Valencia – Atletico 0:2 (koniec) | Real Madryt – Eibar 1:1 (koniec) | RCD Espanyol – Villarreal 0:0 (koniec)
Malaga – Bilbao 2:1 (koniec) | Celta Vigo – FC Barcelona 4:3 (koniec)
Celta de Vigo
4:3 (3:0)
FC Barcelona
Niedziela 02.10.2016, 20:45 • Estadio Balaídos, Vigo • Hiszpańska LaLiga • Runda 7

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:48:21)

Celta Vigo wygrała drugi raz z rzędu z FC Barcelona na własnym stadionie. Tym razem 4:3 po meczu ze zwrotami akcji i emocjami. Celta ustawiła mecz trzema golami zdobytymi w 11 minut. Z solidną przewagą zeszłą na przerwę, ale nie mogła się rozluźnić nawet na moment. Mistrz Hiszpanii odpowiedział dwiema bramkami i kto wie, jak by się to wszystko skończyło, gdyby nie koszmarny błąd ter Stegena przy golu Hernandeza. Dobiega końca weekend sensacji w europejskim futbolu. FC Barcelona dołączyła do grupki możnych klubów, które nie poradziły sobie tuż przed przerwą reprezentacyjną. Cieszy się Celta i idzie w górę tabeli Primera Division.

90+4
    Celta wyolbrzymia kontuzje i celebruje moment wznowienia gry. Wiadomo, że sędzia nie doliczy każdej ukradzionej sekundy.

90+2
    Pique nie dość, że zdobył dwa gole, to na dodatek miał świetną szansę na wyrównanie. Uderzenie głową z bliska tuż obok bramki Alvareza!

90+1
    Była minuta przerwy w grze spowodowana urazem Alvareza. Bramkarz Celty Vigo jest gotowy i na posterunku. To dobra informacja dla miejscowych, ponieważ trener nie ma już zmian.
    90. Neymar (BAR)

90
    Sędzia postanowił doliczyć 5 minut do regulaminowego czasu.

88
    Guidetti to ostatni zmiennik tego wieczoru. Iago Aspas będzie jednym z bohaterów spotkania, jeżeli Celta Vigo dowiezie prowadzenie do ostatniego gwizdka.

88
    Luis Suarez protestuje, ale powinien raczej myśleć o następnej akcji. Kartka dla Urusa jest nieodwołalna.
    87. Gerard Piqué (BAR) - 4:3

87
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki GERARD PIQUÉ.

Siódma bramka w tym spotkania, która jest zarazem bramką kontaktową i drugą zdobytą przez Gerarda Pique. Stoper ponownie w roli napastnika. Tym razem sfinalizował podanie Denisa Suareza!

85
    FC Barcelona szuka długo miejsca do oddania strzału. Piłka krąży po obrzeżach pola karnego uczestnika Ligi Europy.

83
    Wass został ciepło pożegnany przez kibiców na Estadio Balaidos. Za pracowitego pomocnika wbiegł Castro.

81
    Alcacer jest ostatnią nadzieją FC Barcelona z ławki rezerwowych. Na boisku zamiast Alby.

79
    Jeszcze jedna szansa Iago Aspasa, by pogrążyć FC Barcelona piątym golem, ale za długo zbierał się do uderzenia.
    77. Pablo Hernández (CVG) - 4:2

77
    Gol dla Celty Vigo!
    Strzelcem bramki PEDRO PABLO HERNANDEZ.

Celta Vigo powiększyła przewagę, a Hernandez dostał prezent za podejście pressingiem pod ter Stegena. Bramkarz FC Barcelona zachował się beznadziejnie i kopnął piłkę prosto w nadbiegającego Hernandeza. Odbita od pomocnika wylądowała w siatce!

76
    Denis Suarez wbiegł na boisko, natomiast Sergio Busquets, który zawalił jednego z goli, powędrował na ławkę rezerwowych.

75
    Setnie uśmiał się obrońca reprezentacji Hiszpanii po decyzji sędziego, ale od razu musiał sposobić się do powrotu pod własną bramkę.

74
    Za ostry wślizg w nogi Iago Aspasa jest żółta kartka dla Gerarda Pique.

72
    Krąży piłka po obwodzie pola karnego zespołu z Galicji. FC Barcelona szuka miejsca do przeprowadzenia ataku.
    Zbliża się gorąca końcówka!

70
    Uskrzydlona jest FC Barcelona, ale jednocześnie musi spoglądać na zegar. Tylko 20 minut pozostało, by zdobyć dwie bramki i zwyciężyć w Vigo.

68
    Neymar po pojedynku z Roncaglią wyczekiwał na gwizdek sędziego, ale nie tym razem. Nie ma następnego rzutu karnego.
    Neymar na liście strzelców!

67
    Sisto opanował piłkę po podaniu z głębi pola i znalazł miejsce do płaskiego strzału. Na linii interweniował skutecznie ter Stegen.

66
    Podniosła się wrzawa na trybunach. Gospodarze są teraz w odwrocie, ale przecież wciąż mają skromną zaliczkę, którą można obronić.
    64. Neymar (BAR) - 3:2

64
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa NEYMAR.

Neymar zmylił bramkarza, po czym uderzył płasko na 2:3 z rzutu karnego z lewy narożnik! Błyskawicznie niweluje stratę FC Barcelona.
    63. Będzie jedenastka dla Blaugrany!

63
    Na dodatek jest żółta kartka dla Hugo Mallo za faul na Andre Gomesie.

63
    Sędzia postanowił wskazać na 11. metr po faulu w polu karnym na Gomesie! Perfekcyjna szansa na zdobycie gola kontaktowego.

63
    Marcelo Diaz został przywitany gorąco przez publiczność, a na boisko wbiegł zamiast Bongondy.

60
    Dwa gole przewagi to już nie jest komfort z tak rutynowanym przeciwnikiem jak FC Barcelona. Dwa kwadranse do końca regulaminowego czasu.
    58. Gerard Piqué (BAR) - 3:1

58

Trafienie na 1:3 i robi się interesująco! Pique wbiegł przed niepewnie interweniującego Alvareza i główkował do opuszczonej bramki. Dośrodkował Iniesta po krótkim rozegraniu rzutu rożnego.

57
    Neymar zamknął co prawda dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale nie zrobił nic ponad dostarczenie piłki w ręce bramkarza.

56
    Iniesta przedzierał się środkiem pola i został tam zatrzymany dopiero faulem.

55
    Była również kontrowersyjna sytuacja. Luis Suarez upadł w polu karnym gospodarzy i domagał się jedenastki. Sędzia Garrido nakazał napastnikowi wstawać z łopatek.

54
    Kilkanaście, a może nawet ponad 20 podań Celty Vigo w centrum boiska. Kibice na trybunach zaczęli skandować "ole".
    To może być smutny jubileusz!

52
    Kibice nie obserwują huraganowego ataku faworyta. Celta Vigo nie chowa głowy w piasek i ustawia formacje dość szeroko.

50
    Tym razem mierzył Luis Suarez i dwa razy huknął prosto w piłkarzy tworzących mur. Stały fragment FC Barcelona poszedł na straty.

49
    Faul przed polem karnym i Neymar ma szansę na lepsze uderzenie niż w pierwszej połowie. A może spróbuje z rzutu wolnego ktoś inny.

48
    Trzeci rzut rożny dla zespołu z Vigo. Dośrodkowanie nie sprawiło problemu piłkarzom FC Barcelona.

47
    Alvarez przejął pierwsze podanie i daje do zrozumienia partnerom oraz przeciwnikom, że nie będzie spieszyć się ze wznowieniem.

46
    Rafinha był bardzo bezproduktywny na połowie Celty Vigo, więc drugą połowę zaczyna już Iniesta.

46

Piłkarze wracają powoli na boisko z szatni. Wiadomo, że będzie zmiana w zespole z Barcelony.

Po 45 minutach pachnie mocno niespodzianką w Vigo. Skuteczna do bólu Celta prowadzi z uczestnikiem Ligi Mistrzów 3:0. 20 minut, które otwierały mecz, były wyrównane z delikatnym wskazaniem na FC Barcelona. Później gospodarze wyprowadzi trzy ciosy, po których może podnieść się tylko najmocniejszy bokser. Nie tylko wynik, ale również ostatnie akcje zespołu Enrique pokazywały, że jest rozbity i musi mocno popracować nad swoim pomysłem oraz motywacją w szatni. Celta na pewno nie zmniejszy obrotów, ponieważ wygrana z mistrzem będzie dużym sukcesem po nieudanym początku sezonu!

45

45
    Sędzia miał dużo cierpliwości, że dotychczas nie pokazywał kartek. Busquets przekroczył granicę wyznaczoną przez Garrido i jest kara za faul na Iago Aspasie.

42
    Neymar dokręcał piłkę bezpośrednio z rzutu wolnego. To raczej nie było dośrodkowanie, a próba przelobowania Alvareza. Chybił gwiazdor FC Barcelona!

40
    Luis Suarez wyskoczył w tempo do podania z drugiej linii. Zdecydował się na kiwanie Alvareza i choć wypracował sobie dzięki temu trochę miejsca, to wygonił się za bardzo do boku. Tylko boczna siatka!

38
    Jeszcze raz to samo i Adra Turan powinien być już ostudzony przez sędziego Inaki Vicando Garrido za taktyczne przerwanie kontrataku.

37
    Dwa bezpardonowe faule w bocznym sektorze boiska i gospodarze domagają się żółtych kartek za takie zagrania.

35
    Trzy gongi, a FC Barcelona nadal śpi smacznie w Vigo. Na rozgrzewkę pobiegł Andres Iniesta.
    33. Jérémy Mathieu (CVG) - 3:0

33
    Samobójcze trafienie zalicza JÉRÉMY MATHIEU.

Celta Vigo prowadzi 3:0 z mistrzem Hiszpanii! Trudno uwierzyć w ten obrót sytuacji. FC Barcelona straciła trzy gole w 11 minut, a tego ostatniego wbiła sobie sama. Mathieu interweniował niefortunnie po płaskim wstrzeleniu Hugo Mallo i zaskoczył własnego bramkarza!
    31. Iago Aspas (CVG) - 2:0

31
    Strzelcem bramki IAGO ASPAS.

Kontratak nie dość, że błyskawiczny, to jeszcze skuteczny! Nikt nie doskoczył do Iago Aspasa, a ten wymanewrował Pique i strzelił płasko z 16. metra w narożnik!

30
    Podanie w kierunku Luisa Suareza, ale znów czytają jak z nut gospodarze i wychodzą z kontratakiem...

27
    Wysoko zawieszona piłka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i przytula ją do swojej piersi bramkarz Alvarez.

26
    FC Barcelona chce wrócić do gry. Tak doświadczona drużyna wie, co musi zrobić w trudnej sytuacji, ale czy to zrobi? Czas pokaże.
    Obrazki z Galicji!

24. Iago Aspas blisko szczęścia!

24
    Gospodarze dostali zastrzyk pozytywnej energii i pozostają na połowie FC Barcelona. Po groźnym strzale Iago Aspasa był korner!
    22. Pione Sisto (CVG) - 1:0

22
    Strzelcem bramki PIONE SISTO.

Koszmarnie wyprowadzili piłkę ter Stegen i Busquets, a wysoki pressing Celty Vigo zaowocował przechwytem. Szybko rozegrana piłka trafiła do Sisto, który w sytuacji sam na sam ominął płaskim strzałem bramkarza. Celta Vigo na prowadzeniu i publiczność zaczyna czuć zapach niespodzianki!

22
    Kibice biją nieśmiałe brawa, ponieważ widać, że Celta Vigo gra ze złością na twarzach, a nie z białą flagą w dłoniach.

21
    Ter Stegen rzucił się w gąszcz zawodników i wypiąstkował niebezpieczne dośrodkowanie z lewego skrzydła.

19
    Dość wyrównane spotkanie, z delikatnym, ale to delikatnym wskazaniem na FC Barcelona. Obie drużyny stać na więcej i oby to pokazały.

17
    Nie pierwszy dziś faul na Neymarze. Brazylijczyk jest raz po raz sprowadzany do parteru przez Celtę Vigo.

15
    Dwie próby z dystansu po przeciwnych stronach boiska. Wass nadział się na nogi defensora FC Barcelona, natomiast Rafinha przestrzelił.

13
    Celta Vigo odpowiedziała rzutem rożnym i strzałem głową Hernandeza. Detale zdecydowały o niepowodzeniu. Dośrodkowanie było ciut za wysokie, a Hernandez nie trafił czysto w piłkę.

12
    Luis Suarez po raz pierwszy! Dynamiczna, składna wymiana podań z Ardą Turanem zakończona płaskim strzałem. Na posterunku czujnie Alvarez.

11
    Dobrze zapowiadała się kombinacja Blaugrany na obrzeżach pola karnego, ale no właśnie, zapowiadała się, ponieważ Celta Vigo zablokowała wymianę podań.

10
    Hugo Mallo podłączył się do kontrataku na prawej stronie boiska. Wypracował sobie miejsce do dośrodkowania, ale pechowo kopnął piłkę w rękawice ter Stegena.

8
    Dotychczas trochę zbyt chaotycznie na boisku. Poza strzałem Neymara z rzutu wolnego nie wydarzyło się wiele ciekawego.

7
    Szybko odzyskuje piłkę FC Barcelona i równie szybko Luis Suarez zmienił stronę boiska. Napastnik wywalczył rzut wolny na prawej flance.

6
    Konstruuje atak pozycyjny drużyna z Katalonii. Poniosło w tym wszystkim Mathieu, którego strzał z dystansu nie miał szans na powodzenie.

5
    Hugo Mallo wziął na plecy Luisa Suareza i wyprowadził Urusa razem z piłką poza boisko. Od bramki wznowił grę Alvarez.

4
    Celta Vigo przeniosła grę na połowę faworyta i wysłała sygnał, że nie zamierza wyłącznie murować się.

3
    Alveraz ustawił odpowiednio mur i strzał Neymara trafił w głowę przeciwnika. FC Barcelona miała tylko korner po strzale mistrza olimpijskiego.
    Początek widowiska!

2
    Pierwsze podanie w kierunku Neymara i FC Barcelona ma rzut wolny z 20. metra po faulu na Brazylijczyku. Goście w granatowo-różowych strojach.

1

Piłkarze meldują się na murawie w towarzystwie dzieci. Miejscowi kibice liczą, że dojdzie do niespodzianki.
    Barca w Vigo!

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Roncaglia, Cabral, Sergi Gómez, Mallo (C) – Radoja, Wass – Sisto, P. Hernández, Bongonda – Aspas.

Rezerwowi: Blanco – Díaz, Guidetti, J. Castro, Señé, Rossi, Diop.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mathieu, Alba – A. Gomes, Busquets (C), Arda Turan – Rafinha, L. Suárez, Neymar.

Rezerwowi: Cillessen – Rakitić, Denis Suárez, Iniesta, Mascherano, Alcácer, Digne.

Sędzia: Inaki Vicandi Garrido.

Zapraszamy na relację na żywo z ostatniego zaplanowanego na niedzielę meczu w Primera Division. Mistrz Hiszpanii FC Barcelona zagra na stadionie uczestnika Ligi Europy Celty Vigo. Pierwszy gwizdek o godzinie 20.45.

Celta Vigo wygrała w czwartek mecz w europejskich pucharach i jest to wydarzenie nietuzinkowe w najnowszej historii klubu. Przedstawiciel Primera Division pokonał 2:0 Panathinaikos Ateny i jest wiceliderem w grupie G Ligi Europy. Czas na poważne wyzwanie w kraju.
    Marcelo Diaz w jedenastce Ligi Europy!

Celta Vigo rywalizuje na kilku frontach i akurat wynikami w Primera Division nie może się pochwalić. Sezon rozpoczęła od czterech kolejek bez zwycięstwa. Dwa odniesione ostatnio zwycięstwa z Gijon oraz Espanyolem pozwoliły wspiąć się tylko na 14. miejsce w tabeli.

FC Barcelona mogła dłużej regenerować się przed wyprawą na Estadio de Balaidos. Poprzedni mecz zagrała w środę z Borussią M'gladbach i choć nie miała łatwej przeprawy, zatriumfowała 2:1 w Lidze Mistrzów. Gole dla Dumy Katalonii zdobyli Arda Turan oraz Gerard Pique.
    Ostatnie przygotowania FC Barcelona!

FC Barcelona to mistrz Hiszpanii i pretendent do zdobycia trofeum również w tym sezonie. W sześciu kolejkach drużyna z olimpijskiego miasta zdobyła 13 punktów za cztery zwycięstwa i jeden remis z Atletico Madryt. Drużyna z Camp Nou zdobyła dotychczas najwięcej, bo 19 goli w Primera Division.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.

Gole: 22. Sisto, 31. Aspas, 33. Mathieu (sam.), 77. P. Hernández – 58. Piqué, 64. Neymar (kar.), 87. Piqué

Kartki:   63. Mallo (CVG) – 45. Busquets (BAR), 74. Piqué (BAR), 88. L. Suárez (BAR)

Strzały celne: 9:4. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 0:2. Foule: 16:11.
    Celta de Vigo: S. Álvarez – Roncaglia, Cabral, Sergi Gómez, Mallo (C) – Radoja, Wass (83. J. Castro) – Sisto, P. Hernández, Bongonda (63. Díaz) – Aspas (88. Guidetti).
    Zmiany: Blanco – Díaz, Guidetti, J. Castro, Señé, Rossi, Diop.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Mathieu, Alba (81. Alcácer) – A. Gomes, Busquets (C) (76. Denis Suárez), Arda Turan – Rafinha (46. Iniesta (C)), L. Suárez, Neymar.
    Zmiany: Cillessen – Rakitić, Denis Suárez, Iniesta (C), Mascherano, Alcácer, Digne.

Sędziowie: Inaki Vicandi Garrido