Valencia – Atletico 0:2 (koniec) | Real Madryt – Eibar 1:1 (koniec) | RCD Espanyol – Villarreal 0:0 (koniec)
Malaga – Bilbao 2:1 (koniec) | Celta Vigo – FC Barcelona 4:3 (koniec)
Celta de Vigo
4:3 (3:0)
FC Barcelona
Niedziela 02.10.2016, 20:45 • Estadio Balaídos, Vigo • Hiszpańska LaLiga • Runda 7

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:48:21)

Celta Vigo wygrała drugi raz z rzędu z FC Barcelona na własnym stadionie. Tym razem 4:3 po meczu ze zwrotami akcji i emocjami. Celta ustawiła mecz trzema golami zdobytymi w 11 minut. Z solidną przewagą zeszłą na przerwę, ale nie mogła się rozluźnić nawet na moment. Mistrz Hiszpanii odpowiedział dwiema bramkami i kto wie, jak by się to wszystko skończyło, gdyby nie koszmarny błąd ter Stegena przy golu Hernandeza. Dobiega końca weekend sensacji w europejskim futbolu. FC Barcelona dołączyła do grupki możnych klubów, które nie poradziły sobie tuż przed przerwą reprezentacyjną. Cieszy się Celta i idzie w górę tabeli Primera Division.

90+4
    Celta wyolbrzymia kontuzje i celebruje moment wznowienia gry. Wiadomo, że sędzia nie doliczy każdej ukradzionej sekundy.

90+2
    Pique nie dość, że zdobył dwa gole, to na dodatek miał świetną szansę na wyrównanie. Uderzenie głową z bliska tuż obok bramki Alvareza!

90+1
    Była minuta przerwy w grze spowodowana urazem Alvareza. Bramkarz Celty Vigo jest gotowy i na posterunku. To dobra informacja dla miejscowych, ponieważ trener nie ma już zmian.
    90. Neymar (BAR)

90
    Sędzia postanowił doliczyć 5 minut do regulaminowego czasu.

88
    Guidetti to ostatni zmiennik tego wieczoru. Iago Aspas będzie jednym z bohaterów spotkania, jeżeli Celta Vigo dowiezie prowadzenie do ostatniego gwizdka.

88
    Luis Suarez protestuje, ale powinien raczej myśleć o następnej akcji. Kartka dla Urusa jest nieodwołalna.
    87. Gerard Piqué (BAR) - 4:3

87
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki GERARD PIQUÉ.

Siódma bramka w tym spotkania, która jest zarazem bramką kontaktową i drugą zdobytą przez Gerarda Pique. Stoper ponownie w roli napastnika. Tym razem sfinalizował podanie Denisa Suareza!

85
    FC Barcelona szuka długo miejsca do oddania strzału. Piłka krąży po obrzeżach pola karnego uczestnika Ligi Europy.

83
    Wass został ciepło pożegnany przez kibiców na Estadio Balaidos. Za pracowitego pomocnika wbiegł Castro.

81
    Alcacer jest ostatnią nadzieją FC Barcelona z ławki rezerwowych. Na boisku zamiast Alby.

Gole: 22. Sisto, 31. Aspas, 33. Mathieu (sam.), 77. P. Hernández – 58. Piqué, 64. Neymar (kar.), 87. Piqué

Kartki:   63. Mallo (CVG) – 45. Busquets (BAR), 74. Piqué (BAR), 88. L. Suárez (BAR)

Strzały celne: 9:4. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 0:2. Foule: 16:11.
    Celta de Vigo: S. Álvarez – Roncaglia, Cabral, Sergi Gómez, Mallo (C) – Radoja, Wass (83. J. Castro) – Sisto, P. Hernández, Bongonda (63. Díaz) – Aspas (88. Guidetti).
    Zmiany: Blanco – Díaz, Guidetti, J. Castro, Señé, Rossi, Diop.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mathieu, Alba (81. Alcácer) – A. Gomes, Busquets (C) (76. Denis Suárez), Arda Turan – Rafinha (46. Iniesta (C)), L. Suárez, Neymar.
    Zmiany: Cillessen – Rakitić, Denis Suárez, Iniesta (C), Mascherano, Alcácer, Digne.

Sędziowie: Inaki Vicandi Garrido