FK Astana – Maribor 3:1 (koniec) | Fola – Dinamo Z. 0:3 (koniec) | FCSB – AS Trencin 2:3 (koniec)
Vidi FC – The New Saints 1:1 (po dogrywce) | Dundalk – BATE 0:0 (koniec) | Rudar – Karabach 0:1 (koniec)
Lech P. – FK Sarajevo 1:0 (koniec) | Stjarnan – Celtic 1:4 (koniec)
FC Steaua Bukareszt
2:3 (0:2)
AS Trencin
Środa 22.07.2015, 20:30 • Arena Națională - Bukareszt, Rumunia • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • 2 runda kwalifikacyjna

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.

Kontynuujemy spotkania rewanżowe II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów! W jednym z nich faworyzowana Steaua Bukareszt podejmie słowacki AS Trenčín!

Ekipa z Rumunii wygrała w zeszłym tygodniu w Žilinie 2:0 i jest już praktycznie pewna awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Mistrz Słowacji postawił jednak twarde warunki i Steaua wcale nie była dominującą drużyną. Dopiero w drugiej połowie Rumuni przeprowadzili dwie decydujące akcje.
    Goście zawitali już na stadion w Bukareszcie!

Práve prebieha tréning na národnom štadióne v Bukurešti.

Posted by AS Trenčín on Tuesday, July 21, 2015

Liga rumuńska ma za sobą dopiero dwie kolejki, a Steaua zdążyła zanotować już remis oraz zwycięstwo. Taki start rozgrywek plasuje obecnych mistrzów kraju na drugiej lokacie, zaraz za ASA Targu Mures, które ma lepszy bilans bramkowy.

Słowacja ma za sobą dopiero inauguracyjną kolejkę, w której mistrz tego kraju zgarnął 3 punkty po wyniku zaledwie 1:0. AS Trenčín z pewnością przyjeżdża do Rumunii powalczyć, ale niekorzystny wynik z pierwszego meczu stawia ich w niezmiernie trudnej sytuacji.

Miejmy nadzieję, że w dzisiejszym spotkaniu nie zobaczymy jednostronnej gry i Słowacy staną na wysokości zadania próbując odrobić stratę! Śledźcie relację na żywo na portalu lajfy.com!

Mamy polski akcent w tym spotkaniu! Mecz poprowadzi czwórka sędziowska z Polski!

Mamy już wyjściowe jedenastki obu ekip!

FC Steaua Bukareszt: Cojocaru – Guilherme, Toşca, Varela, Papp – Muniru, Breeveld – Chipciu, Stanciu, Popa – Tade

FK AS Trenčín: Semrinec – Madu, Rundic, Ramon, Cogley – Koolwijk – Bero, Lobotka – Van Kessel, Wesley, Jairo

Sędziowie: Paweł Raczkowski – Michał Obukowicz, Paweł Sokolnicki – Tomasz Musiał.

W obu składach jest kilka zmian w stosunku do pierwszego spotkania. Czy Steaua może dzisiaj zlekceważyć rywala i ponieść tego wysoki koszt?
    Słowacy "wciąż wierzą", jak napisali na facebook'owym profilu!

Večer futbal z Bukurešti tradične aj v pivárni Sokolovňa. Veríme, že nám budete držať palce. Priamy prenos na Dajto. Chlapci myslia na jediné: "Chceme sa ešte pobiť o postup!"

Posted by AS Trenčín on Wednesday, July 22, 2015

Do meczu coraz bliżej! Niedługo zakończy się rozgrzewka w Bukareszcie.

Obie ekipy są już gotowe do rozpoczęcia boju rewanżowego! Czy możemy spodziewać się niespodzianki?

Przepiękny obiekt w Bukareszcie powitał już obie ekipy! Trybuny jednak bardzo opustoszałe.

1

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w czerwono-niebieskich strojach! Przyjezdni na biało.

2
    Mocno wchodzą w ten mecz Rumuni, którzy szybko przenoszą się pod pole karne ekipy z Trenczyna! Dobre dośrodkowanie na głowę Tade, ale ten się myli w trudnej sytuacji! Steaua chce chyba szybko przesądzić sprawę awansu!

3
    Odpowiedź Słowaków i Cojocaru mógł mieć chwilę zwątpienia! Dobrze radzi sobie jednak bramkarz gospodarzy i wychodzi z opresji! Żwawe tempo w inauguracyjnych minutach!

5
    Paweł Raczkowski przerywa grę po ostrzejszym wejściu w nogi Stanciu. Od rzutu wolnego miejscowi.

6
    Pierwszy korner w dzisiejszym spotkaniu należy do Rumunów! Dobre dośrodkowanie na 5. metr, ale tam pewnie z piąstkami wyszedł z bramki Semrinec! Oddalają zagrożenie Słowacy.

8
    Kąśliwy strzał z dystansu w wykonaniu Jairo, ale Brazylijczyk uderza obok prawego słupka bramki Cojocaru, który wszystko kontrolował!

9
    Próbują uspokoić grę piłkarze Trenczyna, którzy rozgrywają atak pozycyjny. Na razie bez większych emocji, ale może podobać się ten mecz!

10
    Rozpędzają się jedni i drudzy! Widzimy próby ofensywne z obu stron, ale bramkarze nie mają na razie większych problemów z wyłapywaniem piłek zmierzających w okolice bramki.

11
    Będzie rzut wolny dla Steauy i to może być kapitalna okazja nawet do objęcia prowadzenia! Jak rozegrają to gospodarze?

12
    Na strachu się skończyło, bo dośrodkowanie pozostawia wiele do życzenia. Natychmiast oddalili grę obrońcy, którzy wybili piłkę w okolice środka boiska. Przy piłce goście.

13
    Gol dla Trenčínu!

Jednak będziemy mieć emocje w tym spotkaniu! Goście bardzo szybko obejmują prowadzenie i tracą już tylko gola do ewentualnej dogrywki! Bardzo dobra akcja lewą stroną, nabicie piłki przez Jairo w pole karne do niepilnowanego WESLEYA, który bez najmniejszych problemów otwiera wynik rewanżu!
    13. WESLEY - 0:1

15
    Steaua bardzo szybko chce odpowiedzieć, ale mocno wstrząśnięci są mistrzowie Rumunii! Chyba nie takich wydarzeń spodziewali się gospodarze!

17
    Sporo przewinień w ostatnich minutach! Stanciu dostaje mocno po nogach i to może być koniec zawodów dla tego zawodnika.

19
    Mamy pierwszą zmianę w dzisiejszym meczu. Stanciu nie jest w stanie kontynuować gry, a zmienia go Hamroun.

20
    Bardzo dobrze prezentują się Słowacy, którzy chcą postawić ciężkie warunki rywalom! Nie zaprzestają atakować piłkarze Trenčína!

21

Co się dzieje w Bukareszcie!? Mistrz Słowacji odrabia straty z pierwszego spotkania po niespełna 20. minutach gry! Kolejna dobra akcja gości, w której dodatkowo sprzyjało szczęście! Futbolówka spada pod nogi MATUSA BERO, który powiększa prowadzenie! Bez szans Cojocaru, a Steaua nie może uwierzyć w to, co się dzieje!
    21. Matúš BERO - 0:2

23
    Zaczynają łapać się za głowy miejscowi! Pewnie myśleli, że awans jest na wyciągnięcie ręki, a tutaj trzeba się będzie bardzo napracować! Wspominałem, że Trenczyn grał dobrze już na własnym boisku!

24
    Tade szuka piłki w polu karnym, ale natychmiastowo kryty jest napastnik Steauy. Od bramki rozpoczyna Semrinec.

26
    Gospodarze nie są w stanie skonstruować ani jednej składnej akcji. Wydaje mi się, że ten mecz i całą Ligę Mistrzów mogą przegrać psychiką!

28
    Naprawdę może podobać się gra Słowaków, którzy nie zamierzają odstawiać nogi w żadnej sytuacji. Kolejna bramka oznaczałaby, że Steaua musiałaby strzelić aż 2 gole do awansu!

30
    Rumuni odzyskali trochę inicjatywy, ale wciąż ich ataki kończą się na niegroźnych próbach oskrzydlających. A mija pierwsze pół godziny meczu rewanżowego o 3. rundę eliminacji do Ligi Mistrzów!

31
    Papp rozpędzał się z futbolówką, ale Semrinec bardzo pewnie interweniuje! Niewiele pracy ma dzisiaj słowacki golkiper!

33
    Zwiększa się liczba przewinień po obu stronach. Arbiter Paweł Raczkowski coraz częściej musi używać gwizdka, a w dodatku wyciąga pierwszą żółtą kartkę dla Bero!

34
    Będzie kolejna zmiana w ekipie gospodarzy! Bardzo szybko reaguje szkoleniowiec, albo jest to kolejna sytuacja wymuszona kontuzją.

35
    Zmiana w drużynie FC Steaua Bukareszt: z boiska schodzi Varela, na boisku pojawia się Rapa.

36
    Nie poprawia się gra Rumunów, którzy moim zdaniem są postawieni pod ścianą! Kolejna strata bramki może zakończyć się dla tej ekipy katastrofalnie – a przecież mają ambicje nawet na fazę grupową!

38
    Paweł Raczkowski po raz kolejny używa gwizdka i Steaua rozpocznie od stałego fragmentu gry! Szykuje się dośrodkowanie dochodzące do bramki Semrineca! Może być groźnie.

39
    Ponownie świetnie spisują się słowaccy obrońcy, którzy bez najmniejszego problemu radzą sobie z tą wrzutką. Zaczyna naciskać mistrz Rumunii.

40
    Ramon powala rywala w okolicach narożnika boiska i jest kolejny rzut wolny dla ekipy z Bukaresztu! Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej połowy. Jeszcze uspokaja zawodników polski sędzia.

41
    Teraz było już bardzo blisko bramki kontaktowej! Kapitalnie dośrodkowanie na bliższy słupek i Hamroun główkował do tyłu! Futbolówka mija się ze słupkiem o centymetry, a Hamroun łapie się za głowę!
    41. Dobre uderzenie głową Hamrouna!

43
    Ostatnie minuty pierwszej części gry i Rumuni zdecydowanie wrzucają drugi bieg. Coraz więcej gospodarzy zostaje zaangażowanych w akcje ofensywne i żeby to się nie skończyło szybką kontrą gości!

44
    Jeszcze próbuje AS Trenčín, który zyskuje rzut rożny w ostatniej minucie pierwszej połowy! Starają się oddalić grę od swojej bramki Słowacy, co świetnie im wychodzi.

45+1
    Doliczony czas gry, ale nie wydaje się, aby wydarzyły się tu wielkie rzeczy.

45+1
    W polu karnym zostaje powalony zawodnik Steauy, ale polski sędzia nie dyktuje jedenastki! Wydaje się, że Chipciu był jednak powstrzymywany nieprawidłowo!

45+2
    A jednak mamy mnóstwo emocji w doliczonym czasie pierwszej połowy! Steaua mogła zdobyć pierwszego gola, ale przed bramką stał jeszcze Čögley, który przerwał strzał Rapy niemalże na linii!
    45+2. Steaua atakuje, ale Čögley świetnie interweniuje zaraz przed bramką!

45+3
    Teraz to przyjezdni odpowiadają i omal nie zdobywają trzeciego trafienia! Niebywałe rzeczy dzieją się w polu karnym Cojoncaru, a Paweł Raczkowski wciąż nie kończy tej odsłony!

45+4

Właśnie takiej pierwszej połowy oczekiwaliśmy! Są gole, mnóstwo akcji i przede wszystkim odrobione straty w wykonaniu mistrzów Słowacji! Kto by się spodziewał takiego przebiegu wydarzeń, ale goście zapowiadali, że jadą do Bukaresztu powalczyć o awans! Na razie spełniają swoje obietnice i przy takim wyniku mielibyśmy dogrywkę!
    Druga połowa zapowiada nam się jeszcze lepiej, bo kolejna bramka Słowaków będzie oznaczała konieczność strzelenia przez Steauę dwóch goli!

46

46
    Wznawiamy grę w tym spotkaniu i to Słowacy rozpoczynają ze środka. Szybko atakują piłkarze Trenczyna, którzy wywalczyli korner.

48
    Popa decyduje się na akcję indywidualną i zawodnik gospodarzy odpalił bardzo mocne uderzenie w okolice okienka bramki Semrineca! Na szczęście gości pudło!
    48. Popa i jego młotek w nodze!

49
    Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Rumuni także grali znacznie gorzej w pierwszej połowie, a w drugiej części strzelili 2 gole. Czy dziś będzie podobnie?

51
    Szybko próbują zyskać kontakt Rumuni, którzy praktycznie nie schodzą z połowy rywali. Breeveld strzela po ziemi, ale to nie mogło zaskoczyć bramkarza!

52
    Nie mamy nic przeciwko, aby druga połowa była równie emocjonująca, jak pierwsza! Jeśli wynik się nie zmieni, będziemy grali przez dodatkowe 30 minut!

53
    Widać, że Trenczyn będzie teraz skupiał więcej uwagi na defensywę i nastawi się na próby z kontrataków. Napór Steauy z każdą minutą będzie rósł!

54
    Bero właśnie teraz rozpędzał się z kontrą na lewej flance, ale jego podanie zatrzymało się na powracającym obrońcy! Robi się bardzo wiele wolnego pola do gry!

55
    Widoczny jest dzisiaj Hamroun, który także teraz miał okazję lepiej zakończyć swoją akcję! Ostatecznie piłka spada poza bramką.

57
    Gol dla Steauy!

SULLEY MUNIRU zdobywa bramkę kontaktową, ale w jaki sposób! Niesamowite uderzenie piłkarza z Ghany, który dopadł do futbolówki na granicy pola karnego! Bramka stadiony świata, a w dodatku Steaua może głęboko odetchnąć!
    57. MUNIRU - 1:2

59
    Rzut karny dla gospodarzy! Ależ robi nam się mecz w stolicy Rumunii!
    59. Czy Čögley faulował Hamrouna?

60

GREGORY TADE wykorzystuje strzał z 11. metra i dwa potężne ciosy gospodarzy doprowadzają do wyrównania! Semrinec wyczuł intencje Tade'go, ale nie dał rady. Goście mają jednak o co walczyć!
    60. Gregory TADE - 2:2

61
    Chipciu przekracza przepisy i Paweł Raczkowski natychmiast wyciąga żółtą kartkę ze swojej kieszonki.

63
    Teraz to Słowacy potrzebują dwóch trafień, jeśli marzą o awansie do kolejnej rundy. To zadanie należy raczej do piłkarskich "cudów"

63
    Muniru jest kolejnym zawodnikiem z żółtą kartką!

64
    Nie poddają się przyjezdni, którzy odzyskali inicjatywę i zyskują kolejny rzut rożny! Dośrodkowanie zbyt krótkie, wprost na pierwszego obrońcę.

64
    Zmiana w drużynie FK AS Trenčín: z boiska schodzi Van Kessel, na boisku pojawia się Guba.

65
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Koolwijka, ale żaden z jego partnerów nie zamknął tej wrzutki! Szkoda, bo mogła paść nawet bramka!

66
    Rundić także zostaje wpisany do notesu polskiego arbitra. Brzydkie wejście prosto w nogi Popy.

68
    Mecz znacznie się wyrównał, ale raczej to Steaua przejęła inicjatywę. Trenczynowi będzie już niezmiernie trudno strzelić dwie bramki.

70
    Ostatnie 20 minut dzisiejszego spotkania rewanżowego! Wiemy już, że dogrywki nie będzie, tak więc powoli zmierzamy do końca tego spotkania!

71
    Przyjezdni wymieniają sporo podań na własnej połowie, ale już coraz rzadziej przenoszą się pod bramkę Cojocaru. Szykują się kolejne roszady w ekipie gości.

73
    Zmiana w drużynie FK AS Trenčín: z boiska schodzi Čögley, na boisku pojawia się Ibrahim.

74
    Paweł Raczkowski wyciąga kolejną żółtą kartkę dla Rundicia, a więc ten zawodnik kończy dzisiejsze zawody i prawdopodobnie przygodę z Ligą Mistrzów! W dodatku osłabia on swój zespół na ostatnie minuty!

75
    Źle potoczyła się druga odsłona dla Słowaków, którzy tak bardzo wierzyli (i pewnie jeszcze wierzą) w swój awans do kolejnej rundy! Ostatni kwadrans meczu i nadziei przyjezdnych!

77
    Nie można odmówić zaangażowania Słowakom, którzy w dalszym ciągu konstruują ataki i pragną zdobyć kolejnego gola. Taki obrót spraw niemal gwarantowałby niesamowite emocje w końcówce!

78
    Steaua jeśli tylko przejmie piłkę, to stara się zwolnić grę i uspokoić boiskowe poczynania. Tak też dzieje się w tej chwili.

80
    Coraz więcej zawodników Trenčína bierze udział w akcjach ofensywnych, co może zakończyć się niebawem kolejną stratą. Przypomnijmy, że kończą oni ten mecz w dziesiątkę.

82
    Zmiana w drużynie FC Steaua Bukareszt: z boiska schodzi Tade, na boisku pojawia się Tahar.

83
    Wesley przyjął piłkę tyłem do bramki i chyba zabierał się za wykonanie przewrotki. Chwilę potem upadł, ale nie może być mowy w tej sytuacji o rzucie karnym! Nie poddają się Słowacy!

84

Nie poddają się i mają tego efekt! Goście ponownie obejmują prowadzenie i brakuje im jednego gola do awansu do kolejnej rundy! To będą gorące ostatnie minuty meczu w Bukareszcie! Jairo dośrodkował z lewego skrzydła na głowę WESLEYA, który zdobywa swoją drugą bramkę w meczu!
    84. WESLEY - 2:3

85
    Jak my uwielbiamy takie spotkania! Słowacy pokazują na czym polega futbol i wiara do ostatniego gwizdka sędziego! Gramy dalej!

87
    Zmiana w drużynie FK AS Trenčín: z boiska schodzi Jairo, na boisku pojawia się Kleščík.

88
    Steaua nie może być pewna niczego! Teraz to Słowacy nakęrcają się na ostatnie minuty i tutaj może wydarzyć się wszystko! Mają rzut wolny goście.

89
    Dośrodkowanie w pole karne! Po zamieszaniu piłka wraca w szesnastkę, ale Bero nie potrafi pokonać Cojocaru w akcji sam na sam! Bero chyba sam był zaskoczony tym podaniem!
    89. Bero i akcja na wagę awansu?

90
    Ostatnia minuta, a przyjezdni wciąż dążą do zdobycia bramki dającej im awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów!

90+1
    Koolwijk przerzuca futbolówkę nad obrońcą, ale potem zgarnia ją Cojocaru! To także mogło zakończyć się bardzo groźnie dla Rumunów!

90+3
    Jest rzut wolny dla mistrzów Słowacji! Czyżby to była ostatnia okazja do zdobycia gola? Chyba wszyscy zawodnicy prą w pole karne rywali!

90+4
    Semrinec także popędził w szesnastkę Steauy! Koolwijk dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale obrońca oddala grę poza linię boczną!

90+5
    Wciąż gramy w tym emocjonującym spotkaniu! Semrinec nie wraca pod własną bramkę, która pozostała zupełnie pusta! Kontra dla Steauy, ale Tahar nie trafia w światło bramki z dystansu!

90+5

Łzy na twarzach piłkarzy Trenčína, którzy żegnają się z tegoroczną przygodą w Lidze Mistrzów! Steaua Bukareszt po ogromnych problemach melduje się w 3. rundzie eliminacji!

Niesamowitą wiarą i wolą walki wykazują się dzisiaj Słowacy, którzy postanowili odrobić stratę (0:2) z pierwszego spotkania! To udało im się już po zaledwie 20 minutach spotkania. Taki wynik utrzymywał się dość długo, bowiem dopiero w 57. minucie Steaua strzeliła gola kontaktowego. Od tej pory wszystko potoczyło się natychmiastowo i już 3 minuty później Rumuni doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego.

W tym momencie mieliśmy remis 2:2 i jeśli Słowacy marzyli o awansie to potrzebowali kolejnych dwóch trafień. Niejeden zawodnik by się podłamał, ale nie ekipa z Trenczyna, która w końcówce meczu strzeliła na 3:2 i miała okazje do bramki na upragniony awans!

Tak się jednak nie stało i po dramatycznym meczu Słowacy w pięknym stylu żegnają się z LM! (22:34:07)