Arka – Sandecja 2:1 (koniec) | Wisła Pł. – Bytovia 2:1 (koniec)
Arka Gdynia
2:1 (0:1)
Sandecja Nowy Sącz
Sobota 26.09.2015, 17:30 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga • Runda 10

Dziś oglądaliśmy dwie Arki, tą słabą bezbarwną z pierwszej połowy która przegrywała 0-1 i tą z drugiej która grała efektownie z polotem, która potrafiła nie tylko odrobić starty ale i wyjść na prowadzenie. Wynik meczu zasłużony patrząc na to co wyprawiał Nalepa powinien być nawet wyższy. Co do gry gości pierwsza połowa bardzo dobra a w drugiej dominowała już tylko Arka. Na dziś to wszystko ze stadionu w Gdynii żegnam się wami i zapraszam na kolejne transmisję tylko na Lajfy.com (19:28:32)

90+3

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Marcus Da Silva (Arka Gdynia).

90+1
    Jeszcze byliśmy świadkami rzutu rożnego dla Sandecji, jednak dośrodkowanie w pole karne Arki wybił Mosiejko który wszedł na murawę dosłownie minutę temu.

90
    Pan Jarzębak dolicza trzy minuty do tego meczu.

89
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Abbott, na boisku pojawia się Mosiejko.

88
    Chyba wynik tego meczu nie ulegnie już zmianie, do końca pozostało kilka minut plus to co doliczy arbiter.

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Nalepa (Arka Gdynia).

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Kozioł (Sandecja Nowy Sącz).

83
    Kolejna zmarnowana sytuacja Nalepy w ciągu ostatnich kilku minut gdyby lepiej wykorzystywał swoje szansę mógłby powtórzyć wynik Roberta Lewandowskiego i strzelić 5 bramek wciągu 9 minut:)

82
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Dudzic, na boisku pojawia się Piszczek.

81
    Żółtą kartkę otrzymuje Tarasenko (Sandecja Nowy Sącz).

80
    Nalepa sam na sam z bramkarzem Sandecji ale przegrywa ten pojedynek. Zamiast uderzyć mocno w którykolwiek róg bawi się w sztuczki techniczne i w konsekwencji podaję piłkę do rąk Kozła!!

79
    Siemaszko zagrywa do Nalepy a ten mimo obecności jednego z obrońców oddał strzał tylko że w boczną siatkę.

78
    Coraz bliżej końca meczu i chyba zaczynają sobie zn tego zdawać sprawę przyjezdni bo coraz śmielej poczynają sobie na boisku.

77
    A teraz po strzale chyba Masłowskiego piłka trafia w słupek bramki Jałochy!! Wspaniale radzą sobie w ataku piłkarze Arki ale nie można zapominać o obronie.

75
    Próbował kolejny raz pokonać golkipera gości Abbott ale jego uderzenie nie znalazło drogi do brami i wynik się nie zmienia.Aczkolwiek kibice Arki byliby bardzo szczęśliwi gdyby się już nie zmienił.

73
    Ależ to było zamieszanie w polu karnym Sandecji nie trafił w piłkę Siemaszko a przez długi czas nikt nie potrafił wybić piłki w końcu jeden z obrońców posłał ją poza szesnastkę!!

72
    Żółtą kartkę otrzymuje Słaby (Sandecja Nowy Sącz).

71
    Pierwszoplanowe role po przerwie grają wprowadzeni Siemaszko i Nalepa. Ich pojawienie się na boisku to był strzał w dziesiątkę. Zmotywowali kolegów z zespołu a efekt jest widoczny na tablicy wyników.

70
    Żółtą kartkę otrzymuje Stolc (Arka Gdynia).

69
    Chyba powinna być jedenastka w polu karnym pada Siemaszko ale arbiter nie reaguję. Chciałbym zobaczyć powtórkę tej akcji ale wydaję mi się że karny należał się gospodarzom.

68
    Gdyby Arka grała od początku sezonu tak jak w drugiej połowie nie wątpliwie byłaby teraz liderem. Jak widać zawodnicy tego klubu potrafią grac w piłkę bardzo dobrze, tylko czemu tak nie grają cały czas?

67
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Kasprzak, na boisku pojawia się Tarasenko.

65
    Siemaszko od połowy boiska biegnie sam na sam z Koziołem i zamiast zdobyć trzecią bramkę dla swojego zespołu nie trafia w bramkę.To była 100% okazja!!

64
    Przedarł się na skrzydle Masłowski ale jego dośrodkowanie bez problemów wyłapał Jałocha.Mam takie wrażenie że piłkarze Sandecji do końca nie wierzą w to co się dzieję na murawie.

63
    Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Ctvrtnicek.

61
    To co wydawało się nie możliwe staję się faktem Arka prowadzi w meczu i nadal atakuję, już dawno nie widziałem aby wciągu 1 minut zespół tak diametralnie zmienił swoje oblicze.

60
    Gol dla Arki!
    Co za wyczucie miał trener Niciński wprowadzając MICHAŁA NALEPE. Arka prowadzi w tym meczu chociaż nic na to nie wskazywało przed przerwą. Strzał Nalepy przy słupku daję jednobramkową zaliczkę.

58
    Co takiego wydarzyło się w przerwie że piłkarze Arki wyszli na drugie 45 minut tak odmienieni. Nie przypominają kompletnie tych samych zawodników z pierwszej połowy. Jakieś czary??

56
    Powinno być 2-1 dla Arki Siemaszko dobrze złożył się do strzału ale piłka o centymetry minęła bramkę Sandecji o dużym szczęściu mogą mówić goście.

54
    Tylko chwilę cieszyli się z posiadania piłki goście, bo dzięki wysokiemu pressingowi piłkarze Arki już w środkowej strefie odzyskali piłkę.

53
    Z rożnego dośrodkowanie w pole karne gości i bramkarz Kozioł najwyżej wyskoczył i pewnie złapał piłkę. Inicatywę w tym meczy wyraźnie przejęli piłkarze Arki.

52
    Jeśli dalszy ciąg tego meczu będzie taki jak pierwsze minuty drugiej połowy to czeka nas szalenie ciekawe 40 minut do końca tego meczu.

51
    Poszła kontra gości zagranie do Aleksandra ale tym razem źle ułożył on nogę do tego strzału i piłka zamiast do siatki przeszła obok bramki Jałochy.

48
    Czu to sama Arka co grała w pierwszej połowie? Cały czas atakują bramkę Kozioła miejscowi, chcą pójść za ciosem i zdobyć bramkę na 2-1.

47
    PAWEŁ ABBOTT doprowadza do wyrównania niemalże minutę po rozpoczęciu drugiej połowy!!Z rożnego zagrywał Bożok przedłużył piłkę Łukasiewicz a Abbott skierował ją do bramki.

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Tomasiewicz, na boisku pojawia się Nalepa.

46
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Renusz, na boisku pojawia się Siemaszko.

46

Po pierwszej połowie prowadzą goście i to zasłużenie, Arka ma wielkie problemy w konstruowaniu akcji a i w defensywie nie wygląda to kolorowo. Środek pola kontrolują pomocnicy Sandecji i tylko od czasu do czasu gospodarze przedrą się po pole karne gości. Patrząc na grę miejscowych ból głowy powinien mieć trener Niciński, czy uda mu się odmienić swój zespół w ciągu 15 minut? Po przerwie wracamy na boisko do Gdynii.

45+1

45
    Sędzia dolicza minutę do regulaminowych 45.

44
    Nie wiele brakowało a Małkowski oddałby strzał w ostatniej chwili został zablokowany i na szczęście dla piłkarzy Arki piłka znalazła się w rękach Jałochy.

43
    Zagranie w pole karne Marcusa Da Silvy ale obrońcy są na posterunku. Nie można im niczego zarzucić w tej części gry grają bezbłędnie.

41
    Długo trzyma piłkę Łukasiewicz nie bardzo ma do kogo zagrać a nikt specjalnie mu nie wychodzi na czystą pozycję.

40
    Nerwowo kroczy przed ławką rezerwowych Grzegorz Niciński ma o czym myśleć. Za pięć minut przerwa a wtedy czeka go poważna rozmowa ze swoimi podopiecznymi bo tak dalej gra Arki nie może wyglądać.

38
    Są pierwsze przebłyski w grze Arki, kolejne dośrodkowanie Renusza tym razem piłka trafia do Marcusa ale jego zgranie jest już niecelne. Dobrze interweniuję Szałek.

36
    Zabrał się z piłką Abbott w pole karne huknął jak z armaty ale ponad poprzeczką i tylko jęk zawodu na trybunach.

34
    Tomasiewicz się pozbierał ale nadal widać grymas bólu na jego twarzy. Tym czasem w pole karne zagrywa Renusz nie ma tam nikogo kto by mógł zamknąć tą akcję niestety.

32
    Nie podnosi się z murawy Tomasiewicz wygląda to poważnie, chyba będzie potrzebna zmiana. Ale z tą decyzją poczekajmy jeszcze chwilę.

31
    Zagranie Kasprzaka do Nowaka który ma dużo miejsca aby przygotować sobie to uderzenie robi to jednak o chwilę za długo i zamiast strzału jest blokowany przez Sobieraja.

30
    Pół godziny gry za nami i na pytanie kto jest zespołem lepszym jak do tej pory odpowiedź jest prosta SANDECJA!

28
    Nie mają pomysłu na rozegranie tej akcji piłkarze Arki wymieniają między sobą podania ale to wszystko dzieję się w środkowej strefie boiska.

27
    Żółtą kartkę otrzymuje Renusz (Arka Gdynia).

25
    Pojedynek biegowy Jałochy z Dudzicem zakończony po myśli golkipera z trójmiasta który będzie wznawiał grę.

24
    Po wyrównanym początku to goście mają teraz inicjatywę, częściej są przy piłce. Z łatwością przemieszczają się po boisku. Jeśli coś nie zmieni się w grze Arki można mogą oni zapomnieć o jakichkolwiek punktach w tym meczu.

22
    Głośne gwizdy z trybun są efektem słabej gry miejscowych...

20
    Nie tego spodziewali się piłkarze gospodarzy, ale godna odnotowania jest postawa kibiców Arki którzy klaskali po bramce Aleksandra notabene byłego piłkarza Arki.

19
    Gol dla Sandecji!
    Seria pomyłek defensywy Arki piłka trafia pod nogi ARKADIUSZA ALEKSANDRA a ten mocnym strzałem pokonuję Jałochę!

16
    Bardzo wyrównany pojedynek od początku meczu, akcja za akcję. Oby tak było przez całe spotkanie a jeszcze lepiej jakbyśmy mogli obejrzeć jakieś gole w tym meczu.

15
    Rzut rożny dla Arki, jego wykonawcą był Bożok ale piłkę w polu karnym wybija Kozioł, ta trafia do Tomasiewicza ale jego uderzenie jest niecelne.

13
    Żółtą kartkę otrzymuje Kasprzak (Sandecja Nowy Sącz).

12
    W ostatniej chwili Warcholak ratuję swój zespół wspaniałym wślizgiem a cała akcja miała miejsce w polu karnym.

10
    Od kilku minut gra toczy się na połowie zespołu Arki. Mają problem z wyjściem z własnej połowy gospodarze.

8
    Groźne to było uderzenie Aleksandra ale na szczęście dla gospodarzy piłka poszybowała ponad poprzeczką!

7
    Trener Niciński zapowiadał walkę od pierwszej minuty o każdy centymetr boiska i jak do tej pory jego słowa przekładają się na grę zespołu Arki.

5
    Spokojnie Arka rozgrywa piłkę na swojej połowie czekając na możliwość szybkiego przyspieszenia.

4
    Dobra otwarta gra z obu stron. Jak do tej pory jedyny element nad którym trzeba popracować to celność podań. Przed momentem zbyt mocno zagrywał Warcholak.

3
    Gdyby podanie Bożoka było nieco lepsze może ta akcja zakończyłaby się strzałem a tak tylko strata. Od bramki zacznie Kozioł.

2
    Arka gra w swoich standardowych strojach na żółto-niebiesko goście na biało-czarno.

1
    Goście rozpoczęli ten mecz. Przed rokiem dla gospodarzy pojedynek z Sandecją był pierwszym spotkaniem na własnym bosku w sezonie 2014/15 zakończony remisem po jeden.

1

Piłkarze są już na murawie za kilka chwil zaczynamy walkę o kolejne ligowe punkty. Do kogo dziś uśmiechnie się szczęście. Za 90 minut poznamy odpowiedź.

Mimo niezłej pogody niewielu kibiców zdecydowało się przyjść na stadion by oglądać dzisiejszy mecz. Szkoda bo piłkarze grają dla fanów a ich doping zawsze jest budujący.

Arka Gdynia: Jałocha-Stolc, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak, Łukasiewicz, Bożok, Marcus Da silva, Tomasiewicz, Renusz, abbott
    Rezerwowi: Miszczuk, Fialho, Socha, Siemaszko, Lomski, Mosiejko, Nalepa

Sandecja Nowy Sącz: Kozioł-Bartków, Szarek, Danek, Słaby, Kasprzak, Nather, Dudzic, Nowak, Masłowski, Aleksander
    Rezerwowi: Radliński, Ctvrtnicek, Piszczek, Tarasenko, Sobotka, Szeliga,

Sędziowie: Sebastiam Jarzębak (Bytom).

Wszystkich serdecznie zapraszam na stadion do Gdyni w sobotę na godzinę 17.30, a tych którzy nie mogą tam być przed monitory. Bezpośrednią relację tekstową z meczu Arka-Sandecja przeprodzi portal Lajfy.com. Zapowiada się interesujące starcie . Bądźcie z nami.

Co ciekawego działo się w poprzedniej kolejce w meczach obu wyżej wymienionych zespołów. Na pewno na brak emocji nie mogli narzekać kibice. Arka w dramatycznych okolicznościach przywiozła punkt z Bełchatowa zdobywając bramkę w 94 minucie, a jej autorem był Michał Nalepa. Z kolei piłkarze Sandecji prowadzili już 3-1 z Zagłębiem Sosnowiec by po dwóch bramkach Jakuba Araka zaledwie zremisować to spotkanie 3-3.

Korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań w ostatnim czasie jest lepszy dla gości. Od trzech meczy Arka nie może pokonać Sandecji w bezpośrednim starciu, z czego dwukrotnie na pomorzu padał remis. W poprzednim sezonie w Gdyni było po jeden, natomiast w Nowym Sączu górą byli gospodarze wygrywając 3-1.

Bardzo wyrównana jest pierwsza liga w tym sezonie, między liderem Stomilem a 14 Miedzią jest zaledwie 6 oczek różnicy. Arka i jej sobotni rywal znajdują się po środku tej stawki. Odpowiednio goście na 8 miejscu a żółto niebiescy na 9.

Oba zespoły są sąsiadami w tabeli z identycznymi niemal wynikami. Do tej pory zgromadziły po 13 punktów mają porażki. Różnią się tylko bramkami zdobytymi i straconymi: Sandecja 19-17, Arka 12-11.

Po raz kolejny spotykamy się w Gdyni w ramach rozgrywek pierwszej ligi piłki nożnej. W sobotnie popołudnie na przeciwko siebie staną jedenastki Arki Gdynia i Sandecji Nowy Sącz.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.