Rekord – Czaniec 3:1 (koniec) | Skra – Ruch II 2:1 (koniec) | Piast II – Pawłowice Śl. 3:1 (koniec)
Piotrówka – Ruch Z. 1:0 (koniec) | LKS Bełk – Podbeskidzie II 3:0 (koniec)
Skra Częstochowa
2:1 (0:1)
Ruch II Chorzów
Sobota 16.04.2016, 16:00 • Stolzle Stadion, ul. Loretańska 20. • 3 Liga opolsko - śląska • Runda 21

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

W sobotę czekają nas kolejne emocje w III lidze. W grupie śląsko-opolskiej w ramach 21 kolejki szósta w tabeli Skra Częstochowie podejmie plasujący się na dwunastej lokacie Ruch II Chorzów.

Częstochowianie w rundzie wiosennej spisują się bardzo dobrze. W 5 spotkaniach wywalczyli 10 punktów i wydaje się, że są coraz bliżej zrealizowania celu jakim jest wywalczenie sobie miejsca w nowej, zreformowanej III lidze. Przed tygodniem podopieczni Jakuba Dziółki po dobrym meczu pokonali na wyjeździe Szombierki Bytom w stosunku 3:1.

Niebiescy do Skry tracą co prawda 8 punktów, ale od bezpiecznej lokaty dzielą ich już tylko 4 oczka. W ostatnim swoim spotkaniu ulegli u siebie rezerwom Górnika Zabrze 0:2. Ze wszystkich dotychczasowych 10 pojedynków wyjazdowych przywieźli 12 punktów dzięki 4 zwycięstwom. Pozostałe przegrali.

W ekipie gospodarzy poza kontuzjowanym już od dłuższego czasu Konradem Geregą wszyscy będą w sobotę do dyspozycji trenera. Ruch II nie może liczyć na posiłki z pierwszego zespołu, gdyż ten w piątek udaje się w daleką podróż do Szczecina. Za to w kadrze gości znajduje się kilku potomków byłych znanych piłkarzy. Mowa tu o Kamilu Lechu, Konradzie Gilewiczu, Bartoszu Gęsiorze oraz Sabie Dżikii.

Jesienią skrzacy ograli chorzowian bardzo pewnie bo 3:0. Tym razem również będą faworytem, lecz młodzież Ruchu na pewno będzie chciała zaprezentować się z jak najlepszej strony i pokusić o dobry wynik. O tym kto okaże się lepszy przekonamy się w sobotę tuż przed godziną 18.

Znamy już składy na dzisiejszy pojedynek. Goście stawili się w Częstochowie jedynie z trójką zawodników rezerwowych.

W Częstochowie dzisiaj lekkie zachmurzenie, ale bez deszczu. Ciepło, bardzo dobre warunki do gry w piłkę.

Już za kilka minut zawodnicy wyjdą na murawę, aby rozpocząć rywalizację. Startujemy punktualnie o 16.

1

1
    Rozpoczęła Skra.

1
    Pierwszy atak pozycyjny miejscowych, zatrzymany w prawym sektorze boiska.

3
    Na razie niezbyt wiele ciekawego dzieje się na boisku. Obydwie ekipy nie mogą przedostać się w okolice pola karnego przeciwnika.

5
    Olejnik ładnie uwolnił się teraz od opieki obrońcy, lecz nie udało się stworzyć zagrożenia pod bramką Lecha.

6
    Ja na razie stroną przeważającą są gospodarze. Dotychczasowe ofensywne poczynania Ruchu II kasowane są daleko od bramki.

7
    Pierwszy celny strzał w dzisiejszym meczu. Jego autorem Siedlik. Kosut łapie bez problemów piłkę.

11
    Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego w wykonaniu Żyłki. Bramkarz Skry ponownie na posterunku.

12
    Świetna akcja lewym skrzydłem Olejnika. Wbiega w pole karne, oddaje strzał, ale Lech odbija futbolówkę.

13
    Indywidualna akcja bardzo aktywnego Siedlika. Wyrzucony nieco w prawy sektor pola karnego zdołał oddać strzał. Piłka zmierza w kierunku długiego słupka i wychodzi poza boisko.

15
    Po niemrawym początku obydwie ekipy zdecydowanie się ożywiły w ostatnich minutach.

16
    Rzut wolny dla Skry po faulu na Nowaku. Będzie wykonywany tuż przy linii końcowej.

17
    Zakotłowało się po dośrodkowaniu Musiała. Walka o górną piłkę Lecha i Mastalerza. Piłka dla przyjezdnych.

19
    Gol dla Ruchu II!
    Strzelcem bramki SZPAKOWSKI.

Podanie z prawej strony wzdłuż bramki i kompletnie nieobstawiony Szpakowski z kilku metrów pakuje piłkę do siatki.

22
    W odpowiedzi dobra akcja Olejnika, który przedziera się w obrębie "16", ale jego podanie nie dochodzi do Nowaka.

24
    Woldan zostaje ukarany żółtym kartonikiem za ostry faul na Siedliku.

25
    Bardzo niecelne dośrodkowanie/strzał po wolnym bitym przez Żyłkę.

27
    Groźne uderzenie Tomczyka z rzutu wolnego z odległości 22 metrów. Lech wyciąga piłkę tuż przy słupku.

29
    Uderzał lewą nogą Nowak będą kilkanaście metrów przed Lechem, lecz ten spisał się bez zarzutu.

31
    Ruch II, który przyjechał dzisiaj do Częstochowy w bardzo młodzieżowym składzie prezentuje się całkiem nieźle i niespodziewanie prowadzi ze Skrą. Gospodarze na razie nie mogą znaleźć recepty na pokonanie Lecha.

32
    Opatrywany przed chwilą był na boisku Trojak. Wszystko już jest w porządku.

34
    Indywidualna akcja w pełnym biegu Niedbały. Zdołał wywalczyć jedynie korner.

35
    Lech piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wynik nadal bez zmian.

36
    Gospodarze co prawda teraz przeważają, Ruch jednak nie odpuszcza i groźnie kontratakuje.

38
    Nikt nie był w stanie dojść do dośrodkowania Tomczyka z lewej strony. Było zbyt wysokie i mocne.

39
    Niezły drybling Niedbały na prawym skrzydle. Nowak nie był w stanie przechwycić jego podania.

41
    Nowak starał się wypuścić w bój Kowalczyka, ten jednak został powstrzymany przez Chebę.

43
    Cheba powstrzymuje Nowaka w polu karnym.

44
    Rożny Musiała, po którym świetnie uderza Witkowski. Lech ponownie na posterunku odbija piłkę.

45+1

Na razie mała niespodzianka w Częstochowie. Skra jest stroną przeważającą, miała kilka dobrych okazji, jednak to Ruch po jednej z kontr zdołał zadać celne trafienie i prowadzi po pierwszej połowie. Szykują się spore emocje po przerwie.

46

46
    Drugą połowę rozpoczęli chorzowianie.

46
    W przerwie obydwaj trenerzy nie dokonali żadnych zmian.

46
    Było groźnie w polu karnym gospodarzy, na szczęście dla nich Jikia nie zdołał opanować piłki.

47
    Drugie 45 minut rozpoczęło się od dwóch ofensywnych akcji przyjezdnych.

48
    Starali się odpowiedzieć skrzacy ale ich akcja zatrzymała się na linii pola karnego.

50
    Widać, że chorzowianie nie zamierzają się tylko bronić i szukają również drugiego gola.

52
    Póki co w drugiej odsłonie obserwujemy szybkie, ciekawe widowisko.

54
    Podanie Olejnika nie dochodzi do znajdującego się w polu karnym Zaradnego.

55
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Zaradny, na boisku pojawia się Mularczyk.

56
    Strzał jednego z chorzowian, po drodze rykoszet od Woldana, ale Kosut łapię piłkę tuż przy słupku.

57
    Gol dla Skry!
    Strzelcem bramki OLEJNIK.

Indywidualna akcja Olejnika, który zakładając siatkę jednemu z obrońców znalazł się oko w oko z Lechem i pokonał go płaskim strzałem tuż przy słupku.

59
    Żółtą kartkę otrzymuje Olejnik (Skra Częstochowa).

60
    Minimalnie niecelne uderzenie Tomczyka z rzutu wolnego z odległości dwudziestu kilku metrów.

63
    Bardzo blisko szczęścia po dośrodkowaniu Tomczyka z wolnego byli Woldan, który minął się z piłką oraz Mastalerz. Ten ostatni co prawda zdołał trącić piłkę, lecz ta trafiła w Lecha.

67
    Niedbała podaje w pełnym biegu do Nowaka, ten będąc w polu karnym oddaje strzał. Po nim rykoszet i korner.

68
    Główka Nowaka po rożnym. Jednak zbyt słaba, do tego w sam środek bramki i bramkarz niebieskich nie ma problemu ze złapaniem futbolówki.

70
    Strzelcem bramki NOWAK.

Najpierw uderzał wprowadzony w drugiej połowie na boisko Mularczyk. Lech "wypluwa" piłkę, do której dopada Nowak i pewnym strzałem umieszcza futbolówkę w siatce.

72
    Przewaga i cierpliwość Skry zostały nagrodzone w drugiej połowie. Zobaczymy czy przyjezdni będą dzisiaj jeszcze w stanie odpowiedzieć.

73
    Ponownie było groźnie pod bramką gości. Obrońcy w porę zażegnują niebezpieczeństwo.

76
    Zmiana w drużynie Ruch II Chorzów: z boiska schodzi Trojak, na boisku pojawia się Kawecki.

76
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Nowak, na boisku pojawia się Dikof.

77
    Przed chwilą plac gry opuścił kapitan gości Trojak, który ucierpiał wcześniej kilkukrotnie w starciach z miejscowymi.

78
    Niebiescy starają się obecnie przygotować atak pozycyjny.

79
    Nic jednak z tego nie wyszło i w posiadaniu piłki Skra.

80
    Próba uderzenia Mastalerza z dystansu. Mocna lecz niecelna.

82
    Ogromne zamieszanie na linii pola karnego Ruchu II. Z bramki wychodzi Lech i wybija piłkę głową, do której dopada Mularczyk. Ten natychmiast uderza, jednak na drodze piłki zmierzającej do brami staje jeden z obrońców i wybija piłkę.

85
    Ruch stara się teraz podejść nieco wyżej aby poszukać wyrównującego gola.

85
    Zmiana w drużynie Ruch II Chorzów: z boiska schodzi Siedlik, na boisku pojawia się Starowicz.

87
    Groźny atak gości. Nikt jednak nie był w stanie oddać strzału w światło bramki.

88
    Zmiana w drużynie Skra Częstochowa: z boiska schodzi Niedbała, na boisku pojawia się Andrzejewski.

90
    Upłynął już regulaminowy czas gry. Pozostało jedynie kilka doliczonych minut.

90+1
    Przyjezdni starają się jeszcze stworzyć zagrożenie pod bramką rywala. Póki co bezskutecznie. Skra coraz bliżej wygranej.

90+2
    Skra próbuje przytrzymać jak najdłużej piłkę na połowie przeciwnika.

90+3
    Andrzejewski wykłada piłkę Mularczykowi, jego strzał przy słupku zostaje wybroniony przez golkipera.

90+4

Chorzowska młodzież pokazała się w Częstochowie z dobrej strony, niemniej to Skra była zespołem dominującym i tym, który stworzył sobie więcej sytuacji strzeleckich. Dwie z nich udało się wykorzystać po przerwie i zdobyć kolejne 3 punkty przybliżające skrzaków do utrzymania. Z kolei od tego celu po dzisiejszym spotkaniu oddalają się niebiescy. Na pochwałę za dzisiejszy występ po stronie miejscowych zasłużył bardzo aktywny i waleczny Olejnik. U gości szczególnie w pierwszej połowie podobał się Siedlik. Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy na kolejne piłkarskie relacje na Lajfy.com. (17:57:35)
    Chcesz współpracować z Lajfy.com? Szukamy osób do relacjonowania spotkań trzecioligowych! Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie! Jesteś administratorem strony klubowej, działaczem sportowym - napisz do nas!

Marcin Szymczyk

Gole: 57. Olejnik, 70. Nowak – 19. Szpakowski

Kartki:   24. Woldan (SKC), 59. Olejnik (SKC)

Skra Częstochowa: Kosut – Mastalerz, Woldan (C), Witkowski, Tomczyk, Musiał, Kowalczyk, Olejnik, Niedbała (88' Andrzejewski), Zaradny (55' Mularczyk), Nowak (76' Dikof).
    Zmiany: Kotecki, Gołuch, Mularczyk, Obodecki, Dikof, Andrzejewski, Marek.

Ruch II Chorzów: Lech – Lewandowski, Cheba, Spychaj, Żmuda, Korczyński, Żyłka, Trojak (C) (76' Kawecki), Szpakowski, Jikia, Siedlik (85' Starowicz).
    Zmiany: Dumin, Kawecki, Starowicz.

Sędziowie: Marcin Bazan (główny), Michał Mazurek, Łukasz Jacyniuk (asysytenci) – KS Opole.