Raków – ROW Rybnik 3:1 (koniec) | Stal S. W. – Rozwój 0:0 (koniec) | Olimpia Z. – Radomiak 0:0 (koniec)
Polonia B. – Legionovia 0:4 (koniec) | Odra O. – Gryf 2:1 (koniec) | Olimpia E. – Warta 6:1 (koniec)
Kotwica – Siarka T. 2:2 (koniec)
Olimpia Zambrów
0:0 (0:0)
Radomiak Radom
Sobota 27.08.2016, 17:00 • Stadion Miejski, Zambrów • 2. Liga • 6. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Słoneczny weekend sprzyja zarówno piłkarzom jak i kibicom, zatem nie pozostaje nic innego jak zanurzyć się w realiach II ligi. Pojedynek w Zambrowie nie będzie co prawda przysłowiowym meczem na szczycie, lecz to wcale nie oznacza, że nie będzie ciekawie. Przyjrzyjmy się ekipom, które dzisiaj będą rywalizowały o ligowe punkty.

Przyjezdnych od Olimpii Zambrów dzieli różnica aż 12 lokat. Ciężko zatem o to, aby nie wskazać faworyta tego spotkania. Radomiak w obecnym sezonie dwukrotnie wychodził z meczu z tarczą i zaledwie raz na tarczy. Do dorobku radomian należy dopisać również dwa remisy, co w ostatecznym rozrachunku daje 8 punktów. Wśród gości wyraźnie zauważalna jest tendencja wzrostowa, więc trudno oczekiwać, aby Radomiak pozwolił rywalowi na swobodną grę. Cel radomian na mecz w Zambrowie jest prosty: trzy punkty do ligowej tabeli.

Czerwona latarnia drugoligowych rozgrywek prawdopodobnie nie odbije się od dna, przynajmniej nie dziś. Wymagający przeciwnik z górnej części klasyfikacji to prawdziwa "mission impossible". Olimpia do tej pory zdołała wygrać tylko raz. Miało to miejsce w spotkaniu z ROW-em Rybnik na własnym obiekcie. Najmniej strzelonych bramek, najwięcej straconych oraz trudni rywale w najbliższych kolejkach. Doprawdy nie wygląda to optymistycznie.

Gospodarze z pewnością chcieliby powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu, kiedy to dwukrotnie pokonali gości z Radomia. W pierwszym meczu na własnym stadionie Olimpia pokonała Radomiak 3:1, w rundzie rewanżowej zespół z Zambrowa zwyciężył na wyjeździe w stosunku 2:1. Był to sezon w którym obie ekipy pełniły rolę beniaminków po awansie z trzecioligowego frontu.

Arbitrem głównym spotkania będzie pan Marcin Szczerbowicz z Olsztyna. Zaczynamy na godzinę 17:00. Bądźcie Państwo z nami!

Zawodnicy wychodzą do prezentacji. Za kilka minut rozpoczniemy pojedynek w Zambrowie.

Wyjściowe składy:

Olimpia Zambrów:
    Humerski – Kuczałek, Bogusz, Grzybowski, Włodarczyk, Buzun, Michałowski, Osoliński, Biel, Cesarek.

Radomiak Radom:
    Szady – Spychała, Grudniewski, Gurzęda, Sulkowski – Bemba, Kościelny, Filipowicz – Brągiel, Leandro, Stąporski.

1

1
    Nie pozostało nic innego jak rozpocząć spotkanie. Sędzia Szczerbowicz użył gwizdka po raz pierwszy i zaczyna Olimpia Zambrów. Gospodarze w niebieskich kompletach, Radomiak w białych strojach.

2
    Spokojny początek meczu. Zawodnicy są świadomi wysokiej temperatury, trzeba mierzyć siły na zamiary, przed nami 90 minut gry.

4
    Goście powoli zbliżają się do bramki Humerskiego. Olimpia jest czujna w obronie, wracamy w okolice linii środkowej.

5
    Rzut rożny dla Radomiaka. Nie ma uderzenia na bramkę Humerskiego, Olimpia szybko wychodzi z kontratakiem, lecz przewaga liczebna radomian dała o sobie znać.

6
    Stąporski postawił na płaskie dośrodkowanie w pole karne. Podanie zablokowane, piłka wraca pod nogi Spychały. Jeszcze chwilę Radomiak pomęczy rywala.

7
    Faul gości tuż przed własnym polem karnym! Obyło się bez kartki. Świetna okazja dla Olimpii, Szady pełen skupienia ustawia mur.

8
    Zambrowianie postawili na bezpośredni strzał na bramkę. Tylko boczna siatka. Gospodarzy czeka szybki powrót na własną połowę.

10
    Radomiak nieco częściej utrzymuje się przy piłce. Goście wyraźnie mają ochotę na mocny początek. Faulowany Sulkowski w okolicy linii środkowej.

11
    Dobrze interweniują przyjezdni. Grudniewski nie przestraszył się rywala i zamiast czym prędzej wybić piłkę, postawił na bardziej skomplikowany wyczyn. Dzięki temu Radomiak utrzymuje się przy futbolówce

13
    Naciskają piłkarze z Radomia. Upada Sulkowski, gwizdek arbitra milczy. Radomianie przechodzą do ofensywy i starają się stosować pressing.

14
    Na stadionie w Zambrowie pojawili się kibice Radomiaka, których wyraźnie słychać z trybun. Czy głos z gardeł licznej grupy radomian pomoże gościom?

15
    Zbyt głębokie dośrodkowanie Kościelskiego. Nie zdążył dojść do piłki Brągiel. Radomiak naciska i zdobywa coraz większą przewagę z minuty na minutę.

16
    Bęba do Filipowicza. Nie cofają się zambrowianie, Filipowicz musi znaleźć inną drogę do bramki Humerskiego.

18
    Urwali się rywalowi gospodarze. Cesarek otrzymuje podanie na prawej flance, lecz w porę blokuje go defensor z Radomia. Jak na razie Olimpia oddała tylko jeden strzał na bramkę Szadego, w dodatku niecelny.

20
    Chwila spowolnienia. Do głosu doszli miejscowi piłkarze, którzy nie pozwalają Radomiakowi na dominację. Mało strzałów, za to dużo gry w środku pola. Radomianie szukają szczęścia i są zdecydowanie bliżej celu niż gospodarze.

22
    Włodarczyk z linii bocznej. Gracz z Zambrowa był bliski straty, radomianie nie pozwalają na swobodną grę gospodarzom.

24
    Dariusz Brągiel zatrzymuje obiecującą akcje Olimpii. Żółta kartka dla gracza z Radomia. Sprytnie wymyślił sobie to zawodnik Olimpii, który wiedząc, że może wywalczyć faul, nieco przesadnie zamanifestował przewinienie.

26
    Leandro do Brągiela, a ten błyskawicznie dośrodkowuje. Corner, a po chwili kolejny stały fragment gry.

27
    Po 27. minutach gry w końcu zrobiło się groźnie! Bartosz Biel sprawił, że goalkeeper Radomiaka szybko musiał wrócić do rzeczywistości. Nie do końca czysto uderzona piłka przemknęła obok dłuższego słupka.

28
    Ależ wystartował Buzun, który włączył nie piąty, a szósty bieg. Podrażniony Gurzęda zrewanżował się udaną interwencją. Olimpia musi się wycofać.

28
    Przerwa na uzupełnienie płynów. Upał w Zambrowie doskwiera zawodnikom. Bardzo aktywne ostatnie 5 minut gry sprawiło, że przyda się chwila na nawodnienie organizmu.

30
    Pół godziny gry za nami. Wciąż bez bramek w meczu Olimpii z Radomiakiem. Rzut wolny dla gospodarzy, egzekutorem będzie Buzun.

32
    Piłkarze Olimpii złapani w pułapkę off-side'ową. Futbolówka dla Radomiaka, mylą się przyjezdni i w prosty sposób tracą piłkę.

34
    Cesarek w pojedynku z Grudniewskim. Wychodzi Szady, przewaga liczebna i usilna praca Grudniewskiego nie pozwoliły na strzał napastnika Olimpii.

35
    Znów atakują zambrowianie. Akcja wypracowana przez Buzuna, nie domknął jej Biel, który lekkim strzałem nie zaskoczył Szadego.

36
    Rozluźniony Radomiak najwyraźniej nie przewidział, że gospodarze są w stanie wyprowadzić tak groźne akcje. Olimpia spycha gości do defensywy i wyciska z radomian cenną energię. Przyjezdni rewanżują się kontrą i tracą na tym kolejne siły.

39
    Filipowicz odbiera piłkę. Podanie do Kościelnego. Ryzykowny strzał z dystansu. Patrząc na odległość i tempo akcji było to całkiem udane uderzenie, pomimo, iż przemknęła nad poprzeczką.

41
    Cesarek próbował oszukać defensywę Radomiaka. Buzun pomimo chęci nie zdołał odebrać podania. Goście przy piłce, Spychała dośrodkowuje, czas na kolejny rzut rożny dla przyjezdnych.

42
    Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Błędy piłkarzy Radomiaka dają o sobie znać. Niezadowolony z postawy kolegów jest Leandro.

43
    Faulowany Sulkowski. Gracz z Radomia potrzebuje kilka sekund przerwy, aby pozbierać się z murawy. Wznowią goście, którzy stawiają na coraz wyższe ustawienie.

44
    Sędzia przedłuża pierwszą połowę o 60 sekund. Trwa ofensywa piłkarzy z Radomia. Olimpia nie stara się wyprowadzić kontry i cofa się pod własne pole bramkowe.

45
    Dobrze bronią się gospodarze. Arbiter powoli sięga po gwizdek. W pierwszej części spotkania już nic nie powinno się wydarzyć.

45+1

Bezbramkowy remis po 46 minutach gry w Zambrowie. Gospodarze wyprowadzili kilka ciekawych i kąśliwych akcji, ale patrząc przez pryzmat całej połowy, to Radomiak utrzymywał przewagę. Niestety, nie oglądaliśmy ani jednego ataku, który pozwoliłby jednej z drużyn wyjść na prowadzenie. Najgroźniejszym strzałem było uderzenie Bartosza Biela w 27. minucie spotkania, choć do piłkarza Olimpii można mieć sporo zastrzeżeń jeśli wziąć pod uwagę sposób wykonania strzału.

Do upalnego Zambrowa powrócimy zaraz po przerwie. Zostańcie z nami!

46

46
    Bez zmian w obu zespołach. Drugą część spotkania rozpoczęli piłkarze Radomiaka, którzy mocno motywowali się przed gwizdkiem inaugurującym drugie 45 minut.

48
    Cesarek z dystansu. Rzut wolny dla Olimpii Zambrów. Mecz zaczyna nabierać tempa. Piłkę łapie Szady, lecz jak się okazuje zrobił to już za linią końcową. Kolejny corner dla gospodarzy.

49
    Niepewnie w defensywie interweniuje Bemba. Radomianom udaje się wyjść z opresji i po chwili goście meldują się na połowie Olimpii.

50
    Wrzutka w pole karne zambrowian. Kryty był Stąporski, który nie miał szans, aby wyskoczyć do główki.

52
    Podanie na dobieg do Leandro. Brazylijczyk pomimo szalonego sprintu okazał się wolniejszy od Humerskiego.

53
    Sztab szkoleniowy Radomiaka powoli przygotowuje zmianę. Olimpia zaczyna grę na czas.

54
    Zmiana w zespole gospodarzy. Jakub Bach opuszcza boisko, wchodzi Mateusz Jastrzębski.

55
    Następuje zapowiadana zmiana w szeregach gości. Stąporski opuszcza plac gry, tak samo czyni Leandro. Za wyżej wymienioną dwójkę będziemy oglądać Kamila Cupriaka i Chinonso Agu.

57
    Trzech nowych piłkarzy na boisku w Zambrowie. Być może zmiany wniosą do gry nieco świeżego powiewu. Prawie godzina gry za nami, wciąż bez bramek, wciąż bez obiecujących akcji.

59
    Nacisnął Radomiak, nieskutecznie. Mamy pozycję spaloną. Olimpia nie chce pozostać bierna i przechodzi do ofensywy.

61
    Goście zmuszeni do cofnięcia się na własną połowę. Corner dla zambrowian, była okazja do sytuacji strzeleckiej. Zmarnowali swoją szansę zawodnicy Olimpii.

63
    Faulowany Filipowicz. Przy futbolówce Radomiak. Goście budują atak pozycyjny.

65
    Dośrodkowanie Sulkowskiego na piąty metr. Przez moment zagotowało się pod bramką Humerskiego. Fatalna próba wyprowadzenia kontrataku przez Olimpię.

67
    Futbolówka krąży po boisku od bramki do bramki. Spacerowe tempo gry, wybija Humerski, kilka podań w środku pola i futbolówka znów wraca do goalkeepera Olimpii.

69
    Upał daje się we znaki zawodnikom. Zarówno jedni jak i drudzy powoli opadają z sił, co odzwierciedla postawa na placu gry.

70
    Prawdziwa petarda Jakuba Buzuna! Obudziło to zarówno publiczność jak i zawodników. Pewne, mocne uderzenie, szkoda, że ponad poprzeczkę.

70
    Jakub Cesarek opuszcza boisko po 70 minutach gry. W jego miejsce będziemy oglądali Fabiana Piaseckiego.

71
    Lekkie ożywienie gry. Gospodarze zmobilizowali siły i starają się o bramkę, która da im prowadzenie. Najważniejsze dla miejscowych jest to, że oddalają grę od własnego pola karnego. Głównym założeniem Olimpii jest brak porażki w meczu z Radomiakiem.

73
    Trener Liczka zmienia kolejnego gracza. Kwiek w miejsce Filipowicza.

74
    Przerwa na uzupełnienie płynów. Do ostatniego gwizdka pozostał kwadrans, a na tablicy świetlnej wciąż 0:0.

76
    Bardzo blisko szczęścia była Olimpia. Genialnie zagrywa w okolice czwartego metra Buzun. Nie zdążyli wykończyć tej akcji miejscowi, a mogło to być decydujące trafienie!

77
    Corner dla Olimpii. Zagranie na dłuższy słupek, gdzie... nikogo nie ma. Czyżby brak komunikacji?

78
    Kwiek, który kilka minut temu pojawił się na boisku notuje żółtą kartkę. Przewinienie tuż za linią środkową, gdy Olimpia planowała kolejny atak.

79
    Radomiak zatrzymuje gospodarzy na lewej flance. Przy piłce Brągiel. Szybkie podanie do Cupriaka, ale z tej mąki chleba nie będzie.

80
    Olimpia zabiera głos. Nie zdążył do piłki Piasecki. Szady do Spychały, który szuka kolegów i bezradnie rozkłada ręce.

82
    Czekają nas dwie roszady. W zespole Olimpii Zambrów Biela zastąpi Przemysław Jastrzębski. Trener Verner Liczka zdejmuje z boiska Bembe, w jego miejsce Śliwiński.

84
    Ostatnia zmiana w Olimpii Zambrów. Szerszeń za Buzuna.

85
    Czy któraś z drużyn wskrzesi jeszcze resztki sił? Pięć minut do końca regulaminowego czasu gry, zawodnicy wyraźnie opadają z sił.

86
    Cupriak! Radomiak wykorzystał lukę w obronie, świetne podanie na piąty metr. Kamil Cupriak wysyła piłkę w stratosferę, ale wyglądało to na akcję na 1:0. W polu karnym Humerskiego ucierpiał Włodarczyk.

88
    Czas biegnie ku końcowi, błędów w drużynie z Radomia coraz więcej. Próba wyprowadzenia szybkiej kontry, zagranie na wolne pole, gdzie nie ma żadnego z gości. Nie tędy droga!

90
    Arbiter pomimo upału i zmęczenia piłkarzy postanawia przedłużyć grę o 5 minut. Zapewne spowodowane jest to przerwą na uzupełnienie płynów oraz dwoma lekkimi urazami graczy z Zambrowa i Radomia.

90+2
    Przewinienie gości. Rzut wolny, dośrodkowuje Osoliński, jednak zbyt krótko. Wracamy w okolice linii środkowej.

90+3
    Zambrowianie starają się ukraść cenne sekundy. Typową grą na czas popisuje się Humerski. Sędzia wraca do sytuacji sprzed kilku sekund i dyktuje rzut wolny dla Radomiaka.

90+4
    Zagotowało się pod bramką Olimpii! Gdzież ta piłka się podziała? Ostatecznie futbolówka trafia w ręce Humerskiego, który dodatkowo ucierpiał w starciu we własnym polu karnym.

90+5
    To już sama końcówka spotkania. Włodarczyk ukarany żółtą kartką, rzut wolny tuż przy polu karnym. Obudzili się kibice z Radomia. Radomiak przed ostatnią szansą – teraz albo nigdy!

90+5
    Nie najlepsze dośrodkowanie, piłka opuszcza pole karne Humerskiego. Sędzia sięga po gwizdek, a więc wszystko jest już jasne, podział punktów w Zambrowie.

90+5

Bezbramkowy remis na stadionie Olimpii na pewno nie jest tym, o czym marzył Radomiak Radom. Gospodarze cieszą się z jednego "oczka", gdyż w sytuacji w jakiej znajdują się zambrowianie każdy punkt jest niezwykle cenny. Nie byliśmy świadkami porywającego widowiska. Sporym utrudnieniem był upał, który pozbawił zawodników wielu sił.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia! (19:06:57)