Górnik Ł. – Podbeskidzie 1:0 (koniec) | Odra O. – Zagłębie S. 1:0 (koniec) | Raków – Stal M. 1:2 (koniec)
GKS K. – Wigry 0:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Stomil 1:0 (koniec)
Odra Opole
1:0 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 09.09.2017, 16:00 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.

Witam serdecznie i zapraszam na relację ze Stadionu Miejskiego w Opolu! Już jutro Odra Opole podejmie zespół Zagłębia Sosnowiec.

Rzut oka na ligową tabelę. Zespół z Sosnowca jak na razie bardzo słabo radzi sobie w obecnym sezonie ligowym. Zaledwie 7 punktów w 6 spotkaniach plasuje zespół gości na 13 miejscu w tabeli. Zawodnicy Zagłębia mają jednak jeszcze jeden mecz zaległy do rozegrania, lecz kluczowym spotkaniem, które może pomóc gościom opuścić dół tabeli rozegrany zostanie właśnie w Opolu.

Zespół Odry radzi sobie w obecnym sezonie wyśmienicie. Beniaminek po 7 spotkaniach plasuje się w górnych rejonach tabeli i ma na swoim koncie 14 punktów, na które złożyły się 4 wygrane, 2 remisy i 1 porażkę. Podopieczni trenera Mirosława Smyły, grają bardzo widowiskową piłkę i z pewnością jutro możemy się spodziewać zaciętego spotkania.
    Oto co do powiedzenia przed jutrzejszym spotkaniem ma do powiedzenia kapitan Odry...

Sędzią jutrzejszego spotkania będzie Pan Kornel Paszkiewicz z Wrocławia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Na relację zapraszamy serdecznie przed godziną 16:00. Bądźcie z Nami!

Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Bodzioch, Baran, Winiarczyk – Habusta, Niziołek, Wepa (K), Wodecki, Żagiel – Gancarczyk

Rezerwowi: Kowalczyk – Maćcczak, Cverna, Trznadel, Marzec, Nowak, Skrzypczak

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Jędrych, Nowak (K), Nawotka, Makowski – Mularczyk, Cichocki, Lewicki, Udovicic, Wrzesiński – Łuczak

Rezerwowi: Perdijić – Najemski, Milewski, Sanogo, Malheiro, Sulewski, Pikuł

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) – Jakub Zalewski, Adam Karasewicz.

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Opolu! Za nieco ponad 20 minut rozpocznie się spotkanie pomiędzy Odrą Opole, a Zagłębiem Sosnowiec. Zawodnicy obu zespołów już rozgrzewają się na murawie, a na trybunach gromadzą się licznie zarówno kibice Odry jak i Zagłębia.

Oba zespoły już gotowe do wyjścia na boisko.

Obie jedenastki już na murawie!
    Tak prezentują się obie jedenastki..

Spotkanie rozpocznie zespół gospodarzy.

1

1
    W natarciu od pierwszych minut goście, którzy sprawnie rozgrywają piłkę na połowie Odry.

2
    Zbyt mocne podanie na skrzydło do Mularczyka i od bramki wznowi Weinzettel. Początek spotkania należy do Zagłębia.

4
    Żagiel faulowany przez Łuczaka, szybkie rozegranie i dośrodkowanie w pole karne, lecz nie było tam żadnego z graczy Odry w dogodnej pozycji.

6
    Łuczak strzela i na rzut rożny odbija piłkę Bodzioch.

6
    Dobre dośrodkowanie w pole karne, lecz źle do strzału złożył się Lewicki i Opolanie przejęli piłkę.

10
    Jak na razie bardzo dużo niedokładności w poczynaniach obu zespołów. Gra toczy się w środku pola, częściej przy piłce są goście, ale szczelna defensywa Odry nie daje się zaskoczyć.

11
    Ależ blisko bramki dla graczy Zagłębia! Lewą stroną świetnie przemknął Mularczyk zagrał w pole karne na 5 metr gdzie już czaił się Lewicki gdzie nie wiele brakowało aby zawodnik gości skierował piłkę do siatki i otworzył wynik tego spotkania!

13
    Kolejna dobra szansa dla gości! Zagubili się gracze Odry piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do kompletnie niepilnowanego Mularczyka ten huknął minimalnie obok bramki! Weinzettel nie miałby szans na skuteczną interwencję gdyby piłka zmierzała w światło bramki!

15
    Świetne zawody rozgrywa dzisiaj Mularczyk. Zawodnik Zagłębia robi z graczami Odry co chce, przed momentem zwiódł Niziołka i oddał potężny strzał, a Weinzettel z najwyższym trudem odbił tę piłkę. Goście nacierają.

19
    Faul zawodnika Odry, a konkretnie Habusty i goście będą mieli dogodną pozycję z rzutu wolnego.

21
    Strzał zawodnika gości pewnie chwyta Weinzettel.

22
    Wodecki naciskał na obrońcę gości i ten popełnił błąd. Odra ma rzut rożny.

24
    Dośrodkowanie Wodeckiego zbyt czytelne dla Kudły. Od bramki wznowił bramkarz Zagłębia. Odra póki co nie jest w stanie zagrozić bramce gości, a zawodnicy trenera Dariusza Dudka od początku spotkania nacierają na gospodarzy i mają optyczną przewagę w tym spotkaniu.

26
    Świetne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Makowskiego i Weinzettel z najwyższym trudem przenosi piłkę nad poprzeczką!

26
    Dośrodkowanie w rzutu rożnego Mularczyka prosto w ręce bramkarza Odry.

27
    Odra w pierwszym groźniejszym ataku w tym spotkaniu, lecz sędzia uznał, że Żagiel faulował zawodnika gości i grę wznowiło Zagłębie rzutem wolnym.

30
    Odpowiedź Odry! Gancarczyk wypuszczony na wolne pole dobiegł do piłki zgrał ją do środka a tam Żagiel nie kalkulował, a uderzył potężnie i ogromne problemy miał Kudła, aby sparować to uderzenie!

33
    Po szansie Odry ponownie zaczęło napierać Zagłębie. Strzały na bramką gospodarzy dwukrotnie blokowała defensywa Odry, lecz piłka w efekcie wyszła na rzut rożny.

34
    Dobre dośrodkowanie w pole karne, obrona Odry wybija. Zagłębie nadal przy piłce.

35
    Świetne uderzenie Nowaka z rzutu wolnego i bramkarz Odry z najwyższym trudem odbił to uderzenie. Kolejna dobra okazja na bramkę dla gości.

37
    Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykonywanego przez graczy gości i głowami zderzyli się zarówno zawodnik Odry jak i Zagłębia. Mamy przerwę w grze.

39
    Gra wznowiona. Przy piłce utrzymują się gracze Zagłębia.

41
    Lewicki był dość długo opatrywany, lecz zawodnik gości podniósł się i wydaje się, że będzie w stanie kontynuować grę.

42
    Niziołek bardzo dobrze rozrzucił grę na skrzydło gdzie był dobrze ustawiony Żagiel, lecz jego dośrodkowanie pozostawia wiele do życzenia i od bramki wznowi Kudła.

43
    Odra spokojnie rozgrywa piłkę oddalając grę od własnej bramki.

45
    Niefortunnie piłka odbiła się od ręki Niziołka i przed końcem tej połowy będzie dobra okazja dla Zagłębia. Sędzia dolicza 3 minuty.

45+1
    Uderzenie Łuczaka poszybowało nad bramką.

45+3
    Żagiel próbował szpicem zaskoczyć Kudłę, lecz obronił to uderzenie bramkarz Zagłębia.

45+3

Koniec pierwszej części gry. Odra Opole remisuje z Zagłębiem Sosnowiec 0:0. W tej połowie nie obejrzeliśmy bramek dla żadnego z zespołów, lecz więcej okazji ku temu mieli zdecydowanie goście, którzy częściej przeważali w tym spotkaniu i byli zespołem, który dłużej utrzymywał się przy piłce. Odra pierwszą część rozegrała słabo, lecz w końcówce nieco śmielej zaatakowała już nieco chyba zmęczonego rywala i miała okazje na zdobycie bramki tuż przed gwizdkiem sędziego. Druga połowa z pewnością będzie równie ciekawa dlatego zostańcie z Nami! Wracamy za kwadrans.

Sędziowie dali już sygnał obu zespołom do wyjścia na boisko, a więc za moment rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

Bez zmian w obu zespołach.

46

47
    Świetne okazja dla Zagłębia! Bardzo widowiskowo rozklepana defensywa Odry, zagranie na środek pola karnego a tam strzał oddał Mularczyk i tylko ofiarna interwencja Weinzettela uchroniła Odrę przed utratą bramki!

49
    Udovicić dośrodkował w pole karne do świetnie ustawionego Lewickiego, lecz podanie zdecydowanie za mocne i nie sięgnął tego zagrania zawodnik gości.

49
    Wrzesiński! Ależ miał okazję zawodnik Zagłębia, lecz chybił w dogodnej pozycji.

50
    Rzut rożny dla Zagłębia. Ponawia się obraz gry z pierwszej połowy gdzie od początku do ataków ruszyli goście, a Odra jest w defensywie.

51
    Zagranie w pole karne Odry, piłka przeszła całą szerokość pola karnego, lecz na nieszczęście dla kibiców gości żaden z zawodników nie trącił tej piłki. A gospodarze nie potrafią kompletnie wyjść z własnej połowy. Zagłębia ciągle naciera.

53
    Mularczyk uderza głową po dośrodkowaniu Udovicicia, lecz zbyt lekko by zaskoczyć Weinzettela.

54
    Rzut karny dla Zagłębia!

55
    W polu karnym padł jeden z zawodników gości po starciu z Bodziochem. Będzie okazja dla gości do objęcia prowadzenia.

55
    Zmiana w drużynie Odry Opole: Z boiska schodzi Wepa, a w jego miejsce pojawia się Skrzypczak.

56
    Coś niesamowitego!! Nowak nie trafia w bramkę i nie ma bramki dla gości!!

57
    Gra toczy się zatem dalej. Nadal mamy remis 0:0. Gospodarze jeżeli nie chcą dzisiaj przegrać muszą wziąć się do gry bowiem Zagłębie bezapelacyjnie dominuje w drugiej połowie, a zmarnowany rzut karny tylko podrażni graczy gości.

58
    Zmiana w drużynie Odry Opole: Z boiska schodzi kontuzjowany Bodzioch, a w jego miejsce pojawia się Cverna.

60
    Niziołek źle teraz zgrywał do Habusty i szansa na uderzenie na bramkę Kudły zmarnowana.

61
    Gracze Odry dopingowani żywiołowo przez swoich kibiców ruszyli teraz do ataków. Obraz gry odwrócił się teraz o 180 stopni. Zagłębie w defensywie.

62
    Zmiana w drużynie Zagłębia Sosnowiec: Z boiska schodzi Lewicki, a w jego miejsce pojawia się Sanogo.

64
    Bardzo dużo walki w środku pola, żaden z zawodników nie odstawia nogi i taka gra się podoba Nam wszystkim! Przed momentem nogi nie odstawił Gancarczyk i dał się sfaulować. Odra ma rzut wolny.

66
    Zawodnicy Odry rozegrali go jednak najgorzej jak mogli i piłka musiała zostać wycofana aż do Weinzettela, aby gospodarze utrzymali się i mogli nadal konstruować akcję.

67
    Żagiel dostał znakomite podanie od Habusty i sam na sam z Kudłą trafił jedynie w słupek! Na trybunach tylko jęk zawodów.

67
    Momentalnie poszła z tego kontra i Zagłębie wywalczyło po niej rzut rożny. Po dośrodkowaniu w rzutu rożnego Sanogo przewrotką próbował zaskoczyć Weinzettela, lecz uderzenie zawodnika gości poszybowało wysoko nad bramką.

69
    Ponownie w słupek trafił zawodnik Odry, a konkretnie Skrzypczak, lecz sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

69
    Wodecki skorzystał na tym, że wywrócił się na piłce, szybko wstał i bardzo łatwo zwiódł Udovicicia, zszedł do środka i uderzył, lecz Kudła skutecznie obronił to uderzenie.

71
    Makowski w aut, już go tam naciskał Gancarczyk. Odra ma wrzut z autu na wysokości pola karnego Zagłębia.

72
    Uderzenie Brusiły z około 20 metrów wprost w środek bramki.

73
    Szansa dla gości! Wstrzelenie piłki w pole karne, tam nie sięgnęli jej ani Baran, ani Cverna i bliski jej trącenia do bramki był Mularczyk, lecz zabrakło kilku centymetrów.

74
    Zmiana w drużynie Zagłębia Sosnowiec: Z boiska schodzi Łuczak, a w jego miejsce pojawia się Nuno Malheiro.

76
    Sanogo faulował teraz Habustę i wznowi Weinzettel od rzutu wolnego. Tempo gry nieco opadło obie drużyny nie chcą za bardzo zaryzykować i gra nie jest już taka otwarta.

80
    Ostatnie chwile tego spotkania przed Nami, zobaczymy czy którąś drużynę będzie jeszcze stać na zadanie decydującego ciosu po którym rywal się już nie podniesie.

81
    Zmiana w drużynie Odry Opole: Z boiska schodzi Gancarczyk, a w jego miejsce pojawia się Marzec.

82
    Sanogo wywalczył teraz rzut rożny dla Zagłębia.

82
    Świetne dośrodkowanie w pole karne i Jędrych bliski pokonania Weinzettela, lecz bramkarz Odry stanął na wysokości zadania i odbił to uderzenie!

84
    Faulowany został Mularczyk i będzie Odra w niebezpieczeństwie bowiem dobra okazja dla gości na bramkę z rzutu wolnego.

85
    Dośrodkowanie w pole karne tam Sanogo oddaje strzał głową jednak nad bramką.

86
    W ostatnich minutach meczu Odra naciera na bramkę Zagłębia.

87
    Marzec faulował Malheiro. Od bramki Kudła.

88
    Malheiro w decydującym momencie jego uderzenie zablokowane i Zagłębia ma jeszcze rzut rożny.

88
    Kontratak Odry! Skrzypczak dośrodkowuje w pole karne piłka trafia pod nogi Niziołka, a sędzia dopatrzył się zagrania zawodnika Odry ręką i przerwał tę akcję.

90
    Jeszcze Nawotka w aut. Odra stawia wszystko na jedną kartę.

90
    Brusiło dogrywał w pole karne, lecz piłka odbita od niego wychodzi poza plac gry i od bramki wznawia Kudła.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty.

90+1
    Ależ doping dla Odry! Gospodarze mają rzut wolny. Niziołek jednak prosto w ręce Kudły.

90+2
    Zmiana w drużynie Zagłębia Sosnowiec: Z boiska schodzi Makowski, a w jego miejsce pojawia się Milewski.

90+3
    Żółtym kartonikiem ukarany Milewski, który przed momentem pojawił się na boisku.

90+3
    Jeszcze będzie okazja dla Odry. Jędrych faulował gracza gospodarzy tuż przed polem karnym.

90+4
    Gol dla Odry!
    Strzelcem bramki MARCIN BARAN!!

Coś niesamowitego!! Świetne dośrodkowanie Wodeckiego w pole karne tam najwyżej wyskoczył BARAN, który mocnym, precyzyjnym uderzeniem pokonał Kudłę!!

90+4
    Udovicić mógł zdobyć bramkę na 1:1, ale Weinzettel na rzut rożny paruje to uderzenie.

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 4:6. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 3:3. Foule: 6:6.
    Odra Opole: Weinzettel – Brusiło, Bodzioch (58. Cverna), Baran, Winiarczyk – Habusta, Niziołek, Wepa (K) (55. Skrzypczak), Wodecki, Żagiel – Gancarczyk (81. Marzec)

Zmiany: Kowalczyk – Maćcczak, Cverna, Trznadel, Marzec, Nowak, Skrzypczak

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Jędrych, Nowak (K), Nawotka, Makowski (90+2 Milewski) – Mularczyk, Cichocki, Lewicki (62. Sanogo), Udovicic, Wrzesiński – Łuczak (74. Malheiro)

Zmiany: Perdijić – Najemski, Milewski, Sanogo, Malheiro, Sulewski, Pikul

Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) – Jakub Zalewski, Adam Karasewicz