Rekord – Clearex 6:3 (koniec) | Piast – AZS Gdańsk 3:2 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
6:3 (1:1)
Clearex Chorzów
Niedziela 07.01.2018, 15:30 • Centrum Sportowo-Szkoleniowe REKORD • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 12

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

W niedzielę 7. stycznia do Bielsko-Białej powraca Futsal Ekstraklasa. Z lokalnym Rekordem zmierzy się Clearex Chorzów. Będzie to 12. kolejka tego sezonu.

Gospodarz meczu, Rekord Bielsko-Biała, jest niepokonany w tym sezonie. Biało-zieloni potrafili wygrać wszystkie spotkania rundy jesiennej. Mają oni jednocześnie najlepszą ofensywę (90 bramek w 11 spotkaniach) i defensywę ligi (19 bramek straconych).

Goście z Chorzowa ten sezon zaczęli fatalnie – mimo wysokim aspiracji po siedmiu kolejkach miał na koncie zaledwie 5 punktów. Później jednak nastąpiło przełamanie i Clearex w ostatnich pięciu meczach jest niepokonany – remis i cztery zwycięstwa.

W tym sezonie drużyny zmierzyły się ze sobą już dwukrotnie – raz w Superpucharze Polski, a drugi raz na inaugurację sezonu Futsal Ekstraklasy. Oba te spotkania wygrał Rekord.

Szykuje nam się ciekawe spotkanie, którego faworytem jest zespół gospodarzy. Zobaczymy jednak, czy Chorzowianie nie będą chcieli sprawić niespodzianki i przełamać fantastyczną passę Rekordu. Spotkanie zacznie się już o godzinie 15:30, serdecznie zapraszamy na relację!

1

00:45
    Szybki początek spotkania, rzut wolny dla Rekordu.

W takich składach występują obie drużyny.

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat – Popławski, Budniak, Bondar, Marek – Kałuża, Surmiak, Łasak, Biel, Gąsior, Franz, Cichy, Kubik, Seidler.

Clearex Chorzów: Krzyśka – Zastawnik, Seget, Łuszczek, Ivanov – Gładczak, Omylak, Łopuch, Mizgajski, Krzywoń, Świtoń, Wędzony, Leszczak, Potempa.

Sędziowie: Damian Jaruchiewicz, Piotr Koloczek – Henryk Bąk.

01:20
    Bondar uderzył nad poprzeczką, Krzyśka nie musiał nawet interweniować.

02:41
    Wysokim pressingiem grają zawodnicy gości, przez co Rekordziści mają problem z wyprowadzeniem ataku spod własnego pola karnego.

03:38
    Niewiele brakowało, a po rozegraniu rzutu z autu piłkę do bramki wcisnąłby Gładczak.

03:45
    Doskonała sytuacja Kubika, jednak uderza tuż obok słupka!

04:13
    Po słabym początku Rekord przed chwilą miał dwie dobre sytuacje, jednak nie zdołał zdobyć gola.

05:27
    Sprytne uderzenie głową Ivanova, ale nie trafił w bramkę.

05:42
    Faul taktyczny Michała Marka, który sfaulował pędzącego Zastawnika. Pierwsze przewinienie gospodarzy.

06:12
    Kolejne dwa szybkie przewinienia Rekordzistów, mają już trzy na swoim koncie.

06:39
    Gracz Clearexu otrzymał żółtą kartkę za złapanie przeciwnika za nogę.

08:20
    Co za okazja Franza! Nie spodziewał się chyba jednak takiego fantastycznego podania i nie strzelił bramki.

08:54
    Gładczak i Ivanov mieli wyśmienite okazje, ale dalej niepokonany jest Nawrat.

09:22
    Bondar stracił piłkę, którą przejął Zastawnik, ale Nawrat znów nie dał się pokonać.

09:38
    Ivanov samodzielnie wyprowadził kontratak i uderzył na bramkę. Piłkę na rzut rożny wybił Nawrat.

10:46
    Z ostrego kąta uderzał Mizgajski, ale niecelnie.

11:03
    Nieco ponad połowa pierwszej połowy za nami, a Rekord ma już pięć przewinień na swoim koncie. Każde kolejne będzie skutkować przedłużonym rzutem karnym.

11:04
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki MACIEJ MIZGAJSKI. Co za bramka! Potężnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Mizgajski i niewiele mógł zrobić Nawrat. 1-0 dla Clearexu!

11:53
    Po rzucie rożnym uderzał Biel i domagał się odgwizdania rzutu karnego za zagranie ręką, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

12:46
    Leszczak przejął piłkę pod polem karnym, minął przeciwnika i uderzył na bramkę, jednak piłka wybita na rzut rożny.

13:00
    Seidler miał dobrą okazję, jednak zdecydował się podać do kolegi zamiast oddać strzał i futsalówka została przejęta.

13:33
    Dobra okazja Marka, jednak obok bramki.

15:45
    Omylak faulował Popławskiego i otrzymał żółtą kartkę. Popławski potrzebuje pomocy medycznej.

15:50
    Biel uderza na bramkę Krzyśki, ale trafia w spojenie!

16:27
    Kolejną dobrą sytuację miał Seidler, ale trafił obok słupka.

18:52
    Dość wyrównane ostatnie minuty, dużo walki w środku pola.

19:00
    Kolejna wyśmienita okazja Marka, ale wyśmienicie interweniował Krzyśka.

19:15
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki PAWEŁ BUDNIAK. Po rzucie z autu z bliskiej odległości Budniak wpakował piłkę do bramki. 1-1!

20:00

Dobre, niezwykle wyrównane spotkanie. Clearex pokazuje, że nie jest chłopcem do bicia i próbuje sprawić sensację, urywając punkty niepokonanym dotąd Rekordzistom. Niezwykle ciekawa pierwsza połowa, liczymy, że druga będzie równie interesująca!

20:01

21:33
    Popławski uderzył tuż obok bramki! Od samego początku zaczęli atakować Rekordziści!

23:11
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL. Szybki kontratak wyprowadzony przez bramkarza, podanie głową Seidlera i Biel dokłada nogę i wyprowadza Rekord na prowadzenie!

23:56
    Strzelcem bramki ROBERT GŁADCZAK. Błąd Nawrata, zły wyrzut piłki, potężne uderzenie Gładczaka i znowu mamy remis! Co za wyrównane spotkanie!

24:40
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL. Uderzenie sprzed pola karnego, piłka podbita przez Segeta, ale nabrała rotacji i wpadła do bramki! Ależ początek drugiej połowy!

25:19
    Niebezpieczne zagranie Bondara i żółta kartka.

25:20
    Zawodnik Clearexu dostaje żółtą kartkę za dyskusje z arbitrem.

27:55
    Dwa groźne uderzenia Clearexu z rzędu, ale niecelne.

28:42
    Uderzenie w poprzeczkę Leszczaka! Co za petarda!

31:55
    Wyśmienita okazja Franza, ale kapitan Rekordu nie pokonał Krzyśki.

32:21
    Kolejna okazja Rekordu, tym razem Seidler, ale tuż obok słupka.

33:07
    Uderzenie Zastawnika, ale obronione przez Nawrata.

34:18
    Strzelcem bramki VADYM IVANOV. Rzut rożny, zamieszanie pod bramką Nawrata i efektownym strzałem Ivanov wpakował piłkę do bramki!

36:06
    Strzelcem bramki OLEKSANDR BONDAR. Szybki kontratak Rekordu i Krzyśka nie mógł nic zrobić przeciwko dwóm zawodnikom.

36:20
    Ivanov zagra w roli lotnego bramkarza.

36:58
    Samobójcze trafienie zalicza MACIEJ MIZGAJSKI. Mocny wyrzut Nawrata na pustą bramkę i Mizgajski zdołał tylko trącić piłkę głową, pakując ją do własnej bramki.

38:09
    Strzelcem bramki MICHAL SEIDLER. Kolejny mocny wyrzut Nawrata, zamieszanie pod bramką i Seidler uderza, zdobywając szóstą bramkę!

39:09
    Podcinka Seidlera, jednak piłka trafia w poprzeczkę!

39:44
    Mocne uderzenie Omylaka, jednak Nawrat odbija piłkę na rzut rożny.

Po pierwszej połowie i części drugiej możne było spodziewać się, że Clearex przerwie fantastyczną passę Rekordu, jednak końcówka meczu zdecydowanie należała do gospodarzy. Gra z lotnym bramkarzem nie opłaciła się gościom, ale nie mili oni też nic do stracenia. Było to wyjątkowo ciekawe spotkanie i liczymy, że kolejne mecze Futsal Ekstraklasy będą równie interesujące!

Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na kolejne prowadzone na łamach naszego portalu! (17:21:41)

Maria Wyrzykowska

Gole: 20. Budniak, 24. Biel, 25. Biel, 37. Bondar, 37. Mizgajski (sam.), 39. Seidler – 12. Mizgajski, 24. Gładczak, 35. Ivanov

Kartki:   6. Marek (BIE), 26. Bondar (BIE) – 7. Zastawnik (CHZ), 16. Omylak (CHZ), 26. Łuszczek (CHZ)

Sędziowie: Damian Jaruchiewicz, Piotr Koloczek – Henryk Bąk