Man Utd – Stoke 1:1 (koniec) | Leicester – Southampton 0:0 (koniec) | Tottenham – Man City 2:0 (koniec)
Burnley – Arsenal 0:1 (koniec)
Burnley F.C.
0:1 (0:0)
Arsenal F.C.
Niedziela 02.10.2016, 17:30 • Turf Moor, Burnley • Angielska Premier League • Runda 7

Ten mecz powinien zakończyć się podziałem punktów. Zdecydowanie nieprawidłowa bramka Arsenalu w 93. minucie daje 3 punkty Kanonierom!
    Pierwsza połowa na pewno powinna zostać jak najszybciej zapomniana, bowiem w ciągu 45 minut nie wydarzyło się zupełnie nic.
    W drugiej połowie mieliśmy już znacznie więcej emocji i kilka okazji podbramkowych! Nic nie mogło wpaść, aż do ostatniego rzutu rożnego w tym spotkaniu! (19:56:28)
    Bardzo kontrowersyjne zwycięstwo Arsenalu.

90+3
    90+3. Laurent Koscielny (ARS) - 0:1

90+3
    Gol dla Arsenalu!

NIESAMOWITE! Ostatni rzut rożny dla Arsenalu i Alex Oxlade-Chamberlain jakimś cudem nabija futbolówkę na LAURENTA KOSCIELNEGO, a ten pakuje futbolówkę do bramki ręką! Czy ten gol powinien zostać uznany? Tak, czy inaczej Arsenal zwycięża po golu w ostatnich sekundach!

90+2
    Oxlade-Chamberlain uderza, ale futbolówka znów ociera się o nogi przeciwników! Będzie jeszcze jeden korner!

90+2
    Walcott nabija nogi rywala i wywalcza jeszcze jeden rzut rożny! Krótkie rozegranie i Arsenal ma już ostatnie sekundy, aby załadować zwycięską bramkę!

90+1
    2 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

90
    To Arsenal posiada inicjatywę i utrzymuje się w posiadaniu piłki. Gospodarze chcą bronić tego remisu. Dla nich 1 punkt z wyżej rozstawionym rywalem jest dobrym rezultatem.

88
    To już ostatnie minuty w Burnley! Czy któraś z drużyn zdobędzie jedyną bramkę, która prawdopodobnie zapewniłaby jakże ważne 3 punkty?

87
    Mustafi wymaga pomocy lekarskiej i chwilę przebywa poza linią boczną boiska. Czy gospodarze zdziałają coś w przewadze?
    85. Theo Walcott obok słupka!

85
    Mamy teraz szalone granie na Turf Moor! Pierwsze kapitalnie zablokował akcję jeden ze stoperów Burnley, ale piłka trafiła do Walcotta! Techniczne uderzenie w okolice dalszego słupka, ale brakło niewiele!

84
    Oxlade-Chamberlain otrzymał podanie pod linię końcową, ale bramkę opuścił Heaton, który zaasekurował futbolówkę i pozwolił jej opuścić murawę. Od bramki gospodarze.

83
    Trzeba przyznać, że mamy bardzo czyste zawody. Fauli jest naprawdę, jak na lekarstwo i prawdopodobnie mecz zakończy się bez kartek. To byłoby coś.

82
    Alexis Sanchez świetnie przerzucił do wolnego Özila, a Niemiec od razu zgrywa piłkę do środka pola karnego! Tam świetnie ustawieni byli obrońcy Burnley. Kolejna akcja oddalona.

80
    Decydujące 10 minut przed nami! Zbliżając się do końca obie drużyny będą starały się zabezpieczyć tyły i chronić remisu. Ale czy nie lepiej przycisnąć i wywalczyć 3 punkty?

79
    To nie pierwsza skuteczna interwencja w defensywie Boyda. Arsenal ma dziś spore problemy, o czym najlepiej świadczy wynik na tablicy!

78
    Ofiarny blok Elnenego, który zatrzymał podanie głową. Piłka opuszcza plac gry i od autu wznowią grę miejscowi.

77
    To Özil podbiegł do futbolówki, ale uderzenie Niemca było zbyt słabe. Burnley oddala zagrożenie, ale druga połowa już może się podobać!

76
    Arsenal zyskuje rzut wolny w dogodnej odległości i jest to wyśmienita okazja dla Sancheza lub Özila, którzy są już gotowi do rozegrania!
    75. Michael Keane trafia w poprzeczkę!

75
    Odpowiadają miejscowi i są jeszcze bliżej otwarcia wyniku! Do głowy wyskoczył Keane, ale trafia tylko w poprzeczkę! Wydaje się, że Čech lekko trącił futbolówkę i to dlatego ona nie wpadła do siatki!

73
    Alexis Sanchez decyduje się na uderzenie z woleja i wydawało się, że piłka zatrzepotała w siatce! Zabrakło dosłownie centymetrów, aby ta bomba wpadła do bramki gospodarzy!

72
    Arsene Wenger wprowadza dwójkę świeżych piłkarzy, którzy mogą zrobić różnicę w kolejnych minutach! Tymczasem Arsenal domaga się rzutu karnego po ręce, ale będzie tylko korner!

71
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Granit Xhaka, na boisku pojawia się Mohamed Elneny.

71
    Zmiana w drużynie Arsenal F.C.: z boiska schodzi Alex Iwobi, na boisku pojawia się Alex Oxlade-Chamberlain.

70
    Walcott zbiera kolejną dawkę gwizdów od kibiców. Mógł znacznie lepiej zakończyć akcję londyńczyków, ale posłał bardzo słabe uderzenie kilka metrów od bramki Heatona.

69
    Czas nieubłaganie ucieka, a my jesteśmy coraz bliżsi podziału punktów w dzisiejszej rywalizacji. Chciałoby się, aby padły bramki, końcówka może być naprawdę gorąca.

67
    Özil ładnie dośrodkowuje w stronę Alexisa Sancheza, ale ten nie miał szans w powietrznej walce w Heatonem. Pewne wyjście golkipera na przedpole i koniec akcji Kanonierów.

66
    Dośrodkowanie Mustafiego bardzo niecelne, ale Monreal zdołał uratować akcję zaraz przy linii bocznej. Teraz to Arsenal próbuje zaskoczyć, ale nie zdobywa kolejnych metrów boiska.

65
    Podanie w stronę Hendricka, ale ten miał bardzo ciężkie zadanie, aby przyjąć piłkę z obrońcą przy ciele. Wciąż w ataku pozycyjnym przebywa Burnley!

63
    W drugiej połowie dzieje się już znacznie więcej, ale wciąż brakuje tego celnego trafienia. Wtedy spotkanie rozkręciłoby się na dobre!

62
    Zmiana w drużynie Burnley F.C.: z boiska schodzi Steven Defour, na boisku pojawia się Scott Arfield.

61
    Po rzucie rożnym znów było bardzo gorąco pod bramką Kanonierów! Ostatecznie goście oddalają zagrożenie, ale muszą się coraz bardziej pilnować w defensywie!
    60. Petr Čech broni główkę Johanna Gudmundssona!

60
    Petr Čech w roli głównej! Świetny strzał głową oddaje Gudmundsson, ale golkiper wyciąga się, jak długi i wygarnął futbolówkę lecącą tuż przy słupku! Mogło być 1:0 dla gospodarzy!

59
    Gospodarze chcą odpowiedzieć i teraz to Boyd podłączył się do akcji swojej ekipy! Świetny zwód, który całkowicie zmylił jednego z obrońców! Była asekuracja stopera i pewne wybicie na aut!

58
    Może teraz! Londyńczycy znów zawojowali w szesnastce przeciwników, a strzał oddaje Özil, który trafia w nogi ostatniego obrońcy! Ależ szczęście mają gospodarze!

56
    Były jakieś zrywy, ale znów wszystko wraca do normy i nudnej wymiany podań. Czy doczekamy się goli w Burnley?
    Dzisiejsza frekwencja:

54
    Może czas pomyśleć o zmianach w Arsenalu? Obecna jedenastka już pokazała, że ma spory problem z atakowaniem. Arsene Wenger pewnie niedługo wyczerpie swoją cierpliwość.

53
    Cóż zrobił teraz Iwobi? Otrzymał on podanie do narożnika pola karnego, a następnie chciał oddać techniczne uderzenie w okolice słupka. Iwobi fatalnie trafił w piłkę, która poleciała gdzieś na aut.

51
    Jest mały promyk nadziei, bo w końcu zaczyna się coś dziać! Tym razem to Hendrick chciał zaistnieć uderzeniem z dalszej odległości. Bez efektu.

50
    Walcott bierze ciężar gry na własne barki i po kilku zwodach zdecyduje się na bezpośrednie uderzenie. Znacznie ponad bramką gospodarzy.
    49. Alexis Sanchez i obrona Heatona!

49
    Teraz to Arsenal miał świetną okazję do otwarcia wyniku! Alexis Sanchez jakimś cudem wygarnął futbolówkę w polu karnym, a następnie oddał celny strzał prosto w Heatona! To powinno wpaść!

48
    Vokes jest zdecydowanie najbardziej widocznym piłkarzem w ataku w tym spotkaniu. Arsenal niby też przeprowadza ataki, ale tam bierze udział w akcji większa ilość zawodników.

47
    Vokes po raz kolejny znalazł się w polu karnym Kanonierów! Zbiegnięcie na bliższy słupek, ale zupełnie nieudane uderzenie napastnika Burnley!

46
    Londyńczycy wznawiają grę. Trenerzy nie zdecydowali się na żadne roszady w swoich składach, a więc gramy w starych ustawieniach.

46

Wracamy na Turf Moor! Piłkarze są gotowi do dalszej gry!
    Statystyki do przerwy:

Możemy mieć tylko nadzieję, że w drugiej połowie gra ulegnie diametralnej zmianie. Przed przerwą nie widzieliśmy kompletnie żadnych emocji, a najlepszą okazję stworzyło sobie Burnley, które może pokusić się dzisiaj nawet o 3 punkty. Arsenal ma ogromny problem ze skonstruowaniem składnej akcji, tak wygrać się nie da.
    Zapraszamy po przerwie, oby padły bramki!
    Bez goli po 45 minutach.

45+2

45+1
    Przed przerwą chyba już nic się nie wydarzy. Burnley rozpoczyna grę od autu, ale kolejne sekundy upływają i arbiter zaprasza piłkarzy do szatni.

45+1
    1 minuta doliczona do czasu pierwszej połowy.

45
    Tymczasem to londyńczycy wymieniają podania na połowie Burnley i to chyba do Kanonierów będzie należało ostatnie słowo w pierwszej odsłonie.

43
    Trzeba pochwalić piłkarzy, że praktycznie nie obserwujemy żadnych fauli. Nie ma niepotrzebnych złośliwości, ani potykania nóg. Gra toczy się niemalże bez przerw.

42
    Fatalne podanie Sancheza w stronę uciekającego Bellerina. Nie dość, że za plecy, to jeszcze zbyt mocno. Heaton rozpoczyna od bramki, ale z pewnością nie będzie się spieszył.

41
    Arsenal sobie pogrywa na połowie rywali, ale wcale nie jest pewne, że londyńczycy wywiozą stąd 3 punkty. To Burnley zasługuje na większą pochwałę.

40
    5 minut do zakończenia pierwszej połowy, a my mieliśmy dopiero pierwszą bramkową sytuację! To zdecydowanie musi ulec zmianie, bo w innym wypadku nie zobaczymy dziś goli.

38
    Zdecydowanie najlepsza okazja dla Burnley! Wręcz kapitalne dogranie prosto na głowę osamotnionego Vokesa, a ten przestrzela z kilku metrów! Wyśmienita okazja do otwarcia wyniku!

37
    Niedługo będziemy się zbliżać do decydujących minut pierwszej odsłony. Liczymy, że któraś z drużyn postawi na nieco większe ryzyko.
    Chyba najciekawszy moment meczu:

35
    Zdecydowanie czekamy na pierwszego gola, który wymusi większe zaangażowanie i odrabianie strat na drugiej ekipie! Teraz zbytnio nie ma czego chwalić.

34
    Atakują raz jedni, raz drudzy. Ciężko to jednak nazwać atakami, bo po kilku podaniach najczęściej następuje strata posiadania piłki. I tak w kółko.

33
    Trybuny także znacznie się uspokoiły, bo na boisku panuje typowo niedzielna atmosfera. Niewiele się dzieje i na razie nie zanosi się na to, aby cokolwiek miało się tu zmienić.

31
    Dobrze zapowiadała się ta akcja Arsenalu! Bellerin wypatrzył Walcotta, ale ich zamiary przerwali obrońcy, którzy odbijają futbolówkę na kolejny rzut rożny!
    Wciąż bez bramek na Turf Moor.

30
    Mija pierwsze pół godziny gry, które zdecydowanie nas zawiodło. Teraz to Mustafi chce przerzucić ciężar gry na lewą stronę, ale znacznie się pomylił i posłał piłkę na aut.

28
    Co może podobać się w tym meczu, to że mamy sporo walki w środkowej strefie boiska i zawody są naprawdę wyrównane. Chyba nic poza tym.

27
    Özil do końca powalczył o piłkę, ale teraz to on nie miał większych szans w starciu z dwoma defensorami. Nudne minuty na Turf Moor.

26
    Vokes jest dzisiaj osamotniony z przodu, ale Walijczyk i tak bardzo dobrze radzi sobie przeciwko kilku obrońcom z Londynu! Burnley ma wrzut z autu na wysokości pola karnego.

25
    Londyńczycy wciąż próbują, ale na nic zdają się ich ataki. Większa ilość podań i Arsenal próbuje zaskoczyć atakiem pozycyjnym.

23
    Następne fatalne dośrodkowanie i zupełnie nienaciskany Heaton wyłapuje wrzutkę. Nie mamy zbyt wielu okazji w tym spotkaniu, oby to się zmieniło.

22
    Kanonierzy w ofiarny sposób bronią swojej bramki, co im się udaje! Trzeba przyznać, że Burnley jest dzisiaj groźnym rywalem i bardzo trudno wskazać faworyta na ten moment!

20
    Dośrodkowanie z narożnika było bardzo słabej próby i miejscowi natychmiast oddalają wrzutkę w stronę środka boiska! Goście mają spory problem ze sforsowaniem defensywy Burnley.

19
    Mamy dopiero pierwszy korner w dzisiejszym spotkaniu, który należy do londyńczyków. Może uda się ze stałego fragmentu, skoro z gry nie idzie?

18
    Teraz już dużo lepiej wyglądała akcja piłkarzy Wengera! Kilka podań na granicy pola karnego Burnley i ostatecznie to Cazorla został wypuszczony za obrońców! Heaton opuszcza bramkę i uprzedza Hiszpana!

16
    Arsenal dzisiaj nie imponuje. Może londyńczycy chcą uśpić rywala, a następnie zaatakować ze zdwojoną siłą? Walcott na spalonym.

15
    Mija pierwszy kwadrans, a znów do ataku podrywają się gospodarze! Całkiem składna akcja i podanie wędruje do Boyda. Ten decyduje się na strzał, który był jednak daleki od ideału.

13
    Zdecydowanie brakuje akcji podbramkowych. Można powiedzieć, że w tym pierwszym okresie Čech jest bezrobotny. Heaton również nie ma zbyt wiele pracy przed własną bramką.

12
    Znów podnosi się poziom emocji, bowiem obserwujemy grę atak za atak! Widać, że piłka szuka w polu karnym Vokesa, ale tym razem nie udało mu się przejąć zagrania z głębi pola.

11
    Odpowiedź Kanonierów! Iwobi oddaje futbolówkę do Özila, ale Niemiec fatalnie w nią trafił i Heaton nie ma najmniejszych problemów z wyłapaniem tego strzału!

11
    Znów to Burnley rusza do ataku, ale gdy tylko gospodarze zbliżają się do pola karnego rywali, akcja zostaje zniwelowana przez defensorów Arsenalu!

10
    Obie drużyny grają dość niedokładnie, w wyniku czego obserwujemy sporą liczbę strat. Na razie bez większych emocji, choć są momentami pewne zrywy w tempie gry.

9
    Tymczasem to gospodarze postanowili nieco uspokoić boiskowe poczynania i wymieniają większą ilość podań w środkowej strefie boiska. Arsenal nie naciska wyższym pressingiem.

7
    Bardzo głośny doping z trybun powinien ponieść miejscowych! Arsenal nie będzie miał dziś łatwej przeprawy. Czekamy na pierwsze, groźne akcje.

6
    Coraz lepsze zawody w Burnley! Teraz to Vokes otrzymał podanie na granicy z obrońcami, obrócił się z futbolówką i oddał strzał z dalszej odległości! Niecelnie, ale za próbę można pochwalić.

5
    Wydawało się, że był rykoszet po strzale Chilijczyka, ale arbiter nakazuje grę od bramki. Rozpędzają się z atakiem gospodarze!

4
    Kanonierzy zaczynają przejmować inicjatywę i dochodzą do większej ilości podań. Londyńczycy mają również pierwsze akcje ofensywne i mogło być groźnie po uderzeniu Sancheza, bowiem piłka spada tuż obok słupka bramki Heatona!

3
    Iwobi znalazł się przed szesnastką Burnley i postanowił oddać nieprzygotowany strzał bez przyjęcia! Wysoko nad bramką Heatona, zupełnie nieudana próba.

2
    Spokojny początek, ale widać, że miejscowi starają się zaskoczyć londyńczyków! Na razie podopieczni Wengera skutecznie odpierają ataki.

1
    Rozpoczynają gospodarze, którzy grają w fioletowych koszulkach! Arsenal w żółtych koszulkach. Obyśmy byli świadkami sporej ilości bramek!

1

Kamery wciąż pokazują Arsene Wengera, który świętuje swój jubileusz 20-lecia pracy z Arsenalem! Czy udokumentuje to zwycięstwem ligowym?

Obie jedenastki są już na murawie Turf Moor! Zanosi się na spore emocje w Burnley!

Burnley F.C.: Heaton (C) – Lowton, M. Keane, Mee, S. Ward – Hendrick, Marney, Defour, Gudmundsson, Boyd – Vokes.

Arsenal F.C.: Čech – Bellerín, Mustafi, Koscielny (C), Monreal – Xhaka, Cazorla – Walcott, Özil, Iwobi – Alexis Sanchez.

Sędziowie: C. Pawson.
    Skład Burnley:

Ustawienie gości na grafice:

Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania w portalu Lajfy.com! Będziemy Państwa na bieżąco informować o przebiegu meczu!
    Arsene Wenger szkoleniowcem Arsenalu jest już 20 lat! Francuski trener w ostatnim czasie może być zadowolony z postawy swoich zawodników.

Theo Walcott w ostatnim czasie jest w naprawdę wysokiej formie. Angielski skrzydłowy w środowym spotkaniu Ligi Mistrzów zdobył dwie bramki w starciu z FC Basel.

Pasmo zwycięstw

Piłkarze Arsenalu ostatnio wygrali u siebie z Chelsea 3:0. Obecnie podopieczni Wengera plasują się na trzecim miejscu w tabeli (13 punktów). Do tej pory gracze Kanonierów zanotowali cztery zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę (15 goli zdobytych i siedem straconych). Londyńczycy odnosili również zwycięstwa w Pucharze Ligi Angielskiej oraz Lidze Mistrzów.

Walka o ligowy byt

Gracze Burnley w poprzedniej kolejce wygrali u siebie z Watfordem 2:0. Aktualnie zawodnicy klubu z Turf Moor zajmują 13. miejsce w tabeli (siedem punktów). Jak na razie piłkarze tego klubu zanotowali dwa zwycięstwa, jeden remis i trzy porażki (pięć goli zdobytych i osiem straconych).

W spotkaniu 7. kolejki angielskiej Premier League drużyna Burnley zmierzy się przed własną publicznością z zespołem Arsenalu Londyn!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.