za polem karnym Astany i będziemy mieli rzut wolny dla gości!

52
    Mendy próbował zastawić się tuż przy końcowej linii. Szybko dobiegł, jednak do niego drugi zawodnik Astany pewnie odbierając mu futbolówkę.

51
    Ładnym podaniem próbował popisać się teraz strzelec drugiej bramki dla Astany w tym spotkaniu, jednak Zhukov, do którego było skierowane, to podanie nie doszedł do piłki.

49
    To Astana zdecydowanie lepiej weszła w tą drugą połowę. Po wywalczonym rzucie rożnym teraz przeprowadzili kilka ładnych podań po czym próbowali strzału, jednak ten został zablokowany.

48
    I mamy rzut rożny dla gospodarzy, który jednak został źle wykonany, bo piłkę bez najmniejszych problemów wybił jeden z defensorów Mariboru.

46
    Drugą połowę rozpoczynają goście. Miejmy nadzieję, że ta będzie również tak emocjonująca, jak ta pierwsza.

46
    Zmiana w drużynie FK Astana: z boiska schodzi Maksimovic, na boisku pojawia się Kethevoama.

46

Obie ekipy już na murawie!

Główny arbiter tego spotkania używa gwizdką sędziowskiego w pierwszej połowie po raz ostatni! Trzeba przyznać, że na Astana Arena oglądamy ciekawy pojedynek. Mimo, iż to Maribor jest obecnie w 3 rundzie eliminacji LM to z pewnością gospodarze jeszcze w tym spotkaniu będą chcieli powalczyć, a co za tym idzie na pewno obejrzymy ciekawą drugą połowę. Widzimy się za kilkanaście minut!

45
    44. Roger CANAS - 2:1

44
    Drużyna z Astany znów na prowadzeniu! Najpierw na strzał decyduje się Shomko, jednak pewnie wybił go Handanovic. Do dobitki doszedł jeszcze ROGER CANAS strzelając piękną bramkę zza pola karnego!
    42. Nuserbajev (ATN)

42
    Szybko próbowali odpowiedzieć teraz na tego gola gospodarze! Maksimovic zdecydował się przelobować golkipera gości, jednak zrobił to źle, bo piłka przeleciała kilka metrów nad jego bramką.
    40. Aleksander RAJCEVIC - 1:1

40
    I mamy gola wyrównującego! Krótkie rozegranie tego stałego fragmentu gry. Piłkę w pole karne zagrywa Ibraimi i gdy wydawało się, że bez najmniejszych problemów futbolówkę chwyci golkiper gospodarzy ten popełnił błąd, który bez najmniejszych problemów wykorzystał ALEKSANDER RAJCEVIC strzelając gola głową!
    39. Tavares (MAR)

39
    Nareszcie groźną akcją popisali się goście. Tavares dostał piłkę przed polem karnym po czym próbował oddać strzał, jednak ten został zablokowany i będziemy mieli rzut rożny.

37
    Ibraimi chciał teraz zagrać piłkę do Tavaresa, jednak bardzo dobrze ustawiony był defensor miejscowych wybijając piłkę.

36
    Dzholchiev próbował teraz zagrać piłkę w pole karne Mariboru. Zrobił to źle, bo piłka wyszła po za główny plac gry i od własnej bramki zacznie golkiper przyjezdnych.

34
    Pierwsza od dobrych kilku minut akcja gości. Viler dostał piłkę na lewe skrzydło po czym próbował dośrodkowania, jednak zrobił to źle, bo piłkę w polu karnym chwycił golkiper miejscowych.

32
    Twumasi przejął piłkę na lewej stronie po czym przebiegł z nią kilka metrów, jednak oddał niecelny strzał.

31
    Kolejny aut na wysokości pola karnego Mariboru i po raz kolejny bez najmniejszych problemów piłkę chwyta golkiper gości.

30
    Gdy wydawało się, że bardzo ładną akcją popiszą się przyjezdni Shomko pewnie wybił piłkę sprzed nóg Bohara.

29
    Kolejna groźna akcja gospodarzy. Canas popisał się bardzo ładnym podaniem w pole karne gości. Zhukov znalazł się w całkiem dobrej sytuacji strzeleckiej, jednak źle przyjął futbolówkę, którą szybko przejął Handanovic.

28
    Tym razem to Astana próbuje swojej akcji od ataku pozycyjnego. Trzeba, jednak przyznać, że średnio to im wychodzi, bo nie potrafią przedostać się oni choćby na połowę rywala.

26
    Ładnie wydawało się piłkę wywalczył teraz w środkowej strefie Twumasi, jednak według głównego arbitra tego spotkania zrobił to niezgodnie z przepisami i zaczną przyjezdni.

25
    Warto dodać, że obecny wynik prowadzi nas do dogrywki. Przypomnijmy, że w Mariborze padł wynikł 1:0 dla Mariboru.

24
    Z którego, jednak niewiele wynikło, bo piłkę wybili miejscowi.

23
    Drużyna z Mariboru próbuje teraz uspokoić swoją grę w defensywie rozgrywając podania na połowie rywala. Trzeba przyznać, że zrobili to całkiem dobrze wywalczając rzut rożny.

22
    Po raz kolejny jeden z zawodników gospodarzy próbował zaskoczyć bramkarza gości, jednak ten nie musiał interweniować po piłka przeleciała obok bramki.

20
    Gospodarze próbowali dalekiego wyrzucenia piłki w pole karne Mariboru. Handanovic, jednak zdołał złapać futbolówkę i teraz to goście przy niej.

19
    Kolejna bardzo ładna akcja gospodarzy. Twumasi rozegrał kilka podań ze swoimi kolegami po czym wywalczył aut na wysokości pola karnego.

18
    Na szczęście nie jest to nic poważnego i zawodnik gospodarzy wstaje z boiska w pełni sił.

16
    Na boisku leży jeden z zawodników Astany i sędzia będzie musiał przerwać grę. Miejmy nadzieję, że nie jest to nic poważnego.

15
    Postnikov próbował teraz zagrać piłkę w pole karne, jednak tam bardzo pewnie wyskoczył Handanovic chwytając futbolówkę.

14
    Mimo, iż to Astana strzeliła gola w tym spotkaniu jako pierwsza i w tej rywalizacji mamy remis to to oni nadal prowadzą grę w tym meczu rozgrywając piłkę na połowie Mariboru.
    12. DZHOLCHIEV - 1:0

12
    Gol dla FK Astana!
    BAUYRZHAN DZHOLCHIEV popisuje się technicznym uderzeniem na bramkę Handanovica po sporym zamieszaniu w polu karnym! Najpierw Zhukov oddał bardzo mocny strzał na bramkę Loginovskijego, z którym golkiper miejscowych poradził sobie bez problemu, jednak przy dobitce nie miał już najmniejszych szans na interwencję.

11
    Rajcevic chciał popisać się długim podaniem w pole karnego do Tavaresa, jednak ten nie doszedł do piłki.

9
    Bohar próbował teraz zaskoczyć golkipera Astany strzałem zza pola karnego. Zrobił to, jednak źle, bo piłka przeleciała obok jego bramki.

8
    Który, jednak został źle wykonany, bo bez najmniejszych problemów piłkę wybili stoperzy gości. Trzeba przyznać, że Ci radzą sobie jak na razie bardzo dobrze.

7
    Rzut wolny dla Astany.

6
    Kabha próbował teraz zastawić się w środkowej strefie boiska. Bardzo dobrze, jednak interweniował jeden z graczy Astany.

5
    Trzeba przyznać pierwsze minuty nie porywają. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej obraz gry ten się zmieni i obejrzymy tutaj ciekawe widowisko.

3
    Viler popisał się teraz bardzo ładnym, długim podaniem na lewe skrzydło, jednak tam Tavares przyjmował źle futbolówkę i przy piłce miejscowi.

2
    Szybko rywala zaskoczyć próbowali gospodarze. Po nieudanym wyprowadzeniu kontry Mariboru piłkę w środku pola przejął Canas, który jednak popisał się złym podaniem do swoich kolegów z drużyny.

1

Obie jedenastki meldują się, już na murawie! Za kilka minut początek spotkania, na które zapraszam Państwa bardzo serdecznie.

Miejmy nadzieję, że na Astana Arena obejrzymy ciekawy pojedynek, w którym padnie wiele bramek. Na relację z tego spotkania zapraszam Państwa już jutro! Początek meczu od godziny 16 w serwisie lajfy.com. Do usłyszenia!

Warto dodać, że drużyna z Mariboru grała w elitarnej Lidze Mistrzów roku temu. Po drodze eliminując kolejno Zrinjski Mostar, Maccabi Tel Awiw oraz wielki Celtic. Mimo, że zajęli oni w swojej grupie ostatnie miejsce na pewno samo dostanie się do niej budzi szacunek.

FK Astana

Natomiast gospodarze to również aktualni mistrzowie swojego kraju. Mimo, że przed podziałem zajmowali oni trzecią pozycję to i tak zdołali zdobyć tytuł mistrzowski. Na ten triumf podopieczni Ołeha Protasowa czekali aż osiem lat.

Przypomnijmy, że w Mariborze zwycięsko z pierwszego pojedynku wyszli podopieczni Ante Šimundža. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił były zawodnik warszawskiej Legii Marko Šuler. Mimo, iż Słoweńcy wygrali w tym spotkaniu różnicą jednej bramki wydaję się, że odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo. To oni byli przez większość spotkania stroną przeważającą.

NK Maribor

Aktualny mistrz Słowenii. Na obecną chwilę drużyna z Mariboru nie ma sobie równych. Świadczy, o tym przede wszystkim pięć tytułów mistrzowskich na krajowym podwórku, co robi z pewnością ogromne wrażenie.

Czas na rewanżowe spotkanie 2 rundy eliminacji LM! FK Astana podejmie na własnym obiekcie NK Maribor.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.