Błękitni – Kotwica 2:0 (koniec) | Puszcza – Polonia B. 2:0 (koniec) | Gryf – GKS Bełchatów 4:1 (koniec)
Siarka T. – Polonia W. 1:0 (koniec) | Olimpia Z. – Stal S. W. 6:2 (koniec) | Rozwój – Raków 1:1 (koniec)
Legionovia – Warta 1:2 (koniec)
Rozwój Katowice
1:1 (0:1)
Raków Częstochowa
Sobota 22.04.2017, 17:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • 2. Liga • 27. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Jesteśmy na półmetku rundy wiosennej w II lidze! W sobotę ogromny krok w kierunku awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy spróbuje zrobić Raków Częstochowa.

Powstrzymać ekipę Marka Papszuna spróbuje w sobotnie popołudnie Rozwój Katowice. Klub, którego wychowankiem jest Arkadiusz Milik, wciąż nie może czuć się pewny utrzymania na najniższym stopniu szczebla centralnego. Katowiczanie przed tą kolejką zajmowali 11. lokatę z przewagą zaledwie czterech punktów nad otwierającą strefę spadkową Olimpią Zambrów.

W Częstochowie w ten weekend na pewno nie zabrakło już radości i nie jest to bynajmniej spowodowane korzystnym biometem. W piątkowy wieczór w Radomiu, Radomiak przegrał u siebie z Odrą Opole. Co oznacza to dla Rakowa? Ewentualna wygrana sprawi, że Tomasz Płonka i spółka na siedem spotkań przed końcem nad czwartym – a więc wciąż barażowym – miejscem w ligowym zestawieniu będą mieli aż 10 punktów przewagi.

Jesienią te dwa zespoły mierzyły się na stadionie przy ulicy Limanowskiego w Częstochowie i nie było mowy o niespodziance (3:0). Gol Adama Czerkasa przed przerwą, szybki „gong" tego doświadczonego snajpera po wyjściu z szatni oraz trafienie Tomasa Petraska załatwiło sprawę.

Jak będzie w sobotę? Czy Raków na dobre pozostanie na torach, prowadzących do awansu? Przekonamy się już od godziny 17:00!
    Transmisję wideo z dzisiejszego spotkania przeprowadzi strona Śląskie.tv

1

2
    Od początku nacierają zawodnicy z Częstochowy, poszukają szybkiego gola.

3
    FIlip Kowalczyk dośrodkowuje mocno, do Adama Czerkasa. Dobry strzał doświadczonego stopera, ale mija słupek.

4
    Mocno zamieszał w składzie trener gości, Marek Papszun. Ponadto młody szkoleniowiec zdecydował się na grę trzema obrońcami.

5
    Rzut wolny dla Rakowa. Figiel płasko podaje, do Góry. Katowiczanie zamknięci przed polem karnym. Petrasek przegrywa pojedynek w powietrzu i piłkarze Rozwoju raz jeszcze wybili piłkę z okolic swojej szesnastki.

6
    Gol dla Rakowa!
    Nie najlepiej zachował się Bartosz Soliński, który minął się z piłką. Główkował Adam Czerkas, wprost na głowę TOMASA PETRASKA. Czech z bliska dopełnił formalności.

8
    Raków nadal chce iść za ciosem. Damian Kowalczyk w kontrze, na róg wybija Mesjasz.

9
    Wrzutka z prawego narożnika, najlepszy w górze Petrasek. Po chwili piłka spada na nogę Sebastiana Murawskiego, będzie rzut od bramki.

11
    Kolejny atak Rakowa Częstochowa. Tym razem Mizgała niedokładnie wrzuca i od bramki zacznie Soliński.

13
    Fani przyjezdnych przyjechali dziś w dużej sile, jest ich porównywalnie dużo z kibicami Rozwoju. Na boisku tymczasem nadal atakuje wicelider II ligi, wygląda na to, że może to spotkanie zakończyć się pewnym triumfem częstochowian.

14
    Rozwój zaatakował groźnie, po nie najlepszym wybiciu Mateusza Lisa momentalny strzał oddał Murawski. Na szczęście niecelny.

16
    Lis dostał podanie od Duriski, w ostatniej chwili złapał piłkę bramkarz z Częstochowy.

16
    Wróbel do Czerkasa. Były napastnik warszawskiej Polonii na spalonym.

18
    Atakiem pozycyjnym próbuje Raków Częstochowa. Nie zmienia się obraz gry, mimo prowadzenia wicelidera.

19
    Mizgała! Powinno być 2:0. Szybka akcja Rakowa, niezła wymiana podań i strzelał były młodzieżowiec Legii Warszawa – niestety dla fanów gości niecelnie.

20
    Po chwili na uderzenie zdecydował się Figiel. Pomylił się jednak dość wyraźnie.

20
    Na spalonym Przemysław Mizgała. Mogło być groźnie.

22
    Trąbka na spalonym, jedna z pierwszych prób ataków Rozwoju Katowice.

22
    Akcja dwójki doświadczonych częstochowian, Wróbel za mocno do Czerkasa.

24
    Wciąż przewaga Rakowa, jednak teraz faulowany Sebastian Murawski.

25
    Wróbel dobrze wrócił do obrony, przerywając katowicką obronę. Mogło być bardzo groźnie.

26
    Mizgała po ładnej akcji Rakowa oddaje strzał. Przyblokowany przez defensywę z Katowic, będzie róg.

26
    Mesjasz dośrodkowuje, strzela wieżowiec Tomas Petrasek, tuż obok słupka!

28
    Faulowany Wróbel. Przewaga Rakowa jest bezdyskusyjna.

29
    Figiel wrzuca, za mocno. Po chwili piłka wychodzi na aut bramkowy.

31
    Pół godziny gry za nami. Dobra postawa Rakowa Częstochowa, który prowadzi w pełni zasłużenie.

32
    Rzut rożny dla Rozwoju Katowice, na korner wybijał Góra.

33
    Sobotka dośrodkował na długi słupek, ale na rzut rożny wybił Filip Kowalczyk.

33
    Będzie kolejny rzut rożny.

35
    Uspokoiło się, i jednocześnie wyrównało, spotkanie na stadionie Rozwoju.

37
    Dośrodkowanie Góry. Filip Kowalczyk oddał strzał, ale minimalnie minął on bramkę Solińskiego.

38
    Bardzo niecelnie strzelał Sebastian Murawski. Raz jeszcze od bramki Mateusz Lis.

39
    Petrasek wymienia podania z Wróblem, strzał oddaje Mizgała. Wreszcie piłkę łapie Bartosz Soliński.

41
    Na boisku pojawili się masażyści, bowiem kontuzjowany jest jeden z piłkarzy Rakowa.

42
    Po chwili przerwy gra wznowiona. Wygląda na to, że zespoły czekają na przerwę...

44
    Figiel uderza sprzed pola karnego, miał sporo miejsca. Strzelił za mocno, od bramki zacznie Soliński.

45
    Kolejny niecelny strzał gości, raz jeszcze próbował Figiel.

45
    60 sekund doliczy do pierwszej połowy sędzia Sebastian Krasny.

45+1

Do przerwy 1:0 dla Rakowa. Jest to prowadzenie w pełni zasłużone. Wracamy za kilkanaście minut!

46

47
    Spokojny początek spotkania w Katowicach. Nadal stroną dominującą Raków.

48
    Wymiana pomiędzy Petraskiem i Mizgałą. Młodszy z graczy źle przyjął piłkę.

49
    Zaatakował Rozwój. Podopieczni Tadeusza Krawca będą egzekwować rzut rożny.

50
    Bez efektu ta akcja Rozwoju.

52
    Atakuje Raków. Nie doszedł do podania Adam Czerkas. Tylko aut dla wicelidera II ligi.

53
    Kolejny atak gospodarzy. Bardzo wyrównało się nam to spotkanie.

55
    Trąbka strzela, tuż, tuż nad poprzeczką! Powinno być 1:1 po tej główce!

56
    Rzut karny dla Rozwoju! Dodatkowo czerwona kartka dla Duriski!

57
    Gol dla Rozwoju!
    DAMIAN KOWALCZYK wyrównuje stan meczu!

59
    Baaardzo ta bramka może zmienić obraz gry. Niezwykle ciekawie zapowiada się ostatnie 30 minut spotkania.

61
    Wciąż próbują atakować zawodnicy z Katowic. Ta druga połowa należy d nich.

62
    Bardzo uspokoiły się zawody w Katowicach.

63
    Filip Kowalczyk wywalcza rzut rożny.

64
    Nic nie wynikło z tego stałego fragmentu gry.

66
    Nic się nie dzieje na stadionie w Katowicach. Wygląda na to, jakby obu stronom taki wynik pasował.

67
    Niezłe dośrodkowanie, ale zaczyna od bramki Soliński.

69
    Chaotyczne ataki Rozwoju, Raków bardzo pewnie w tyłach.

70
    Zamieszanie pod bramką Rakowa, ale bez efektu.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Czerkas (Raków Częstochowa).

73
    Petrasek zgrał piłkę głową do Mesjasza, ten nie zdołał uderzyć piłki głową.

74
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Kowalczyk, na boisku pojawia się Oziębała.

75
    Nieco zaostrzyło się to spotkanie, brakuje w tym wszystkim jakości piłkarskiej.

76
    Tuż przed polem karnym faulowany Czerkas. Sebastian Murawski ukarany żółtą kartką.

77
    Rafał Figiel strzela mocno, precyzyjnie, ale Soliński wybija końcami palców na róg!

78
    Zrobiło się znacznie ciekawiej na stadionie w Katowicach, teraz zawody nie wyglądają na takie, które obie strony chciałyby zremisować.

79
    Szczepański atakuje bokiem boiska, ale pewnie defensywa Rakowa.

81
    Do końca tylko 10 minut. Na razie nieco szczęśliwy dla Rozwoju remis.

83
    Michał Trąbka minął jednego z defensorów z Częstochowy, Lis wyciągnął się i obronił ten strzał!

85
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Góra, na boisku pojawia się Żmijewski.

87
    Rozwój bardzo groźnie skontrował! Trąbka finalizował tę akcję, ale minimalnie się pomylił.

89
    Jakub Łabojko fauluje w środku boiska.

89
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Szczepański, na boisku pojawia się Marchewka.

90
    Żmijewski strzela sprzed pola karnego, wprost w rywala.

90+1
    Figiel powstrzymany przed polem karnym, po chwili zdołał opanować piłkę i dał się sfaulować!

90+2
    Dośrodkowanie z prawej strony, ale piłka pada łupem katowickiej defensywy.

90+3
    Adam Mesjasz faulowany w polu karnym!? Nie, żółta kartka za dyskusje dla jednego z częstochowian.

90+4
    Ostatnie sekundy tego spotkania...

90+4

Po 90 minutach nie najlepszego spotkania, Raków Częstochowa remisuje w Katowicach z Rozwojem. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne spotkania i relacje z nich na naszym portalu! (18:53:48)