Zawisza – Amkar 1:0 (koniec) | Miedź – Żirka Kirowohrad 2:0 (koniec)
Miedź Legnica
2:0 (1:0)
Żirka Kirowohrad
Czwartek 18.02.2016, 16:30 • Kargicak • Spotkania towarzyskie

Drugie zwycięstwo Miedzi Legnica na obozie przygotowawczym w Turcji stało się faktem. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza pokonała 2:0 Żirkę Kirowohrad po golach obrońców: Bartczaka i Telichowskiego. Przed Miedzianką arcyciekawy test, czyli sparing z Czornomorecem Odessa. (18:08:26)

90

75
    Kwadrans do końca sparingu i drużyna z zaplecza Ekstraklasy utrzymuje korzystny wynik. Żirka Kirowohrad nie zagraża często bramce, w której stoi młody Smug.

61
    Gol dla Miedzi!
    Strzelcem bramki BŁAŻEJ TELICHOWSKI.

Druga bramka dla legniczan i ich sytuacja staje się coraz bardziej komfortowa. Tym razem Telichowski wykorzystał dośrodkowanie Forsela.

46

Miedź Legnica prowadzi po pierwszej części sparingu 1:0 z Żirką Kirowohrad. Na razie o wyniku decyduje bramka zdobyta przez Grzegorza Bartczaka. Po przerwie już nie zagra. Na boisku pojawia się 9 nowych podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

45

18
    Strzelcem bramki GRZEGORZ BARTCZAK.

Obrońca zapolował na dobre dośrodkowanie i strzałem głową otworzył wynik sparingu z Żirką Kirowohrad! Miedź Legnica ma przewagę gola, którą może teraz pilnować jak oka w głowie!

10
    Po 10 minutach wymuszona zmiana w zespole z Dolnego Śląska. Na boisku pojawił się Garuch za kontuzjowanego Keona Daniela.

1

Będziemy informować o zmianach w drugim sparingu Miedzi Legnica na zgrupowaniu w Turcji. Przeciwnikiem będzie ukraińska Żirka Kirowohrad. Początek meczu o 16.30.

Miedź Legnica plasuje się w dolnej połowie tabeli zaplecza Ekstraklasy. Miejsce 11. nie spełnia oczekiwań całego środowiska piłkarskiego w Legnicy. Klub ma nadzieję zakończyć sezon znacznie wyżej, czemu są podporządkowane przygotowania.
    Miedź na zgrupowaniu.

Legniczanie grają w kratkę w okresie przygotowań. Rozpoczęli od mocnego uderzenia, czyli zwycięstwa 3:0 z Górnikiem Zabrze. Następnie w trzech meczach nie wygrali. Bardzo niecodzienny przebieg miał pojedynek z Rakowem Częstochowa zakończony remisem 4:4.

Miedź ma ten komfort, że mogła wyjechać na zgrupowanie zagraniczne. Trenuje na trawiastych boiskach w Turcji przez 11 dni. Zdążyła tam pokonać 3:1 Kajsar Kyzyłorda po dwóch golach Ślusarskiego i jednym Midzierskiego.

Żirka Kirowohrad to drużyna z Ukrainy. Jej celem na trwający sezon jest awans do Ekstraklasy. Na półmetku rozgrywek jest liderem. Przed Miedzią jeszcze konfrontacja z Czornomorecem Odessa, która będzie hitem zgrupowania.

Witamy. Mecz rozpocznie się o 16:30 i będziemy informować o zmianach stanu.

Gole: 18. Bartczak, 61. Telichowski

Miedź Legnica: Kapsa (46' Smug) – Bartczak (46' Cierpka), Stasiak (46' Artjunin, 80' Midzierski), Midzierski (46' Gorskie), Telichowski – Łobodziński (46' Gancarczyk), Rasak (46' Łuszkiewicz), Keon Daniel (10' Garuch), Garguła (46' Forsel), Subbotin – Ślusarski (46' Labukas).

Zmiany: Smug – Łuszkiewicz, Artjunin, Gorskie, Cierpka, Garuch, Forsel, Gancarczyk, Labukas.