FC Barcelona – Las Palmas 2:1 (koniec) | Real Madryt – Malaga 0:0 (koniec) | Sevilla – Rayo Vallecano 3:2 (koniec)
Villarreal – Atletico 1:0 (koniec) | Eibar – Celta Vigo 1:1 (koniec)
FC Barcelona
2:1 (1:0)
UD Las Palmas
Sobota 26.09.2015, 16:00 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 6

Z mojej strony to by było na tyle! Dziękuję pięknie za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na żywo na naszym portalu! (17:56:08)

Z pierwszych informacji jakie do nas docierają dowiadujemy się, że Leo Messi prawdopodobnie będzie pauzował około 6 tygodni. Najprawdopodobniej, tak jak mówiłem, naciągnął więzadło boczne w kolanie.

Po bardzo niemrawym, choć w końcówce emocjonującym meczu Barcelona pokonuje skromnie Las Palmas 2:1 i na chwilę wraca na szczyt tabeli. Real, Celta, Villarreal i Atletico rozegrają jednak jeszcze dzisiaj, więc najprawdopodobniej niedzielę od liderowania rozpocznie już inny zespół.

Bohaterem spotkania strzelec obu goli dla Blaugrany – Luis Suarez.

90+3

90+2
    Luis Suárez zdecydowanie zbyt wysoko podniósł nogę i w pełni zasłużenie obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

90+1
    Pociągany za koszulkę na 16. metrze Luis Saurez przewraca się na murawę, ale arbiter nie używa gwizdka! Jego zdaniem faulu nie było!

90+1
    Adriano opuszcza plac gry, a jego miejsce zajmuje na 3 minuty Gerard Gumbau.

90+1
    3 minuty doliczone do kończącej się drugiej odsłony spotkania.

89
    Błyskawiczna odpowiedź Barcelony! Lewą flanką urwał się Neymar, zszedł do środka, zagrał na prawą flankę do Sandro, ten natychmiast uderzył, ale minimalnie spudłował! Trafił tylko w boczną siatkę...

88
    Gol dla Las Palmas!
    Jeszcze nie wszystko stracone! Koszmarną stratę na własnej połowie zanotował Javier Mascherano, piłkę przejął Nabil El Zhar, zagrał na lewo do JONATHANA VIERY, ten nawinął obrońcę i uderzył technicznie prawą nogą! Piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Gerarda Pique i kompletnie myląc bezradnego ter Stegena wpadła do siatki!
    88. Jonathan VIERA - 2:1

85
    Suarez podszedł do piłki ustawionej na 25. metrze, ale uderzył katastrofalnie. Dziś hat-tricka nie skompletuje.

85
    Neymar faulowany tuż przed polem karnym Las Palmas! Okazja do oddania strzału na bramkę!

84
    Tym razem Sandro popisał się bardzo ładnym zejściem na prawą nogę i strzałem w kierunku bramki, ale znów bez zarzutu broni Javi Varas.

82
    Fenomenalne uderzenie z dystansu w wykonaniu Javiera Mascherano! Varas popisał się jednak nie mniej genialną robinsonadą i końcami palców sparował uderzenie na rzut rożny!

82
    Bardzo swobodnie rozgrywają teraz piłkę na połowie gości piłkarze Barcelony.

80
    A jednak... Boisko opuszcza Munir El Haddadi, który przecież w 10. minucie sam wszedł z ławki. W jego miejsce Sandro Ramírez.

79
    Javier Mascherano ukarany żółtą kartką za faul taktyczny.

79
    Genialna interwencja Aythamiego! Varas wyszedł na 16. metr by przeciąć zagranie do Neymara, wybił piłkę przed siebie, ta trafiła pod nogi Sergiego Roberto, który bez zastanowienia uderzył w kierunku bramki! Golkiper Las Palmas nie byłby w stanie interweniować, ale ekwilibrystyczną interwencją popisał się rzeczony Aythami!

78
    Zupełnie nieudany strzał...
    Do wejścia na murawę przygotowany jest już Sandro Ramirez. Czyżby Suarez nie dostał kolejnej szansy do skompletowania hat-tricka?

Gole: 25. L. Suárez, 54. L. Suárez – 88. Viera

Kartki:   79. Mascherano (BAR), 90+2. L. Suárez (BAR) – 36. Hernán (LPA), 56. Simón (LPA), 58. Mubarak (LPA), 66. Alcaraz (LPA)

Spudłowany karny!: 66. Neymar (BAR), nietrafiony

Posiadanie piłki: 63 % : 37 %.
    Strzały celne: 6:6. Strzały niecelne: 8:3. Rzuty rożne: 3:4. Spalone: 6:3. Foule: 12:23.
    FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Bartra, Adriano (90+1. Gumbau) – Rakitić, Busquets (C), Mascherano – Messi (C) (10. El Haddadi, 80. Ramírez), L. Suárez, Neymar.
    Zmiany: Masip – Dani Alves, Mathieu, Iniesta, Gumbau, El Haddadi, Ramírez.

UD Las Palmas: Varas – Simón, Alcaraz, Artiles (C), Bigas, D. Castellano – Mesa (68. Valerón), Hernán (57. Culio), Mubarak – Araujo (67. El Zhar), Viera.
    Zmiany: Lizoain – David García, Alemán, Culio, Valerón, El Zhar, José.

Sędziowie: Arbiter główny: Ricardo de Burgos Bengoetxea