Wisła K. – Korona 2:0 (koniec) | Arka – Legia 0:1 (koniec)
Arka Gdynia
0:1 (0:1)
Legia Warszawa
Sobota 11.02.2017, 20:30 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • 21. kolejka
    Legia goni lidera:

Statystyki końcowe:

Legia wraca do stolicy z kompletem punktów! Po wyrównanym spotkaniu udało się mistrzowi Polski dowieźć jednobramkowe prowadzenie. Gospodarze dopiero w końcówce meczu zdecydowali się na bardziej otwartą grę i nie starczyło im czasu na doprowadzenie do wyrównania. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy.com. (22:28:00)

90+3
    90+2. Malarz ratuje Legię przed utratą gola!

90+2
    Fantastyczna interwencja Malarza! Marcus miękko dorzucał w pole karne. Główkował Marciniak, ale futbolówkę nad poprzeczkę sparował golkiper Legii.

90+1
    Arbiter dorzucił dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Guilherme agresywnie zaatakował przeciwnika na własnej połowie. Chwilę wcześniej zdenerwował sędziego Musiała i obejrzał żółtą kartkę.

88
    Druga zmiana w zespole ze stolicy. Na końcówkę wbiega Hamalainen. Boisko opuszcza asystujący przy golu Jodłowca Necid.

87
    Atak pozycyjny podopiecznych trenera Nicińskiego. Długo konstruują swoją akcję, ale bardzo trudno jest im przedrzeć się przez defensywę rywali.

85
    Ostatnie minuty tego pojedynku. Ataki gdynian nie są tak intensywne, jak przed kilkoma minutami. Gospodarze będą mieli problem ze zdobyciem choćby punktu.

84
    Radović faulowany na połowie przeciwników. Spóźniona próba odbioru w wykonaniu Sochy.

82
    Jędrzejczyk do VOO, a ten huknął z dalszej odległości. Futbolówka poszybowała obok bramki. Jałocha miał sporo szczęścia.
    81. Bardzo nerwowa końcówka również przy ławkach rezerwowych:

80
    Podania: 282 – 539
    Podania celne: 193 – 437

79
    Legioniści umiejętnie utrzymali się przy piłce w okolicy pola karnego przeciwników. Na koniec tej akcji przekombinował Radović i centrował już zza linii końcowej.

78
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 9 154 widzów.

77
    Na rotację w składzie zdecydował się również trener Magiera. Zdjął Kazaiszwiliego, zaś szansę otrzymał Guilherme.

Krzysztof

Gole: 39. Jodłowiec

Kartki:   21. Marcjanik (ARK), 76. Hofbauer (ARK) – 90. Guilherme (LEG)

Posiadanie piłki: 40 % : 60 %.
    Strzały celne: 5:3. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 7:1. Spalone: 0:1. Foule: 15:12.
    Arka Gdynia: Jałocha – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Marciniak – Marcus da Silva de Oliveira, Hofbauer, Łukasiewicz (62. Kakoko), Bozok (C) (62. Formella) – Szwoch (76. Trytko) – Barišić.
    Zmiany: Steinbors – Błąd, Kakoko, Trytko, Stolc, Zbozień, Formella.

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, M. Dąbrowski, Pazdan, Hloušek – Jodłowiec, Kopczyński – Kazaiszwili (77. Guilherme), Odjidja-Ofoe, Radović (C) – Necid (88. Hämäläinen).
    Zmiany: Cierzniak – J. Czerwiński, Guilherme, Kucharczyk, D. Nagy, Hämäläinen, Szymański.

Główny: Tomasz Musiał

Widownia: 9 154