Błękitni – Wisła Pu. 0:0 (koniec) | Jastrzębie – Olimpia E. 2:1 (koniec) | Gryf – Radomiak 1:1 (koniec)
Siarka T. – Gwardia K. 4:1 (koniec) | GKS Bełchatów – Legionovia 1:1 (koniec) | MKS Kluczbork – Garbarnia 1:1 (koniec)
Błękitni Stargard
0:0 (0:0)
Wisła Puławy
Sobota 09.09.2017, 15:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 8. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:52:59)

Nie zmienia się nic w Stargardzie. Kolejny remis, kolejne rozczarowanie po jednym, udanym występie. Ponadto patrząc szerzej, trzeci z rzędu wynik 0:0 Błękitnych z Wisłą Puławy. Pierwsza połowa była całkiem żywa, druga do zapomnienia. Obie drużyny miały coś do powiedzenia, ale za mało, żeby zmienić rezultat. W ten sposób ponownie ponoszą stratę w stosunku do najlepszych klubów w tabeli. Najaktywniejsi w ofensywie byli Fadecki oraz Smektała. Nie wykorzystali jednak swoich szans, więc zawodnikiem meczu można raczej nazwać Madejskiego. Bramkarz Dumy Powiśla interweniował pewnie przez 90 minut.

90+5

90+2
    Fadecki na spalonym. Już była przekonana publiczność w Stargardzie, że najbardziej kreatywny pomocnik Błękitnych stoczy pojedynek sam na sam z bramkarzem.

90
    Doliczone minimum 5 minut do regulaminowego czasu.

88
    Gwizdek Macieja Pelki po wrzutce z rzutu wolnego w szesnastkę Wiślaków. Dopatrzył się arbiter jakiegoś przewinienia, więc grę mógł wznowić Madejski.

86
    Również głową Gutowski po dośrodkowaniu Więcka, jednak miał obok siebie defensora, który uniemożliwił dobry strzał.

85
    Rzepeckiego zamurowało, a odrobinę lepsza precyzja strzelca i mógł wyciągać piłkę z bramki Błękitnych. Po wrzutce Głaza z rzutu wolnego Żemło trącił futbolówkę metr, dwa obok słupka!

83
    Prosty błąd techniczny Węsierskiego, którego nie można zwalić na karb zmęczenia. Przecież dopiero co pojawił się na murawie. Nie zanosi się na gole.

82
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Magnuski, na boisku pojawia się Inczewski.

79
    Ryszard Wieczorek wykorzystał komplet zmian, a Krzysztof Kapuściński może jeszcze wprowadzić dwóch rezerwowych.

77
    Krótko po podwójnej zmianie Wisła Puławy zaatakowała. Po akcji Smektały futbolówka zatańczyła niebezpiecznie blisko linii bramkowej. Rzepecki odetchnął z ulgą, że jej nie przekroczyła!

76
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Popiołek, na boisku pojawia się Brzeski.

76
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Ploj, na boisku pojawia się Głaz.

75
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Orłowski, na boisku pojawia się Więcek.

74
    Dośrodkowanie prosto w rękawice Madejskiego. Spokojne wyjście na przedpole bramkarza z Puław. Miał dziś przecież zdecydowanie trudniejsze interwencje i również sobie poradził.

71
    Był okres, w którym faulowali głównie Wiślacy, a obecnie to oni mają sporo stałych fragmentów. Brakuje jednak precyzji ich egzekutorom. Autorem dwóch nieudanych zagrań w ostatnich minutach Szczotka.

70
    20 minut do końca regulaminowego czasu i na moment poderwali się kibice Błękitnych. Próbują zmotywować gospodarzy do decydujących ataków.

68
    Panowie, budzimy się. Jak tak dalej pójdzie, to o drugiej połowie wszyscy zapomną jeden krok po przekroczeniu bram stadionu.

66
    Po wrzutce z rzutu wolnego Sulkowskiego piąstkował Rzepecki. Poprawiał zza pola karnego Smektała, ale futbolówka źle ułożyła się na jego stopie. Pozostało znów westchnąć z rozczarowaniem.

64
    Madejski chyba będzie w tym pojedynku bezbłędny. Jeszcze jedna pewna interwencja bramkarza Wisły Puławy po płaskim strzale Fadeckiego z rzutu wolnego. Nie dał się zaskoczyć kozłem golkiper.

63
    Po niebezpiecznym ataku Zulciaka zwijał się z bólu Szymusik. Sędzia, Błękitni, a także Popiołek uraczyli się w tym czasie wodą z jednej butelki.

62
    Na potwierdzenie poprzedniego wpisu żółta kartka dla Zulciaka.

61
    Brzydki fragmencik spotkania. Sędzia nadzoruje zmiany, rozdaje przyjezdnym kartoniki, a ponadto zagroził wyrzuceniem z ławki rezerwowych członka sztabu szkoleniowego gości.

59
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Skórecki, na boisku pojawia się Węsierski.

58
    Poznański zagościł w polu karnym przeciwnika. Tam nieprzepisowo walczył o futbolówkę i sędzia postanowił napomnieć stopera kartonikiem.

56
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Pożak, na boisku pojawia się Zulciak.

56
    Zmiana w drużynie Wisła Puławy: z boiska schodzi Hirsz, na boisku pojawia się Szczotka.

55
    Niebezpieczne wejście Ploja w nogi przeciwnika po stracie piłki. Żółta kartka dla napastnika Wisły Puławy.

54
    Przygotowani do wejścia na boisko z ławki rezerwowych Wisły Puławy są Szczotka oraz Zulciak. Za moment sędzia techniczny da sygnał, kogo zmienią.

52
    Chwila oddechu dla obrońców Wisły Puławy, ponieważ na boisko runął Skórecki. Pomocnik Błękitnych potrzebuje wsparcia medyka.

50
    Suną ataki zespołu ze Stargardu. Nie w stu procentach pewnie, ale jednak skutecznie interweniował Madejski po uderzeniu Magnuskiego zza linii pola karnego.

49
    W ostatnim momencie interweniowali przyjezdni we własnym polu karnym. Zapracowany na początku drugiej części spotkania jest Poznański.

47
    Po akcji oskrzydlającej Błękitnych piłka wycofana na 16. metr, skąd płaskie uderzenie Magnuskiego ominęło bramkę Madejskiego. Mimo to brawa od publiczności za rozegranie piłki.

46

Do przerwy bezbramkowo. Królowie remisów ze Stargardu kochają te kompromisowe rezultaty. Początek pierwszej połowy ze wskazaniem na Wisłę Puławy. Po mocnym kwadransie podopiecznych Ryszarda Wieczorka gospodarze najpierw opanowali sytuację na boisku, a następnie przeszli do ofensywy. Najlepsze szanse na zmianę wyniku mieli Smektała, Fadecki oraz Magnuski, jednak albo pudłowali, albo interweniował Madejski. W przerwie piłkarze poszukają nowego sposobu na zaatakowanie.

45+2

45+1
    W doliczonym czasie nacierają stargardzianie, ale pomimo wyrównanych sił liczebnych, nie potrafili oddać strzału i za moment sędzia zagwiżdże po raz ostatni.

45
    Doliczone 2 minuty do regulaminowego czasu.

43
    Przewinienie na Skóreckim. Miał dużo do powiedzenia po gwizdku Ploj i sędzia zaprosił napastnika Wisły Puławy na krótką, indywidualną rozmowę.

41
    Powoli zbliża się do końca pierwsza połowa. Nie należy specjalnie narzekać na poziom meczu, choć brakuje soli futbolu w postaci goli.

39
    Strzelają obecnie z dystansu puławianie. Trochę denerwuje się na swoich obrońców Rzepecki, choć strzały nie są dla niego niebezpieczne.

37
    Krótka przerwa w grze spowodowana trochę urazem, a trochę zgubieniem buta przez Sedlewskiego.

35
    Gorąco na ławce rezerwowych Wisły. Przyjezdni domagają się rzutu karnego po zagraniu ręką, a sędzia Maciej Pelka przyznał im jedynie korner.

33
    Madejski był delikatnie wysunięty, dlatego po beznadziejnym podaniu Żemły do Poznańskiego próbę przelobowania puławianina podjął Magnuski. Pudło! To mogła być przepiękna bramka!

31
    Skórecki przeniósł się bliżej lewego skrzydła. Próba zdobycia gola strzałem z dużego palca, ale nie zaskoczyła defensora, który znalazł się na linii lotu piłki.

30
    Na koniec drugiego kwadransa Magnuski główkował w światło bramki po wrzutce Skóreckiego. Bez problemu interweniował Madejski.

28
    Fadecki po raz drugi! Ponownie w pojedynku sam na sam ze skrzydłowym Błękitnych był górą Madejski. Fadecki oszukał Żemłę, miał sporo miejsca na oddanie strzału, jednak bramkarz z Puław odczytał jego intencje.

26
    Po serii pojedynków na prawym skrzydle kibice Błękitnych są oburzeni, że sędzia nie gwizdnął przewinienia.

24
    Porywisty wiatr trochę utrudnia grę. Z drugiej strony może przysłużyć się kibicom, ponieważ aktorzy widowiska prawie zrezygnowali z popularnego "lagowania".

22
    Riposta Wisły bardzo niecelna i za moment Rzepecki wprowadzi futbolówkę na połowę puławian dalekim wykopem.

20
    Pierwsze celne uderzenie Błękitnych. W podobny sposób zdobyli bramkę w meczu z GKS Bełchatów. Po szybkiej wymianie podań w polu karnym Wojciech Fadecki miał przed oczami jedynie bramkarza, jednak strzelił prosto w niego!

20
    Trochę ostudzili puławian gospodarze, co nie oznacza, że przejęli inicjatywę. Gra zaostrzyła się i przeniosła w okolicę koła środkowego.
    Tak wyglądała prezentacja drużyn!

17
    Niebezpieczny atak Sedlewskiego na skraju pola karnego przeciwnika. Pierwsza żółta kartka.

15
    Ploj zaatakował pressingiem Rzepeckiego i bramkarz Błękitnych nerwowo w ostatnim momencie wybił piłkę.

13
    Drugi i trzeci korner dla stargardzian. Po dośrodkowaniu z lewego narożnika zapolował na piłkę Pustelnik, jednak w dość ekwilibrystycznej pozycji nie skierował jej w światło bramki. Grę wznowił Madejski.

11
    Zarysowała się przewaga podopiecznych Ryszarda Wieczorka. Przez kilka minut byli nieprzerwanie na połowie przeciwnika. Błękitni starają się to uspokoić.

9
    Po płaskim podaniu Pożaka w pole bramkowe interweniował wślizgiem Szymusik. Miał furę szczęścia, że trafił w słupek własnej bramki, a nie do niej!

7
    Po rzucie wolnym futbolówka została wybita zbyt krótko. Przed polem karnym Błękitnych przyczaił się Smektała i po niebezpiecznym strzale z 20. metra interweniował Mariusz Rzepecki!

7
    Trenerzy blisko boiska. Nie denerwują się, jednak bacznie obserwują działania swojego zespołu i ustawienie przeciwnika.

6
    Długie podanie do Ploja za plecy obrońców Błękitnych. Sędzia asystent podniósł chorągiewkę i zasygnalizował, że napastnik Wisły Puławy był na spalonym.

4
    Fadecki wrócił pod własne pole karne i pewnie wyjaśniłby całe zamieszanie, gdyby nie kopnął piłki prosto w głowę Szymusika. Potrzeba Błękitnym więcej skupienia.

2
    Pierwsza akcja Błękitnych zatrzymana przez Poznańskiego. Gospodarze mieli jeszcze korner, po którym nie stworzyli niebezpieczeństwa dla Madejskiego.

1

Obecnie kapitanami drużyn są Tomasz Pustelnik oraz Arkadiusz Maksymiuk. Obaj przywitali się na środku boiska i po losowaniu stron pozostało tylko rozpocząć mecz.

W jedenastce Wisły Puławy jest Jakub Poznański, który przez przeprowadzką na Powiśle był kapitanem Kotwicy Kołobrzeg. Okazji do mierzenia się z Błękitnymi miał mnóstwo.
    Pochmurna aura w Stargardzie.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Burzyński, Pustelnik, Gutowski – Liśkiewicz, Mosiejko – Fadecki, Skórecki, Orłowski – Magnuski.

Rezerwowi: Skwirut – Zdunek, Karmański, Inczewski, Więcek, Rogala, Węsierski.

Wisła Puławy: Madejski – Sedlewski, Poznański, Żemło, Sulkowski – Maksymiuk, Hirsz – Smektała, Popiołek, Pożak – Ploj.

Rezerwowi: Peńkoweć – Szymankiewicz, Głaz, Szczotka, Murawski, Zulciak, Brzeski.

Sędzia: Maciej Pelka (Piła).

Zapraszamy na relację na żywo ze Stargardu. Miejscowi Błękitni postarają się o pierwszą serię zwycięstw w sezonie. Ich przeciwnikiem będzie Wisła Puławy. Maciej Pelka rozpocznie mecz w sobotę o godzinie 15.

Błękitni Stargard przerwali pasmo meczów bez zwycięstwa. Tydzień temu wygrali z dotychczas niepokonaną Wartą Poznań. Jeżeli poradzą sobie również z Wisłą Puławy, będą mieć krótką bo krótką, ale pierwszą serię zwycięstw w sezonie.

W tym sezonie stargardzianie wygrali na własnym stadionie jeden mecz z GKS Bełchatów. Później wyłącznie remisowali i plasują się w środku tabeli. Do miejsca premiowanego awansem tracą siedem punktów.

Wisła Puławy jest dwa punkty za Błękitnymi w tabeli. Jeżeli zwycięży na Pomorzu Zachodnim, wyprzedzi drużynę Krzysztofa Kapuścińskiego. W poprzedniej kolejce ekipa Ryszarda Wieczorka zremisowała 1:1 z Gryfem Wejherowo.
    Przygotowania puławian do meczu w Stargardzie

Stargardzianie spotykają się z Wisłą Puławy po sezonie przerwy. Poprzednie dwa mecze tych dwóch klubów zakończyły się bezbramkowym remisem. W sobotę kibice liczą na zdecydowanie bardziej atrakcyjne widowisko.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole:

Kartki:   17. Sedlewski (PUL), 55. Ploj (PUL), 58. Poznański (PUL), 62. Zulciak (PUL)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szymusik, Liśkiewicz, Pustelnik, Burzyński, Gutowski – Fadecki, Mosiejko, Skórecki (59. Węsierski), Orłowski (75. Więcek) – Magnuski (82. Inczewski).

Zmiany: Skwirut – Zdunek, Karmański, Inczewski, Więcek, Rogala, Węsierski.

Wisła Puławy: Madejski – Sedlewski, Poznański, Żemło, Sulkowski – Maksymiuk, Hirsz (56. Szczotka) – Smektała, Popiołek (76. Brzeski), Pożak (56. Zulciak) – Ploj (76. Głaz).

Zmiany: Peńkoweć – Szymankiewicz, Głaz, Szczotka, Murawski, Zulciak, Brzeski.

Sędziowie: Maciej Pelka (Piła)