Bayern – Eintracht 3:0 (koniec) | Hertha – Borussia D. 2:1 (koniec) | Darmstadt – Mainz 2:1 (koniec)
Freiburg – Hoffenheim 1:1 (koniec) | RB Lipsk – Wolfsburg 0:1 (koniec) | Ingolstadt – FC Koln 2:2 (koniec)
FC Ingolstadt 04
2:2 (1:1)
1. FC Koln
Sobota 11.03.2017, 18:30 • Audi-Sportpark • Niemiecka Bundesliga • Runda 24

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:30.

Zapraszamy na sobotnie emocje związane z niemiecką Bundesligą! W jednym ze spotkań 24. kolejki FC Ingolstadt 04 podejmie u siebie FC Köln! Zanosi się na ciekawą rywalizację!

1. FC Köln

Przyjezdni zagoszczą w Ingolstadt w roli faworyta. Kolonia na ten moment plasuje się na dość wysokim – 7. miejscu. W tym czasie zespół FC Köln zdołał zgromadzić 33 punkty i jest szansa przeskoczyć jedną pozycję do góry! Porażka może jednak drogo kosztować.
    Arbitrem głównym będzie Felix Zwayer!

W znacznie gorszym położeniu są gospodarze, którzy potrzebują każdego najmniejszego punktu. Ingolstadt aktualnie zajmuje przedostatnią pozycję, a w swoim dorobku ma zaledwie 18 "oczek". Przewaga nad ostatnim Darmstadt to aż 6 punktów, ale strata do wyżej notowanych zespołów także jest duża.

Ostatnia kolejka

Przed tygodniem zespół z Kolonii gościł u siebie mistrzów Niemiec, gdzie doszło do łatwego zwycięstwa (3:0) Bayernu Monachium.
    Z kolei Ingolstadt grało z Hoffenheim i tam była już znacznie ciekawsza rywalizacja! Zespół Hoffenheim zwyciężył 5:2, a więc obie drużyny walczą o przełamanie w tym spotkaniu!
    Obie drużyny nie szczędzą dobrych słów o przeciwniku:

Ingolstadt może być dodatkowo zmobilizowane przez swoją publiczność, ale i tak będzie bardzo trudno zgarnąć punkty przeciwko Kolonii. Miejmy nadzieję, że zobaczymy kilka bramek na Audi-Sportpark!
    Serdecznie zapraszam wszystkich Państwa do śledzenia relacji na żywo z tego meczu na naszym portalu!
    Jedenastka gospodarzy:

Olkowski od pierwszej minuty w zespole Kolonii!

FC Ingolstadt 04: Hansen – Matip, Tisserand, Brégerie – Hadergjonaj, Cohen, Morales, Suttner – Leckie, Kittel – Lezcano.

Rezerwowi: Nyland – Levels, Jung, Roger, Groß, Hinterseer, Lex.

1. FC Köln: Horn – Olkowski, Maroh, Heintz, Rausch – Höger, Lehmann, Hector – Jojic, Ōsako – Modeste.

Rezerwowi: Müller – Subotić, Klünter, Clemens, Hartel, Ciftci, Rudņevs.

Sędziowie: Felix Zwayer.
    Rozgrzewka trwa!

Obie drużyny wychodzą na murawę! Przed nami przywitanie piłkarzy oraz losowanie stron. Za kilka chwil rozpoczniemy pierwszą połowę!

1

1
    Spotkanie rozpoczynają zawodnicy z Kolonii, którzy grają w całości na biało! Ingolstadt dzisiaj na czerwono. Liczymy na dobre zawody Pawła Olkowskiego!

2
    Spokojne te pierwsze fragmenty spotkania. Obie drużyny badają się nawzajem i nie ma szaleńczych ataków żadnej ze stron.

3
    Niestety to Olkowski zanotował stratę piłki i z kontrą ruszają gospodarze! Zagranie na lewe skrzydło do jednego z piłkarzy, ale ten zdecydowanie popsuł swoje dośrodkowanie!

4
    Odpowiedź ze strony przyjezdnych i z piłką zaczął rozpędzać się Modeste! Podanie wzdłuż pola bramkowego, ale nikt nie zamykał tej akcji FC Köln!

5
    Coraz żwawsze tempo dzisiejszych zawodów! Ładną akcją popisuje się Kittel, ale w ostatniej chwili świetnym wślizgiem powstrzymuje go Maroh! Co najważniejsze – czysta interwencja!

7
    Były te pierwsze ataki, ale bramkarze nie mieli okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Czekamy na lepsze ataki, zakończone pierwszymi, celnymi uderzeniami!

8
    Leckie ładnie przyjął sobie futbolówkę przed szesnastką Kolonii, ale jego uderzenie było już niecelne! Był jednak rykoszet i Ingolstadt będzie grało z narożnika boiska!

9
    Dośrodkowanie z narożnika boiska i to Morales wyskoczył najwyżej do futbolówki! Było groźnie, ale ostatecznie nad poprzeczką bramki Horna!

10
    Zdecydowane przewinienie Maroha, który już podpadł sędziemu. Kolejne takie wykroczenie i obrońca FC Köln zgarnie żółtą kartkę!

11
    Dochodzi do kolejnych przewinień. Tym razem to Modeste użył zbyt dużo siły w walce o piłkę i przewrócił Leckiego. Ze swojej połowy rozgrywają gospodarze, znów spada to tempo, a w dodatku sędzia często używa gwizdka.

12
    Wyrównane jest to spotkanie, ale nieco lepsze wrażenie optyczne sprawiają miejscowi. To Ingolstadt ma nóż na gardle i gospodarze będą chcieli zwyciężać w najbliższych starciach!

13
    Rzut karny dla FC Köln!!!

14
    Osako był osamotniony w polu karnym i zaatakowało go dwóch obrońców. Sędzia dość niespodziewanie podejmuje taką decyzję, zobaczymy co z tego wyniknie!
    14. Faul na Osako powodujący rzut karny:

15
    Gol dla FC Köln!

Mija pierwszy kwadrans gry, a Kolonia już wychodzi na prowadzenie! ANTHONY MODESTE pewnie wykorzystuje rzut karny i idealnie trafił tuż przy słupku, nie sięgnął tego Hansen!
    15. Anthony Modeste (KLN) - 0:1

16
    Jak zareagują teraz zaskoczeni miejscowi, którzy nie tak wyobrażali sobie start tego meczu? Ingolstadt od razu rusza do ofensywy!

17
    Rzut wolny dla Ingolstadt, ale nabicie piłki zatrzymuje się w gąszczu piłkarzy ustawionych w murze. Kolonia oddala grę, ale zdecydowanie się wycofała po tej pierwszej bramce.

18
    Niebezpieczna strata Olkowskiego, który źle trafił w futbolówkę! To mogło się skończyć bardzo fatalnie dla jego zespołu, ale na szczęście Kolonii to goście psują swoją akcję!
    Na tego piłkarza może liczyć Kolonia!

20
    Nie poddają się gospodarze, którzy próbują szturmować pole karne Horna! Nie dochodzi jednak nawet do strzałów, niewiele pracy miał do tej pory niemiecki golkiper.

21
    Bardzo dobry rajd Leckiego, który wpadł w szesnastkę przeciwników! Zostaje powstrzymany dopiero przy linii końcowej boiska i Ingolstadt wywalcza kolejny rzut rożny w tym spotkaniu!

22
    Piłka zostaje rozegrana z narożnika boiska, a do strzału zdołał dojść Matip! Leciutkie uderzenie zmierza prosto w "koszyczek" Horna. Znów pozostają nici z akcji gospodarzy!

23
    Kolonia odparła ataki Ingolstadt i teraz goście próbują uspokoić grę większą ilością podań. W ataku pozycyjnym w środkowej strefie przyjezdni.

24
    Mamy jakieś niebezpieczne zdarzenie między dwoma zawodnikami. Wydaje mi się, że arbiter powinien pokazać pierwszą żółtą kartkę, ale nie odgwizduje nawet rzutu wolnego dla Ingolstadt.

25
    Na prawym skrzydle pokazał się Kittel, który ładnie dośrodkował do środka pola! Na posterunku byli jednak defensorzy Köln, którzy oddalili ewentualne zagrożenie!

26
    Niebezpiecznie zrobiło się teraz po akcji Osako! Na czas zaasekurował swojego partnera Matip, który naprawił jego błąd! Od wrzutu z autu rozpoczną przyjezdni.

27
    Źle wszedł w to spotkanie Paweł Olkowski, który notuje bardzo dużą ilość głupich strat. W dodatku teraz źle wyrzucił piłkę z autu i ta należy się gospodarzom.

28
    Na domiar złego Paweł Olkowski nieprzepisowo zatrzymuje akcję Ingolstadt i arbiter decyduje się na wręczenie pierwszej kartki w tym meczu! Paweł chyba jeszcze nie wyszedł z szatni.

29
    Bardzo ładnie zawiązała się akcja Ingolstadt! Suttner na dobrą sprawę uderzał, ale jeszcze tor lotu piłki zmienił Morales, który spróbował strzału "krzyżakiem" – obok bramki Horna!

30
    Pół godziny gry już za nami, tymczasem z kolejnym atakiem ruszają przyjezdni! Modeste próbował urwać się obrońcom, ale nie przypilnował linii spalonego! Chorągiewka asystenta w powietrzu.

31
    Suttner ma dobre uderzenia z woleja! Kolejna próba tego zawodnika w trudnej pozycji i Horn pewnie wyłapuje piłkę przy ziemi! Naciskają miejscowi!
    Czekamy na kolejne trafienia!

33
    Kolonia trochę nie nadąża za atakami gospodarzy. Teraz to Jojić taktycznie zatrzymał akcję rywali i może się cieszyć, że nie został wpisany do notesu sędziego.

34
    Suttner jest coraz bliższy doprowadzenia do wyrównania! Kolejny dobry atak tego zawodnika i strzał z bardzo ostrego kąta! Horn broni nogami tuż przy słupku – będzie tylko korner!

35
    Ingolstadt wcale nie prezentuje się dzisiaj źle! Gospodarze dążą do swojego gola i niedługo mogą dopiąć swego! Albo Kolonia wyprowadzi zabójczą kontrę i emocje zupełnie opadną.

36
    9:2 w strzałach, 5:0 w rzutach rożnych na korzyść gospodarzy!

37
    Teraz poniosło trochę Suttnera, który zupełnie niepotrzebnie zaatakował od tyłu Modeste. Druga kartka w tym spotkaniu.

38
    Bardzo brzydka nakładka Kittela na Olkowskim i przyjezdni domagają się kolejnej żółtej kartki! Miejmy nadzieję, że Olkowskiemu nic się nie stało! Po długim namyśle arbiter jednak wręcza kartkę Kittelowi!

39
    Duży błąd Hectora, a piłkę przejął Cohen! Dość niespodziewane uderzenie z okolic połowy boiska, ale sporo od bramki Horna, który był znacznie wysunięty w tej sytuacji!

40
    Wchodzimy w decydujące minuty pierwszej odsłony! Czy piłkarze Ingolstadt dopną swego i doprowadzą do wyrównania jeszcze przed zejściem do szatni? Emocje coraz większe!

42
    Gol dla Ingolstadt!

Tak też się dzieje – mamy wyrównanie! Kapitalna, dwójkowa akcja pomiędzy Kittelem, a DARIO LEZCANO! Kilka podań z pierwszej piłki i w końcu Paragwajczyk znalazł się za obrońcami! Bardzo mocne uderzenie nie daje szans Hornowi!
    42. Dario Lezcano (ING) - 1:1

43
    Kolonia nie prezentuje dzisiaj niczego specjalnego! Modeste trafił z karnego, ale nic poza tym. To Ingolstadt prezentuje się znacznie lepiej i należała się ta bramka gospodarzom!

44
    Miejscowi idą za ciosem i chcą objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej części spotkania! Będzie kolejny rzut wolny dla gospodarzy, może być ciekawie pod bramką Horna!

45
    Uderzenie bezpośrednio ze stałego fragmentu gry, ale prosto w ręce golkipera Kolonii! Ingolstadt pozostaje na połowie rywali – wysoki pressing!

45+1
    2 minuty doliczone do czasu pierwszej połowy!

45+2
    Niebezpieczne zderzenie Moralesa z Modeste, ale to napastnik Kolonii znacznie bardziej ucierpiał. Od rzutu wolnego będą grali przyjezdni, ale wszystko dzieje się w środkowej strefie.

45+2
    Remis do przerwy!

Pierwsza połowa już dobiegła końca, ale to tylko zwiastuje jeszcze większe emocje po przerwie! Dość spokojnie rozpoczęło się to spotkanie, ale obie drużyny zdołały jednokrotnie zapunktować. Ingostadt jest dziś znacznie lepsze, Kolonia nie potrafi przejść pod bramkę Hansena.
    Zostańcie z nami, wracamy za kilka minut!
    Statystyki do przerwy:

Piłkarze wracają na murawę, przed nami decydująca część spotkania!

46

46
    Gospodarze wznawiają grę po przerwie! Szkoleniowcy nie wprowadzają żadnych roszad do swoich zespołów, a więc kontynuujemy zawody w takich samych ustawieniach.

47
    Czy Ingolstadt pójdzie za ciosem i spróbuje objąć prowadzenie nad znacznie wyżej notowaną Kolonią? Goście nie maja dziś dobrego dnia, można to wykorzystać

48
    Heintz przekracza przepisy i nadepnął na nogę przeciwnika. Brzydko rozpoczyna się ta druga połowa, arbiter musi często używać swojego gwizdka.

49
    Bardzo dobra akcja na lewej flance w wykonaniu Rauscha! Dośrodkowanie prosto na nogę nabiegającego Modeste, ale Francuz uderza tuż nad poprzeczką bramki Hansena!

51
    Kolonia zaczyna wchodzić na swój lepszy poziom, ale wciąż brakuje składnych akcji w okolicach pola karnego gospodarzy. Tutaj trudno wskazać faworyta, wydarzyć może się wszystko!

52
    Bardzo dużo przewinień po przerwie. Non stop ktoś dokłada nogę, dochodzi do popchnięć, a arbiter wszystko to wyłapuje i przerywa grę. Tym razem przesadził Jojić.

53
    Ingolstadt zyskuje kolejny rzut rożny w tym spotkaniu! Piłka spada przed szesnastkę gości, a na futbolówkę czekał już Cohen! Uderzenie bez przyjęcia, ale sporo od bramki Horna.

54
    Kolonia za wszelką cenę próbuje uspokoić poczynania boiskowe, a w dodatku goście wymieniają dużą liczbę podań we własnej strefie. Liczymy na gole!

55
    Jojić próbował szczęścia z dystansu, ale piłka wpada na nogi jednego z obrońców. Natychmiast z kontratakiem ruszają miejscowi, ale zwalniają swoją akcję! Ostatecznie Leckie płasko po ziemi – broni Horn!

56
    Pierwsza połowa także rozpoczynała się nieco ospale, ale potem rozkręciły się oba zespoły. Liczymy więc, że za moment przyspieszą te drużyny i wrzucą swój drugi bieg.

57
    Dobrze pogrywają dzisiaj piłkarze Ingolstadt! Uderzenie z granicy pola karnego oddaje bodajże Morales, ale trafia w przebiegającego Lezcano! Spore szczęście Horna, który pewnie miałby ogromne problemy!

59
    Obie drużyny mają ochotę na dalsze strzelanie w tym spotkaniu i niedługo mogą paść kolejne gole! Kwestia tylko, kto teraz obejmie prowadzenie!?

60

To Kolonia po raz drugi obejmuje prowadzenie w tym spotkaniu! Dobre podanie Jojicia do ANTHONEGO MODESTE, który bez problemów pokonuje Hansena! Gol nie powinien zostać uznany, ponieważ snajper Köln był na spalonym!
    60. Anthony Modeste (KLN) - 1:2

61
    Żółtą kartką zostaje ukarany jeszcze Brégerie, który chyba miał za duże uwagi do arbitra odnośnie spalonego Modeste.

61
    Godzina minęła, a Ingolstadt znów jest postawione pod ścianą i gospodarze muszą gonić rezultat! Przypomnijmy, że ten zespół jest przedostatnią ekipą w Bundeslidze! Tutaj nie można pozwolić na kolejne porażki.

62
    I gospodarze ruszają do ataków! Kilka wrzutek wpada w pole karne kolończyków, ale obrońcy gości ustawiają się idealnie i oddalają grę.
    Francuz nie traci skuteczności i goni Lewandowskiego!

64
    Kolonia zapunktowała i podobnie, jak w pierwszej połowie, następuje wycofanie gości. Czy Ingolstadt przyciśnie i doprowadzi do wyrównania? Kibice tylko na to czekają!

65
    Świetny ten mecz Suttnera, który dorzucał piłkę na dalszy słupek! W idealnym momencie włączył się tam interweniujący Rausch, który wybija futbolówkę na rzut rożny!

66
    Znów zakotłowało się w szesnastce gości! Kąśliwa piłka przeleciała przez całe pole karne i nikt nie zamknął tej wrzutki! Prawdopodobnie byłby strzał na pustą bramkę!

67
    Zmiana w drużynie FC Ingolstadt 04: z boiska schodzi Sonny Kittel, na boisku pojawia się Pascal Groß.

69

Sytuacyjna piłka i sprzed pola karnego przymierzył ROMAIN BRÉGERIE! Piłka leci prosto w ręce Timo Horna, ale bramkarz Kolonii popełnia fatalny błąd i przepuścił to uderzenie! Ależ klops i znów mamy remis!
    69. Romain Brégerie (ING) - 2:2

70
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Milos Jojic, na boisku pojawia się Neven Subotić.

71
    Gospodarze zasługują dzisiaj na zwycięstwo! Kolejne dośrodkowanie spada prosto na głowę Lezcano, ale Paragwajczyk uderza prosto w dobrze ustawionego Horna!

72
    Zmiana w drużynie FC Ingolstadt 04: z boiska schodzi Alfredo Morales, na boisku pojawia się Roger.

73
    Tutaj będzie bardzo emocjonująca końcówka! Ingolstadt gra dzisiaj naprawdę ambitnie, a bramki Kolonii były w zasadzie bardzo przypadkowe. Ostatnie 20 minut przed nami!

74
    Przyjezdni próbują oddalać grę od własnej bramki i dobrze im to wychodzi w ostatnich minutach. Piłkarze zbierają siły na decydujące ataki, w dodatku nieco wzmocnienia wprowadzą zmiennicy.

76
    Timo Horn w tej akcji naprawia swój błąd z poprzedniej bramki! Fantastyczne uderzenie zza pola karnego w wykonaniu Rogera, ale Horn przeniósł futbolówkę nad własną bramkę!

77
    Postawa Ingolstadt zasługuje dzisiaj na ogromne brawa, miejscowi wciąż walczą o pełną zdobycz w tym spotkaniu! Gospodarze praktycznie bez ustanku naciskają – pachnie golem!

78
    Kolonia ma już ogromny problem z opuszczeniem własnej połowy. Hansen jest praktycznie bezrobotny między słupkami własnej bramki.

79
    Zmiana w drużynie 1. FC Köln: z boiska schodzi Marco Höger, na boisku pojawia się Artjoms Rudņevs.

80
    Decydujące 10 minut przed nami! Lezcano rozpędza się z piłką przy nodze, ale jest nieprzepisowo zatrzymywany! Będzie rzut wolny i okazja do długiego dośrodkowania, już gotują się kibice!
    19 goli Modeste w tym sezonie!

81
    Tym razem zupełnie nie wyszła ta akcja miejscowym. Futbolówka ucieka poza plac gry i od bramki wznowi za moment Horn. Golkiper jednak nie spieszy się z rozpoczęciem gry.

82
    Piłka wpada do bramki Hansena, ale gol nie zostaje uznany! Arbiter uznał, że to właśnie bramkarz był faulowany w tej sytuacji przy próbie piąstkowania. Dziwna decyzja Pana Zwayera.

83
    Kolejne starcie pomiędzy Heintzem, a Lezcano! Arbiter wpisuje do notesu obrońcę Kolonii, a w dodatku przewinienie jest zaraz przed polem karnym gości, będzie gorąco!

84
    Do piłki ustawionej na rzucie wolnym podbiega Suttner, ale jego strzał leci sporo nad bramką Horna! Mogą odetchnąć przyjezdni!

85
    Długie podanie do osamotnionego w polu karnym Lezcano, ale Paragwajczyk źle przyjął sobie futbolówkę na klatkę. W końcu piłkarze Ingolstadt tracą posiadanie piłki, Kolonia wybiega za linię środkową!

87
    Świetna akcja indywidualna Heintza! Pierwsze na spokojnie zwiódł obrońcę, a następnie postanowił przymierzyć z dystansu! Sporo od bramki Hansena, ale za samą próbę trzeba pochwalić!

88
    Wydaje się, że Olkowski już wyeliminował swoje łatwe straty z pierwszej części spotkania. W drugiej połowie obrońcy Kolonii mają znacznie więcej pracy!

89
    Lezcano wyprowadza Leckiego do linii końcowej, a Australijczyk wywalczył kolejny rzut rożny w tym spotkaniu! Może tym razem uda się ze stałego fragmentu?

90
    Cała Kolonia została zamknięta we własnym polu karnym! Mocno naciskają gospodarze, ale brakuje im wykończenia. Czy zobaczymy decydującą bramkę w doliczonym czasie gry?

90+1
    3 minuty doliczone przez arbitra!

90+2
    Wydaje się, że ostatnie słowo będzie należało do miejscowych, którzy mają dzisiaj znacznie większe ambicje od gości z Kolonii. Dużo lepszy mecz w wykonaniu przedostatniej drużyny w Bundeslidze.

90+2
    Jeszcze jedną kartkę zgarnia Pascal Groß, który zupełnie niepotrzebnie odpyskował sędziemu. Emocje ponoszą zawodników.

90+3
    Lehmann zatrzymuje kontrę Ingolstadt przy pomocy ręki i kapitan Kolonii także zostaje wpisany do notesu sędziego!

90+4
    Będzie jeszcze jeden rzut wolny dla Ingolstadt dosłownie 2 metry od pola karnego gości! To będzie ostatnia okazja do zwycięskiego trafienia! Kibice wstają z miejsc!

90+5
    To Pascal Groß uderza ze stałego fragmentu gry! Piłka grzęźnie w murze, a arbiter chwyta za gwizdek po raz ostatni – koniec!

90+5

1:1 do przerwy, a w drugiej połowie obie drużyny jeszcze dołożyły po jednym trafieniu! Ostatecznie zespoły dzielą się punktami, ale na zwycięstwo zasłużyło dzisiaj Ingolstadt. Kolonia praktycznie nie istniała w ofensywie, a w dodatku drugi gol Modeste padł ze spalonego.
    Gospodarze mieli dziś okazję do upragnionego przełamania, lecz nic takiego nie nastąpiło! Ogólnie to były dobre zawody, z czterema golami!
    Ostatecznie podział punktów w Ingolstadt!

Paweł Olkowski zagrał dziś przeciętne zawody. W pierwszej połowie miał spore problemy z koncentracją i notował dużo strat. W dodatku zarobił żółtą kartkę. Jego drużyna zdobywa jednak jeden punkt na trudnym terenie, a Polak rozegrał pełne 90 minut – to może cieszyć.

Gole: 42. Lezcano, 69. Brégerie – 15. Modeste (kar.), 60. Modeste

Kartki:   37. Suttner (ING), 38. Kittel (ING), 61. Brégerie (ING), 90+2. Groß (ING) – 28. Olkowski (KLN), 83. Heintz (KLN), 90+3. Lehmann (KLN)

Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 10:2. Rzuty rożne: 11:0. Spalone: 1:1. Foule: 13:24.
    FC Ingolstadt 04: Hansen – Matip, Tisserand, Brégerie – Hadergjonaj, Cohen, Morales (72. Roger), Suttner – Leckie, Kittel (67. Groß) – Lezcano.
    Zmiany: Nyland – Levels, Jung, Roger, Groß, Hinterseer, Lex.

1. FC Koln: Horn – Olkowski, Maroh, Heintz, Rausch – Höger (79. Rudņevs), Lehmann, Hector – Jojic (70. Subotić), Ōsako – Modeste.
    Zmiany: Müller – Subotić, Klünter, Clemens, Hartel, Ciftci, Rudņevs.

Sędziowie: Felix Zwayer