Termalica – Korona 1:3 (koniec) | Jagiellonia – Piast 2:0 (koniec) | Lechia – Pogoń 1:1 (koniec)
Lechia Gdańsk
1:1 (1:1)
Pogoń Szczecin
Sobota 05.11.2016, 20:30 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 15. kolejka
    Spotkanie kończy się remisem 1:1. Trzeba przyznać, że wynik ten nie jest zaskakujący. Druga połowa nie dostarczyła nam zbyt wielu wrażeń, brakowało akcji bramkowych... Dziękujemy za uwagę, do usłyszenia!

90+4
    Koniec meczu. (22:21:14)

90+3
    Piłka wpadła do siatki Lechii, ale gol nie został uznany. Sędzia stwierdził, że wyznaczone przepisy przekroczył Kamil Drygas. Za moment spotkanie zostanie zakończone!

90+3
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Takafumi Akahoshi, na boisku pojawia się Dawid Kort.

90+2
    Tymczasem żółtym kartonikiem ukarany został Rafał Janicki, który w niesportowy sposób potraktował przeciwnika. Właściwa decyzja sędziego, nie mógł przejść obok tego obojętnie.

90+1
    Nunes nieźle dogrywał do Zwolińskiego, jednak ostatecznie zawodnik Pogoni Szczecin nie opanował futbolówki. Wiele wskazuje na to, że tutaj już nic się nie zmieni. Brakuje pomysłów obu ekipom.

90
    Sędzia postanowił przedłużyć ten pojedynek o trzy minuty.

88
    Brakuje składnych ataków. Nieco aktywniejsi są aktualnie gracze Lechii Gdańsk, lecz niewiele z tego wynika. "Portowcy" wciąż prezentują solidną postawę w defensywie. Zagrożenia są szybko oddalane.

87
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Michał Chrapek, na boisku pojawia się Bartłomiej Pawłowski.

85
    Obie ekipy zaczynają się spieszyć, wkrada się pewna nerwowość. To nie wpływa dobrze na dokładność podań. Futbolówka często zmienia właściciela, jesteśmy świadkami niemałego chaosu.

84
    Zakotłowało się teraz w polu karnym szczecińskiej Pogoni! Ostatecznie jednak miejscowi nie zdołali oddać celnego uderzenia. Defensywa "Portowców" ponownie stanęła na wysokości zadania.

83
    Niezbyt ciekawa jest końcówka tego starcia. Po pierwszej połowie nasze apetyty były rozbudzone, ale obecnie możemy czuć się nienasyceni. Przed chwilą kiepski strzał oddał Richardo Nunes.
    82. Fani Lechii dopisali!

81
    Obydwaj szkoleniowcy przeprowadzili już po dwie zmiany. Wytoczone zostały najcięższe działa. Niebawem okaże się, czy tym razem Derby Pomorza padną łupem którejś z drużyn.

80
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Adam Frączczak, na boisku pojawia się Łukasz Zwoliński.

79
    Brakuje celnych strzałów w tej drugiej połowie. Atakują zarówno gospodarze, jak i przyjezdni, lecz niewiele z tego wynika. Obecnie w natarciu znajdują się gospodarze, Pogoń musi być czujna.

78
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi João Nunes, na boisku pojawia się Paweł Stolarski.

77
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 14 461 widzów.

76
    Sporo szczęścia mieli teraz goście ze Szczecina. "Portowcy" nie najlepiej ustawili się w defensywie, jednak rywal nie zdołał tego wykorzystać. Utrzymuje się rezultat remisowy.
    75. Żółta kartka dla zawodnika Pogoni.

75
    Tymczasem żółtą kartką upomniany został Akahoshi, który w brzydki sposób potraktował Chrapka. Do zakończenia rywalizacji pozostał już tylko kwadrans. Pojedynek wkracza w decydującą fazę!

74
    Kolejna modyfikacja już za nami. Na placu gry zameldował się wielokrotny reprezentant Polski – Sebastian Mila. Publiczność powitała go gromkimi brawami, wierząc, że może to właśnie on da Lechii zwycięstwo.

73
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Lukas Haraslin, na boisku pojawia się Sebastian Mila.

72
    Obie ekipy mają takie same szanse na odnotowanie zwycięstwa. Wydaje się, że losy tego pojedynku będą ważyć się do ostatniego gwizdka sędziego Bartosza Frankowskiego.

71
    Z błyskawiczną kontrą ruszyli gospodarze. Nie przyniosło im to jednak nawet szczątkowych korzyści. Piłka powróciła w posiadanie "Portowców", którzy próbują troszeczkę uspokoić swe poczynania.
    70. Niewykorzystana szansa Deleva.

70
    Frączczak wybornie odegrał do Deleva, który stanął przed znakomitą szansą na zdobycie gola. Wydawało się, że futbolówka znajdzie drogę do siatki, ale tak się nie stało. Niecelne uderzenie!

69
    Sławczew brzydko potraktował teraz Delewa. Bułgar kopnął przeciwnika w okolice barku. Z pewnością nie było to zamierzone zagranie, ale mimo tego sędzia postanowił sięgnąć po żółty kartonik.

68
    Goście przejęli futbolówkę i próbowali ruszyć z atomową kontrą, jednak w tym przypadku pośpiech nie był ich sprzymierzeńcem. "Portowcy" szybko stracili inicjatywę. Zamysł przyzwoity, wykonanie niekoniecznie.

67
    Faule: 8-10.

66
    Mamy pierwszą roszadę w dzisiejszym spotkaniu. Boisko opuścił kiepsko dysponowany Ádám Gyurcsó. W jego miejsce na placu gry pojawił się Kamil Drygas. Tymczasem zaatakować próbują gospodarze.

65
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Ádám Gyurcsó, na boisku pojawia się Kamil Drygas.

63
    Obecnie jesteśmy świadkami wyrównanej konfrontacji. Kto wie, może ten wynik utrzyma się do ostatniego gwizdka sędziego Frankowskiego? Czas pokaże. Póki co brakuje perspektyw na zmiany.

62
    Około pół godziny pozostało do zakończenia dzisiejszego pojedynku na Stadionie Energa w Gdańsku. W dalszym ciągu mamy remis 1:1 i żadna z drużyn nie potrafi przejąć inicjatywy.
    60. Strzał Wolskiego.

60
    Wolski otrzymał bardzo dobre podanie od Haraslina, lecz nie zdołał pokonać Dawida Kudły. Golkiper Pogoni po raz kolejny interweniował ze sporymi problemami. Trzeba przyznać, że bramkarz "Portowców" jest dziś kiepsko dysponowany.

58
    Czekamy, czekamy na kolejne gole. W ogóle z niecierpliwością wyczekujemy groźnych ataków. Obecnie bowiem poczynania obu ekip są niezwykle mało efektywne. Nie tak to sobie wyobrażaliśmy.

57
    Na trybunach wciąż panuje bardzo dobra atmosfera. Zarówno fani Lechii, jak i Pogoni mają powody do optymizmu. Może nieco większe występują w przypadku sympatyków gospodarzy, którzy są aktywniejsi.

56
    Przeciętne dośrodkowanie z rzutu rożnego odnotował teraz Nunes. Futbolówka poszybowała prosto w objęcia golkipera gdańskiej Lechii. Niezwykle pewna interwencja Milinkovicia-Savicia. Nie pozostawił złudzeń.

55
    Zawrzało w polu karnym Pogoni! Chrapek sygnalizował, że Lewandowski zagrywał piłkę ręką. Sędzia pozostał jednak niewzruszony. Właściwa postawa pana Frankowskiego. Wszystko przebiegło zgodnie z przepisami.
    54. Żółta kartka dla Nunesa.

54
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Nunes wpierw przegrał pojedynek z przeciwnikiem, a następnie brzydko go sfaulował. Pan Bartosz Frankowski nie mógł przejść obojętnie obok tego przewinienia.
    53. Powtórki rozwiały wątpliwości.

52
    Oczywiście chodziło nam o przysłowiową burzę. Innej zawodnikom byśmy nie życzyli – warunki są już dostatecznie trudne. Lechia stara się zaatakować, jednak niewiele z tego wynika.

51
    Sześć minut rywalizacji w ramach drugiej połowy już za nami. Tempo gry jest znacznie słabsze aniżeli w premierowej odsłonie tego pojedynku. Miejmy jednak nadzieję, że to tylko cisza przed burzą.

50
    Sławczew odgrywał do Wolskiego, lecz ten nie opanował futbolówki. Fatalny błąd polskiego zawodnika Lechii. Bułgar podawał doskonale. Gdyby Wolski to przyjął, miałby świetną szansę na zdobycie drugiego gola.

49
    Miejscowi nie wykorzystali luki na lewej flance, w konsekwencji czego stracili inicjatywę. Pogoń również jest dość spokojna. Druga połowa rozpoczyna się od typowych piłkarskich szachów.

48
    Gdańszczanie uspokajają swe poczynania. W chwili obecnej gospodarze dzisiejszego pojedynku wymieniają podania nieopodal środka boiska. Nie można tu mówić o jakimkolwiek pośpiechu.

47
    Warto podkreślić, że od początku tego spotkania pada dość siarczysty deszcz. Warunki atmosferyczne nie sprzyjają. Czasem widzimy, że przeszkadza to zawodnikom. Cóż, taki mamy klimat.

46
    Rozpoczynamy drugą połowę dzisiejszego pojedynku w Gdańsku! W przerwę nie doszło do żadnych zmian. W związku z tym możemy domyślać się, że szkoleniowcy są zadowoleni z poczynań podopiecznych.

46
    Statystyki po pierwszej połowie:

Premierowa odsłona dzisiejszego pojedynku w Gdańsku już za nami. Póki co mamy remis 1:1. Wiele wskazywało na to, że w lepszych nastrojach do szatni zejdą gospodarze, jednak tuż przed przerwą sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny dla Pogoni. Adam Frączczak zachował zimną krew i pewnie zamienił jedenastkę na trafienie. To tylko podkręca poziom adrenaliny przed drugą połową, do śledzenia której już teraz serdecznie zapraszamy!

45+1
    45+1. Adam FRĄCZCZAK - 1:1

45+1
    Gol dla Pogoni!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa ADAM FRĄCZCZAK. Pewnie wykonana jedenastka. Milinković-Savić nie miał w tym przypadku nic do powiedzenia, kompletnie nie wyczuł intencji przeciwnika.

44
    W polu karnym Lechii faulowany był Adam Frączczak! Będziemy mieli jedenastkę. Sędzia długo naradzał się z arbitrem liniowym, po czym postanowił wskazać na wapno.

42
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało niespełna pięć minut. Niebawem sędzia Bartosz Frankowski zasłuży piłkarzy obu ekip na zasłużony odpoczynek. Póki co mamy całkiem dobre widowisko.

40
    Ależ świetnie przymierzył teraz Chrapek! Kudła ze sporymi problemami sparował futbolówkę na rzut rożny. Korner nie przyniósł gospodarzom nawet najmniejszych korzyści. Inicjatywa wraca na konto Pogoni.
    39. Słupek Portugalczyka.

39
    Fenomenalna akcja gdańskiej Lechii! Wszystko było zrobione dobrze, przebiegało we właściwym tempie. Atak kończył Marco Paixao, który jedynie ostemplował słupek bramki strzeżonej przez Kudłę. Jęk zawodu na trybunach!

38
    Strzały ogółem: 8-2.
    Strzały celne: 4-1.

37
    Akahoshi dość długo leżał na murawie. Kiedy Lechia kreowała akcję, sędzia postanowił przerwać grę i sprawdzić w jakim stanie zdrowotnym jest zawodnik Pogoni. Ostatecznie Akahoshi podniósł się z boiska o własnych siłach.

36
    Zaostrzyła się nam rywalizacja. Zawodnicy obu ekip coraz częściej przekraczają wyznaczone przepisy. Przed momentem Lewandowski faulował Marco Paixao. Sędzia przerwał grę i udzielił zawodnikowi Pogoni słownej reprymendy.
    35. Otóż to.

34
    Czekamy, wciąż czekamy na kolejne groźne ataki. Obraz rywalizacji praktycznie w ogóle się nie zmienia. Lider gra, jak na lidera przystało. Trzeba jednak podkreślić, że "Portowcy" raz po raz również potrafią pokazać pazur.

32
    Znów przyspieszyli gdańszczanie, ale nic z tego nie wynikło. Rywale zachowali chłodną głowę, dzięki czemu zdołali oddalić zbliżające się niebezpieczeństwo. Mimo tego w posiadaniu piłki znajduje się Lechia.

31
    Zbyt wiele się tutaj nie zmienia. Gospodarze są stroną przeważającą. Przypomnijmy, że od 9. minuty w Derbach Pomorza prowadzi właśnie Lechia. Na listę strzelców jako pierwszy wpisał się Rafał Wolski.

30
    Fatalny błąd Krasicia! Frączczak miał świetną szansę na oddanie strzału, ale finalnie postanowił odegrać do Gyurcsó. To była zła decyzja. Zawodnik z Węgier posłał futbolówkę prosto w objęcia golkipera Lechii!
    29. Kolejna migawka z Gdańska.

27
    Dobrze zapowiadająca się akcja gospodarzy została przerwana. Milos Krasić miał świetną szansę na zdobycie gola, ale trzeba przyznać, że w tym przypadku sędzia liniowy odnotował właściwą sygnalizację.

26
    Piękne wyjście z kontrą odnotowali teraz gospodarze! Zza linii pola karnego uderzał Marco Paixao, jednak piłka poszybowała obok bramki. Niezła próba Portugalczyka, jednak zabrakło celności.

25
    Do zakończenia pierwszej połowy pozostało już tylko dwadzieścia minut. W dalszym ciągu mamy jednobramkowe prowadzenie gdańszczan. Rywale nie mają zbyt wiele do powiedzenia.

24
    Niezła akcja szczecinian, ale ostatecznie futbolówka znalazła się w posiadaniu Lechii. Gospodarze zachowali spokój, co okazało się kluczowe w tym niebezpieczeństwie.

23
    Posiadanie piłki: 53-47%

22
    Korner nie przyniósł gdańszczanom nawet szczątkowych korzyści. Pogoń przez moment była w posiadaniu piłki, ale nie zdołała skontrować. Ponownie perfekcyjnie zaprezentowała się defensywa Lechii.

21
    Niesamowita parada golkipera szczecińskiej Pogoni! Piłka zmierzała pod poprzeczkę, ale Dawid Kudła wyciągnął się jak struna, dzięki czemu sparował ją na rzut rożny. Za moment znów może być groźnie.

20
    Dwadzieścia minut gry już za nami. Bardzo dobrze prezentuje się lider rozgrywek. Lechia jest niesłychanie ruchliwa, co sprawia przeciwnikom wiele problemów. Pogoń musi być czujna w obrębie własnej bramki.
    19. Z trudnościami interweniował Kudła.

19
    Wolski otrzymał niezłe podanie od Wawrzyniaka, a następnie oddał soczysty strzał. Kudła interweniował z olbrzymimi problemami! Ostatecznie jednak futbolówka znalazła się w jego objęciach.

18
    Pogoń w dalszym ciągu nie potrafi zagrozić bramce gospodarzy. "Portowcy" co jakiś czas przyspieszają, ale nic z tego nie wynika. Lechia jest stroną przeważającą, nie ma najmniejszych złudzeń.
    17. Próba Haraslina.

17
    Marco Paixao otrzymał dobrą piłkę w pole karne, ale nie zdołał oddać strzału. Następnie futbolówka znalazła się w posiadaniu Lukasa Haraslina, który huknął jak z armaty. Niecelna próba, zabrakło właściwego wykonania.

16
    Nieźle prezentuje się Jakub Wawrzyniak. Oprócz tego, że zanotował asystę przy premierowym golu, jest też bardzo aktywny w okolicach środka boiska. Silny punkt gdańskiej Lechii.

15
    Nic się tutaj nie zmienia. Brakuje nam składnych akcji. Ani gospodarze, ani goście ze Szczecina nie potrafią wyprowadzić dobrego ataku. Początek był obiecujący, ale obecnie możemy narzekać na nudę.
    13. Kibice Lechii mają powody do radości!

12
    Tempo gry nieco siadło. Gdańszczanie osiągnęli to, co chcieli i obecnie już nie forsują tempa w stanowczy sposób. Szczecinianie nieustępliwie szukają szansy na przedarcie się w okolice bramki rywala.

11
    Znów mamy trochę walki w okolicach środka boiska. "Portowcy" chcą szybko odrobić straty, lecz rywale nie popełniają większych błędów w defensywie. Bardzo dobra organizacja "Lechistów", trzeba to przyznać.

10
    Zasłużone prowadzenie gospodarzy. Na początku goście przeprowadzili jedną świetną akcję, ale od tamtego momentu postawa szczecinian nie jest zachwycająca. Lechia dyktuje własny styl gry.
    9. Rafal WOLSKI - 1:0

9
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki RAFAL WOLSKI. Doskonałą asystę zaliczył Jakub Wawrzyniak! Wolski długo nie zwlekał. Oddał mocne uderzenie z pierwszej piłki. Kudła już miał futbolówkę na dłoniach, ale ostatecznie nie zdołał jej sparować. Gospodarze na prowadzeniu!

6
    Na trybunach panuje bardzo dobra atmosfera. Zarówno kibice Lechii, jak i Pogoni prowadzą głośny i kulturalny doping. Na razie "Derby Pomorza" przebiegają w dobrej klimacie.

5
    Od pierwszego gwizdka sędziego Bartosza Frankowskiego minęło już pięć minut. Jesteśmy świadkami bardzo dynamicznego pojedynku, co należy pochwalić. Miejmy nadzieję, że z czasem zawodnicy nie będą spuszczać z tonu.

4
    Obecnie częściej w posiadaniu inicjatywy znajdują się gospodarze. "Portowcy" próbują atakować, ale poza tym jednym wypadem nie potrafią znaleźć recepty na defensywę gdańskiego zespołu.

3
    Sporo walki w okolicach środka boiska, lecz niewiele z tego wynika. Od samego początku obie ekipy prezentują dużą aktywność. Widać, że nikt tu nie zamierza oddawać punktów. Będzie się działo, oj będzie!

2
    Piłka znalazła się w siatce gospodarzy. Uderzał Matras, ale gol nie został uznany. Słuszna decyzja sędziego. Na pozycji spalonej przebywał Frączczak. Inicjatywa powraca w posiadanie gdańskiej Lechii.

1
    Rywalizacja rozpoczęta! Gospodarze zagrają dziś w biało-zielonych strojach, natomiast goście ze Szczecina prezentować się będą w bordowo-granatowych kompletach. Miejmy nadzieję, że emocji nie zabraknie!

1

Rzućmy okiem na pełne składy:

Lechia Gdańsk: Milinković-Savić – Wawrzyniak, Janicki, Maloča, Nunes – Wolski, Chrapek, Sławczew, Haraslin – Krasić – M. Paixão.

Rezerwowi: Podleśny – Kovačević, Vitória, Mila, Pawłowski, Wojtkowiak, Stolarski.

Pogoń Szczecin: Kudła – Nunes, Lewandowski, Rudol, Râpă – Matras, Rafał Murawski – Gyurcsó, Akahoshi, Delew – Frączczak.

Rezerwowi: Słowik – Kort, Drygas, Matynia, Listkowski, Obst, Zwoliński.

Sędziowie: Bartosz Frankowski – Jakub Winkler, Arkadiusz Gajda – Dawid Błażejczyk.
    W Gdańsku jest obecne liczne grono sympatyków "Portowców".

Nie jest źle, choć mogłoby być lepiej.

Dobry prognostyk.

Znamy już wyjściowe jedenastki obu ekip!

Pierwsi kibice zameldowali się już na Stadionie Energa.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 20:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Do ostatniej konfrontacji tych dwóch ekip doszło 19 kwietnia bieżącego roku w Gdańsku. Wówczas lepiej spisali się gospodarze, triumfując 2:0. Gole zdobywali Milos Krasić i Grzegorz Wojtkowiak.

Obsada sędziowska:
    Sędzia główny: Bartosz Frankowski
    Sędzia liniowy #1: Jakub Winkler
    Sędzia liniowy #2: Arkadiusz Gajda
    Sędzia techniczny: Dawid Błażejczyk
    Szczecinianie też nie próżnowali.

Gdańszczanie pieczołowicie przygotowywali się do starcia z Pogonią.

Natomiast Pogoń Szczecin w trwających rozgrywkach nie błyszczy, ale nie można też powiedzieć, że rozczarowuje. Po czternastu meczach "Portowcy" zapisali na swym koncie dwadzieścia punktów, notując pięć triumfów, pięć remisów oraz cztery porażki. W ramach zeszłej kolejki szczecińska Pogoń zmierzyła się na domowym obiekcie z Ruchem Chorzów. Wówczas "Portowcy" zwyciężyli w stosunku 2:1. Dwa gole po stronie wygranego zespołu wywalczył Spas Delev.

Lechia Gdańsk z bardzo dobrej strony spisuje się w bieżącym sezonie. Dotychczas "Lechiści" wywalczyli 29 "oczek", dzięki czemu plasują się na pozycji lidera w ligowym zestawieniu. Na ten pokaźny dorobek złożyło się dziewięć zwycięstw, dwa remisy oraz trzy porażki. W zeszłej kolejce gdańszczanie zmierzyli się z gdyńską Arką. Pojedynek ten zakończył się remisem 1:1. Trafienie dla Lechii wywalczył wtenczas Marco Paixao, natomiast po przeciwnej stronie barykady na listę strzelców wpisał się Adrian Błąd.
    Tak prezentuje się ligowa tabela po piątkowych spotkaniach.

Czas na piętnastą kolejkę naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się ze szczecińską Pogonią. Początek Derbów Pomorza zaplanowano na godzinę 20:30. Emocji zabraknąć nie powinno!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:30.