Zagłębie L. – Lech P. 3:0 (koniec) | Ruch – Piast 0:3 (koniec) | Pogoń – Cracovia 3:2 (koniec)
Lechia – Legia 2:0 (koniec)
Ruch Chorzów
0:3 (0:1)
Piast Gliwice
Środa 11.05.2016, 20:30 • Stadion Miejski, Chorzów • PKO Ekstraklasa • Runda 36
    Dziękujemy za śledzenie relacji z tego spotkania i zapraszamy już teraz na ostatni weekend ze Ekstraklasą! Brawa dla Piasta! Będzie gorąco do ostatniego gwizdka na Polskich boiskach!
    Statystyki pomeczowe:

Kończymy mecz w Chorzowie, Piast bardzo pewnie zgarnia trzy punktu i równa się z Legią Warszawą w tabeli Ekstraklasy. Według mnie Chorzowianie rozegrali drugą połowę lepiej niż Piast, który czasem grał bardzo ospale. Dwa ciosy w końcówce ścięły z nóg podopiecznych Waldemara Fornalika, którzy są wyraźnie zniesmaczeni ostatnimi wynikami. Bardzo dobre zawody rozegrał Nešpor, który strzelił bramkę, a po kilku minutach dołożył asystę. Szkoda sytuacji z końca pierwszej połowy Mariusza Stępińskiego, którego strzał świetnie obronił Szmatuła. (22:30:36)

90+3

90+3
    Już powolutku kończymy to spotkanie, Piast jeszcze rozgrywa piłkę, kilka sekund do końcowego gwizdka.

90+2
    Kibice na pewno zasłużyli na więcej emocji ze strony swoich ulubieńców. Hanzel złożył się do strzału sprzed pola karnego, strasznie rozregulowany celownik pomocnika Ruchu.

90+1
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry, w Chorzowie trwa niemoc, ale cóż z tego jeśli nie grozi "Niebieskim" spadek. Seria 7. spotkań nadchodzi.
    89. Bartosz SZELIGA - 0:3

89
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki BARTOSZ SZELIGA.
    Pierwsze skrzypce rozegrał tutaj Nespor, który kapitalnie dostrzegł SZELIGĘ na lewej stronie pola karnego, ten wyśmienicie przyjął piłkę szybkim zwodem przeszedł jednego z obrońców Ruchu i wpakował piłkę między nogami Skaby. Wielkie brawa!

88
    Bargiel przedryblował kilka zawodników Piasta i fajnie urwał się przed szesnastką, strzał nad bramką Szmatuły, dobra próba i na pewno jest to talent polskiej piłki.

87
    Zmiana w drużynie Piast Gliwice: z boiska schodzi Saša Živec, na boisku pojawia się Gerard Badía.

86
    Cóż Ruch grał lepiej, ale będzie bardzo ciężko się podnieść po dwóch ciosach, szykuje się ostatnia zmiana w ekipie Piasta.
    85. Martin NEŠPOR - 0:2

85
    Strzelcem bramki MARTIN NEŠPOR.
    No to chyba Piast już nie da sobie wyrwać trzech punktów na stadionie Ruchu! Stracił piłkę Efir na swojej połowie, Pietrowski zagrywa od razu na lewo do NEŠPORA, który pewnym strzałem pokonuje Wojciecha Skabę.

84
    Ależ chaos w polu karnym Piasta, ostatecznie wychodzą z zagrożenie podopieczni Radoslava Latala. Moneta zabrał się na lewej stronie i pokusił się o strzał, ale nad bramką.

82
    Umiejętnie teraz Grodzicki do Wojciecha Skaby, spokojne ostatnie minuty przy ulicy Cichej. Efir faulowany przez Koruna. Według mnie troszkę naciągany.

81
    Pietrowski stracił i Ruch błyskawicznie przeszedł z obrony do ofensywy, Lipski do Bargiela, młodzian troszkę zbyt lekko na lewą flankę do Szyndrowskiego, wrócił w porę Sapała.

80
    Kolejne dośrodkowanie Adama Monety, to już było lepsze, trzech, czterech zawodników Ruchu w polu karnym, Korun na miejscu oddala zagrożenie.