Bayer – FC Barcelona 1:1 (koniec) | AS Roma – BATE 0:0 (koniec) | Dinamo Z. – Bayern 0:2 (koniec)
Olympiakos – Arsenal 0:3 (koniec) | Dynamo Kij. – Maccabi T.A. 1:0 (koniec) | Chelsea – Porto 2:0 (koniec)
Valencia – Lyon 0:2 (koniec) | Gent – Zenit 2:1 (koniec)
Chelsea F.C.
2:0 (1:0)
FC Porto
Środa 09.12.2015, 20:45 • Stamford Bridge, Londyn • Liga Mistrzów UEFA • Grupa G

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Czas na ostatnią kolejkę fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów! Na Stamford Bridge w Londynie miejscowa Chelsea zmierzy się z FC Porto. Zapraszam na relację!

Sytuacja w grupie G jest bardzo ciekawa. Na pierwszym miejscu z dorobkiem 10 punktów znajdują się podopieczni Jose Mourinho, a za ich plecami z taką samą ilością punktów plasują się Portugalczycy. Dynamo Kijów z ośmioma "oczkami" na koncie jest na trzeciej lokacie. Ostatnie Maccabi Tel-Awiw dotychczas przegrało wszystkie mecze.

Pierwszy pojedynek tych drużyn miał miejsce 29 września w Porto. Andre wyprowadził Portugalczyków na prowadzenie w 39. minucie, ale tuż przed przerwą wyrównał Willian. Ostatecznie wynik spotkania na 2:1 dla gospodarzy w 52. minucie ustalił Maicon.

W ostatni weekend dużo lepiej na krajowym podwórku spisali się piłkarze FC Porto. Wicemistrzowie Portugalii zwyciężyli na własnym terenie z Ferreirą 2:1 i plasują się na drugim miejscu w tabeli. Chelsea zanotowała kolejną wpadkę i przegrała u siebie z Bournemouth 0:1. "The Blues" zajmują obecnie dopiero czternastą lokatę.

Początek spotkania tradycyjnie o godzinie 20:45. Składy obu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami, zapowiada się ciekawa walka o pierwsze miejsce w grupie!

Chelsea F.C.: Courtois – Ivanović, Zouma, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Matić – Willian, Oscar, Hazard – Diego Costa.
    Rezerwowi: Begović – Fàbregas, Obi Mikel, Kenedy, Pedro, Rémy, Cahill.

FC Porto: Casillas – M. Pereira, Marcano, Maicon (C), Martins Indi – Herrera, D. Pereira, Imbula – Corona, Brahimi, Layún.
    Rezerwowi: Helton – Rúben Neves, Varela, Aboubakar, Tello, Evandro, Bueno.

Główny: Cuneyt Cakir
    Asystenci: Bahattin Duran, Tarik Ongun
    Techniczny: Mustafa Emre Eyisoy.

1

2
    Ofensywnie rozpoczęli to spotkanie miejscowi. Przed momentem zablokowane dośrodkowanie w pole karne Porto i korner dla Chelsea.

3
    Nie najlepsze dośrodkowanie Williana z narożnika boiska i defensorzy wicemistrza Portugalii oddalają zagrożenie.

4
    Od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska grę wznawiali przyjezdni.

6
    Zamknięci we własnym polu karnym zawodnicy z Londynu! Z ostrego kąta ostatecznie uderzył Brahimi, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Courtois!
    6. Yacine Brahimi (PRT)

7
    Próbują odgryźć się londyńczycy, ale jak na razie bezskutecznie. Od wrzutu z autu grę wznowią piłkarze z Portugalii.

9
    Matić zbyt wysoko uniósł nogę w walce o piłkę na lewym skrzydle, co nie uszło uwadze arbitra. Od rzutu wolnego rozpoczną przyjezdni.

10
    Zawodnicy FC Porto spokojnie wymieniają się podaniami w okolicach linii środkowej boiska.

11
    Ivanović nieco ucierpiał w starciu z jednym z rywali i gra została na moment przerwana.

12
    Gol dla Chelsea!

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Ogromny pech Porto! Diego Costa otrzymał znakomite prostopadłe podanie, ale przegrał pojedynek sam na sam z Casillasem. Na nieszczęście dla gości piłka odbiła się od MARCANO i przekroczyła linię bramkową!
    12. Iván Marcano (PRT)

14
    Gospodarze chcą pójść za ciosem, ale seria dośrodkowań w szesnastkę rywali nie przyniosła im żadnej korzyści.

15
    Przyjezdni przejęli futbolówkę, ale brakuje im pomysłu na przedostanie się pod pole karne mistrzów Anglii.

17
    W spokojnym tempie toczy się to spotkanie. Chelsea nieco spuściła z tonu, zaś rywale nie potrafią przebić się przez szczelną defensywę "The Blues".

18
    Eden Hazard na pełnej szybkości wbiegł w pole karne rywali i upał na murawę, ale arbiter nakazuje grać dalej!

19
    Zbyt mocne podanie do Diego Costy i piłkę pewnie wyłapał Iker Casillas.
    19. Oscar (CHE)

20
    Diego Costa podciął Casillasa, który próbował szybko rozpocząć grę i arbiter słusznie ukarał Hiszpana żółtym kartonikiem.

22
    Hazard powalony na murawę niedaleko pola karnego przez jednego z obrońców i arbiter bez wahania podyktował rzut wolny.
    22. Iker Casillas (PRT), Diego Costa (CHE)

23
    Zamieszanie w polu karnym Porto po dośrodkowaniu Williana, ale ostatecznie defensorzy zespołu z Portugalii wybijają piłkę.

25
    Bardzo długo utrzymują się przy piłce gospodarze, ale cały czas nic z tego nie wynika. Wysoko ustawieni zawodnicy Chelsea.

26
    Obraz gry nie ulega zmianie. W tym momencie niestety nie oglądamy interesującego widowiska.

28
    Ależ blisko podwyższenia prowadzenia byli gospodarze! Po mocnym uderzeniu Oscara piłka odbiła się od nogi jednego z zawodników Porto i minimalnie minęła słupek!
    28. Oscar (CHE)

29
    Zbyt mocne dośrodkowanie Azpilicuety i futbolówka wychodzi poza linię końcową. Od własnej bramki grę wznowi Casillas.

31
    Niesportowe zachowanie Maticia i żółty kartonik pokazany przez tureckiego arbitra.

32
    Londyńczycy wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego swoich rywali.

33
    Maxi Perreira faulował Oscara na prawym skrzydle i arbiter zdecydował się podyktować rzut wolny dla miejscowych.

34
    Kolejne nieprzepisowe wejście Maxi Pereiry w Oscara i tym razem sędzia sięga po żółty kartonik.

35
    Po wrzutce Williana piłka odbiła się od jednoosobowego muru i wyszła poza plac gry. Od rzutu rożnego zaczną gospodarze.

36
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Maicona z rzutu rożnego i futbolówkę bez żadnego kłopotu wyłapał Courtois.

38
    Tym razem zbyt nisko wrzucał piłkę Willian, ale wciąż w jej posiadaniu znajdują się "The Blues".

39
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie Layuna i piłka poszybowała w trybuny. Z piątego metra grę wznowi Courtois.

41
    Danilo Pereira uwiesił się w środku pola na Diego Coscie i arbiter pokazuje mu żółty kartonik.

42
    Na strzał z dystansu zdecydował się Brahimi, ale skutecznie jego uderzenie wybronił belgijski golkiper londyńskiej Chelsea.

43
    Diego Costa powalony na murawę przez Martinsa Indi i arbiter po raz kolejny zmuszony jest sięgnąć po żółtą kartkę.

44
    Dobrze zapowiadająca się akcja Chelsea przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował sięCosta.

45
    Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Costa, ale golkiper Porto zdołał strącić piłkę na rzut rożny.
    45. Diego Costa (CHE)

45
    Bardzo dobrym piąstkowaniem po dośrodkowaniu Williana popisał się bramkarz drużyny z Portugalii.

45+1

Do przerwy Chelsea prowadzi na własnym terenie z FC Porto 1:0! Trzeba przyznać, że jest to w pełni zasłużony wynik. Warto dodać, że obecny rezultat spycha Portugalczyków na trzecią pozycję, gdyż w drugim meczu tej grupy Dynamo Kijów prowadzi z Maccabi. To zwiastuje ogromne emocje w drugiej części gry, a więc zostańcie z nami!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Diego Costa szarżował na lewym skrzydle, aż upadł na murawę. Arbiter uznał, że reprezentant Hiszpanii symulował i gra nie została przerwana.
    47. Willian (CHE)

48
    Świetne uderzenie Corony z około dwudziestu metrów, ale pewną interwencją popisał się Courtois.

49
    Brahimi był dobrze pilnowany przez defensorów Chelsea i nie zdołał oddać precyzyjnego uderzenia z linii pola karnego.

50
    Azpilicueta powalony na murawę w środkowej strefie boiska i arbiter bez cienia wątpliwości odgwizduje przewinienie.

52

Londyńczycy prowadzą już dwoma golami! Costa zagrał do Hazarda, a ten wystawił futbolówkę do niepilnowanego WILLIANA! Brazylijczyk precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Casillasa!
    52. Willian (CHE)

54
    Po utracie bramki długo przy piłce utrzymują się goście, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Bez pomysłu grają zawodnicy Porto.

55
    Maxi Pereira wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

56
    Kolejne uderzenia na bramkę Chelsea. Ostatnie dwie minuty bardzo dobrze rozgrywane są przez przyjezdnych.

57
    Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Gilbert Imbula, na boisku pojawia się Vincent Aboubakar.

57
    Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Maxi Pereira, na boisku pojawia się Rúben Neves.

59
    Courtois nie miał kłopotów z wyłapaniem futbolówki po zbyt głębokim dośrodkowaniu Herrery.

60
    Godzina gry za nami! W Kijowie wciąż bez zmian, co oznacza, że przy obecnym wyniku w Londynie Chelsea utrzymuje się na pierwszym miejscu, zaś Porto spada na trzecią lokatę!

61
    Brahimi wywalczył rzut wolny niedaleko pola karnego Chelsea, to może być dobra okazja dla przyjezdnych!

62
    Dobra wrzutka Layuna, ale jeszcze zainterweniował golkiper Chelsea.

64
    To mogło zakończyć się golem dla Porto! Brahimi ładnie zakręcił z jedenastu metrów, ale ofiarnie jego uderzenie zablokował Ivanović!
    64. Yacine Brahimi (PRT)

66
    Przetrwali szturm Portugalczyków zawodnicy Chelsea i mają teraz chwilę oddechu. Z pewnością możemy spodziewać się kolejnych groźnych ataków gości, którym już nic nie pozostało do stracenia!

67
    Przekombinowali teraz swój atak przyjezdni i grę od wrzutu z autu wznowią podopieczni Jose Mourinho.

69
    Chelsea cofnęła się na własną połowę i oddała inicjatywę rywalom. Portugalczycy muszą rzucić się do ataku, aby marzyć o pozostaniu w Lidze Mistrzów.

70
    Ależ zmarnowana okazja Diego Costy! Hiszpan miał bardzo dużo miejsca, ale zbyt długo zwlekał z uderzeniem i został powstrzymany przez Danilo Pereirę!
    70. Diego Costa (CHE)

71
    Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Héctor Herrera, na boisku pojawia się Cristian Tello.

72
    Piętą próbował zaskoczyć Casillasa Oscar, ale dobrze ustawiony był golkiper Porto i nie dał się oszukać!

74
    Spóźnione wejście Ivanovicia i w pełni zasłużony żółty kartonik.

75
    Ależ otworzyło nam się to spotkanie! Gra szybko przenosi się spod jednej bramki pod drugą, oby tak do końca!

77
    Cały czas obserwujemy niezwykle żywe spotkanie. Aktualnie przy piłce znajdują się Portugalczycy, który próbują przebrnąć się prawym skrzydłem.

78
    Znakomite uderzenie Tello z dystansu i jeszcze lepsza interwencja Courtoisa! Tylko korner dla wicemistrzów Portugalii.

79
    Zbyt mocno wypuścił piłkę przed siebie Diego Costa i futbolówkę bez kłopotu wyłapał Casillas.

80
    Hazard złożył si do uderzenia głową z dziesiątego metra, ale bez kłopotu jego strzał wybronił hiszpański golkiper.

81
    Słupek ratuje Porto! Hazard znakomicie przedarł się na lewym skrzydle, a następnie uderzył z ostrego kąta i był bliski zdobycia bramki!
    81. Eden Hazard (CHE)

81
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Oscar, na boisku pojawia się Pedro.

82
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Tello i belgijski golkiper Chelsea bez kłopotów wyłapał futbolówkę.

83
    Mocne uderzenie Corony z dystansu, ale po raz kolejny znakomicie spisał się Courtois!

85
    Utrzymują wszystko pod kontrolą piłkarze Chelsea. "The Blues" wymieniają się podaniami na połowie swoich rywali.

86
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Diego Costa, na boisku pojawia się John Obi Mikel.

87
    Hazard przewracany na własnej połowie boiska i arbiter zdecydował się na podyktowanie gospodarzom rzutu wolnego.

89
    Wydaje się, że Porto nie ma już szans na korzystny rezultat. Goście mieli dobry okres swojej gry, ale teraz wyraźnie zwolnili.

90
    Zmiana w drużynie Chelsea F.C.: z boiska schodzi Eden Hazard, na boisku pojawia się Loïc Rémy.

90+1
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie!

90+1
    Kontratak Chelsea zakończony mocnym uderzeniem Remy'ego z narożnika pola karnego. Strzał ten był jednak niecelny.

90+2
    Jak to nie wpadło?! Aboubakar obsłużył znakomitym podaniem Brahimiego, a ten fenomenalnie uderzył na bramkę rywali! Futbolówka minimalnie minęła słupek!

90+3
    90+3. Yacine Brahimi (PRT)

Spotkanie w Londynie właśnie dobiegło końca! Po niezwykle interesującym widowisku Chelsea w pełni zasłużenie zwycięża 2:0 i kończy fazę grupową na pierwszym miejscu! Porażka oznacza dla Porto spadek na trzecie miejsce (Dynamo Kijów wygrało swój mecz 1:0). Tym samym Portugalczycy na wiosnę rywalizować będą w fazie pucharowej Ligi Europy. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na Lajfy.com! (22:38:37)

Gole: 12. Marcano (sam.), 52. Willian

Kartki:   20. Diego Costa (CHE), 31. Matić (CHE), 74. Ivanović (CHE) – 34. M. Pereira (PRT), 41. D. Pereira (PRT), 43. Martins Indi (PRT)

Chelsea F.C.: Courtois – Ivanović, Zouma, Terry (C), Azpilicueta – Ramires, Matić – Willian, Oscar (81. Pedro), Hazard (90. Rémy) – Diego Costa (86. Obi Mikel).
    Zmiany: Begović – Fàbregas, Obi Mikel, Kenedy, Pedro, Rémy, Cahill.

FC Porto: Casillas – M. Pereira (57. Rúben Neves), Marcano, Maicon (C), Martins Indi – Herrera (71. Tello), D. Pereira, Imbula (57. Aboubakar) – Corona, Brahimi, Layún.
    Zmiany: Helton – Rúben Neves, Varela, Aboubakar, Tello, Evandro, Bueno.

Techniczny: Mustafa Emre Eyisoy