AS Roma – Carpi FC 5:1 (koniec) | Napoli – Juventus 2:1 (koniec)
Juventus FC
Sobota 26.09.2015, 20:45 • San Paolo, Neapol • Włoska Serie A • Runda 6

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do relacji Lajfy.com! (22:47:04)
    Fatalny start tego sezonu notują gracze Starej Damy:

Za nami naprawdę kapitalne spotkanie. Napoli pokonuje ostatecznie 2:1 Starą Damę. Bramki dla miejscowych zdobywali: Lorenzo Insigne oraz Gonzalo Higuain. Honorowe trafienie dla Juventusu było autorstwa Mario Leminy. Oba teamy stworzyły sobie wiele sytuacji podbramkowych, ale skuteczniejsza była drużyna Sarriego. Niestety urazu jeszcze w pierwszej połowie doznał strzelec pierwszego gola dla gospodarzy i niedługo dowiemy się ile pauzować będzie młody skrzydłowy.

90+3

90+3
    Chwilę wcześniej mieliśmy okazję oglądać kontrowersyjną sytuację! Po zagraniu gracza Juventusu w pole karne mamy zagranie ręką Allana! Wydaje się, że w tym przypadku należało podyktować jedenastkę dla Starej Damy!

90+3
    Alvaro Morata dostaje żółtą kartkę za zatrzymanie kontry rywali.

90+2
    Ostatnie dwie minuty spotkania. Reina dalekim wybiciem wznawia grę swojej drużyny. Cuadrado znowu pokazał się z dobrej strony i wywalczył rzut wolny.

90+1
    Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu trwania tego spotkania. Juventus w posiadaniu piłki na własnej połowie.

90
    Callejón wykorzystał kolejne fatalne podanie gracza przyjezdnego zespołu i w starciu z Evrą wywalczył rzut wolny.

89
    Padoin opuszcza jeszcze murawę. Zastępuje go Alex Sandro.

88
    Lemina w świetnym stylu zatrzymał szarżującego na skrzydle Davida Lópeza. Nie udało się jednak Starej Damie wyjść nawet z własnej połowy.

87
    Jedna z ostatnich okazji gości na wyjście ze swoją ofensywną okazją. Ostatecznie Padoin zatrzymał nieprzepisowo Mertensa i otrzymał napomnienie.

86
    Fantastyczny pressing w wykonaniu graczy miejscowego zespołu. W efekcie zbyt mocno Chiellini zagrywał na skrzydło do Evry.

85
    Gabbiadini pojawi się na ostatnie minuty. Zmienia on bohatera dzisiejszego spotkania – Gonzalo Higuaina.

83
    Piękną akcję rozegrali teraz gracze Starej Damy. Piłka została dograna na skrzydło do wbiegającego Padoina. Ten zacentrował idealnie do Pogby, który fatalnie chybił głową.

82
    Fantastycznie walczy dzisiaj w obronie Higuain. Tym razem uprzedził on zbyt wolno zabierającego się do rozegrania akcji Pogbę.

81
    Ostatnie dziesięć minut pojedynku przed nami. Juve nie ma już zbyt wiele czasu do odrobienia jednobramkowej straty.

80
    Kapitan gospodarzy schodzi z boiska. Zmienia go David López.

79
    Mertens w chwili obecnej interweniuje we własnej strefie obronnej i wybija Belg piłkę na rzut rożny. Będzie to kolejna okazja dla Juve.

78
    Lemina może dzisiaj naprawdę się podobać. Gra on na wielkim luzie i przerzuca piłki bardzo często z jednej strony na drugą.

77
    Napoli od dłuższego czasu nie jest w stanie wyjść z własnej połowy. Mertens właśnie miał okazję wyprowadzić kontrę, ale została ona zatrzymana przez Zazę faulem.

76
    Mamy przewinienie w ofensywie Chielliniego. Albiol był wyraźnie faulowany przez swojego starszego kolegę z boiska.

75
    Bardzo szybka wymiana ciosów z obu stron. Akcje przenoszą się momentalnie z jednej połowy na drugą i mamy mnóstwo okazji strzeleckich.

73
    Dość przypadkowa akcja Juventusu i piłkę na linii pola karnego otrzymał Alvaro Morata! Po przyjęciu uderzał on momentalnie i pomylił się naprawdę minimalnie!

72
    Świetnym dryblingiem na małej przestrzeni popisał się Cuadrado. Ostatecznie faulował go wracający Hamsik.

71
    Cuadrado starał się teraz wypuścić na wolne pole hiszpańskiego snajpera, ale zagrywał delikatnie zbyt mocno.

70
    Paulo Dybala kończy swój udział w tym spotkaniu. Zmienia go Alvaro Morata.

70
    Jorginho trafił z rzutu rożnego wprost w dobrze ustawionego Cuadrado. Kolumbijczyk stara się odbudować po nieudanej przygodzie w Chelsea.

69
    Fantastycznie piłkę na własnej połowie przejął Cuadrado i wyprowadził momentalnie kontrę. Podawał na czterdziesty metr do wbiegającego Pogby, a ten huknął wprost w Reinę.

68
    Cały czas w posiadaniu piłki gracze miejscowego zespołu. Gracze Allegriego nie mają nadal pomysłu na przejęcie futbolówki.

67
    Ghoulam zagrał w tej sytuacji fantastycznie z dystansu! Zdecydował się on na kąśliwe uderzenie z trzydziestego metra, ale Buffon umiejętnie paruje piłkę do boku!
    Lemina przywraca nadzieję Juve:

66
    Napoli uspokoiło grę w środkowej strefie boiska. Podopieczni Sarriego znowu wymieniają dziesiątki celnych podań.

65
    Na spalonym znalazł się kolejny raz Zaza. Zapewne to za tego zawodnika niedługo wejście Alvaro Morata na murawę.

64
    W końcu kończy swój występ Hernanes. Fatalnie grał dzisiaj ten brazylijski pomocnik. Zastępuje go Cuadrado.
    63. Mario LEMINA - 2:1

63
    Gol dla Juventusu!
    MARIO LEMINA momentalnie odpowiada na gola Napoli!!! Kapitalnie na lewej stronie boiska zachował się Dybala, który dośrodkował na nos do francuskiego pomocnika!!! Nie mógł się pomylić w tej sytuacji były gracz OM!!!
    62. Gonzalo HIGUAÍN - 2:0

62
    Gol dla Napoli!
    GONZALO HIGUAIN walczy dzisiaj niesamowicie i zasłużenie trafia do bramki rywali!!! Najpierw mamy kolejną fatalną stratę Hernanesa i Argentyńczyk popędził na bramkę Buffona! Szybki rajd napastnika Napoli kończy się precyzyjnym strzałem w sam róg bramki Juventusu!!!

62
    Mertens dograł odpowiednio na dwudziesty metr do Higuaina! Były gracz Realu Madryt huknął potężnie, ale wprost w dobrze interweniującego Buffona!

61
    Do końca spotkania pozostało jeszcze trzydzieści minut. Juventus stara się znaleźć sposób na defensywę Napoli, ale póki co bezskutecznie.

60
    Tym razem szczęścia z dystansu próbował Bonucci. Efekt końcowy był fatalny i piłka powoli mija słupek bramki Reiny.

59
    Paulo Dybala zdecydował się na indywidualny rajd środkiem pola. Zdecydował się on na uderzenie z trzydziestego metra i będzie korner dla gości.

58
    Krótko rozegrany rzut rożny przez podopiecznych Sarriego. Finalnie do strzału doszedł Albiol, ale nie zdołał skierować piłki w światło bramki Buffona.

57
    Hernanes w bardzo łatwy sposób stracił piłkę w środku pola. Z kontrą wychodzą miejscowi i szczęścia z dystansu próbował Mertens. Piłka po nodze Hernanesa minimalnie przelatuje nad poprzeczką!

56
    Pogba zdecydował się na potężne uderzenie z rzutu wolnego i trafia prosto w mur. Później z kontrą wychodzili gospodarze, ale świetnie interweniował Bonucci.

55
    Wracający Callejón fauluje wyraźnie szykującego się do strzału Pogbę. Będzie świetna okazja na uderzenie z rzutu wolnego dla Juve.

54
    Koulibaly zdecydowanie zbyt słabo podawał w kierunku Albiola, ale Zaza nie zdołał uprzedzić doświadczonego zawodnika Napoli.

53
    Od samego początku drugiej połowy meczu dłużej w posiadaniu piłki utrzymują się goście. Ambitnie walczący Higuain odebrał piłkę rywalowi, a później Evra otrzymuje za ostry faul kartkę koloru żółtego.

52
    Po świetnym dośrodkowaniu Dybali na pozycję strzelecką wyprowadzony został Chiellini! Uprzedził on wychodzącego z bramki Reinę, ale nie trafia doświadczony defensor!

51
    Bonucci otrzymuje również napomnienie za protesty.

50
    Do akcji ofensywnej podłączył się Padoin i był on faulowany przez Ghoulama. Za to przewinienie otrzymuje gracz Napoli żółtą kartkę.

50
    Dybala przyblokował futbolówkę w polu karnym rywali i wywalczył ostatecznie rzut rożny. Żadnej korzyści z niego nie odniósł jednak Juventus.

49
    Do intensywnej rozgrzewki wyruszyli gracze rezerwowi Juventusu. Za moment z pewnością zobaczymy na boisku Cuadrado oraz Morate.

48
    Fatalnie kończy się kolejna próba kontry przyjezdnego zespołu. Pereyra nie miał szans na dojście do zbyt mocno zagranej piłki.

47
    Fantastycznie Hysaj wygarnął futbolówkę Pogbie na prawym skrzydle. Dzięki temu Napoli może konstruować atak pozycyjny.

46
    Rozpoczynamy drugą połowę tego spotkania. Reina już na początku popisuje się świetną interwencją na przedpolu własnej szesnastki, ale Zaza był znowu na spalonym.

46
    Do przerwy prowadzi Napoli:

Napoli prowadzi do przerwy 1:0 z Juventusem Turyn. Bramkę zdobył Lorenzo Insigne, który pokonał Buffona dokładnym uderzeniem z szesnastego metra. Asystę zapisał na swoim koncie Gonzalo Higuain. Przyjezdni również mieli swoje sytuacje, ale nie zdołał Zaza wykorzystać żadnej ze swoich dwóch wybornych okazji. Warta uwagi jest kontuzja strzelca bramki, za którego na murawę wszedł Dries Mertens.

45+3

45+3
    Juventus miał swoją sytuację jeszcze w tej połowie! Zaza wykorzystał nieporadność rywali, ale przegrał pojedynek z Pepe Reiną! Próbował mijać doświadczonego bramkarza, ale górą był Hiszpan!

45+2
    To powinien być gol do szatni dla Napoli! Ghoulam fantastycznie szarżował i później dośrodkował z lewej strony boiska! Buffon paruje piłkę przed siebie i strzelając z jedenastego metra spudłował Callejón!

45+1
    Źle zachował się Dybala przy wyprowadzeniu piłki. Później szarżował w szesnastce rywali Mertens, ale nie udało mu się dokładnie dośrodkować.

45
    Juventus od momentu straty bramki nie zdołał stworzyć zagrożenia pod bramką Reiny. Ta połowa potrwa jeszcze trzy minuty.

44
    Zaza w tym spotkaniu znalazł się na sporej licznie spalonych. Bardzo dobrze pułapkę ofsajdową ostawiają miejscowi piłkarze.

43
    To już końcówka pierwszej odsłony meczu. Za moment dowiemy się o ile minut sędzia ją przedłuży. Przy piłce dłużej utrzymują się gracze Napoli (55%-45%).

42
    Mamy kolejny raz przerwę w grze. Ucierpiał w środkowej strefie boiska Hamsik. Przewinił z kolei w tej sytuacji Mario Lemina.

40
    Lorenzo Insigne odniósł uraz i musi opuścić pole gry. Jego miejsce zajmuje Dries Mertens.

39
    Padoin w ostatnim momencie wrócił we własne pole karne i interweniował przy dokładnym przerzucie Higuaina w kierunku Insigne.

38
    Bardzo szybko piłka krąży pomiędzy kolejnymi graczami Napoli. Od dobrej minuty Juventus nie jest w stanie przejąć futbolówki.

37
    Zachowali się fair play gracze Juventusu i oddali piłkę do Reiny. Hiszpan z kolei decyduje się na dalekie wybicie futbolówki do przodu.

36
    Pojedynek główkowy wygrywa Albiol z Zazą. Młody Włoch potraktował jeszcze łokciem swojego rywala i mamy przerwę z powodu urazu byłego gracza Realu Madryt.
    Tak wyglądała bramka Insigne:

35
    Insigne kapitalnym dośrodkowaniem uruchomił Callejóna! Hiszpan starał się zgrywać na piąty metr do wbiegającego Higuaina, ale w ostatniej chwili podanie blokuje Chiellini!

34
    Fatalnie spisują się w rozegraniu piłki zawodnicy drugiej linii Juve. Tym razem wracający Dybala fatalnie dryblował w kole środkowym.

33
    Na chwilę obecną to Napoli gra ataki pozycyjne, a Juventus stara się wyprowadzać kontry. Podczas jednej z nich nie popisał się dokładnością Pogba.

32
    Ogromny spokój podopiecznych Sarriego w rozgrywaniu piłki. Nie boją się gracze tego zespołu dryblować i podejmować ryzyko w ataku.

31
    Cały czas widać wielkie chęci Napoli do wyprowadzania kontr. Ratuje Starą Damę Chiellini w tej sytuacji, który wygrał pojedynek główkowy z rywalem.

30
    Nie jest w najwyżej formie Paul Pogba. Zaplątał się w dryblingu ten zawodnik i uciekła mu futbolówka za linię boczną boiska.

29
    Fatalnie kolejną akcję konstruowali przyjezdni. Hysaj i Callejón starają się w efekcie rozegrać ciekawą akcję na prawym skrzydle.
    Insigne wyprowadza Napoli na prowadzenie:

28
    Pereyra wywalczył rzut rożny dla Starej Damy. Został on krótko rozegrany, ale nie wynikła z tego żadna groźna sytuacja.

27
    Juventus Turyn z pewnością teraz podrażniony straconą bramką musi ruszyć do ataku. Na ławce jest jeszcze wielu ofensywnie usposobionych graczy.
    26. Lorenzo INSIGNE - 1:0

26
    Fantastyczną dwójkową akcją popisali się gracze gospodarzy!!! Gonzalo Higuain zgrał piłkę do LORENZO INSIGNE, a ten precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał bezradnego w tej sytuacji Buffona!!!

25
    Higuain cały czas pomaga swoim partnerom w obronie. Tym razem zbyt agresywnie zaatakował on Chielliniego i mamy rzut wolny dla gości.
    Szkoleniowiec gospodarzy znany jest ze swojego nałogu:

23
    W chwili obecnej mamy sporo niedokładności w poczynaniach obu teamów. Ostatecznie to Juve pierwsze uspokoiło swoją grę.

22
    Lemina i Hernanes zatrzymali uciekającego im Ghoulama. W efekcie od rzutu wolnego wznowią grę miejscowi.

21
    Można pochwalić Albańczyka na prawej stronie defensywy Napoli. Po chwili Hamsik dogrywał do Insigne, który starał się uderzać technicznie z linii pola karnego. Chybił jednak znacznie młody skrzydłowy.

20
    Bonucci na wślizgu zatrzymywał dośrodkowanie jednego z graczy Napoli. Piłka najprawdopodobniej trafia go w rękę, ale nie była to sytuacja na rzut karny.

19
    Fantastycznie środkiem pola pognał Lemina. Dograł on dokładnie do Pogby, a młody Francuz niedokładnie centrował z lewej strony boiska.

18
    Juventus skupiony na defensywie. Napoli stara się oskrzydlając rozegrać swoją akcję ofensywną. Niedokładnie zagrywa jednak Allan.

17
    Pogba mijał już na lewej stronie boiska Hysaja, ale pomagał sobie w tej akcji łokciem. Dostrzegł to sędzia Orsato.

16
    Sędzia pozwala w tym meczu na bardzo dużo. Zawodnicy jednak dostosowali się bardzo szybko do tej gry i spisują się wybornie.

15
    Za nami kwadrans tego niesamowitego pojedynku. Oba teamy stworzyły już sobie swoje świetne sytuacja, ale nadal nie mamy bramek.

14
    Kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Zaza! Poprawił sobie tylko piłkę i uderzył z piętnastego metra po długim słupku! Ostatecznie fantastycznie broni Pepe Reina!

14
    W końcu uspokoił Juventus swoją grę. Zaczynają podopieczni byłego szkoleniowca AC Milan rozgrywać dłużej swoją akcję.

13
    Koulibaly jest w fantastycznej formie. Tym razem ten młody zawodnik zatrzymał wracając na własną połowę rozpędzonego Lemine.

12
    Hernanes miał teraz świetny pomysł na wyprowadzenie Zazy, ale spóźnił się wyraźnie z wyjściem na pozycję były gracz Sassuolo.
    Fantastyczna frekwencja w Napoli:

11
    Kompletnie nie w swoim stylu gra póki co Stara Dama. Szuka bardzo często dłuższych zagrań, a niewidoczny jest Paulo Dybala.

10
    Bardzo szybkie tempo tego spotkania. Gubią się kolejny raz podopieczni Allegriego. Po chwili jednak przejmuje piłkę Evra.

9
    Po zgraniu piłki przez Pogbę starał się uderzać przewrotką Zaza. Uprzedził go jednak Koulibaly i był na dodatek gracz Napoli faulowany.

8
    Odpowiednio wrócił się we własną strefę defensywną Evra i wygrał pojedynek główkowy z Hysajem. Od autu wznowią gospodarze.

7
    Bardzo prosta strata Starej Damy w środkowej strefie boiska. Finalnie na pozycję strzelecką wyprowadzony został Hamsik, ale na raty broni Buffon.

6
    Fantastyczną wymianą podań popisali się miejscowi. Ostatecznie z półobrotu starał się uderzać Higuain, ale chybił dość znacznie.

6
    Hamsik powalczył w odbiorze piłki. Udało mu się wybić futbolówkę spod nóg Leminy i w efekcie od autu wznowi Padoin.

5
    Na minimalnym spalonym znalazł się Zaza. Otrzymał on świetne podanie na wolne pole i pokonał Reinę, jednak liniowy zachował się odpowiednio.

4
    Fatalna próba wyjścia z własnej połowy Juve. Zbyt mocny przerzut Padoina w kierunku rozpędzonego na lewej stronie Evry.

3
    Bardzo dobrze na skrzydle zachował się Pogba, jednak po jego podaniu fatalnie przyjmował futbolówkę Zaza. Po chwili kontra gospodarzy i zagubił się w dryblingu Insigne.

2
    Dość szybko futbolówkę przejęli miejscowi i trafiła ona pod nogi Gonzalo Higuaina. Argentyńczyk świetnie minął jednego rywala i zatrzymał piłkę w swoim posiadaniu.

1
    Mecz rozpoczął się z kilkuminutowym opóźnieniem. Od środka boiska grę rozpoczęli przyjezdni zawodnicy.

1
    Wiele zależeć będzie od tych dwóch zawodników Juventusu:

SSC Napoli: Reina – Ghoulam, Albiol, Koulibaly, Hysaj – Jorginho, Allan, Hamsik – Insigne, Higuain, Callejón.
    Rezerwowi: Rafael, Gabriel, Chiriches, Chalobah, Strinić, Henrique, El Kaddouri, David López, Maggio, Valdifiori, Gabbiadini, Mertens

Juventus Turyn: Buffon – Evra, Chiellini, Bonucci, Padoin – Zaza, Lemina, Pogba, Hernanes, Pereyra – Dybala.
    Rezerwowi: Neto, Audero, Rugani, Barzagli, Alex Sandro, Asamoah, Sturaro, Cuadrado, Morata.

Sędzia główny: D. Orsato
    Asystenci: A. Giallatini, M. Passeri
    Techniczny: F. de Luca.

Na to spotkanie zapraszamy Państwa bardzo serdecznie już w najbliższą sobotę o godzinie 20:45 do relacji Lajfy.com!
    Mario Lemina walczy o pierwszy skład Turyńczyków:

Juventus Turyn:

Ciężkie chwile przeżywa obecnie Stara Dama. W obecnych rozgrywkach w pięciu spotkaniach zdobyli właśnie tyle oczek. Allegri ma więc ciężki orzech do zgryzienia, aby poprawić grę i obronić tytuł mistrzowski. W ostatnim spotkaniu zremisowali oni 1:1 z beniaminkiem rozgrywek Frosinone. Przed obecną kampanią do drużyny dołączyli: Simone Zaza, Mario Mandżukić, Paulo Dybala, Juan Cuadrado, Hernanes, Mario Lemina, Alex Sandro oraz Daniele Rugani. Póki co jednak cała ta kompania nowych twarzy nie potrafiła odpowiednio zgrać się z resztą teamu.
    Juve tylko remisuje z beniaminkiem:

SSC Napoli:

Drużyna na ma w swojej kadrze bardzo perspektywiczną średnią wieku (26,3 lat). Wartość całej drużyny liczona jest w granicach 260 mln €, a średnio jeden piłkarz wart jest 10 mln €. W ostatniej ligowej kolejce podopieczni Sarriego zawiedli swoich fanów i jedynie zremisowali bezbramkowo z Carpi na wyjeździe. Warto podkreślić jednak, że w ostatnich tygodniach bardzo dobrą dyspozycją popisuje się Koulibaly (24l.), Jose Callejón (28l.) oraz Dries Mertens (28l.).
    Napoli ostro trenuje przed zbliżającym się klasykiem:

Już w najbliższą sobotę dojdzie do interesującego starcia w ramach rozgrywek Serie A. SSC Napoli zmierzy się na własnym obiekcie z aktualnym mistrzem kraju – Juventusem Turyn. Gospodarze tej rywalizacji w ostatnim czasie spisują się naprawdę wybornie, a Stara Dama nie potrafi znaleźć swojego stylu gry z poprzedniej kampanii i zanotowała jedynie jedno zwycięstwo w ligowych potyczkach.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Dawid Czempisz

Gole: 26. L. Insigne, 62. Higuaín – 63. Lemina

Kartki:   50. Ghoulam (NEA), 55. Callejón (NEA) – 51. Bonucci (JUV), 53. Evra (JUV), 87. Padoin (JUV), 90+3. Morata (JUV)

Posiadanie piłki: 50 % : 50 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 6:5. Rzuty rożne: 4:4. Spalone: 0:4. Foule: 18:16.
    SSC Napoli: Reina – Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – Allan, Jorginho, Hamšík (C) (80. David López) – Callejón, Higuaín (85. Gabbiadini), L. Insigne (40. D. Mertens).
    Zmiany: Rafael, Gabriel – El Kaddouri, Gabbiadini, Henrique, Chalobah, Chiricheş, Ch. Maggio, Valdifiori, Strinić, D. Mertens, David López.

Juventus FC: Buffon (C) – Padoin (89. Aléx Sandro), Bonucci, Chiellini, Evra – P. Pogba, Hernanes (64. Cuadrado), Lemina – Pereyra – Zaza, Dybala (70. Morata).
    Zmiany: Audero Mulyadi, Neto – Aléx Sandro, Asamoah, Barzagli, Cuadrado, Morata, Sturaro, Rugani.

Techniczny: F. de Luca