Anderlecht – Olympiakos 1:0 (koniec) | Midtjylland – Man Utd 2:1 (koniec) | Fiorentina – Tottenham 1:1 (koniec)
Borussia D. – Porto 2:0 (koniec) | Villarreal – Napoli 1:0 (koniec) | Saint-Étienne – Basel 3:2 (koniec)
Sevilla – Molde 3:0 (koniec) | Valencia – Rapid 6:0 (koniec) | Augsburg – Liverpool 0:0 (koniec)
Sparta – FK Krasnodar 1:0 (koniec) | Galatasaray – Lazio 1:1 (koniec) | Sion – Braga 1:2 (koniec)
Szachtar – Schalke 04 0:0 (koniec) | Olympique – Bilbao 0:1 (koniec) | Sporting – Bayer 0:1 (koniec)
AS Saint-Étienne
3:2 (2:1)
FC Basel
Czwartek 18.02.2016, 19:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Liga Europy UEFA • Play-off

Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia kolejnych relacji na żywo na naszym portalu. Dobranoc! (20:53:45)

AS Saint-Étienne odnosi zasłużone i bardzo cenne zwycięstwo nad Bazyleą w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy! Goście także mieli swoje kolejne szanse bramkowe, ale nie potrafili ich wykorzystać. Z przebiegu meczu zwycięstwo należało się jednak podopiecznym trenera Galtiera.
    To było emocjonujące widowisko! Liczymy na więcej takich spotkań w Lidze Europy!

90+3

90+1
    Kapitalnie! Tabanou przejął piłkę przed szesnastką, wbiegł w pole karne i spod końcowej linii wycofał futbolówkę do Bahebecka, ten jednak był agresywnie atakowany przez obrońcę i z bliskiej odległości wyraźnie spudłował.

90+1
    3 minuty doliczone do kończącej się drugiej części meczu przez Pana Anasthasiosa Sidiropoulosa.

90
    Calla przewraca się w polu karnym, ale gwizdek arbitra z Grecji milczy!

89
    Breel Embolo kończy swój udział w tym meczu. Zastępuje go Davide Callà.

88
    Marc Janko ukarany żółtą kartką za kompletnie spóźniony wślizg przy linii bocznej.

87
    Embolo świetnie się przedzierał środkiem boiska, ale w końcu został powstrzymany, w dodatku czysto!

86
    Świetna centra na krótki słupek! Vincent Pajot kapitalnie uderza głową, ale piłkę z linii bramkowej wybija jeden z obrońców! Szczęście było bardzo blisko!

85
    Będzie korner dla Saint Etienne!

84
    Faul Francka Tabanou. Od rzutu wolnego ze środka boiska zaczną goście.

82
    Birkir Bjarnason centrował w pole karne, ale świetnie sobie poradzili defensorzy klubu z Francji.

79
    Gospodarze cofnęli się do defensywy, ale starają się rozbijać ataki Szwajcarów już na 30. metrze od własnej bramki. Na razie są w tym zamierzeniu skuteczni i nie pozawalają rywalom na przedostawanie się w pobliże pola karnego.
    77. Jean-Christophe Bahebeck (SET) - 3:2

77
    Gol dla Saint-Étienne!
    Kapitalna kontra gospodarzy! W zasadzie w pojedynkę rozegrał ją JEAN-CHRISTOPHE BAHEBECK! Rezerwowy drużyny gospodarzy przejął piłkę w kole środkowym boiska i popędził w kierunku bramki zostawiając za plecami dwójkę obrońców! Kapitalnie to rozegrał, stanął oko w oko z Vaclikiem i płaskim strzałem w długi róg umieścił futbolówkę w siatce!

76
    Ostatnia zmiana w drużynie trenera Galtiera Kévin Monnet-Paquet już sobie dzisiaj nie pogra. Jego miejsce zajmie Romain Hamouma.

75
    Uderzać próbował Oussama Tannane, ale defensorom Bazylei udało się jakoś to uderzenie zablokować. Szansa zmarnowana.

74
    Gospodarze przed szansą na bezpośredni strzał z rzutu wolnego! Do bramki Vaclika nie więcej niż 24 metry, piłka ustawiona dokładnie na wprost niej! Doskonała okazja!

Gole: 9. Bayal Sall, 39. Monnet-Paquet, 77. Bahebeck – 44. Samuel, 56. Janko (kar.)

Kartki:   60. Tannane (SET), 72. Pajot (SET) – 25. Steffen (BAS), 60. Xhaka (BAS), 74. Samuel (BAS), 88. Janko (BAS)

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 3:5. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 6:3. Spalone: 3:1. Foule: 18:13.
    AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, F. Pogba, Bayal Sall (C), Tabanou – Cohade, Clément (67. Pajot), Lemoine – Monnet-Paquet (76. Hamouma), Roux (72. Bahebeck), Tannane.
    Zmiany: Moulin – Bahebeck, Eysseric, Brison, Hamouma, Pajot, Assou-Ekotto.

FC Basel: Vaclík – Lang, Suchý (C), Samuel, Safari – Xhaka, Zuffi – Embolo (89. Callà), Bjarnason, Steffen (65. Boëtius) – Janko.
    Zmiany: Vailati – Traoré, Delgado, Fransson, Akanji, Callà, Boëtius.

Sędziowie: Tasos Sidiropoulos (GRE)
    Czwartek 25.02.2016
    Basel - Saint-Étienne 2:1

Gole: 15. Zuffi, 90+2. Zuffi – 90. Bayal Sall

Kartki:   55. Embolo (BAS) – 31. Tannane (SET), 82. Eysseric (SET)   84. Embolo (BAS) – 82. Eysseric (SET)