APOEL – Kopenhaga 1:1 (koniec) | Rostow – Ajax 4:1 (koniec) | Man City – FCSB 1:0 (koniec)
FC Salzburg – Dinamo Z. 1:2 (po dogrywce) | Borussia M. – Young Boys 6:1 (koniec)
APOEL Nikozja
1:1 (0:0)
FC Kopenhaga
Środa 24.08.2016, 20:45 • GSP Stadium, Nicosia • Liga Mistrzów (Runda Kwalifikacyjna) • Play-off

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Przed nami rewanżowe starcie ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W Nikozji Mistrz Cypru – APOEL podejmować będzie zespół Mistrza Danii – FC Kopenhagę. Początek meczu o godzinie 20:45.

Przed tygodniem na stadionie Telia Parken w Kopenhadze Duńczycy wygrali skromnie 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 43. minucie meczu serbski napastnik Andrija Pavlovic. FC Kopenhaga była wyraźnie dominującą stroną w tym spotkaniu, ale podopieczni norweskiego trenera Stale Solbakkena nie byli w stanie wypracować większej przewagi przed rewanżem. Dzięki niskiemu wynikowi w Danii gracze APOEL-u stoją przed dużą szansą awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów.
    Trening Duńczyków na stadionie APOEL-u

FC Kopenhaga:

W minioną sobotę w ramach 6. kolejki duńskiej Superligaen drużyna FC Kopenhagi zremisowała na własnym stadionie 1:1 z ekipą AaB Aalborg. 11-krotny Mistrz kraju z czterema zwycięstwami i dwoma remisami plasuje się obecnie na drugiej pozycji w ligowej tabeli za zespołem Broendby IF, który również na swoim koncie ma 14 punktów, ale posiada lepszy bilans bramek i jest wyżej.
    Najnowszy nabytek APOEL-u

APOEL Nikozja:

25-krotny Mistrz Cypru w porównaniu z FC Kopenhagą jeszcze nie rozpoczął sezonu ligowego. Ich rodzima liga co prawda ruszyła w weekend, ale APOEL jako jedna z czterech drużyn w kraju jeszcze nie zainaugurowała sezonu 2016/2017. Wyjazdowy mecz tej drużyny z ekipą Anorthosis Farmagusta został przełożony na inny termin. APOEL rozpocznie nowy sezon w cypryjskiej lidze w nadchodzącą sobotę grając w Derinii z drużyną Anagennisi. We wtorkowe przedpołudnie APOEL ogłosił, że nowym piłkarzem tego klubu został Facundo Daniel Bertoglio, który przyszedł z Dynama Kijów.
    Ostatnie wskazówki dla APOEL-u przed meczem z FC Kopenhagą

Obie drużyny mają niemal równe szansę na awans. Mimo iż Kopenhaga wygrała pierwszy mecz u siebie, to APOEL na własnym stadionie jest bardzo mocny. Prawie 7 lat temu – 26 sierpnia 2009 r. w meczu pomiędzy tymi drużynami w Nikozji APOEL wygrał 3:1, a co ciekawe w pierwszym meczu w Kopenhadze było 1:0 dla Duńczyków. Czy historia zatoczy koło i będzie tak samo? O tym przekonamy się środowego wieczoru. Serdecznie zapraszam do śledzenia relacji z tego meczu. Początek spotkania o 20:45.

APOEL Nikozja: Waterman – Milanov, Astiz, Carlão, Nectarios Alexandrou (C) – Morais – Gianniotas, Orlandi, Vinicius, Efrem – Pieros Soteriou
    Rezerwowi: Pardo – Artymatas, De Camargo, Sergio, Merkis, Vander, Bressan

FC Kopenhaga: Olsen – Ankersen, Zanka, Johansson, Augustinsson – Verbič, Kvist, Delaney (C), Falk – Santander, Cornelius
    Rezerwowi: Andersen – Høgli, Antonsson, Greguš, Pavlovič, Toutouh, Amankwaa

Sędziowie: Główny: Gianluca Rocchi (ITA), Asystenci: Gianluca Cariolato (ITA) , Filippo Meli (ITA), Techniczny: Riccardo Di Fiore (ITA), Bramkowi: Davide Massa (ITA) , Daniele Doveri (ITA).
    W Nikozji zameldowali się także kibice drużyny FC Kopenhaga

1

1
    Rozpoczęli mecz gospodarze. APOEL zagra dzisiaj w żółtych strojach, natomiast FC Kopenhaga na biało.

2
    Początek meczu i pierwsze ataki APELU-u. Próby zagrań długich piłek w pole karne Kopenhagi zakończone przejęciem piłki przez Duńczyków.

3
    Szybka kontra Kopenhagi. Cornelius wywalczył rzut rożny dla Duńczyków.

4
    Nic nie wynikło ze stałego fragmentu gry. Piłkę od bramki wznowił bramkarz Waterman.

5
    Walka przy środkowej linii boiska. Ucierpiał Falk. Udzielana pomoc zawodnikowi gości.

6
    Ankersen faulował gracza APOEL-u. Efren szybko podniósł się z boiska.

7
    Gianniotas (APOEL) tym razem przerwał grę nieprzepisowo zatrzymując Falka.

8
    Olsen wykonywał rzut wolny ale dośrodkowanie nie przyniosło nic dobrego dla Duńczyków.

9
    Bardzo ładne uderzenie Corneliusa na bramkę Watermana. Golkiper APOEL-u pewnie obronił to uderzenie.

10
    Rzut rożny dla Kopenhagi. Augustinsson wykonywał rzut rożny, a po jego wrzutce strzał Kvista został zablokowany.

11
    Piłkarzom udziela się temperatura tego meczu. Dużo fauli na boisku. Tym razem Sotiriou z APOEL-u faulował Falka.

12
    Kolejny rzut rożny dla FC Kopenhagi. Cornelius złapany na spalony.

13
    Znów nieprzepisowe zagranie. Tym razem to gracz gospodarzy faulował Verbicia.

14
    Jørgensen wykonywał rzut wolny, ale nie przyniosło to dogodnej sytuacji dla Kopenhagi.

15
    Faulowany Zhivko Milanov. Prawy obrońca APOEL-u mocno ucierpiał. Udzielana jest pomoc medyczna temu zawodnikowi.

16
    Ankersen próbował zagrywać piłkę w pole karne, ale jego wrzutka została wybita przez obrońców drużyny cypryjskiej.

18
    FC Kopenhaga próbuje konstruować atak pozycyjni na połowie APOEL-u, ale gospodarze przerywają mozolnie przeprowadzany atak.

19
    Efrem zagrywał górą w pole karne Kopenhagi, ale Delaney wybił piłkę do przodu i zażegnał niebezpieczeństwo.

21
    Gracz APOEL-u Sotiriou złapany na ofsajdzie.

22
    Zagranie ręką Orlandiego. Rzut wolny dla Duńczyków.

23
    Bramkarz Olsen wznowił grę z rzutu wolnego. Chwilę potem na uderzenie zdecydował się Verbić, ale nie trafił w światło bramki.

25
    Pieros Sotiriou (APOEL) złapany po raz kolejny na spalonym.

27
    Alexandrou ładnym crossem próbował posłać piłkę w kierunku bramki FC Kopenhagi, ale gracze z Danii zablokowali tę próbę.

27
    Przez moment APOEL utrzymywali się przy piłce blisko linii środkowej boiska na połowie Kopenhagi.

29
    Andreas Cornelius wrzucał piłę pod bramkę APOEL-u, ale piła bardzo niecelnie zagrywana wyszła na aut.

29
    Waterman długim wznowienie próbował uruchomić swoich napastników, ale na posterunku był Augustinsson, który wybił daleko piłkę z własnej połowy.

31
    Szybka kontra w wykonaniu Kopenhagi. Ankersen dośrodkowywał w pole karne Watermana, ale Carlao przerwał to zagranie.

33
    Augustinsson wraz z Falkiem ładnie zagrali akcję dwójkową, lecz piła została przechwycona przez rywala.

34
    Niezły drybling Benjamina Verbicia, po którym zdecydował się na strzał. Ale piła daleko nad poprzeczką Watermana.

35
    Alexandrou posłał górną piłkę w kierunku Soteriou, ale jego uderzenie głową zostało zablokowane przez obrońców.

36
    William Kvist atakował Viniciusa od tyłu i został ukarany przez arbitra żółtą kartką.

37
    Gianniotas wykonywał rzut wolny, ale strzał Carlao wyszedł na aut.

39
    Erik Johansson miał znakomitą szansę na strzelenie gola głową, ale bramkarz Waterman dobrze interweniował i wybronił to uderzenie.
    39. Johannson uderzał głową, znakomita szansa na gola zatrzymana przez bramkarza

39
    Andreas Cornelius na spalonym.

40
    Ludwig Augustinsson mocno potraktował Gianniotasa. Żółty kartonik dla gracza Kopenhagi.

41
    Inaki Astiz miał szansę na gola po zagraniu głową, ale bramkarz poradził sobie z tym strzałem.

43
    APOEL znalazł się na połowie Kopenhagi, ale Kvist przerwał ataki cypryjskiej drużyny.

44
    Starcie Corneliusa z Astizem. Sędzia przerwał grę i upomina zawodników.

45
    Sotiriou (APOEL) kolejny już dzisiaj raz na spalonym.

45+1
    Gianniotas próbował zagrywać górną piłkę, ale został przyblokowany przez obrońcę.

45+2
    Andrea Orlandi zarobił żółty kartonik za faul na graczu Kopenhagi.

45+2

Kibice byli świadkami niezbyt porywającego widowiska w pierwszej części gry. Spotkanie toczone pod dyktando licznych fauli. Nie było zbyt wielu okazji bramkowych. Trudno wskazać wyraźnie lepszą drużynę, choć minimalnie lepsze wrażenie sprawiają gracze FC Kopenhagi, którzy na ten moment są w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
    Do przerwy bez bramek

46

46
    Zmiana w drużynie FC Kopenhaga. Schodzi Falk, za niego Toutouh.

47
    Verbic popisał się kolejnym ładnym driblingiem w środku pola na połowie APOEL-u, ale gospodarze przejęli piłkę.

48
    Gra na moment zatrzymana. Ponieważ na boisku leżał jeden z zawodników.

49
    Znakomita szansa dla Corneliusa na strzelenie gola, ale jego strzał zablokowany przez obrońcę.

51
    Augustinsson crossem zagrywał piłkę w kierunku Corneliussa, a ten miał kolejną świetną okazję bramkową, ale nie trafił w bramkę po strzale głową.

52
    Verbic próbował zagrywać piłkę po ziemi za obrońców APOEL-u, ale dobrym wyjściem bramkarz Waterman zapobiegł utracie gola.

53
    Wrzutka Joergensena w pole karne APOEL-u, ale Inaki Astiz był na odpowiednim miejscu i wybił to zagranie.

54
    Cornelius próbował zagrywać do kolegi z drużyny, ale Carlao dobrze interweniował.

55
    Sotiriou faulował Ankersena.

56
    Carlao tym razem nieprzepisowo zatrzymywał Santandera. rzut wolny dla Kopenhagi.

57
    Augustinsson zagrywał piłkę z wolnego, ale Joergensen nie dał rady dobrze zagrać głową tej piłki.

59
    Santander złapany na spalonym.

60
    Pierwsza roszada w APOEL-u za Efrema wszedł Vander.

61
    Vander zagrywał górną piłkę, ale Olsen wyłapał tę piłkę.

62
    Kopenhaga utrzymuje się na połowie gospodarzy. Piłkę zagrywał Ankersen i przed świetną szansą stanął napastnik – Santander. jego strzał głową obroniony przez bramkarza.

63
    Rzut rożny dla APOEL-u z lewej strony boiska. Strzał rykoszetem Gianniotasa.

64
    Sędzia zatrzymał grę, by ukarać kapitana Kopenhagi – Delaneya żółtym kartonikiem.

65
    Jeszcze jeden rzut rożny z lewego sektora boiska dla APOEL-u, ale znów Gianniotas zagrywa daleko od ideału.

66
    Vander, który chwilę wcześniej ucierpiał uderzając głową o bandę wrócił na boisko.

68
    Strzał Santandera zablokowany.

69
    Gol dla APOELU!
    Nuno Morais zagrywał piłkę za obrońców Kopenhagi. Do piłki doszedł PIEROS SOTERIOU i strzelił bramkę z pola karnego obok bezradnego bramkarza Olsena. Mamy remis 1:1 w dwumeczu!
    69. Soteriou (APO) - 1:0

71
    Santander wrzucał piłkę w pole karne APOEL-u, ale Astiz wybił przed siebie to zagranie.

72
    Kolejna wrzuta Duńczyków. Tym razem prawy obrońca Kopenhagi zagrywał, strzelał Toutouh , ale niecelnie.

73
    APOEL rozpoczyna od autu z własnej połowy.

75
    Renan Bressan pojawia się na placu gry w miejsce Andrei Orlandiego.

76
    Zagranie Nuno Moraisa zablokowane przez graczy Kopenhagi.

77
    Delaney dośrodkowuje w pole karne APOEL-u, ale Waterman na posterunku przechwytuje piłkę.

79
    APOEL rozpoczyna swój szybki atak, ale chwilę później sędzia zatrzymał grę ponieważ gracz gospodarzy leży na boisku.

80
    Druga korekta składu u gości. Schodzi Cornelius za niego Pavlovic

81
    Wrzuta Gianniotasa, ale Zanka jest tam gdzie być powinien i przerwał ten atak.

82
    Vander faulował Santandera brzydkim wejściem od tyłu w nogi rywala.

83
    Gianniotas leży na boisku, chyba będzie potrzebował pomocy lekarzy.

84
    Giannis Gianniotas jest opatrywany poza boiskiem przez służby medyczne APOEL-u.

85
    Ankersen próbował zagrywać piłkę na wolne pole, ale został zablokowany przez obrońcę rywala.

86
    Gol dla FC Kopenhaga!
    Napastnik Kopenhagi FEDERICO SANTADNER znalazł się z piłką w polu karnym rywala i widząc złe ustawienie bramkarza Watermana oddał strzał pokonując go przy bliższym słupku. Asysta rezerwowego Toutouha.
    86. Santander (KOD) - 1:1

88
    Zmiana taktyczna. Boisko opuszcza Verbić, za niego wchodzi Gregus.

89
    De Camargo za Alexandrou.

89
    Santander po strzeleniu bramki zdjął koszulkę i został ukarany żółtym kartonikiem.

90
    Kontra w wykonaniu Duńczyków. Rykoszet po strzale Pavlovicia.

90+1
    Cztery minuty doliczone przez arbitra.

90+2
    Kolejna świetna szansa dla Pavlovicia. Jego strzał obronił Waterman.

90+4
    Ostatni długi wykop Watermana, ale Jorgensen wybił daleko to zagranie przerywając atak rywala.

90+5
    Vander próbował uderzać, ale zablokowany przez rywala.

90+5
    Kopenhaga w fazie grupowej Ligi Mistrzów!

Faule: 11:13.

W drugiej połowie wzrosło atrakcyjność spotkania. Przede wszystkim było więcej ciekawych akcji oraz sytuacji bramkowych co przyczyniło się do tego, iż oglądaliśmy dwa gole. Wydawało się, że będziemy świadkami dogrywki, ale sprytem w polu karnym wykazał się Santander, dając Kopenhadze remis. W konsekwencji tego w dwumeczu lepsza FC Kopenhaga 2:1 i to ona zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.
    FC Kopenhaga lepsza w dwumeczu 2:1

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, do usłyszenia. Kończąc zapraszam na pozostałe relacje na portalu lajfy.com (22:49:35)

Krystian Kocerba

Gole: 69. Soteriou – 86. Santander

Kartki:   45+2. Orlandi (APO) – 36. Kvist (KOD), 40. Augustinsson (KOD), 64. Delaney (KOD), 89. Santander (KOD)

Strzały celne: 4:10. Strzały niecelne: 2:5. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 3:3. Foule: 11:13.
    APOEL Nikozja: Waterman – Milanov, Astiz, Carlão, Nectarios Alexandrou (C) (89. De Camargo) – Morais – Gianniotas, Orlandi (75. Bressan), Vinicius, Efrem (60. Vander) – Pieros Soteriou
    Zmiany: Pardo – Artymatas, De Camargo, Sergio, Merkis, Vander, Bressan

FC Kopenhaga: Olsen – Ankersen, Zanka, Johansson, Augustinsson – Verbič (88. Gregus), Kvist, Delaney (C), Falk (46. Toutouh) – Santander, Cornelius (80. Pavlović)
    Zmiany: Andersen – Høgli, Antonsson, Greguš, Pavlovič, Toutouh, Amankwaa