Lyon – Troyes 4:1 (koniec) | Angers – Caen 2:0 (koniec) | Monaco – GFC Ajaccio 2:2 (koniec)
Montpellier – Bordeaux 0:1 (koniec) | Reims – Toulouse 1:3 (koniec) | Rennes – Lorient 2:2 (koniec)
Olympique Lyon
4:1 (1:0)
ESTAC Troyes
Sobota 09.01.2016, 17:00 • Stade des Lumieres • Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 20

Wspaniałe widowisko na Stade de Lumieres! Olympique Lyon pokonuje wysoko ostatni zespół w tabeli – Troyes i pewnie pnie się w górę tabeli. Dla gospodarzy gole zdobywali dzisiaj: Alex Lacazette, Rachid Ghezzal, Jordan Ferri oraz Claudio Beauvue! Troyes wciąz bez choćby jednej wygranej w lidze. Dziękujemy za śledzenie naszej relacji! (18:53:00)

90+3
    90+2. Claudio BEAUVUE - 4:1

90+2
    A jednak się zmieniło! Jallet, po rzucie rożnym, główką przedluża lot piłki, a CLAUDIO BEAUVUE, także główką, z najbliższej odległości pakuje ją do siatki!

90+2
    Cudowne uderzenie Beauvue z rzutu wolnego, z ponad 2 metrów! Równie wspaniała interwencja Bernardoniego!

90+1
    Faulowany Ghezzal. Szansa dla Lyonu na strzał prosto z wolnego.

90+1
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Gueye fauluje Umtitiego podczas walki o górną piłkę. Nic już się w tym meczu raczej nie zmieni. Olympique zwalnia grę.

89
    Nie zrozumieli się w tej akcji Beauvue i Kalulu. Akcja Lyonu spaliła na panewce.

88
    Kalulu schodzi z piłką do środka i strzela! Obok!

87
    Końcowy gwizdek blisko, a mecz wciąż żywy!

86
    To musiał być gol dla Troyes! Fatalny błąd Umtitiego, który podał pod nogi Pi. Ten jednak zamiast odgrywać w sytuacji dwóch na dwóch do Gueye zdecydował się oddać strzał z 16 metra. Piłka wylądowała obok bramki!

86
    W odpowiedzi gości. Strzał Courta mija słupek bramki strzeżonej przez Lopesa.

85
    Rozpedzonego Jalleta zatrzymuje Dabo.

84
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Clément Grenier, na boisku pojawia się Aldo Kalulu.

84
    Dobry, mocny strzał Greniera. Tuż ponad poprzeczką!

83
    Faulowany Beauvue. 25 metrów do bramki gości.

82
    Troyes już się chyba nie podniesie. Lyon trzecią bramką postawił "kropkę nad i"
    81. Jordan FERRI - 3:1

81
    Festwial pięknych goli! Piłka po rzucie rożnych dla Lyonu trafiła na 16 metr do JORDANA FERRIEGO! Co za gol! Piłka w samo okienko!

80
    Przy piłce gospodarze. Trzecia bramka dla nich byłaby zwieńczeniem ich dzisiejszej dominacji.
    Wspaniały gol Camusa:

78
    Co za mecz w Lyonie! Olympique dominuje na boisku, jednak skazywane na pożarcie Troyes wciąż ma szansę na zdobycz punktową.

77
    Pi przebiegł niemal pół boiska, by w koncu zdecydować się na strzał z około 20 metra! Zabrakło w nim tylko siły. Broni Lopes.

76
    Zmiana w drużynie ESTAC Troyes: z boiska schodzi Thiago Xavier, na boisku pojawia się Babacar Gueye.

75
    Oskrzydlająca akcja Lyonu! Bernardoni interweniuje! Było gorąco pod jego bramką!

74
    Beauvue przyjmuje trudną, wysoką piłkę. Jednak szybko dobiega do niego Saunier i zabiera mu ją.

73
    Lyon nie zwalnia tempa. Szuka kolejnych okazji.
    72. Rachid GHEZZAL - 2:1

72
    RACHID GHEZZAL daje prowadzenie swojej drużynie! Piękna indywidualna akcja skrzydłowego Lyonu! Cudowny strzał z linii pola karnego! Bernardoni wyciągnął się jak struna, ale nie zdołał sparować futbolówki. 2-1!

71
    Bernardoni pewnie wyłapuje strzał główką Beauvue. Ładna akcja Lyonu.

70
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Maxime Gonalons, na boisku pojawia się Jordan Ferri.

69
    Za to nowych sił nabrali piłkarze Troyes! Kolejny atak pozycyjny w ich wydaniu.

68
    Lyon pobudzony do gry. Nie spodziewali się takiego obrotu spraw.

67
    Zmiana w drużynie Olympique Lyon: z boiska schodzi Alexandre Lacazette, na boisku pojawia się Claudio Beauvue.
    67. Fabien CAMUS - 1:1

67
    Gol marzenie! Kapitalna bomba z dystansu FABIENA CAMUSA! Co nie udało mu się kilka minut temu, udało się teraz! Ale gol! Mamy remis!

66
    Niespodziewane kilka minut. Troyes bliskie zdobycia gola. Czy niewykorzystane sytuacje zemszczą się na gospodarzach?

65
    Znów zamieszanie! Pewny między słupkami Lopes zażegnuje niebezpieczeństwo.

64
    Lopes interweniuje! Znakomicie w polu karym Lyonu zachował się Camus, który najpierw ograł Umtitiego, a następnie oddał mocny strzał w krótki róg! Tylko rzut rożny!

63
    Dośrodkowanie Ghezzala z rzutu wolnego! Bliski szczęścia Umtiti!

62
    Samuel Umtiti faulem przerywa kontrę Corentina. To musiała być żólta kartka!

61
    Piękna kontra Lyonu! Zmarnował ją Grenier, który niepotrzebnie darł się w drybling w polu karnym gości.

60
    W końcu Lopes "zatrudniony". Ładna akcja Troyes zakończona centrą Camusa, którą wyłapał golkiper gospodarzy.

59
    Świetna piłka do Lacazetta! Pewne wyjście Bernardoniego! Snajper Lyonu nie miał przez to szans dojść do futbolówki.

58
    Uderzał z dystansu Tolisso. Po rykoszecie piłkę przechwycił Bernardoni.

57
    Dobra akcja gości. Camus i wprowadzony Court nie zagrozili bramce Lopesa. Choć przestraszyli obronę Lyonu.

56
    Zmiana w drużynie ESTAC Troyes: z boiska schodzi Jimmy Cabot, na boisku pojawia się Yoann Court.

55
    Dalekie podanie do Karaboue. Na spalonym skrzydłowy Troyes.

54
    Lacazette miał przed sobą tylko bramkarza! To była "setka"! Czemu on tego nie trafił? Fantastyczne podanie od Tolisso! Klasa światowa.

53
    Przyparci do mury goście.

52
    Co za kontra Lyonu! Ghezzal był juz właściwie sam na sam z bramkarzem, ale został odepchnięty przez obronę gości i został zmuszony do podania do boku! Nic później z dalszych poczynań gospodarzy nie wynikło.

51
    Fantastyczna interwencja w obronie Ngongcy, który wybija piłkę spod nóg Lacazetta. Doskonała kontra gospodarzy!

50
    Gonalons lideruje w środkowej strefie boiska. Wszystko wraca do normy: Lyon w posiadaniu.

49
    Starcie Darder – Dabo. Ucierpieli obaj, faulował ten drugi.

48
    Cabot popedził lewym skrzydłem, Gonalons zabrał mu jednak futbolówkę.

47
    Z wielką ochotą do gry rozpoczęli drugą odsłonę meczu zawodnicy Troyes.

46
    Zmiana w drużynie ESTAC Troyes: z boiska schodzi Benjamin Nivet, na boisku pojawia się Lossémy Karaboué.

46

Sędzia nic nie dodał do pierwszej połowy. 1-0 jest chyba najmniejszą "karą" po tej połowie dla ekipy Troyes. Olympique Lyon kompletnie ich zdominował, jednak zdołał ustrzelić jedynie jednego gola, którego autorem był Alex Lacazette. Czekamy na drugą połowę! Proszę zostać z nami!

45

45
    Ataki gospodarzy nie są już tak groźnie, jak kilkanaście minut temu. Od jakiegoś czasu nie widzieliśmy piłki w szesnastce Bernardoniego.

44
    Thiago Xavier za wysoko podnosi noge. Faul.

43
    Troyes chyba już czeka na gwizdek. Ciągła bieganina za piłką jest dla nich męcząca.

42
    Trzeba przyznać że obrona gości coraz lepiej reaguje na ataki Lyonu. Kolejny raz dobrze zachowała się para stoperów Troyes.

41
    Ryzykowne wejście defensywne Sauniera we własnym polu karnym, ale skuteczne. Obrona gości oddala zagrożenie.

40
    Ngongca ostro potraktował Ghezzala. Bez kary indywidualnej dla stopera Troyes.

39
    Mecz nieco nam "siadł". Goście dość chaotycznie próbują budować jakąkolwiek akcję.

38
    Prawą stroną poszarżował Darder, który zdołał dośrodkować przed linią koncową. Piłkę po jego zagraniu wybił Ngongca.

37
    "Nieobecny" w tym meczu Corentin. Snajper Troyes nie ma szans w pojedynkach główkowych z Untitim czy Mbiwą.

36
    Thiago przyjmuje na ciało strzał Tolisso. Lyon coraz bardziej się nakręca. Czyżby drugi gol przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę.?

35
    Dobry, płaski strzał Untitiego z ponad 30 metrów! Obrońca gospodarzy nieznacznie przestrzelił.

34
    Olympique lekko zmniejszył tempo gry. Spokojnie rozgrywają piłkę Yanga-Mbiwa i Untiti.

33
    Zamieszanie w polu karnym gości! W akcji Greniera zabrakło tylko strzału na bramkę. Duża w tym zasługa Sauniera, który uratował sytuację.

32
    Ponad pół godziny gry za nami. W Lyonie próżno oczekiwać na niespodziankę.

31
    Cabot marnuje szansę na kontrę dla swojego zespołu. Za daleko wypuścił sobie piłkę. Tym samym Jallet łatwo ją przejął.

30
    Troyes rozgrywa futbolówkę na własnej połowie.
    Alex Lacazette tuż po zdobyciu gola.

29
    Co za strzał! Kapitalna przewrotka Umtitiego po wrzutce Tolisso! Tuż obok słupka! Gdyby to wpadło...!

28
    Korner dla gospodarzy. Skuteczny na tyłach Pi, który powstzrymał Dardera.

27
    Niepewne wyjście Lopesa z bramki po centrze Camusa. Piłka, na szczęście dla Lyonu, mija słupek.

27
    Kolejny rzut wolny dla Troyes! Znów blisko szesnastki!

26
    Nic nie wskrórali po tym stałym frgmencie gry goście. Jednakże wciąż mają piłkę w posiadaniu.

25
    Cabot faulowany przez Ghezzala. Rzut wolny z szansą na dobre dośrodkowanie.

24
    Przy piłce gracze Troyes, którzy starają się uspokoić grę i wyciszyć zapędy ofensywne miejscowych.

23
    Środek pola całkowicie zdominowany przez gospodarzy. Gonalons dzieli w nim i rządzi.

22
    Beniamin Nivet kończy z kartką! Brzydki faul na Tolisso. Troyes bezradne, jak widać.

21
    Wybija piłkę Saunier. Grenier kontynuuje jednak akcję Lyonu.

20
    Znów w roli głównej Alexandre Lacazette. Rzut wolny blisko pola karnego po faulu na nim!

19
    Mogło być dwa zero! Bardzo groźna kontra Lyonu. Tym razem piłka zeszła z nogi Lacazzetowi.
    18. Alexandre LACAZETTE - 1:0

18
    ALEXANDRE LACAZETTE uszczęśliwia stadion! Fantastyczne podanie od Greniera otrzymał napastnik gospodarzy! Natępnie zwiódł obrońcę i strzałęm w długi róg nie dał szans Bernardoniemu! As pola karnego!

18
    Spokojnie rozgrywa Lyon i szuka okazji na gola.

17
    Przerwa w grze. W starciu z Morelem ucierpiał Thiago.

16
    Rzut wolny dla Lyonu. Upomniany Cabot, który bez pardonu potraktował Jalleta.

15
    Dużo miejsca w środku pola do rozgrywania piłek ma Lyon. Tymczasem Saunier przecina podanie do Lacazetta. Przewaga gospodarzy rośnie z każdą minutą.

14
    Morel skutecznie zatrzymany przez Confaisa. Nie dał się ograć prawy obrońca Troyes.

13
    Źle wykonany korner. Camus momentalnie popędził z piłką w stronę połowy gospodarzy, ale szybko stracił nad nią panowanie.

12
    Rzut rożny dla Lyonu! Strzał Tolisso zablokowany.

11
    Doskonały przechwyt w środku pola Thiago Xaviera. Troyes ruszył z kontrą, ale udany powrót zaliczył Jallet.

10
    Dłużej przy piłce utrzymywali się teraz goście, ale ostatecznie akcję zakończył stratą Pi.

9
    Faulowany Grenier. Dominacja Lyonu trwa.

8
    Lacazette naciska bramkarza gości. Ten jednak pewnie wybija po niedokładnym odegraniu piłki przez Sauniera.

7
    Piłka krążyła jak po sznurku! Jallet zagrywa do wbiegającego w pole karne Ghezzala i tylko interwencja Bernardoniego uratowała zespół gości przed stratą gola!

6
    Nieudana akcja Cabota lewym skrzydłem. Znów przy piłce Olympique.

5
    Wysoki pressing gospodarzy. Nie pozwalają drużynie Troyes na zbyt wiele.

3
    Pierwszy strzał na bramkę Troyes. Bernardoni nie musiał interweniować.

2
    Obie ekipy od początku rzuciły się sobie do gardeł. Ale inicjatywę przejmuje Lyon.

1

W dotychczasowej historii Lyon zwyciężał 23 razy na 32 bezpośrednie spotkania. W pierwszym spotkaniu tej rundy po bramce Beauvue Olympique przywiózł komplet punktów z Troyes.

Wszystko wskazuje na zwycięstwo Lyonu. Potrzeba przełamania, nowy stadion, nowy trener i ogólnie lepsza ekipa. Jak będzie? Okaże się około godziny 19:00 w sobotę, po meczu.
    Zapraszam bardzo serdecznie na relację z tego spotkania na Lajfy.com!

Troyes jak już wspomniałem to czerwona latarnia ligi. Jest jedynym zespołem spośród wszystkich pięciu najlepszych lig Europy... bez żadnego ligowego zwycięstwa! Wydaje się, że drużyna kierowana przez Jean'a-Marc Furlan jest pewnikiem do spadku. Beniaminkom trudno obronić swoją pozycję w ekstraklasie.
    Osiem punktów, ostatnie miejsce w tabeli i jeden z najgorszych dorobków w historii.

Olympique Lyon w zimowej przerwie zwolnił dotychczasowego trenera Huberta Fourniera zastępując go Bruno Genesio, czyli asystentem. Nowy szkoleniowiec ma czas do końca sezonu by wyciągnąć drużynę z tarapatów. Dotychczas zespół ugrał 26 punktów, ale spośród sześciu ostatnich spotkań zremisował tylko jedno. Pozostałe... przegrał! Wiąże się to z dziewiątą pozycją w lidze i stratą do miejsc pucharowych jedynie czterech oczek. Spłaszczenie tabeli jest olbrzymie.

Po zimowej przerwie do rozgrywek powraca francuska Ligue 1. W ramach dwudziestej kolejki na nowy stadion Lyonu – Stade des Lumieres przyjeżdża czerwona latarnia ligi Troyes by zmierzyć się z Olympique Lyon. Myślę, że wszyscy jesteśmy ciekawi jak zimowo-świąteczna przerwa wpłynęła na formę obu zespołów.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.