Siarka T. – Puszcza 3:2 (koniec) | GKS Bełchatów – Kotwica 0:1 (koniec) | Gryf – Olimpia Z. 1:1 (koniec)
Legionovia – Błękitni 1:1 (koniec) | Olimpia E. – Polonia B. 5:1 (koniec) | Warta – Raków 1:2 (koniec)
Polonia W. – Odra O. 3:4 (koniec) | ROW Rybnik – Rozwój 2:1 (koniec)
ROW 1964 Rybnik
2:1 (2:1)
Rozwój Katowice
Sobota 26.11.2016, 16:00 • Stadion MOSiR, Rybnik • 2. Liga • 19. kolejka

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. (18:55:39)

ROW 1964 Rybnik odnosi drugie zwycięstwo na własnym stadionie w sezonie 2016/17. Dla rybniczan nie był to łatwy pojedynek. Gospodarze męczyli się od początku drugiej połowy, w której to na domiar złego stracili z powodu czerwonej kartki swojego kapitana. Rozwój Katowice niemiłosiernie męczył zielono-czarnych swoimi atakami, lecz ostatecznie goście nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

90+3

90+2
    To już ostatnie sekundy gry. Czy rybniczanom starczy sił?

90+2
    Niedługo nacieszył się grą Dawid Drozdowski. Jego miejsce zajmie Krzysztof Koch.

90+1
    Przy piłce nieustannie znajdują się piłkarze Rozwoju. Na korzyść rybniczan przemawiają trudne warunki gry, które przeszkadzają w konstruowaniu bardziej wyrafinowanych akcji.

90
    Arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry trzy minuty. W szeregach "Gladiators" dojdzie do jeszcze jednej zmiany.

90
    Paweł Jaroszewski z całym impetem ruszył do akcji. Zejście na lewą flankę, ostry kąt, uderzenie i boczna siatka. Golik nie musiał się zbytnio wysilić.

89
    Wrzesień płasko, na sam środek pola karnego. Nikt nie przechwycił podania. Co więcej, ROW momentalnie ruszył do kontrataku.

88
    Po chwili przerwy powracamy do gry. Na boisku od kilkudziesięciu minut nic się nie zmienia. Rozwój Katowice gra w przewadze i bez ustanku atakuje rybniczan.

86
    Na murawie leży Dawid Bober – strzelec dwóch bramek. Potrzebna jest interwencja masażystów. Gracze Rozwoju wyraźnie się niecierpliwą.

85
    Kopczyk długo zwlekał z podaniem do partnera. W sytuację wmieszał się defensor z Rybnika, który wyjaśnił całe zajście.

83
    Strzał zza pola karnego Mateusza Września. Kajzer wykazał się sokolim wzrokiem i w porę zainterweniował.

82
    Pressing przyjezdnych. Przed ostrym atakiem uratował się Dawid Gojny, który w porę ominął grającego wślizgiem rywala.

80
    Katowiczanie zostali zatrzymani niecałe 10 minut od linii środkowej. ROW rozpoczął kontratak, lecz plany spaliły na panewce.

78
    Bartosz Slisz zakończył udział w spotkaniu. W jego miejsce pojawił się Dawid Drozdowski.
    77. Czy piłkarze są jeszcze w stanie zauważyć swoich partnerów?

74
    Grający z numerem 18 Marcin Kowalski opuszcza boisko. W jego miejsce pojawi się Bartosz Marchewka.

74
    Zderzenie na połowie Rozwoju. Potrzebna jest interwencja masażysty. Czeka nas drobna przerwa.

72
    Mateusz Ostaszewski opuszcza plac gry. Na murawie w jego miejsce melduje się Grzegorz Marszalik.

71
    Damian Mielnik świetnie dzisiaj radzi sobie z dośrodkowaniami. Partnerzy z zespołu nie wykonują już tak dobrej pracy na boisku, gdyż kolejna świetnie zagrana piłka nie zostaje należycie wykorzystana przez katowiczan.

70
    Adam Żak w miejsce Tomasza Szatana. Obie ekipy wykorzystały już dwie zmiany.

68
    Atakują rybniczanie. Niestety, smog, który powoduje niezwykle słabą widoczność utrudnia dokładną interpretację boiskowych wyczynów.

66
    Premierowa żółta kartka ląduje na koncie Rozwoju. Sędzia Piotr Łęgosz postanowił ukarać w ten sposób Bartosza Jaroszka.

65
    Sebastian Siwek opuszcza plac gry, zastąpi go Damian Koleczko. Z kolei Kamila Spratka zastąpi Szymon Jary.

64
    Mielnik przerzuca piłkę na drugą nogę i dośrodkowuje. Nieudana próba przewrotki w polu karnym napastnika Rozwoju. Tymczasem w drużynie ROW-u czekają nas dwie zmiany.

62
    Nieudana próba gości. Piłkę przejmuje Gojny, który chwilę później popełnia błąd, czego konsekwencją jest prosta strata.

60
    Na pół godziny przed ostatnim gwizdkiem drugą żółtą kartkę otrzymał Mariusz Muszalik – kapitan rybnickiego zespołu. Sytuacja gospodarzy pogarsza się z każdą chwilą.
    59. Warunki meteorologiczne nie pomagają zawodnikom. Długie podania coraz częściej mogą okazać się nieskuteczne.

56
    Za nami ponad 10 minut drugiej połowy. Rozwój dyktuje warunki gry, Rozwój atakuje, Rozwój straszy. Rybniczanie to zupełnie inny zespół niż ten, który prezentował się w pierwszej części meczu.

54
    Dośrodkowanie Mielnika z prawej flanki. Kajzer nie zdołał przejąć piłki, wybija jeden z defensorów miejscowych. Rozwój czeka kolejny corner.

52
    Delikatna odmiana na murawie, bowiem lekkim pressingiem wyszli rybniczanie. Nie przyniosło to niestety żadnych pozytywnych skutków dla miejscowych.

50
    Jaroszek wycofuje piłkę na własną połowę. Miejscowi stawiają większy opór niż w pierwszych dwóch minutach drugiej połowy. Jak na razie spotkanie kontrolują goście.

48
    Przy piłce pozostają przyjezdni. ROW zepchnięty do obrony. Coraz mniej widoczna jest murawa. Warunki meteorologiczne pogarszają się z minuty na minutę.

47
    Katowiczanie rozpoczęli drugą połowę z wysokiego C. Jeśli goście będą utrzymywać taką dyspozycję do ostatnich minut to kto wie, jak zakończy się dzisiejsza rywalizacja.

46
    Ależ zamieszanie w polu karnym Kajzera! Futbolówka cudem nie przekroczyła linii bramkowej. Zawodnicy ROW-u mogą mówić o ogromnym szczęściu.

46
    Odważnie ruszył prawym skrzydłem Ostaszewski. W porę zainterweniował defensor z Rybnika. Niespełna 15 sekund gry drugiej połowy za nami i mamy rzut rożny dla Rozwoju.

46

Zawodnicy powrócili na boisko. Druga część spotkania rozgrywana będzie niczym we mgle, czego powodem jest wysokie stężenie pyłu zawieszonego w Rybniku.

Warunki meteorologiczne w Rybniku nie zachwycają. Sztuczne oświetlenie w połączeniu z unoszącym się nad stadionem smogiem utrudniają dobrą widoczność. Po przerwie powrócimy do naszej relacji.

Po 46 minutach gry ROW 1964 Rybnik prowadzi z katowickim Rozwojem w stosunku 2:1. Wydawało się, że prowadzenie rybniczan nie jest zagrożone, lecz jedna skuteczna akcja zmieniła oblicze spotkania. Gospodarze nie mogą być już tak bardzo pewni siebie na boisku. Kolejne 45 minut zapowiada się niezwykle ciekawie!

45+1

45+1
    Teraz mecz należy do gości. Dośrodkowanie, wycofanie, faul i żółta kartka dla Mariusza Muszalika. Ostatecznie rybniczanie zdołali utrzymać prowadzenie do przerwy, choć w końcówce pierwszej połowy nie było to łatwe zadanie.

45
    Rozpoczęły się ostatnie dwie minuty gry. Przyspieszył Wrzesień, wyszedł Kajzer i goalkeeper ROW-u pewnie przejął piłkę.

44
    Pierwsza połowa potrwa o 60 sekund dłużej niż przewiduje regulaminowy czas gry. Przy futbolówce cały czas utrzymują się przyjezdni.

43
    Gol kontaktowy momentalnie podniósł widowiskowość meczu. Rozwój przebudził się ze swojej niemocy i wyraźnie ma ochotę na drugie trafienie.

42
    Mało kto spodziewał się, że katowiczanie zdołają ugrać coś jeszcze w pierwszej części spotkania. Wystarczyła jedna skuteczna akcja i prowadzenie gospodarzy wcale nie wydaje się już takie pewne.

41
    Gol dla Rozwoju!
    Przyjezdni odrabiają straty. Rozwój wyprowadził pierwszą od kilkunastu minut poważną akcję, która zakończyła się trafieniem. Sobotka do MATEUSZA WRZEŚNIA, który z ostrego kąta pakuje piłkę do siatki rybniczan.

39
    Z linii bocznej wznowili zawodnicy Rozwoju. Niedługo cieszyli się posiadaniem piłki katowiczanie. Bezlitośni są dzisiaj gospodarze.

38
    Znów postraszyli "Gladiators". Skończyło się na wycofaniu do Gabriela Nowaka, który rozciągnął grę na drugie skrzydło.

37
    Podkręcamy tempo spotkania. Drużyny niczym przebudzone z chwilowego letargu. Goście coraz rzadziej zaglądają na połowę ROW-u Rybnik.

36
    Wysokim pressingiem wyszli gospodarze. Katowiczanie zaczęli gubić się we własnych szeregach. Golik niepewnie podawał do kolegi z zespołu. Miejscowi coraz pewnie czują się na boisku.

34
    Trener Mirosław Smyła w obliczu nadciągającej porażki szybko decyduje się na zmianę. Dawida Domańskiego zastąpi Bartosz Jaroszek.

33
    Akcja meczu toczy się przede wszystkim w środkowej strefie. Obie ekipy dzielnie walczą o każdy centymetr rybnickiej murawy. W zespole Rozwoju szykuje nam się pierwsza roszada.

31
    Mielnik na prawej flance znalazł kolegę z zespołu. Ostaszewski próbował przejąć futbolówkę poprzez wślizg. Sztuka ta ostatecznie się nie udała i piłka wróciła pod nogi zielono-czarnych.

30
    Mizerne dośrodkowanie gospodarzy. Kopczyk wolał dmuchać na zimne i automatycznie wybił piłkę poza murawę.

29
    Dawno nie oglądany Muszalik doszedł do głosu. Bardzo dobry zwód kapitana gospodarzy kończy się stratą. Przewaga liczebna gości dała o sobie znać.

28
    Wracamy do rywalizacji i to z wysokiego C! Siwek otrzymał perfekcyjne podanie, uderzenie z pierwszej piłki i... nie ma bramki! Golik byłby absolutnie bez szans, gdyby tylko zawodnik z Rybnika właściwie przymierzył.

26
    Zderzenie w polu karnym Rozwoju. W starciu ucierpieli Kopczyk i Cichy. Zdecydowanie więcej czasu na ochłonięcie potrzebował gracz z Katowic. Czeka nas mała przerwa w grze.

25
    Gol dla drużyny KS ROW 1964 Rybnik!
    Ponownie na listę strzelców wpisał się DAWID BOBER. Dośrodkowanie w pole karne, przejmują rybniczanie, którzy po chwili kombinacji podają do właściwie ustawionego zawodnika. Golik skapitulował już po raz drugi!

24
    Asystent zasygnalizował faul piłkarza Rozwoju tuż przy linii końcowej. Protestowali goście, jednak na nic zdały się ich argumenty.

23
    Wycofanie do Kajzera. Bramkarz ROW-u czuł presję ze strony rywala i czym prędzej wybił piłkę poza linię boczną. Wznowią katowiczanie.

22
    Nastąpiło zdecydowane uspokojenie gry. Rybniczanie niechętni byli do opuszczenia własnej połowy. Z ram wyłamał się Jaroszewski, który zagrał daleką piłkę pod pole karne Golika.

20
    Po 20. minutach gry jedną bramką prowadzą "Gladiators". W szeregach podopiecznych Piotra Piekarczyka zauważalne jest mniejsze skupienie. Czyżby strzelona bramka zbytnio rozluźniła miejscowych?

19
    Próbowali zielono-czarni. Rozwój bez większego problemu wypchnął rywala z własnej strefy.

18
    Naciskają goście. Spokojnie piłkę chwyta Kajzer, który szybko wyjaśnił sytuację.

17
    Przewinienie w ataku na połowie rybniczan. Chwila oddechu i za chwilę grę wznowi Jaroszewski.

16
    Ciężar gry przeniósł się w okolice linii środkowej. Od czasu trafienia gospodarzy Rozwój częściej znajduje się przy piłce. Gołym okiem widoczna jest katowicka żądza rewanżu.

15
    Podrażnieni przyjezdni ruszają do ataku. Chwila rozluźnienia nie zadziałała na korzyść ROW-u. Za moment piłkarz Rozwoju wykona rzut rożny.

14
    Kuriozalna bramka! Golik nie zdołał należycie wyłapać piłki, przez co wypuścił ją z rękawic na linii bramkowej. Trzy sekundy chaosu i koniec końców piłkę w siatce umieszcza DAWID BOBER.

13
    Przejęli zielono-czarni. Siwek walczył do samego końca, dzięki czemu gospodarzy czeka rzut rożny.

12
    Lekkim pressingiem wyszli gospodarze. Zniweczyło to plany kontrataku w wykonaniu piłkarzy w białych kompletach.

11
    Siwek niezwykle długo utrzymywał się przy piłce, pomimo nacisku obrońców z Katowic. Ostatecznie rybniczanie byli zmuszeni do oddalenia się od pola karnego Rozwoju.

10
    Świetne podanie na dobieg w wykonaniu Tomasza Szatana. Akcja nie potoczyła się do końca po myśli katowiczan. Na pocieszenie pozostaje fakt, że przyjezdni za moment wznowią grę na połowie rywala.

9
    Cichy wycofuje do Bobera. Gospodarze niespiesznie ruszają do akcji, wyraźnie szukają słabych punktów przeciwnika.

8
    Spotkanie zaczyna nabierać tempa. Ofensywniejsza gra Rozwoju sprawia, że na moment katowiczanie zameldowali się na połowie "Gladiators".

7
    Gabriel Nowak niewiele się pomylił! Płaski strzał mija lewy słupek bramki Rozwoju. Golik rzucił się do interwencji, lecz nie zaliczył kontaktu z piłką.

6
    Drugie przewinienie katowiczan, w dodatku niecałe 5 metrów od linii pola karnego. Golik w skupieniu ustawia mur. Przed ROW-em świetna okazja.

5
    Jaroszewski i Slisz wzięli sprawy we własne ręce. Piłkarze zielono-czarnych dzielnie walczyli w polu karnym przeciwnika, jednak ostatecznie ulegli przewadze liczebnej podopiecznych Mirosława Smyły.

4
    Spratek ofiarnie walczył przy linii końcowej na połowie katowiczan. Za moment wznowią przyjezdni.

3
    Przy piłce pozostają miejscowi. Bober zagrał piłkę w okolice linii pola karnego Golika, lecz żaden z jego partnerów nie zdołał przejąć podania.

2
    Bardzo spokojny początek spotkania. Obie ekipy starają się wygrywać pojedynki w środkowej strefie. Po niecałych 120 sekundach gry pierwsze przewinienie popełnia zawodnik Rozwoju.

1
    Gospodarze zainaugurowali ostatnie tegoroczne spotkanie w Rybniku. ROW w tradycyjnych zielono-czarnych strojach, goście występują w białych kompletach.

1

Zawodnicy wychodzą do prezentacji. Za kilka chwil zabrzmi pierwszy gwizdek w dzisiejszym spotkaniu.

Przedmeczowa rozgrzewka dobiega końca. Na 10 minut przed rozpoczęciem spotkania trybuny świecą pustkami. Mecz rozgrywany będzie przy sztucznym oświetleniu. Czekamy na prezentację.

Składy wyjściowe obu ekip prezentują się następująco:

ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Jaroszewski, Bober, Slisz, Muszalik (C), Siwek, Gojny, Spratek, Cichy, Balul, Nowak.
    Rezerwowi: Makuchowski – Polak, Jary, Koleczko, Gładkowski, Koch, Drozdowski.

Rozwój Katowice: Golik – Domański, Kopczyk, Mielnik, Wróbel (C), Wrzesień, Gałecki, Ostaszewski, Kowalski, Szatan, Sobotka.
    Rezerwowi: Gocyk – Żak, Jaroszek, Marszalik, Marchewka, Barwiński, Pieluch.

Sędzia główny: Piotr Łęgosz (Toruń)
    Asystenci: Gajda, Majewski
    Sędzia techniczny: Groń.

Zapraszamy do śledzenia naszej sobotniej relacji. Listopadowy chłód jest niczym wobec gorących emocji na stadionie w Rybniku. Pierwsze sprawozdanie z Gliwickiej 72 jeszcze przed godziną 16:00!

Obie ekipy nie błyszczały formą w rundzie jesiennej. Zarówno jedni jak i drudzy bezapelacyjnie potrzebują punktów. W gorszej sytuacji są gospodarze, którzy w przypadku porażki i równocześnie zwycięstwu Polonii Bytom w Elblągu mogą wylądować na samym dnie klasyfikacji.

Niemocy w rybnickim klubie ciąg dalszy.... "Gladiators" po ostatnie zwycięstwo sięgnęli w połowie października. Był to zarazem jedyny tryumf zielono-czarnych przy Gliwickiej 72, co czyni ROW Rybnik najgorszym zespołem w lidze pod względem zwycięstw na własnej murawie. Nawet potencjalne 3 punkty w konfrontacji z Rozwojem nie mogą zapewnić rybnickiej drużynie miejsca nad strefą spadkową. Rybnickich włodarzy i zawodników czeka trudna i pracowita zima. Jeśli ROW chce wyjść z kryzysu to musi podjąć natychmiastowe działania. Ostatnia szansa na polepszenie ligowej sytuacji już w najbliższą sobotę.
    Trener Rozwoju nie krył rozczarowania i żalu po meczu z Legionovią. Czy w Rybniku katowiczanie zdołają się podnieść?

Goście z 17 punktami na koncie zajmują odległą lokatę w ligowej tabeli. Katowiczanie są pierwszym zespołem pod przysłowiową kreską, bowiem obecnie otwierają grono kandydatów do spadku. Tuż nad Rozwojem sklasyfikowane są zespoły z Wejherowa i Warszawy, które są w zasięgu piłkarzy z Brynowa, gdyż różnica jaka ich dzieli to zaledwie jeden punkt. W przypadku porażki zespół przy kopalni KWK Wujek straci szansę na bezpieczne miejsce w II lidze, przynajmniej aż do marca. Bolączką Rozwoju są mecze wyjazdowe. Katowiczanie zaledwie raz tryumfowali poza własnym boiskiem. Miało to miejsce 31 lipca w meczu z Legionovią Legionowo.

Ostatnie spotkanie Anno Domini 2016 w Rybniku przed nami. Miejscowa ekipa pod wodzą trenera Piotra Piekarczyka podejmie katowicki Rozwój. Będzie to kolejna II-ligowa odsłona typowo śląskiego pojedynku.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.