Górnik Ł. – Korona 3:2 (koniec) | Lechia – Piast 3:1 (koniec) | Wisła K. – Podbeskidzie 1:2 (koniec)
Górnik Łęczna
3:2 (2:2)
Korona Kielce
Sobota 27.02.2016, 15:30 • Stadion Górnika, Łęczna • PKO Ekstraklasa • Runda 24
    Statystyki:

Świerczok nie może doprosić się o szczęśliwą piłkę ;-)

Fantastyczny comeback Górnika! Potrafili odwrócić losy spotkania przegrywając z Koroną Kielce już 0-2. Olbrzymią w tym rolę odegrał Jakub Świerczok, autor hattricka. Dzięki tej wygranej zespół z Łęcznej przynajmniej tymczasowo wskakuje do grupy mistrzowskiej. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (17:26:31)
    90+5. Scyzory przegrywają w Łęcznej:

90+5

90+3
    Śpiączka zepsuł okazję na wyjście z błyskawicznym kontratakiem. W niegroźnej sytuacji za mocno zgrał futbolówkę do boku i ta wyszła za boisko.

90+1
    Cztery minuty zostały doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+1
    Śpiączka wchodzi za bohatera tego pojedynku, czyli Jakuba Świerczoka. Doskonały mecz napastnika Górnika.

89
    Zmiana w zespole gospodarzy. Za Bonina wchodzi na ostatnie minuty Marquitos. Przy linii bocznej szykuje się dodatkowo Śpiączka.

88
    Bardzo ładna wrzutka Piesio. Piłka szybowała do ustawionego na piątym metrze Pitrego, lecz zdołał ją trącić głową obrońca Korony. Pitry już składał się do strzału.

87
    Tymiński zablokował mocne uderzenie Trafforda! Kotłowało się przez chwilę w szesnastce Górnika.

86
    Kolejne nieudane rzuty rożne w wykonaniu gospodarzy. Ruszają z atakiem kielczanie. Ostatnie minuty tego spotkania.
    85. Bohater Łęcznej. Będą dzięki temu 3 punkty?

83
    Zapowiadana roszada kielczan. Za Pawłowskiego i Aankoura wchodzą Zając i Sekulski.

82
    W ekipie Scyzorów szykuje się podwójna zmiana. Przygotowany do wejścia jest m.in. Zając. To jednak przy okazji najbliższej przerwy.

80
    Tym razem kiepsko Tymiński kiepsko dośrodkowywał z rzutu wolnego. Zbyt głęboka wrzutka i pewny chwyt Małkowskiego.

79
    Tymiński szybko zgrał ze stałego fragmentu gry do niepilnowanego Piesio. Ten złożył się do strzału po długim rogu, lecz futbolówka przeleciała obok słupka.

78
    Sierpina świetnie zgrał do Pawłowskiego. Ten zbyt mocno wyrzucił się do boku pola karnego i następnie jego centrę swobodnie wyłapał Bartkus.

76
    Na trybunach stadionu w Łęcznej zasiada dzisiaj 3833 kibiców. Żaden z nich nie może narzekać na nudę.

Krzysztof

Gole: 20. Świerczok (kar.), 39. Świerczok (kar.), 69. Świerczok – 8. Pawłowski, 17. Cabrera

Kartki:   57. Mierzejewski (LCZ) – 15. Sylwestrzak (KRN), 21. Dejmek (KRN), 39. Wierchowcow (KRN), 47. Trafford (KRN)

Górnik Łęczna: Bartkus – Mierzejewski, Pruchnik, Božić, Jakubik – Danielewicz (75. Tymiński), Bogusławski – Bonin (C) (89. Marquitos Barreno), Pitry, Piesio – Świerczok (90+1. Śpiączka).
    Zmiany: Prusak – Nikitović, Tymiński, Bednarek, Śpiączka, Bielák, Marquitos Barreno.

Korona Kielce: Małkowski – Rymaniak (46. Trafford), Wierchowcow, Dejmek, Sylwestrzak (C) – Jovanović, Fertovs – Pawłowski (83. Zając), Aankour (83. Sekulski), Sierpina – Cabrera.
    Zmiany: Trela – Grzelak, Cebula, Zając, Sekulski, Trafford, Gabovs.

Główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widownia: 3 833