Puszcza – Olimpia G. 2:1 (koniec) | Zagłębie S. – Stomil 5:1 (koniec) | GKS K. – Ruch 1:2 (koniec)
GKS Katowice
1:2 (0:2)
Ruch Chorzów
Niedziela 22.10.2017, 17:45 • Stadion Miejski, Katowice • Fortuna 1 Liga • 14. kolejka

Koniec meczu, Ruch wygrywa te derby i inkasuje cenne 3 punkty, zasłużył na to dobrą pierwsza połową gdzie wyprowadzali zabójcze kontrataki i poprawnej grze w obronie w drugiej części gry dowożąc prowadzenie do końca. GKS przespał pierwszą połowę i nie dał rady odrobić strat w drugiej połowie i niestety przegrywa. (19:45:45)

90+9

90+8
    Żółtą kartkę otrzymuje Bankov (Ruch Chorzów).

90+6
    GKS cały czas próbuje atakować, a Ruch chce dowieźć to prowadzenie do końca czy to się uda? Przekonacie się o tym Państwo już za kilka minut!

90+5
    Żółtą kartkę otrzymuje Urbańczyk (Ruch Chorzów).

90+3
    GKS strzela główką na bramkę, obrona Ruchu jednak daje radę wybić tą piłkę!

90+2
    Sędzia zdecydował że to spotkanie potrwa aż 9 minut dłużej, prawdopodobnie ze względu na incydenty związane z pirotechniką odpaloną na trybunach.

90+1
    Szansa teraz Gieksy, ale obrońca go zablokował!

90+1
    Strzał po nieco wolniejszej kontrze piłkarzy Ruchu, ale niecelny i z piątki wybijać będzie Nowak.

89
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Walski, na boisku pojawia się Komarnicki.

87
    GKS gra bardzo ofensywnie, w obronie nie zostaje zbyt wielu piłkarzy desperacko chcą wyrównać.

86
    Groźne wrzucenie piłki w pole karne Ruchu, ale żaden z piłkarzy z Katowic nie dał rady oddać strzału, ruch w głębokiej defensywie chce chyba tylko utrzymać prowadzenie.

84
    I znowu gramy, gra została właśnie wznowiona.

80
    Sędzia przerywa spotkanie ze względu na to że wcześniej wspomniany obłok dymu przeszkadza w grze i aktualnie czekamy na to aż dym się nieco rozrzedzi.

79
    Ruch teraz głęboko cofnięty, a Foszmańczyk odmienił grę GKS, jest bardzo aktywny i cały czas pod grą.

78
    Kibice teraz odpalili race i inne środki pirotechniczne w ogromnych ilościach, nad stadionem unosi się wielki obłok dymu.

74
    Gol dla GKS-u Katowice!

Strzelcem bramki ARMIN CERIMAGIĆ!

GKS w końcu dopiął swego i swoją lepsza grę w drugiej połowie przełożył na bramkę za sprawą mocnego i celnego strzału Cerimagicia!

72
    Strzał główką Ruchu Chorzów, ale nawet nie było blisko i od bramki zacznie Nowak.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Midzierski (GKS Katowice).

70
    Strzał z dystansu, jednak daleko od bramki.

69
    GKS ma coraz większą przewagę, ale musi się mieć na baczności bo Ruch potrafi boleśnie skontrować.

69
    Żółtą kartkę otrzymuje Walski (Ruch Chorzów).

67
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Poisnković, na boisku pojawia się Nowak.

66
    Po dośrodkowaniu piłki w pole karne zawodnicy GKSu trafiają do bramki, ale bramka nie zostaje uznana!

66
    GKS po przerwie gra nieco lepiej, mają zdecydowanie więcej sytuacji i od czasu do czasu zaskakują obronę rywali niestety nadal nie mogą tego potwierdzić bramką.

65
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Prokić, na boisku pojawia się Cerimagić.

64
    Ruch teraz chciał wyjść z kontrą, miał trochę szczęścia ale ostatecznie obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę.

63
    Foszmańczyk miał wymarzoną sytuację aby strzelić bramkę i złapać kontakt, ale przestrzelił minimalnie, ale jednak i Ruch nadal prowadzi 2:0

62
    Plizga uderza teraz z dystansu, ale Bankov nadal nie daje się zaskoczyć!

62
    Prosta starta Ruchu pod własnym polem karnym, ale świetnie dysponowani obrońcy Ruchu naprawiają błąd.

58
    Ruch wychodzi teraz wyższym pressingiem, ale piłkarze gospodarzy spokojnie spod niego wychodzą.

57
    Strzał główką po rzucie rożnym gospodarzy, ale Bankov spokojnie łapie piłkę.

55
    Kibice dzisiaj od pierwszej minuty świetnie kibicują gospodarzom, stadion jest nimi wypełniony niemal po brzegi, frekwencja przekracza 7000 widzów!

53
    Bardzo groźna kontra Chorzowa, do których już nas przyzwyczaili,
    ale tym razem na wysokości zadania staje Nowak!

52
    Kolejny strzał gospodarzy zablokowany, no nie mogą gospodarzy przechytrzyć obrońców gości.

50
    Strzał gospodarzy, zablokowany przez obrońcę.

49
    GKS tak jak i pierwszą połowę dobrze zaczął, ale nie zagroził na razie bramce Bankova.

47
    Zaczynamy tą drugą część spotkania, zmiana w GKS czy dobra? Przekonamy się w drugiej części spotkania zaczynamy!

46
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Mączyński, na boisku pojawia się Foszmańczyk.

46
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Goncerz, na boisku pojawia się Kędziora.

46

Koniec pierwszej części, ruch prowadzi zasłużenie, dobrze wychodzą im akcję oskrzydlające i kontrataki, wszystko to jest grane dokładnie i szybko co przyniosło efekt w postaci dwubramkowego prowadzenia. GKS ma piłkę przy nodze, ale nie potrafi znaleźć sposobu na obronę Ruchu jeśli nie zaczną grać lepiej zapewne przegrają to spotkanie.

45

45
    Zamieszanie w polu karnym GKS i ratuje gospodarzy Nowak!

44
    Efektownie mija obrońcę GKS prawoskrzydłowy Ruchu i strzela z ostrego kąta, ale broni to Nowak.

42
    Zagotowało się w polu karnym Ruchu, najpierw strzał został obroniony przez Bankova, a dobitki nie trafił zawodnik GKS, nadal Ruch prowadzi 2:0

38
    Gol dla Ruchu!

Strzelcem bramki MICHAŁ WALSKI!

Dwa słowa – szybka kontra, dokładne zagranie w pole karne GKSu i z najbliższej odległości piłkę do siatki pakuje Wolski, Ruch ma już dwie bramki przewagi!

37
    Dużo niedokładności i niepokoju widać z zagraniach katowiczan, musza nieco uspokoić grę.

36
    GKS próbował teraz prawym skrzydłem, ale piłka została zagrana wprost pod nogi stojącego w polu karnym obrońcy.

34
    Strzał z dystansu Zejdlera no ale to nie mogło wpaść do bramki.

33
    Żółtą kartkę otrzymuje Trojak (Ruch Chorzów).

31
    Zagranie teraz w pole karne Ruchu, ale za głębokie i pewnie łapie piłkę bramkarz.

28
    Obrońcy Ruchu, nieźle teraz przerwali dobrze zapowiadająca się akcję gospodarzy.

26
    Mecz póki co jest wyrównany żadna drużyna nie ma widocznej przewagi.

23
    Goncerz dostał świetną piłkę z głębi pola i wyszedł niemalże sam na sam, ale zastanawiał się tak długo że obrońca zdążył do niego dobiec i wybić mu piłkę.

21
    Przedarł się tam lewą stroną Prokić, ale piłka zeszła mu i z tego dośrodkowania nic nie wyszło.

20
    Z dystansu uderzają teraz goście, ale strzał niezbyt udany i od bramki zacznie Nowak.

17
    Dwie dobre wrzutki GKSu, w pole karne Ruchu z rzutów rożnych, ale póki co obrońcy nie dają się zaskoczyć.

16
    Bardzo niebezpiecznie zagrał teraz Posinković w pole karne i w ostatniej chwili jak z podziemi wyrósł obrońca i wybił futbolówkę.

15
    Teraz gospodarze szli z akcją prawym skrzydłem, i już w polu karnym wślizgiem musiał interweniować obrońca, ale mimo tego że napastnik się wywrócił nic nie było i zagrożenie zostało zażegnane.

14
    Ruch na prawdę wie jak rozbić obronę rywali, teraz świetna prostopadła piłka za obrońców GKS, uratowało ich tylko to że zawodnik minimalnie spalił.

12
    Dobra wrzutka z rzutu wolnego właśnie z prawego skrzydła gości, ale tym razem bezbłędnie interweniuje obrońca.

12
    GKS, spokojnie teraz rozgrywa piłkę, ale jakoś bez pomysłu, Ruch natomiast skupia się na szybkim przemieszczaniu się prawym skrzydłem i dośrodkowaniach, już raz im się to udało czy strzelą tak kolejną bramkę?

7

Strzelcem bramki VILIM POSINKOVIĆ!

Ruch po raz pierwszy zagroził bramce Nowaka, obrońcy wybijali piłkę, ale na tyle nieporadnie że ta trafiła do Posinkovicia, który w ekwilibrystyczny sposób pokonuje bramkarz gospodarzy, Ruch na prowadzeniu!

5
    Ruch teraz próbował się odgryźć i skonstruował niezłą akcje, która jednak przerwana została przez obrońców gospodarzy.

3
    Pierwsza próba strzału gospodarzy zakończyła się niepowodzeniem, ale i pozycja nie była zbyt klarowna od bramki Bankov.

3
    GKS od początku aktywnie w odbiorze i w ataku i już mają pierwszy rzut rożny.

1
    I zaczynamy te derby, atmosfera jest na prawdę elektryzująca!

1

GKS Katowice: Nowak – Midzierski, Klemenz, Kalinkowski, Goncerz – Mączyński, Skrzecz, Prokić, Plizga – Frańczak, Zejdler
    Rezerwowi: Wierzbicki – Foszmańczyk, Cerimagić, Kędziora, Juraszczyk – Kamiński, Pleva

Ruch Chorzów: Bankov – Hołownia, Zawal, Marković, Walski – Przybecki, Urbańczyk, Kowalczyk, Villafane – Trojak, Posinković
    Rezerwowi: Hrdlicka – Komarnicki, Nowak, Słoma, Setla – Mello, Balicki

Sędziowie: Sulikowski – Heinig, Bohonos.

Tak jak gospodarze i goście z Chorzowa zawodzą w tym sezonie, ale tabela pierwszej ligi jest na razie tak spłaszczona, że dzisiaj wygrywając mogą złapać kontakt i choć nadal zostaną na ostatnim miejscu ich sytuacja nie będzie już bez wyjścia. Przegrywając ostatnia z Puszczą Niepołomnice piłkarze zasiali ziarno niepewności co do swojej formy, ale kibice mają nadzieje że to tylko wypadek przy pracy i że w derbach z GKSem Chorzowianie dadzą z siebie wszystko.

Gospodarze zajmują obecnie 10 lokatę w ligowych zmaganiach i mimo iż dalej nie jest to na co liczyli kibice i piłkarze przed sezonem widać w grze GKSu dużą poprawę. wygrywając ostatnie 3 spotkania gospodarze łapią powoli kontakt z czołówką, a ewentualna wygrana w derbach tylko dodatkowo napędzi podopiecznych Mandrysza.

Już dzisiaj o 17:45 czekają nas derby! GKS Katowice podejmie na własnym stadionie po raz pierwszy od 14 lat i mimo że obydwie drużyny nie radzą sobie zgodnie z oczekiwaniami szykuje nam się elektryzujące spotkanie, już teraz zapraszam na relację live prosto ze stadionu!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:45.